Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки icon

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 рокиНазваниеРозпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки
страница1/6
Дата конвертации22.12.2012
Размер0.82 Mb.
ТипРозпорядження
скачать >>>
  1   2   3   4   5   6УКРАЇНА
ЄМІЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


від 05.04.2011р. № 83


Про Програму розвитку агропромислового

комплексу Ємільчинського району

на 2011 – 2015 роки


З метою розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району, керуючись Програмою розвитку агропромислового комплексу Житомирської області затвердженої рішенням від 17.03.2011 року №148 4 сесії VІ скликання Житомирської обласної ради


1.Схвалити Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 – 2015 роки та винести її на розгляд сесії районної ради /додається/.


2.Управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації /Павленку І.А./:


2.1.Забезпечити реалізацію основних заходів, передбачених Програмою розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 – 2015 роки.


2.2.Щороку до 15 лютого інформувати райдержадміністрацію про хід виконання Програми.


3. Фінансовому управлінню райдержадміністрації (Волощук Н.С.) передбачати в районному бюджеті в межах фінансових можливостей кошти для реалізації районної Програми розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 – 2015 роки.


4.Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Островського М.А.


Перший заступник голови

державної адміністрації О.Р.Романюк


Схвалено

розпорядженням голови

райдержадміністрації

від 05.04.2011р. № 83

1. Загальна характеристика Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

Районна державна адміністрація

2.

Розробник Програми

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

3.

Відповідальний виконавець Програми

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

4.

Учасники Програми

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, фінансове управління райдержадміністрації, сільськогосподарські підприємства, асоціація фермерів та приватних землевласників у Ємільчинському районі, відділ статистики у Ємільчинському районі, редакція газети «Народна трибуна».

5.

Термін реалізації Програми

2011-2015 роки

6.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

92,3

6.1.

У тому числі

кошти державного бюджету

42,2

6.2.

Кошти обласного бюджету

0,6

6.3.

Зовнішні та внутрішні інвестиції

48,6

6.4.

Кошти районного бюджету

0,9^ 2. Обгрунтування необхідності вирішення проблем агропромислового комплексу району та основні пріоритетні напрями його розвитку у 2011-2015 роках

Програма розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011-2015 рр. націлена на виконання Програми економічних реформ Президента України В.Ф.Януковича на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентно - спроможна економіка, ефективна держава» зокрема, в частині подолання кризи в агропромисловому комплексі та підвищення продуктивності праці у сільському господарстві.


Щорічно район виробляє валової продукції сільського господарства на 127-130 млн. грн. В структурі сільськогосподарського виробництва переважає тваринництво 54 %, на долю рослинництва припадає 46 %.


Серед рослинництва виділяються вирощування зернових та зернобобових культур, провідні серед яких озима пшениця та озиме жито, ярий ячмінь, овес, зернобобові, гречка, просо. Значну частку серед технічних культур займає ріпак. В останні роки в районі збільшено посіви сої( 1200 га.).


Тваринництво спеціалізується на вирощуванні худоби молочного та м’ясного напрямку, також розвинені галузі особливо в особистих селянських господарствах – свинарство, птахівництво, вівчарство, бджільництво.


В районі виробляється в межах 30 тис. тн. зерна, 39 тис. тн. картоплі, 6,1 тисячі тонн овочів. Нарощується виробництво ріпаку та сої. Виробництво аграрної продукції в основному, забезпечує потребу жителів району в продуктах харчування, за виключенням м’ясопродуктів, олії, плодів та овочів в асортименті.


Саме тому, з метою підтримки сільського господарства, сільськогосподарської кооперації, сільських територій району розроблена Програма розвитку АПК на період до 2015 року.


Метою та основними завданнями програми є забезпечення продовольчої безпеки регіону та створення належних умов для розвитку агропромислового виробництва.


Для досягнення мети є певний природно-ресурсний та аграрний потенціал, який на даний час використовується малоефективно. Це пов’язано з погіршенням матеріально-технічної бази, зменшенням обсягів капіталовкладень.


Для відродження сільського господарства потрібно відновити селекцію у тваринництві, систему насінництва та створити надійну кормову базу для годівлі тварин. Це дозволить забезпечити відповідні передумови для виробництва сировини та її реалізації харчопереробним підприємствам для переробки.


Практична реалізація завдань і заходів Програми дасть можливість відродити село, підвищити добробут сільського населення, створити додаткові робочі місця, поліпшити соціально-економічний розвиток в сільській місцевості.


Стратегічним пріоритетом сільського господарства району на період до 2015 року є розвиток висотехнологічного агропромислового виробництва, реалізація якого передбачається шляхом:


- визначення пріоритетних напрямів та сприяння залучення інвестицій у сільське господарство району;


- розробки високотехнологічних інвестиційних проектів для виробництва економічно – привабливих культур районованих на території району та тваринницької продукції;


- вирішення на державному рівні питань стимулювання сільськогосподарського виробництва на Поліссі;


- формування системи стимулювання збільшення поголів’я великої рогатої худоби та внесення відповідних пропозицій Уряду;


- вивчення можливостей переходу сільськогосподарських підприємств району на виробництво органічної продукції;


- щорічне збільшення обсягів виробництва валової продукції сільського господарства;


- технічне переоснащення сільськогосподарського виробництва;


- щорічне створення фермерських господарств сімейного типу за підтримки обласного та місцевого бюджету ;


- забезпечення розвитку соціальної інфраструктури;


- підвищення доходів сільського населення.


3. Тваринництво

3.1. Молочне скотарство

3.1.1. Аналіз стану розвитку

За останні шість років відбулося різке зменшення поголів’я великої рогатої худоби. Спостерігається переміщення обсягів виробництва продукції та поголів’я худоби з сільгосппідприємств до особистих селянських господарств. Як наслідок, в 2010 році у сільгосппідприємствах налічувалося 1,6 тис. корів, тоді як в особистих селянських господарствах – 7,1 тис. голів, у господарствах населення виробляється близько 85% молока, у сільськогосподарських підприємствах – лише 15%.

Основними причинами цього є:

- домінування стихійних процесів на ринку молока і молокопродуктів;

- застаріле технічне обладнання тваринницьких ферм і комплексів, що призводить до підвищених витрат на їх обслуговування;

- відсутність підтримки інтегрування виробництва, переробки і реалізації молочної продукції, що посилює диспаритет міжгалузевих цін.

Низькою залишається продуктивність корів в сільськогосподарських підприємствах району (за 2010 рік надоєно від корови – 2882 кг молока) та показники відтворення поголів’я (на 100 наявних корів отримано 75 телят).


3.1.2.Проблемні питання

- відсутність зацікавленості товаровиробників займатися виробництвом молока через низькі реалізаційні ціни;

- низька забезпеченість тварин високоякісними кормами;

- розукомплектування (70-80%) тваринницьких приміщень, ферм та комплексів, частина яких не підлягає ремонту та оновленню;

- погіршення генетичного стану худоби;

- недотримання технології осіменіння тварин в особистих селянських господарствах вирощування ремонтного молодняку в сільгосппідприємствах;

- відсутність у більшості сільгосппідприємств обліку продуктивності та походження тварин.


3.1.3.Основні завдання та заходи по вирішенню проблем

- реконструкція існуючих фермських приміщень та будівництво нових комплексів по виробництву молока на 800-1000 голів .

Відповідальні виконавці: управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, спільно з сільгосппідприємствами та інвесторами.

- створення умов інвесторам для реалізації інвестиційних проектів по молочному скотарству;

^ Відповідальні виконавці: управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, інвестиційні компанії.

- розроблення в усіх сільськогосподарських підприємствах, які спеціалізуються на молочному скотарстві, технологічних карт виробництва молока в залежності від економічних можливостей господарств.

Відповідальні виконавці: управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, сільгосппідприємства.


3.1.4. Фінансове забезпечення заходів


Фінансування програми буде здійснюватись за рахунок коштів державного, обласного, місцевого бюджетів та інвестицій.

Державний бюджет:

- виплата дотацій за наявне на початок року поголів’я корів;

- закупівля теличок в особистих селянських господарствах для розширення основного стада сільськогосподарських підприємств;


(Постанова Кабінету Міністрів України від 18 березня 2009 р № 282 «Про затвердження Порядку використання бюджетних коштів у державному бюджеті для розвитку тваринництва ( із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.11 № 96 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки розвитку підприємств агропромислового комплексу»).


- виплата компенсацій за понесені затрати з будівництва та реконструкції молочних ферм;


(Постанова Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 2010р № 900 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткового відшкодування суб»єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів»( із змінами , внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.11 № 96 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки розвитку підприємств агропромислового комплексу»).


- придбання племінних тварин за рахунок коштів державного фінансового лізингу.


(Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р № 648 «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для закупівлі племінних нетелей та корів, вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу з наступною їх реалізацією сільськогосподарським підприємствам на умовах фінансового лізингу» (із змінами , внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.11 № 96 « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки розвитку підприємств агропромислового комплексу»).


^ Прогнозні обсяги та джерела фінансування

Джерела фінансування

Од. ви-міру

Обсяг фін-ня, всього

У тому числі:

2011

2012

2013

2014

2015

Державний бюджет

млн. грн.

33,61

3,9

5,81

7,22

7,73

8,95

Внутрішні та зовнішні інвестиції

млн. грн.


3,6


0,5

0,5

0,8

0,8

1,0

Всього:

млн. грн.

37,21

4,4

6,31

8,02

8,53

9,953.1.5. Очікувані результати


У 2015 році передбачається досягти показників чисельності поголів’я корів в усіх категоріях господарств 10,2 тис. голів , продуктивністю – 3304 кг. молока від корови, валового виробництва молока 33,7 тис. тонн, в розрахунку на душу населення 952 кг, завантаження в повному обсязі потужностей молокопереробного підприємства району


^ Динаміка зростання поголів’я корів молочного напрямку їх продуктивності, валового виробництва молока по всіх категоріях господарствПоказники

2010 (факт)

Прогноз

2011

2012

2013

2014

2015

Корів, тис. гол.

8,8

9,9

10,0

10,0

10,2

10,2

Надій на корову, кг

3420

3030

3090

3190

3216

3304

Валове виробництво молока, тис. тонн

30,1

30,0

30,9

31,9

32,8

33,7

^ На душу населення, кг

850

847

873

901

926

952

У % до фізіологічної норми

2,7р.

2,7р.

2,8р.

2,8р.

2,9р.

3р.^ 3.2. М’ясне скотарство

3.2.1. Аналіз стану розвитку

Природно - кліматичні умови Полісся сприяють розвитку м’ясного скотарства. Виробництвом м’яса великої рогатої худоби на даний час займається 11 господарств із яких статус племінного репродуктора має одне господарство.

З 2004 року поголів’я великої рогатої худоби м’ясного напряму продуктивності залишалось майже на рівні із щорічним утриманням поголів»я в кількості 680-700 голів.

3.2.2. Проблемні питання

- втрата генетичного потенціалу напрацьованого селекціонерами області, низькі показники відтворення та м’ясної продуктивності тварин;

- низька рентабельність вирощування великої рогатої худоби м’ясного напрямку, що змушує сільгоспвиробників скорочувати наявне поголів’я;

- недотримання технології вирощування великої рогатої худоби;

3.2.3. Основні завдання та заходи по вирішенню проблем

- застосування трирівневого циклу виробництва яловичини:

- перший – репродуктивне стадо для одержання та вирощування телят (система корова-теля);

- другий – вирощування ремонтного, племінного молодняку;

- третій – дорощування і відгодівля надремонтного молодняку, виділеного для виробництва м’яса;

^ Відповідальні виконавці: сільгосппідприємства, координатор – управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

- розроблення кожним господарством технологічної карти по виробництву яловичини з урахуванням обов’язкових зимово-весняних турових отелів (лютий-квітень); парування (осіменіння) маточного поголів’я (травень-липень); штучного осіменіння корів і природнього парування ремонтних телиць у племінних та товарних господарствах; утримання телят до 6-8 місячного віку на вільному підсосі в пасовищний і режимному в зимовий періоди; використання культурних та природних пасовищ без підгодівлі концентрованими кормами маточного поголів’я в літній період та дешевих соковитих і грубих кормів узимку з включенням концентрованих кормів до 20%; безприв’язного утримання маточного поголів’я, ремонтного та відгодівельного молодняку на глибокій підстилці з вільним виходом на вигульно-кормові майданчики взимку, пасовищне утримання всього поголів’я, включаючи і бугайців на дорощуванні – влітку;

^ Відповідальні виконавці: сільгосппідприємства, координатор – управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

- застосування найбільш ефективного підходу в розвитку м’ясного скотарства - промислове та поглинальне схрещування маточного поголів’я з плідниками м’ясних порід;

^ Відповідальні виконавці: сільгосппідприємства, координатор – управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

- фінансова підтримка існуючих та створення нових фермерських господарств сімейного типу ;

^ Відповідальні виконавці: управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

- створення умов для залучення коштів іноземних та вітчизняних інвесторів для розведення поголів’я великої рогатої худоби м’ясного напрямку;

- розширення інфраструктури мережі сервісних послуг у селекції та відтворенні худоби, реалізації продукції м’ясного скотарства.

Відповідальні виконавці: управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.


3.2.4. Фінансове забезпечення заходів

Фінансування програми буде здійснюватись за рахунок коштів:

- державного бюджету – за утримання однієї голови маточного поголів’я м’ясного напрямку продуктивності товарним господарствам – 0,6 тис. грн. за голову; племрепродуктору – 1 тис. грн..

- обласного бюджету – на здешевлення осіменіння корів і телиць м’ясного напрямку продуктивності в усіх категоріях господарств щорічна потреба 20 тис. грн.


^ Прогнозні обсяги та джерела фінансуванняДжерела фінансування

Од. ви-міру

Обсяг фін-ня, всього

У тому числі:

2011

2012

2013

2014

2015

Державний бюджет

млн. грн.

1,323

0,261

0,261

0261

0,270

0,270

Обласний бюджет

млн. грн.

0,1

0,02

0,02

0,02

0,02

0,02

Всього:

млн. грн.

1,423

0,281

0,281

0,281

0,290

0,2903.2.5. Очікувані результати


Програмою передбачається на кінець 2015 року мати 0,9 тис. голів м’ясної худоби, в тому числі 0,4 тис. м’ясних корів. Щорічно отримувати 85-90 телят на 100 корів. Ввести до основного стада по 25 нетелів в розрахунку на 100 корів.

  1   2   3   4   5   6Похожие:

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconПоложення про районну конкурсну комісію з питань використання коштів районного бюджету для відшкодування відсоткової ставки за залученими короткостроковими кредитами сільськогосподарськими та іншими підприємствами агропромислового комплексу (додається)
З метою забезпечення виконання Програми розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011-2015 роки, затвердженої...
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconРозпорядження голови районної державної адміністрації від 22. 04. 2011р. №104 Про утворення районної конкурсної комісії з розгляду пропозицій та визначення фермерських господарств-переможців районного конкурсу з
Житомирської області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 17. 03. 2011 р. №148 «Про Програму розвитку агропромислового...
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconРозпорядження голови районної державної адміністрації від 13. 04. 2011р. №87 Про розроблення проектів програми економічного І соціального розвитку району на 2012 рік та комплексної програми розвитку Ємільчинського району на 2012-2015
Утворити робочу групу для підготовки та розгляду пропозицій до проектів програми економічного і соціального розвитку району на 2012...
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconРозпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011 р. №82 Про схвалення районної Програми розвитку архівної справи на 2011-2015 роки
Схвалити районну Програму розвитку архівної справи на 2011-2015 роки (далі Програма), що додається
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconРозпорядження голови Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області вiд 26. 07. 12 №310
Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 31. 01. 12 №51,,Про Програму розвитку системи зв’язку, оповіщення...
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconРозпорядження голови Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області вiд 07. 02. 12 №55 м. Рахів Про Програму розвитку та підтримки галузі рослинництва на 2012-2015 роки
Відповідно до статей 6, 17 і 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, на виконання розпорядження голови облдержадміністрації...
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconРозпорядження голови Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області вiд 21. 05. 12 №212
Про внесеня змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 06. 05. 11 №276 „Про Програму розвитку туризму і рекреації у Рахівському...
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconРозпорядження голови Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області Від 27. 03. 12 №133 м. Рахів Про оплату за послуги зв’язку
Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, на виконання рішення сесії районної ради від 16 лютого 2011 року №67 „Про програму...
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconРозпорядження голови Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області вiд 27. 02. 12 №79 м. Рахів Про оплату за послуги зв’язку
Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, на виконання рішення сесії районної ради від 16 лютого 2011 року №67 „Про програму...
Розпорядження голови районної державної адміністрації від 05. 04. 2011р. №83 Про Програму розвитку агропромислового комплексу Ємільчинського району на 2011 2015 роки iconРозпорядження голови районної державної адміністрації 20. 03. 2012р. №71 Про Форум місцевого розвитку Ємільчинського району
Затвердити персональний склад координаційного комітету Форуму місцевого розвитку Ємільчинського району (додається)
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов