Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району icon

Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах районуНазваниеДовідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району
Дата конвертации12.11.2012
Размер84.33 Kb.
ТипДовідка
скачать >>>

На колегію відділу освіти

06.04.2012р


Довідка

Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району.


Згідно з планом роботи відділу освіти на 2011р., наказом відділу освіти Кіцманської райдержадміністрації від 17.11.2011р. № 355 «Про проведення огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи серед ЗНЗ району» з 01.12.2011р. по 15.03.2012р. проходив огляд-конкурс в загальноосвітніх навчальних закладах району. В ході проведення огляду-конкурсу вивчався стан організації правовиховної роботи в школах, проаналізовано подані від навчальних закладів звіти про проведену роботу.

Виконуючи Комплексну програму подолання дитячої бездоглядності і безпритульності в Кіцманському районі на 2011 – 2013 роки, рішення колегій РДА, відділу освіти з питань правоосвітньої роботи, відділом освіти, педагогічними колективами навчальних закладів напрацьована певна система організації правовиховної та правоосвітньої роботи. В навчальних закладах є в наявності нормативні документи з питань організації правовиховної роботи.

В усіх навчальних закладах на початку навчального року формуються соціальні паспорти класів, школи, формуються банки дітей, які потребують особливої уваги.

В 2011р. таких дітей налічувалось 134.

На виконання наказів відділу освіти від 07.02.2011р. №42 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству» на період до 2015 року», від 14.02.2011р. № 53 «Про затвердження заходів щодо подолання дитячої безпритульності і бездоглядності в навчальних закладах району у 2011році», від 11.11.2011р. № 355 «Про проведення огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в ЗНЗ району» в школах видано відповідні накази, якими затверджено заходи з превентивного виховання школярів, сплановано питання на засідання рад школи, педагогічних рад, нарад при директору. Традиційним в школах стало проведення тижнів права (останній тиждень місяця). Цікава тематика тижнів права розроблена в Лашківському, Реваківському, Шипинському, Неполоковецькому, Драчинському навчальних закладах.

Відповідно до річних планів роботи шкіл, планів виховної роботи класних керівників проводилися зустрічі з працівниками правоохоронних органів,служб в справах дітей, РЦСССДМ, години спілкування, бесіди, вікторини правової тематики. Цікава тематика бесід з морально – правового виховання розроблена в Стрілецькокутському, Борівецькому, Лашківському, Лужанському, Глиницькому, Реваківському навчальних закладах. Учасники лекторських груп освітніх закладів готують матеріали виступів перед школярами під час проведення тижнів права.

Цикл заходів правової тематики організовано в навчальних закладах під час проведення Всеукраїнського тижня права, який проходив з 4 по 9 грудня 2011р.

Конкурс малюнків «Я живу в правовій державі – в Суховерхівському, турнір юних правознавців в Неполоковецькому, тематична гутірка «Ти – людина, отже маєш право» в Борівецькому, уроки правової грамотності в 1-4 кл. в Шишківському, Ставчанському, конкурс стінгазет на правову тематику в Лужанському, зустрічі з працівниками правоохоронних органів в клубі «Феміда» в Ошихлібському, Іванківському навчальних закладах. В Драчинецькому, Оршовецькому, Ошихлібському, Новодрачинецькому загальноосвітніх навчальних закладах, Кіцманській районній гімназії створені кабінети правознавства, правові куточки, в яких сконцентровані необхідні матеріали для організації правоосвітньої роботи. Правова освіта учнівської молоді здійснюється в ході вивчення обов’язкового предмета «Правознавство», вивченням якого охоплено 1204 учні. Правознавчі курси та факультативи вивчають 538 школярів. В Шишківському та Лужанському навчальних закладах введено правовий профіль в 10 класі. В десяти навчальних закладах діють клуби правового спрямування. Цікаво і результативно працюють правові клуби: »Феміда» Ошихлібського, Лашківського навчальних закладів, клуб «Дитячої дипломатії» Реваківського ЗНЗ І-ІІІ ступенів.

Спільно з кримінальною міліцією та службою в справах дітей проводиться робота по профілактиці підліткової злочинності. Організована робота по виконанню спільних наказів відділу освіти, та РВУМС України в Чернівецькій області від 07.09.2011р. № 248/136 «Про проведення профілактичної роботи з неповнолітніми в навчальних закладах району», від 11.01.2012 № 15/6 «Про проведення профілактичних рейдів». Учасники інформаційно-пропагандистських груп побували в Лужанському, Мамаївському №1, №2, Лашківському, Кіцманському ЗНЗ, Кіцманській районній гімназії з тематичними лекціями, відеофільмами, провели індивідуальну роботу з школярами, які потребують особливої уваги.

14.03.2012 р. проведено міжвідомчу нараду при заступнику голови РДА з проблеми стану злочинності серед неповнолітніх району, на яку були запрошені заступники директорів з виховної роботи та відповідальні працівники відділу освіти, РВ УМВС України в Чернівецькій області, ССД, РЦСССДМ.

Адміністрації навчальних закладів району запрошують працівників правоохоронних органів для проведення роботи в школах, з батьківською громадськістю. В навчальних закладах ведуться відповідні журнали, де фіксується дата проведення таких зустрічей і їхня тематика. На увагу заслуговує організація цієї роботи в Глиницькому, Реваківському, Шишківському, Н. Становецькому, Кліводинському загальноосвітніх навчальних закладах.

Для проведення індивідуальної роботи з дітьми з девіантною поведінкою класні керівники ведуть щоденники спостережень за поведінкою дітей даної категорії, оформляють соціальні паспорти класів.

Відповідно до Порядку взаємоінформування зацікавлених організацій та служб з питань попередження бездоглядності і правопорушень серед дітей, затвердженого розпорядженням голови ОДА від 26.08.2010р. №590-р., навчальні заклади періодично,за виявленими фактами, в письмовій формі (Акт про невідвідування учнями навчального закладу, відношення від навчального закладу) інформують відділ освіти про дітей, які тривалий час не відвідують навчальний заклад.

Спільними зусиллями відділу світи, адміністрації Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст. повернуто на навчання учня 10 кл. Гначука Василя Васильовича, який тривалий час не відвідував навчальний заклад. Проблемою залишається не охоплення навчанням випускника 9 кл. Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст., Твердохліба Віктора Івановича, який на даний час ніде не навчається і разом з тим в 2011р скоїв 5 злочинів, в тому числі 2 грабежі і 3 крадіжки. Батьків вищезазначених учнів притягнуто до адміністративної відповідальності по ст.. 184 ч.1 КУпАП. Матір Твердохліба В.І. в червні 2011р. притягнута до Кримінальної відповідальності, згідно ст. 166 КК України за злісне невиконання батьківських обов’язків.

Профілактика негативних проявів у підлітковому середовищі здійснюється через роботу органів учнівського самоврядування: ряд профілактики, комісії з дисципліни і порядку. В школах спланована робота рад профілактики. До складу рад включено дільничих інспекторів, психологів, представників батьківської громадськості. На засіданнях рад розглядається поведінка учнів, які потребують особливої уваги, плануються заходи правознавчого характеру.

На увагу заслуговує планування та робота рад профілактики в Драчинському, Неполоковецькому, Шишківському, Ошихлібському, Реваківському навчальних закладах.

Перевірка навчальних закладів, аналіз поданих від шкіл звітів свідчить про організацію в навчальних закладах роботи по правовому всеобучу батьків, шляхом проведення батьківських зборів, роботи батьківських клубів, проведення індивідуальних консультацій, щотижневих Днів батьків. Добре ця робота організована в Реваківському, Зеленівському, Новодрачинецькому, Іванківському, Ошихлібському, навчальних закладах. Заслуговує на розповсюдження досвід роботи Реваківського ЗНЗ, де робота батьківських клубів спланована по вікових категоріях дітей:для 1-4 класів – клуб «Батьківські роздуми», для 5-9 класів «Батьківські проблеми», для 10-11 класів «Сімейна розмова»

Певну роботу по профілактиці злочинності серед школярів проводять практичні психологи та соціальні педагоги шкіл району. Проведення моніторингових досліджень, тренінгових занять, індивідуальної роботи з дітьми різних категорій, годин спілкування з психологом - такий перелік завдань, над якими працює психологічна служба району. В школах району фактично працюють 32 одиниці – практичних психологів, 6 одиниць-соціальних педагогів. Із 39 навчальних закладів І-ІІІст., І-ІІ ст. відсутні практичні психологи в Хлівищенському, Новодрачинецькому, ЗНЗ І-ІІст. Добре організована робота практичних психологів в Оршовецькому, Киселівському, Давидівськом навчальних закладах.

В вищеназваних школах налагоджена тісна співпраця психологів з заступниками директорів з виховної роботи, класними керівниками і видно результат цієї роботи.

Аналіз поданих від шкіл звітів про організацію правовиховної роботи, перевірка організації роботи на місцях свідчить про, те що відділ освіти, адміністрації шкіл проводять певну роботу по профілактиці підліткової злочинності. Проте, за даними відділення кримінальної міліції в справах дітей РВУМВС України в Чернівецькій області за 2011р. школярами району скоєно 14 злочинів. Злочини скоїли 12 учнів шкіл: Киселиця Жанна Мирославівна,учениця 9 кл. (1995 р.), Сокирко Ігор Валерійович, учень 11 кл. (1995 р.н.), Кубасов Артем Олександрович, учень 9 кл. (1996 р.н.) Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ст., Шпетько Юрій Миколайович (1994 р.н.), учень 11 класу Брусницького ЗНЗ І-ІІІ ст., Твердохліб Віктор Іванович, учень 9 класу (1995 р.н.) Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст., Петращук Євген Михайлович, учень 11 класу (1994 р.н.) Неполоковецького ЗНЗ І-ІІІ ст., Козаркевич Юрій Петрович, учень 9 класу (1995 р.н.), Проданчук Андрій Сергійович, учень 9 класу (1996 р.н ), Свищ Вадим Іванович, учень 10 класу (1996 р.н.) Мамаївського ЗНЗ І-ІІІ ст. №1, Мачушак Іван Вікторович учень 10 класу (1996р.н.), Нацюк Микола Іванович, учень 9 класу (1997 р.н.) Ставчанського ЗНЗ І-ІІІ ст., Берник Богдан Васильович, учень 11 класу (1994 р.н.) Нижньостановецького ЗНЗ І-ІІІ ст.

Серед злочинів переважають крадіжки (ст.185, ч.ІІІ) х-9, пограбування -3, хуліганства - 2.

За І квартал 2012 року злочини скоїли 2 учні шкіл: Стрижиборода Наталія Василівна, 1994 року народження (індивідуальна форма навчання), учениця 11 класу Ошихлібського ЗНЗ І-ІІІ ступенів, Мурин Володимир Володимирович, 1995 р.н., учень Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ступенів.

В організації роботи навчальних закладів є ряд суттєвих недоліків.

Відсутня належна нормативна база з питань правового виховання школярів в Брусенківському, Хлівищенському, Ставчанському навчальних закладах.

Не досконало сплановано розгляд питань превентивного виховання в Брусницькому, Лужанському, Брусенківському, Киселівському навчальних закладах.

Заступниками директорів з виховної роботи більшості шкіл не ведуться щоденники спостережень за дітьми з девіантною поведінкою, не відмічається результат проведеної роботи на дітей які потребують особливої уваги, не створені портфоліо з усією базою даних про дитину. В річних планах роботи, планах виховної роботи шкіл не фіксується виконання проведених заходів. Не налагоджена чітка система взаємоінформування з відділенням кримінальної міліції в справах дітей, ССД про випадки скоєння злочинів неповнолітніми, про дітей, які перебувають на обліку кримінальної міліції в справах дітей РВ УМВС в Чернівецькій області, потрапили в притулок, схильні до бродяжництва. Потребує покращення робота психологів з дітьми, що потребують особливої уваги, в усіх школах, де зафіксована злочинність за 2011р., І квартал 2012р. Не досконало проводиться індивідуальна робота з боку класних керівників. Не ведуться протоки засідань рад профілактики в Брусенківському ЗНЗ, не створена така рада в Давидівському, Хлівищенському навчальних закладах.

Потребує активізації робота з батьківською громадськістю не лише профілактичного характеру, але і практичного. Адміністрації навчальних закладів не ініціюють притягнення батьків до адміністративної чи кримінальної відповідальності за неналежне виконання батьками своїх обов’язків.

Проведення оглядів-конкурсів на кращу організацію правовиховної роботи стимулює роботу навчальних закладів з превентивно-профілактичної роботи, дає можливість пропагувати кращий досвіт роботи з того чи іншого питання, підвищує рівень відповідальності за результати проведення профілактичної роботи з школярами.

Відповідно до наказу відділу освіти від 19.03.2012р. №103 «Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в ЗНЗ району» переможцями районного огляду-конкурсу визначено:

Реваківський ЗНЗ І-ІІІ ст, - І місце

Шипинський ЗНЗ І-ІІІ ст. – ІІ місце

Драчинський ЗНЗ І-ІІІ ст. – ІІ місце

Шишківський ЗНЗ І-ІІІ ст. – ІІІ місце

Глиницький ЗНЗ І-ІІ ст. –ІІІ місце

Новодрачинецький ЗНЗ І-ІІ ст. – ІІІ місце


Виходячи з вищезазначеного керівникам ЗНЗ необхідно підвищити внутрішній контроль з цього питання, співпрацювати з працівниками правоохоронних органів, батьківською громадою, вживати заходів щодо ширшого залучення органів учнівського самоврядування до роботи, спрямованої на запобігання правопорушень, злочинності, домогтися покращення якості індивідуальної корекційної роботи психологічної служби, щоквартально аналізувати на педрадах, нарадах при директорові якість правоосвітньої роботи, позбавитися формалізму в проведенні заходів правознавчого характеру.


Головний спеціаліст відділу освіти Галіцька Л.М.Похожие:

Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconРішення колегії відділу освіти від 24. 06. 11 «Про створення Реваківського освітнього округу»
Про підсумки огляду – конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в навчальних закладах району
Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №144-осн. Про підсумки проведення міського огляду конкурсу на кращу організацію навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах
Роботи загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів №1 та №5 подані на конкурс без додатків
Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №124-осн. Про проведення міського-огляду конкурсу на кращу організацію навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах
Про проведення обласного огляду-конкурсу на кращу організацію навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах”...
Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconРішення колегії відділу освіти Кіцманської районної державної адміністрації
Довідку «Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в знз району» взяти до уваги
Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №5 Про проведення районного конкурсу на кращу освітню ідею для загальноосвітніх навчальних закладів району
Головного управління освіти і науки від 03. 12. 2010 р. №558 «Про проведення обласного конкурсу на кращу освітню ідею для загальноосвітніх...
Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №284 Про підсумки проведення міського конкурсу на кращу організацію народознавчої та краєзнавчої роботи в загальноосвітніх навчальних закладах міста
Ман (секція історичне краєзнавство); поурочна, позакласна, виховна краєзнавча робота; розробка методичних поурочних та позакласних...
Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №210 Про проведення огляду-конкурсу на кращу організацію правової освіти
На виконання Указу Президента України від 18. 10. 2001 №992/2001 “Про Національну програму правової освіти населення” з метою активізації...
Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №332 смт. Володарка Про вивчення стану викладання правознавства та організацію правовиховної роботи в навчальних закладах району

Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №430 Про підсумки огляду готовності дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів району до роботи в 2011/12 навчальному році
Районна комісія була затверджена наказом відділу освіти Зміївської райдержадміністрації від 14. 07. 2011 №409 «Про проведення огляду...
Довідка Про підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району iconНаказ №218 Про проведення районного огляду-конкурсу на кращу організацію навчально-виховного процесу в загальноосвітніх закладах
Рівненському обласному управлінні юстиції 17. 05. 2012 за №26/1046 та з метою впровадження передових систем, технологій, моделей,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов