Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета icon

Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета



НазваниеТема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета
Дата конвертации09.11.2012
Размер54.69 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>
1. /etics/Мистецтво керувати собою.doc
2. /etics/Урок - здоров'я важливий скарб....doc
3. /etics/етика 5 кл..docx
Тема: Мистецтво керувати собою Мета: допомогти учням усвідомити зміст понять «самооцінка»
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета
Тема. Що означає бути щасливим. Мета: пояснити суть поняття «людська індивідуальність»

Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини.


Мета: сприяти усвідомленню учнями значення здорового способу життя. Навчити розпізнавати хороші та шкідливі звички людини і характеризувати їх з позиції фізичного та морального здоров’я. Виховувати прагнення до здорового способу життя.


Обладнання: підручник етики, ілюстрований матеріал.


ТЗН комп’ютер, мультимедійний проектор, магнітофон.


Тип уроку: комбінований з елементами інтерактивних вправ.


Міжпредметні зв’язки: з українознавством, ОБЖ, образотворчим

мистецтвом.


Структура уроку


І Організаційний момент

ІІ Актуалізація опорних знань

Вікторина «Так чи ні»

ІІІ Вивчення нового матеріалу

  1. Що означає бути здоровою людиною.

  2. Робота з візуальним джерелом. Спосіб життя та здоров’я людини.

  3. Які звички є шкідливими і як вони впливають на організм людини.

  4. Робота в групах.

  5. Робота з підручником.



ІV Закріплення вивченого матеріалу

V Підсумок уроку

Домашнє завдання


Хід уроку

І Організаційний момент


ІІ Актуалізація опорних знань


Вікторина «Так чи ні»


Вчитель розподіляє клас на дві команди й по черзі пропонує твердження, на які необхідно дати відповіді: «так» чи «ні». Виграє та команда, яка дала більше правильних відповідей.


Запитання для вікторини.


  1. Чи збільшуємо ми ризик захворювання на різноманітні хвороби з кожною викуреною сигаретою ?

  2. Алкоголь – безпечна речовина ?

  3. Чи шкодить нашому здоров’ю одноразове вживання наркотичної речовини ?

  4. Коли вагітна жінка курить, це не шкодить здоров’ю її майбутньої дитини ?

  5. Якщо водій випив лише чарку вина, чи може сідати він за кермо ?

  6. Чи корисне для здоров’я перебування у приміщеннях, де накурено ?

  7. Чи є правопорушенням уживання наркотиків ?

  8. Чи призводить паління до послаблення сприйняття смаку, запаху; до появи зморшок і землистого кольору обличчя ?

  9. Пиво – це безалкогольний напій ?

  10. Ризик ВІЛ-інфікування у наркомана більший, ніж у того, хто палить ?


ІІІ Вивчення нового матеріалу.


1. Метод «уявного мікрофона» Учитель пропонує учням закінчити речення:

  • здорова людина – це людина яка...

2. Робота з візуальним джерелом.


Переглянути ілюстрації і визначити які звички є корисними, а які – шкідливими.





3. Метод «Мозговий штурм»


  1. Які звички ми вважаємо шкідливими ?

  2. Який вплив вони мають на людину ?





Складіть схему


П а л і н н я


Мозок Серце Легені Шкіра Зір


Учитель пропонує відповісти на запитання: «Що спонукає підлітка викурити першу сигарету ?» Відповіді можуть бути різними:

    • прагнення скуштувати «заборонений плід»;

    • бажання почуватися дорослим;

    • перебування в компанії друзів-курців;

    • гарна реклама сигарет;

    • бажання сподобатись дівчині чи хлопцеві тощо. Кожну відповідь слід обговорити.

Слово вчителя: Дійсно, у багатьох підлітків паління асоціюється з дорослістю, компанією друзів, післяобідньою кавою, цікавою бесідою, приємною обстановкою. Але вчені з’ясували, що курці отримують менше задоволення від проведення змістовного дозвілля, ніж ті, хто не палить. Перші менш винахідливі у способах використання вільного часу й часто просто не знають, що з ним робити.

Однією з головних причин паління у юнаків і дівчат є прагнення до самовираження, утвердження самостійності, «дорослості». Не випадково досить часто можна почути фразу:»А чому ти не куриш ? Ти що, ще малий (мала) ?» Давайте спробуємо довести хибність поширеного серед підлітків твердження.


Метод випереджального навчання

Готуються заздалегідь.

Учитель Тютюн шкідливий, бо внаслідок паління в будь-який момент можуть розвинутися невиліковані хвороби: рак легенів, гортані, стравоходу, нирок – незалежно від кількості викурених цигарок і періоду паління.

Учень 1 Тютюновий дим викликає таку саму залежність, як і «важкі» наркотики – героїн та кокаїн. 85 % курців хочуть кинути палити, але це вдається зробити лише 10 – 15 % із них.


Учениця 1 У дівчаток-підлітків, які почали палити, до того ж уповільнюється розвиток грудних залоз, порушується менструальний цикл.


Учениця 2 Дівчаткам необхідно запам’ятати, що внаслідок паління жінка

швидко старіє, а якщо курить під час вагітності, то створює для своєї дитини смертельну загрозу.


Учень 2 Курці мають у кілька разів вищий ризик захворіти на бронхіальну астму, ніж ті, хто не палить. Людина-курець – уже хвора, тому що її імунна система різко ослаблена.


Учитель – Курці шкодять не лише собі, ай людям, які перебувають поруч із ними та мимоволі дихають отрутою – тютюновим димом.Чи вважаєте ви, що тютюнопаління – особиста справа кожної людини ?

  • Чи має той, хто не палить, моральну перевагу над курцями ?

  • Чи має право цілком здорова доросла людина вимагати, щоб у її присутності не палили ?

  • Чи має право жінка вимагати, щоб чоловік не палив удома або в тому приміщенні, де перебуває вона та їхня дитина ?

  • Якби ви були батьками, чи визначали б ви право своїх дітей на

паління ? Якщо так, то з якого віку ?

  • Чи подобається вам «пасивне паління» ?


Рольова гра

Серед учнів обираються три учасники, кожний із яких отримує свою роль (краще підготувати цих «акторів» заздалегідь): підліток, який пропонує закурити; підліток, до якого звернена пропозиція; першого і який намагається певним чином уникнути її; спостерігачі. Після інсценування ситуація обговорюється, учитель пропонує запитання:

  • Які форми поведінки, слова героїв допомагали, а які – заважали ?

  • Що було найвдалішим, а що – ні ?

  • Чим би, на ваш погляд, ця ситуація закінчилася насправді ?

  • Які ще варіанти відмови ви можете запропонувати ?

  • Кого в розіграній ситуації вам хотілося б підтримати ? Кому допомогти ?

  • Хто є сильним у цій ситуації, а хто – слабким ?

Можна запропонувати дітям розіграти подібну ситуацію в парах, змінюючи ролі.


Слово вчителя

Дійсно, той, хто пропонує, нав’язує тютюнопаління, перебуває у слабкій позиції. Адже сильна позиція полягає в тому, щоб упевнено висловлювати її, а якщо й не висловлювати, то хоча б дотримуватися її, а не наполягати й переконувати співрозмовника у своїй правоті.


Робота в групах

Учитель ділить клас на групи та пропонує скласти якнайбільше аргументів для відмови. Наприкінці кожна група презентує результати своєї роботи.


Підсумок уроку


ІV Закріплення вивченого матеріалу

  1. Метод «незакінченого речення»

Щоб бути здоровим треба...

2. Продовжіть ряд прислів’їв:

  • «Найбільше багатство – здоров’я»;

  • «В здоровому тілі – здоровий дух»;

  • «Здоровий ліків не потребує».


V Підсумок уроку

Сьогодні ми розглянули кілька варіантів відмови від пропозиції запалити, один із яких може бути прийнятий кимось із вас у разі тиску. Головне, щоб це була відповідь людини, відповідальної за свої вчинки.


Домашнє завдання


  1. Опрацювати матеріал підручника на стор. 63 – 69.

  2. Намалювати знаки заборони шкідливим звичкам.



Похожие:

Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета iconДля 5-9 класів в 2012 – 2013 навчальному році
Мета: формування у учнів здоров”язберігаючих компетентностей, прагнення берегти своє здоров'я як найдорожчий скарб, виховання потреби...
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета icon«здоров'я батьків»
Здоров'я найбільша цінність у житті людини. Його не можна купити або виграти в лотерею, але подарувати здоров'я найріднішим вашим...
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета iconРоль вітамінів у житті людини
Нині відомо понад 20 вітамінів, які мають безпосереднє значення для здоров'я людини. Усі вони розподілені на дві групи
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета iconКонцептуальна модель Чугуївського професійного аграрного ліцею Школи сприяння здоров'ю. Структура: І. Обгрунтування ІІ. Загальні положення
Головна цінність суспільства — життя і здоров'я людини. Здоров'я це те, без чого людина не може бути щасливою. Здоров'я людини це...
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета iconТема: Пісня наш паспорт вічний
Мета: показуючи роль і значення пісень в житті українців, виховувати інтерес і повагу до музичної культури народу
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета iconОрієнтовний сценарій виховного заходу для учнів Мета: сформувати уявлення про хворобу століття, виробляти поведінкові мотивації до збереження свого здоров’я
Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови...
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета iconБорок Євгенія Георгіївна; Чернігів 2012 Сім сходинок до здоров’я Мета урок
Мета уроку: Розкрити поняття «здоров’я» та «здоровий спосіб життя», розвивати вміння мислити самостійно та робити висновки, виховувати...
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета iconРезолюція міжнародної науково-практичної конференції «Екзо- та ендоекологічні аспекти здоров’я людини», присвяченої 25-річчю Чорнобильської трагедії
Екзо- та ендоекологічні аспекти здоров’я людини» цього року продовжила низку щорічних форумів, ініційованих науковою громадськістю...
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета iconРеферату : Роль мови в житті людини Розділ : Мовознавство Роль мови в житті людини
Така ж доля спіткала І мову. І хоча український народ – один із великих слов’янських народів – був розтерзаний І пошматований впродовж...
Тема: Здоров’я – важливий скарб у житті людини. Мета iconТема: «Додавання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд»
Через усе своє життя проніс великий Кобзар палку любов до рідної землі,до неньки-України,у своїх творах нагадував людям про минулу...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов