Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими icon

Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховимиНазваниеАналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими
Дата конвертации19.08.2014
Размер76.89 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Аналіз впливу регуляторного акта


постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками»


 1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.


Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», передбачено обов’язкову реєстрація у Міністерстві юстиції України рішень правління Фонду. Основна проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання це вдосконалення порядку забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками.

Згідно з статтею 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі - Закон), у разі настання страхового випадку Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов’язаний у встановленому законодавством порядку забезпечити потерпілому разом із відповідними службами охорони здоров’я за призначенням лікарів повний обсяг доступної, раціонально організованої медичної допомоги, яка повинна включати забезпечення необхідними лікарськими засобами, протезами, ортопедичними, коригуючи ми виробами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) та ін.

Відповідно до статті 34 Закону, Фонд соціального страхування від нещасних випадків фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу, в тому числі на додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК.

Враховуючи вищевикладене, проект регуляторного акту розроблено з метою вдосконалення механізму забезпечення потерпілих цим видом медико-соціальних послуг, покращення соціального захисту потерпілих на виробництві.


 1. ^ Визначення цілі державного регулювання.


Метою розроблення запропонованого проекту регуляторного акту (далі - проекту) є виконання вимог Закону та посилення соціального захисту потерпілих на виробництві.


 1. ^ Визначення та оцінка прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей, аргументації щодо переваги обраного способу.
Можливі способи досягнення цілей

Оцінка способу

Причини відмови від альтернативних способів, аргументи щодо переваги обраного способу

Збереження чинного регулювання

  • Спосіб оцінюється як такий, що не в повній мірі забезпечує вимоги чинного Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»

  • не в повній мірі вирішує спільні економічні та соціальні потреби потерпілих на виробництві

  • забезпечує часткове досягнення цілей регулювання.

Спосіб оцінюється як недоцільний у зв’язку з тим, що не в повній мірі забезпечує виконання вимог чинного законодавства України.


Обраний спосіб

  • відповідає потребам у вирішенні проблеми;

  • покращує соціальний захист потерпілих на виробництві;

  • відповідає вимогам чинного законодавства та в повній мірі забезпечує виконання вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»

  • вдосконалюється порядок забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання технічними та іншими засобами реабілітації і як результат розв’язується проблема та досягаються поставлені цілі.
 1. ^ Описання механізму і заходів, які пропонується застосувати для розв’язання проблеми.


У разі прийняття вищезазначеного проекту постанови буде визначено:


- вдосконалений механізм безоплатного забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками;


- механізм та основні умови оплати проїзду потерпілих до місця отримання послуг із слухопротезування, очного протезування та ін.;


- покращений порядок забезпечення інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві гігієнічними виробами (пелюшками, памперсами, сечоприймачами).


Висновок: ступінь ефективності обраних принципів і способів досягнення цілей державного регулювання – високий, за рахунок приведення існуючого порядку забезпечення потерпілих на виробництві зазначеними медико-соціальними послугами у відповідність з вимогами Закону, що в свою чергу вдосконалює механізм безоплатного забезпечення слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками потерпілих внаслідок нещасних випадку на виробництві або професійного захворювання, посилює їх соціальний захист, сприяє усуненню обмежень життєдіяльності потерпілих, призводить до трудової адаптації та інтеграції в суспільство. 1. ^ Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.


Прийняття постанови покращить реалізацію законів і підзаконних актів щодо забезпечення потерпілих на виробництві слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

У разі прийняття даної постанови вплив негативних зовнішніх факторів виключається, оскільки прийняття цього акта є механізмом виконання вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Виконавчою дирекцією Фонду будуть підготовлені та доведені до її робочих органів і потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання методичні рекомендації щодо реалізації вищезазначеної постанови.


 1. ^ Визначення очікуваних результатів прийняття акта.


Негативні фактори прийняття акта відсутні.

Вигоди

Витрати

Держава

(Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України)

- забезпечить виконання вимог чинного законодавства України;

- покращить соціальне забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання


Відповідно до щорічного бюджету Фонду

Суб’єкти господарювання

(підприємства всіх форм власності, що є безпосередніми виробниками технічних та інших засобів реабілітації)

- сприятиме більш ефективному виконанню вимог законодавства України щодо забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками.


немає

Населення

- здійснення більш ефективного соціального захисту потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання їх прав та свобод щодо участі в економічній, політичній і соціальній сферах суспільства.


немає
 1. ^ Термін дії акта


Пропонуємо не обмежувати дію постанови, оскільки вона розроблена, як підзаконний акт на реалізацію норм законів України.

Перегляд Порядку, що затверджує постанова, необхідний у разі розробки нових взаємозв’язаних з ним нормативних актів.


 1. ^ Визначення показників результативності акта.

1) Введення в дію постанови «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками» буде здійснена в межах коштів, запланованих на цю мету Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на рік і не потребує залучення додаткових коштів.

2) Дія акта поширюватиметься на всіх потерпілих від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та суб’єктів підприємницької діяльності

3) у разі прийняття цієї постанови, виконання вимог регуляторного акта не потребує додаткового витрачення суб’єктами підприємницької діяльності коштів та часу.

4) рівень поінформованості суб'єктів підприємницької діяльності з основних положень акта – високий за рахунок розміщення проекту постанови правління Фонду в мережі Інтернет на офіційній web-сторінці Фонду: www.social.org.ua та оприлюднення через засоби масової інформації.

5) рівень поінформованості потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання з основних положень акта – високий за рахунок безпосереднього надання інформації з цього приводу потерпілим робочими органами виконавчої дирекції Фонду;


 1. ^ Заходи за допомогою яких будуть здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта.


Відстеження буде здійснюватися за показниками результативності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Базове відстеження буде здійснюватися до набрання чинності цього регуляторного акту шляхом аналізу статистичних даних.

Повторне відстеження буде здійснено через рік з дня набрання чинності шляхом аналізу статистичних даних в порівнянні з базовим відстеженням.


Заступник директора С. БогдановПохожие:

Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПро затвердження Положення про забезпечення додатковим харчуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання,...
Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПоложення про забезпечення додатковим харчуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання,...
Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПро затвердження Положення про організацію лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення
И «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які...
Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПоложення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання путівками для санаторно-курортного лікування
Та 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного...
Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПро затвердження Змін до Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
Та 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного...
Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПоложення про організацію лікування, медичної реабілітації та забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання лікарськими засобами та виробами медичного призначення
Постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПоложення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання путівками для санаторно-курортного лікування Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання,...
Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПоложення про організацію, забезпечення та фінансування необхідних видів догляду за потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання Обґрунтування необхідності прийняття акта
Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України обов’язків щодо своєчасного...
Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПоложення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання путівками для санаторно-курортного лікування Із змінами і доповненнями, внесеними
Правління фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань україни
Аналіз впливу регуляторного акта постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Змін до Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими iconПро затвердження Положення про організацію, забезпечення та фінансування необхідних видів догляду за потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов