Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання icon

Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулюванняНазваниеРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання
Дата конвертации24.12.2012
Размер45.84 Kb.
ТипРішення
скачать >>>

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників»


1.Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання

Підготовка регуляторного акта зумовлена прийняттям Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закону).

Скорочення терміну початку виплат відшкодування коштів вкладникам до 7 днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку вимагає зміни структури бази даних для прискорення її обробки.

Для цього потрібно забезпечити:

єдиний підхід до формування баз даних про вкладників в усіх банках, проведення процедури контролю (перевірки) повноти та коректності формування інформації про вкладників;

посилений моніторинг баз даних проблемних та неплатоспроможних банків.


^ 2.Визначення цілей державного регулювання

Регуляторний акт спрямований на створення єдиних вимог до формування та ведення банками бази даних про вкладників для можливості своєчасної виплати вкладникам коштів за вкладами в межах суми відшкодування у разі настання недоступності вкладів.


^ 3.Альтернативні способи досягнення цілей

Під час розробки регуляторного акта було розглянуто такі альтернативні способи досягнення зазначених цілей:

  1. залишити ситуацію без змін;

Зазначений спосіб не є доцільним, оскільки він не вирішує проблеми якості інформаційної бази даних про вкладників.

  1. ввести в дію запропоновані Правила.

Зазначений спосіб на даний час є оптимальним для досягнення поставлених цілей, а саме: створення єдиних вимог до формування та ведення банками бази даних про вкладників, забезпечення належного рівня її якості; забезпечення можливості автоматичного формування інформації банком та передачі її в найкоротший термін уповноваженій особі Фонду для здійснення процедури виплат.


^ 4.Механізм для розв’язання проблеми та відповідні заходи

Даним регуляторним актом вводяться:

порядок формування бази даних та вимоги до інформації, що уводиться до бази даних відповідно до укладених договорів;

чіткий порядок відображення банками інформації про вкладників — базова та узагальнена структури бази даних;

особливості ведення баз даних проблемних (неплатоспроможних) банків;

посилений моніторинг баз даних проблемних (неплатоспроможних) банків;

порядок ведення Фондом Узагальненої бази даних про вкладників;

Також передбачена відповідальність посадових осіб банку за формування бази даних.


^ 5.Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Вимоги регуляторного акта є обов’язковими для виконання банками та Фондом.

Прийняття регуляторного акта забезпечить формування банками інформаційних баз даних про вкладників, на засадах яких (у разі настання недоступності вкладів) буде формуватися перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду.

Це надасть змогу Фонду своєчасно виплатити відшкодування вкладникам у разі настання недоступності вкладів.

До зовнішніх чинників, які потенційно можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, можна віднести зміни в законодавчих актах України.

Нагляд за додержанням вимог цього акта здійснюватиметься Фондом.


^ 6.Очікувані результати від прийняття регуляторного акта

Запропоновані зміни дозволять забезпечити досягнення визначених цілей. Перешкод для реалізації норм цього регуляторного акту у разі його прийняття немає.

Прийняття запропонованого регуляторного акта забезпечить:

формування та збереження банками інформаційних баз даних про вкладників;

перевірку та контроль баз даних самими банками та Фондом;

формування інформації банком для передачі її Фонду для здійснення виплат відшкодувань;

можливість здійснення Фондом прогнозного розрахунку суми цільової позики для забезпечення виконання зобов’язань банку перед вкладниками неплатоспроможного банку, прогнозного розрахунку найменш витратного способу виведення проблемного банку з ринку у разі його віднесення до категорії неплатоспроможних та контролю цільового використання позики.

Вкладники отримають гарантовану суму у більш короткий термін (з початку ліквідації), оскільки банк матиме змогу сформувати інформацію та передати її Фонду, і, відповідно, Фонд зможе прискорити початок виплат.

Негативних результатів від прийняття регуляторного акта не очікується. Реалізація акту не потребує витрат із Державного бюджету.


^ 7.Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Акт набирає чинності у встановленому законодавством порядку. Строк дії пропонується необмежений до внесення змін у законодавчі акти вищої юридичної сили.


^ 8.Показники результативності регуляторного акта

Проект буде оприлюднений на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Web: http://www.fg.gov.ua .

Показниками результативності проекту є зменшення кількості випадків порушення банками вимог Правил, зменшення строку передачі до Фонду переліків вкладників, які мають право на отримання відшкодувань за рахунок коштів Фонду, та як наслідок, скорочення строку початку виплат відшкодувань.


^ 9.Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

Для оцінки результативності регуляторного акта буде здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження.

Базове відстеження здійснюватиметься з моменту підписання до набрання чинності регуляторним актом.

Повторне відстеження результативності планується здійснити не пізніше двох років після набуття чинності регуляторним актом.

Періодичне відстеження результативності планується здійснювати кожні три роки після повторного відстеження.


Директор-розпорядник О.І.ШароваПохожие:

Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил надання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання
...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання
Прийняттям Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закону)
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconПовідомлення про оприлюднення проекту рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників»
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розробив проект рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconЗвіт про повторне відстеження результативності рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників»
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09. 07. 2012 №3 «Про затвердження Правил формування та ведення...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconПовідомлення про оприлюднення проекту рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження змін до Правил формування та ведення баз даних про вкладників»
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розробив проект рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження змін до Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення та аналіз проблеми,
Прийняттям Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закону)
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Положення про порядок визначення банків агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Положення про порядок визначення банків – агентів Фонду гарантування вкладів...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconРішення виконавчої дирекції Фонду «Про затвердження змін до Положення про порядок інформування вкладників про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання
Відповідно до діючого законодавства та з метою забезпечення прозорості системи гарантування вкладів фізичних осіб до обов’язків учасників...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Порядку особистого прийому громадян керівництвом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом регулювання
Регуляторний акт розроблено відповідно до статті 22 Закону України «Про звернення громадян» з метою врегулювання питання організації...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил формування та ведення баз даних про вкладників» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Методики оцінки фінансової стійкості Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в новій редакції» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом регулювання
Другої статті 4 та частини 3 статті 19 Закону, що визначає підходи до оцінки Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі Фонд)...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов