Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” icon

Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”НазваниеПояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”
Дата конвертации05.07.2013
Размер53.75 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до Закону України

Про внесення змін до Закону України

Про Державний бюджет України на 2007 рік”


1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” розроблений на виконання принципів ефективності та субсидіарності, на яких ґрунтується бюджетна система України та які закріплені в статті 7 Бюджетного кодексу України.

Проект Закону був підготовлений в зв‘язку з виникненням питань на місцях з приводу практичного використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання певних державних програм, що підлягають розподілу по регіонам.

Йдеться про використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства, програми «Ремонт і реконструкція теплових мереж та котелень», програми «Капітальний ремонт та модернізація ліфтів житлового фонду», а також програми «Ліквідація наслідків підтоплення територій у містах і селищах України».

Значна частина державних коштів за зазначеними програмами буде спрямована на фінансування об‘єктів комунальної власності органів місцевого самоврядування. При цьому, при співфінансуванні заходів з місцевих бюджетів.

Але ж, визначений механізм перерахування коштів не передбачає участь в ньому органів місцевого самоврядування.

Таким чином виникає ситуація, при якій:

- кошти виділяються з місцевого бюджету, а використовуються поза участі органу місцевого самоврядування, що їх виділив.

- орган місцевого самоврядування, на території якого знаходяться об‘єкти, не має права контролювати якість та ефективність використання коштів як державного, так і місцевих бюджетів.

- порушується принцип права власності, згідно з яким лише власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися належним йому майном (в тому числі проводити його поліпшення).

Таким чином, прийняття законопроекту є необхідним.


^ 2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

З метою забезпечення найбільш ефективного використання бюджетних коштів на розвиток житлово-комунального господарства України, проектом Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” передбачається:

Змінити механізм використання коштів, передбачених Міністерству будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України на:

  • ліквідацію наслідків підтоплення територій в містах і селищах України;

  • загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства;

  • ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень;

  • капітальний ремонт та модернізацію ліфтів житлового фонду.

А саме – передбачається змінити механізм, що передбачає фінансування видатків зазначеним головним розпорядником самостійно, за галузевою ознакою, на механізм перерахування субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.


^ 3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

У законопроекті не передбачається збільшити або зменшити доходи або видатки державного бюджету.

^ Передбачається перегляд бюджетних асигнувань за одним головним розпорядником – Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” передбачено фінансування видатків за загальнодержавними програмами:

- Реформування і розвитку житлово-комунального господарства – в загальній сумі 270 000тис.грн.;

- Ремонт і реконструкція теплових мереж та котелень – в загальній сумі 300 000тис.грн.;

- Капітальний ремонт та модернізація ліфтів житлового фонду – в загальній сумі 200 000тис.грн.;

- Ліквідація наслідків підтоплення територій у містах і селищах України – в загальній сумі 70 000тис.грн.

Головним розпорядником коштів визначено Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України.

Кошти за зазначеними програмами розподіляються головним розпорядником між регіонами України та відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України порядків їх використання у 2007 році (постанови Кабінету Міністрів України №№232, 233, 331 та 522) між головними розпорядниками нижчого рівня, якими визначаються структурні підрозділи з питань житлово-комунального господарства обласних державних адміністрацій.

При цьому, зазначені порядки передбачають обов‘язкове спів фінансування з місцевих бюджетів (насамперед, бюджетів місцевого самоврядування).

При внесенні змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” передбачається змінити механізм фінансування зазначених видатків на механізм перерахування субвенцій місцевим бюджетам, з закріпленням в ньому безпосередньої участі органів місцевого самоврядування, які найбільш заінтересовані в ефективному використанні зазначених коштів.

Видатки за зазначеним програмами в повному обсязі передбачається передбачити на перерахування субвенцій місцевим бюджетам, без зміни головного розпорядника коштів та без зміни розподілу коштів за загальним та спеціальним фондами державного бюджету.

Субвенцію на ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень і субвенцію на капітальний ремонт та модернізацію ліфтів житлового фонду віднесено до джерел формування спеціального фонду місцевих бюджетів.

Субвенцію на ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень передбачається фінансувати за рахунок спеціального фонду державного бюджету в повному обсязі (300 000тис.грн.).

Субвенцію на капітальний ремонт та модернізацію ліфтів житлового фонду передбачається фінансувати за рахунок спеціального фонду державного бюджету частково (в обсязі 150 000тис.грн.).

При цьому, на виплату зазначених двох субвенцій за рахунок спеціального фонду державного бюджету передбачається спрямувати кошти, отримані до спеціального фонду державного бюджету згідно з окремими пунктами статей 8, 20 та 39 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік». Це не потребує додаткових видатків спеціального фонду державного бюджету, оскільки фінансування відповідних програм передбачалося саме за рахунок зазначених коштів.

Проектом Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” Кабінету Міністрів України передбачається доручити затвердити порядки перерахування та використання субвенцій.

Проектом встановлюється механізм розподілу субвенцій, відповідно до якого кошти субвенцій розподіляються між бюджетами районів та міст обласного значення пропорційно величині відношення чисельності населення в кожному районі та місті обласного значення до загальної чисельності в Україні, а для субвенції на капітальний ремонт і модернізацію ліфтів житлового фонду – пропорційно величині відношення кількості ліфтів житлового фонду в кожному районі та місті обласного значення до загальної кількості ліфтів в Україні.

При цьому, дотримуються принципи ефективності та субсидіарності, закріплені в статті 7 Бюджетного кодексу України


^ 4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Бюджетний кодекс України, Закон України „Про Державний бюджет на 2007 рік”.


^ 5. Фінансово-економічне обґрунтування

Запропоновані зміни не передбачають збільшення або зменшення доходів або видатків державного бюджету.


6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дозволить:

  • підвищити ефективність використання бюджетних коштів;

  • підвищити рівень контролю за використанням бюджетних коштів;

  • залучити органи місцевого самоврядування до безпосередньої участі в використанні коштів на розвиток житлово-комунального господарства, яке знаходиться в їх власності;

  • забезпечити дотримання основних принципів бюджетної системи України, закріплених в Бюджетному кодексу України;

  • ефективно та якісно виконувати дії з розвитку житлово-комунального господарства України.
Похожие:

Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconЗакон україни про внесення змін до Закону України „ Про Державний бюджет України на 2007 рік Верховна Рада України постановляє
Пункт 53 частини першої статті 40 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" викласти в такій редакції
Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо забезпечення виконання соціальних зобов’язань держави)
Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 33, ст. 430 із наступними змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених...
Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про виконання Закону України
Кабінету Міністрів України “Про виконання Закону України від 14 червня 2011 року №3491-vi “Про внесення змін до Закону України “Про...
Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconЗакон україни про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо забезпечення виконання соціальних зобов’язань держави)
Частину 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (в редакції Закону від 22. 12. 2011 n 4282-vi)...
Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Проект акта розроблено з метою реалізації положень статті 30 Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік”
Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconЗакон україни про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо підвищення розміру соціальних гарантій та відновлення соціального захисту громадян)
Внести до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (Голос України від 28. 12. 2011 №246) такі зміни
Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconЗакон України Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»
Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» (щодо виплати для організації похорону та проведення необхідних поминально-ритуальних...
Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconЗакон україни про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" Верховна Рада Українипостановля є
Внести до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., №5-6, ст. 60) такі...
Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconПояснювальна записка до проекту закону про Державний бюджет України, яка повинна містити
Стаття 38. Проект закону про Державний бюджет України та матеріали, що до нього додаються
Пояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” iconЗакон україни про внесення змін до статті 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" Верховна Рада України постановляє
Внести до статті 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (Відомості Верховної Ради України, 2009 р., N n 20...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов