Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України icon

Заява IV форуму Громадянської Асамблеї УкраїниНазваниеЗаява IV форуму Громадянської Асамблеї України
Дата конвертации04.07.2013
Размер43.75 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Заява IV Форуму Громадянської Асамблеї України


з питань дотримання прав людини і основоположних свобод та розвитку громадянського суспільства

Ми, делегати IV-го Форуму Громадянської Асамблеї України мусимо визнати, що протягом останніх трьох років в Україні рівень дотримання прав людини і основоположних свобод та захисту і реалізації їх інтересів суттєво погіршився.

Робота в системному реформуванні державних інституцій проводиться вкрай повільно та фактично є імітацію дій. Реальна боротьба з корупцією в Україні підміняється гучними заявами та показовими акціями.

Більшість так званих реформ соціальної, правової, і зокрема судової, системи під красивими гаслами насправді призводять до монополізації влади однією політичною силою.

Посилюється практика кримінальних переслідувань за політичну діяльність та вибіркового застосування правосуддя, відсутність реальних механізмів протидії гендерному насильству. Зростає тиск з боку правоохоронних органів на представників бізнесу, які в тій чи іншій формі підтримували діяльність опозиційних політичних сил. З’являється все більше прикладів використання правоохоронних органів, прокуратури та судів для рейдейрства та інших форм протиправної конкуренції.

Водночас поширюється практика уведення від справедливого покарання за злочини проти життя, здоров’я та гідності громадян високопосадовців, представників великого бізнесу, членів їх родин та оточення.

Створюються штучні перепони у належному впровадженні норм Закону про доступ до публічної інформації та про засади запобігання і протидії корупції та контролю з боку суспільства за політиками і чиновниками.

За невеликими виключеннями, блокується впровадження правових норм, які стимулюватимуть розвиток громадянського суспільства, самоорганізації громадян, механізмів контролю суспільства за владою. Натомість тривають спроби обмежувати права і свободи громадян, зокрема право на мирні зібрання.

В таких умовах самоорганізація та самоструктуризація громадянського суспільства, мобілізація громадськості, створення системи координації громадських ініціатив стають чи не найважливішим чинником недопущення згортання демократії, формування авторитаризму та закриття європейської перспективи для України.

Ми, делегати IV-го Форуму Громадянської Асамблеї України заявляємо про консолідацію зусиль для захисту прав і свобод громадян, розвитку самоорганізації та громадських об’єднань з метою розбудови демократичної європейської держави Україна.

Вимагаємо:

 1. Забезпечення сприятливого розвитку та діяльності інститутів громадянського суспільства, а саме: спрощення процедур та скорочення строків реєстрації громадських та благодійних організацій, органів самоорганізації населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інших інститутів громадянського суспільства.

 2. Приведення законодавства щодо правового статусу неурядових організацій у відповідність до Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам.

 3. Забезпечення умов для реальної участі громадськості у формуванні і реалізації публічної політики на всіх рівнях та здійснення громадського контролю за діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування,  в тому числі шляхом:

  • систематичного проведення консультацій з громадськістю щодо ключових питань гуманітарної та соціально-економічної політики та завчасного оприлюднення проектів нормативно-правових актів на веб-сайтах органів державної влади;

  •  реального врахування рішень громадських рад та інших консультативно-дорадчих органів при органах державної влади та органах місцевого самоврядування;

  • сприяння проведенню громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади, громадських антикорупційних експертиз нормативно-правових актів та забезпечення врахування рекомендацій за їх результатами;

  • забезпечення інформаційної прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зокрема забезпечення впровадження і виконання в повному обсязі норм Закону про доступ до інформації, запровадження механізмів електронного урядування та електронної демократії;

  •  визначення на рівні закону чітких процедур проведення місцевого референдуму і загальних зборів громадян за місцем проживання.

 4. Проведення комплексу реформ та заходів, спрямованих на системне подолання корупції в Україні. Унеможливлення корупції має стати основним фокусом більшості реформ, які здійснюються у державному управлінні.

 5. Проведення судової реформи, спрямованої на забезпечення прозорого та справедливого судочинства, створення повного, відкритого реєстру всіх судових рішень, запровадження справжнього суду присяжних.

 6. Припинення кримінальних переслідувань за політичну діяльність та вибіркового застосування правосуддя. Звільнення осіб які переслідуються за політичними мотивами. Забезпечення в повному обсязі права обвинувачених на справедливий суд.

 7.  Забезпечення прозорого відбору нових суддів, керівників міліції, прокуратури та СБУ за конкурсом, незалежними комісіями із залученням громадськості до контролю за дотриманням процедур та подальшого контролю за їх діяльністю.

 8. Запровадження системи громадянської освіти населення та введення відповідного обов’язкового курсу до базової середньої освіти та поглибленого у вищої. 

 9. Впровадження правових засад створення та розвитку незалежних засобів масової інформації, демонополізації телевізійного простору та  впровадженню обмежень втручанню власників ЗМІ в поточну діяльність журналістів.

 10. Завершення підписання та ратифікації Угоди про Асоціацію між Україною і Європейським Союзом та впровадження європейських стандартів демократії і права.

 11. Ми заявляємо про створення Громадянською Асамблеєю України постійнодіючої системи взаємоінформування, комунікації та взаємодії національних і місцевих громадянських мереж, ініціатив, кампаній та об’єднань і доручаємо Координаційній Раді Громадянської Асамблеї України налагодити її роботу.

  Ми звертаємось до всіх громадських об’єднань України, що працюють на принципах відкритості, демократичності та добровільності участі, об’єднуватись та спільно розвивати дієве громадянське суспільство України.

Ми звертаємось до громадян України – ми самі здатні творити своє майбутнє. Від нашої громадянської активності, здатності к взаємодії та самоорганізації залежить чи зможемо ми навести лад в нашому спільному домі, а сама країна - стати повноцінним партнером у європейській спільноті.

Громадянська асамблея України

http://gau.org.uaПохожие:

Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України iconЗаява iv-го Форуму Громадянської Асамблеї України з питань конституційної реформи та Конституційної Асамблеї
Конституція – це основні правила співжиття, що схвалюються й дотримуються суспільством, і на базі яких розвивається держава. Україна...
Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України iconГромадянська асамблея україни оргкомітет до громадських організацій україни шановні колеги!
Оргкомітет Громадянської асамблеї України, до якого на сьогодні входять 32 представники громадських організацій та мереж з різних...
Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України iconГромадянське суспільство в умовах кризи 20 лютого у місті Тернополі відбулося регіональне обговорення в рамках підготовки Надзвичайної Громадянської Асамблеї України
Надзвичайної Громадянської Асамблеї України "Громадянське суспільство в умовах кризи". Обговорити наболілі проблеми суспільства зібрались...
Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України icon«Відродження» громадянська асамблея україни
Громадянської мережі «опора» провів регіональний круглий стіл в рамках підготовки Надзвичайної Громадянської Асамблеї України «Громадянське...
Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України iconТермінова розсилка, викликана репресивними діями органів влади в січні 2011року. Оголошуємо збір членів Асамблеї малого та середнього бізнесу України. Відбудеться 25 січня 2011 року. (План роботи)
Заява Координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України 19. 01. 2011р
Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України icon24 лютого 2009 року о 12. 00 в Ужгородському прес-клубі ринкових реформ, відбудеться Закарпатський регіональний круглий стіл Громадянської Асамблеї України на тему «Громадянське суспільство в умовах кризи»
Продукт спілкування підсумковий документ, який буде представлений на Надзвичайній Громадянській Асамблеї України "Громадянське суспільство...
Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України iconГромадянська Асамблея України Підсумкові матеріали Харківської регіональної конференції
Харківська регіональна конференція Громадянської асамблеї України відбулася 18 липня 2007 року о 15-00 у Фонді місцевої демократії,...
Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України iconА соціація Молодих Реформаторів
Діюча політична верхівка, державна система нічого не зможе зробити. Вони уже це доказали. Тільки ми, громада, можемо запобігти цьому...
Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України iconРозсилка 01. 12. 10. Вето ми маємо, але умовне і до перемоги ще далеко
Заява Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України 30 листопада 2010 року
Заява IV форуму Громадянської Асамблеї України iconПрес – реліз 19 лютого в Одесі відбувся круглий стіл: "Громадянське суспільство в умовах кризи"
Круглий стіл пройшов за ініціативою Оргкомітету Надзвичайної Громадянської Асамблеї України 2009 р., до складу якого входить понад...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов