Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» icon

Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф»НазваниеРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф»
Дата конвертации24.12.2012
Размер51.19 Kb.
ТипРішення
скачать >>>


АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - місячної форми звітності № 1Ф»

  1. Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання

Підготовка регуляторного акта зумовлена такими потребами:

  • приведення у відповідність до чинного законодавства порядку подання та вимоги щодо складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що пов’язано із прийняттям Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

  • врегулювання відносин між Фондом та учасниками Фонду щодо складання регулярної звітності по залучених банками вкладів;

  • контролю з боку Фонду за тенденціями розвитку ринку ресурсів, залучених від вкладників для виконання Фондом своїх функцій;

  • удосконалення порядку подання форми звітності та зміною періодичності подання форми звітності – на щомісячну.

Зазначені зміни сприятимуть забезпеченню належного виконання функцій Фонду щодо отримання регулярної звітності про залучені банками вклади від фізичних осіб.

^ 2. Визначення цілей державного регулювання

Регуляторний акт спрямований на вдосконалення вимог до порядку складання та подання звітності учасниками до Фонду для виконання Фондом функцій, передбачених Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», підвищення якості контролю з боку Фонду за залученням банками, вкладів фізичних осіб для формулювання об’єктивних висновків щодо аналізу тенденції розвитку ринку ресурсів, залучених від вкладників учасниками Фонду, що у свою чергу позитивно вплине на якість виконання Фондом функцій із організації виплат відшкодувань за вкладами, виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків.

^ 3. Альтернативні способи досягнення цілей

Під час розробки регуляторного акта було розглянуто такі альтернативні способи досягнення зазначених цілей:

  1. залишити ситуацію без змін;

Зазначений спосіб не є доцільним, оскільки він в недостатній мірі забезпечує належне виконання функцій Фонду щодо порядку складання та подання звітності учасниками Фонду.

  1. ввести в дію запропоновані зміни.

Зазначений спосіб на даний час є оптимальним для досягнення поставлених цілей з отримання регулярної звітності щодо залучених учасниками Фонду вкладів фізичних осіб.

^ 4. Механізм для розв’язання проблеми та відповідні заходи

Даним регуляторним актом удосконалюється та приводиться у відповідність до нормативно-правових актів Фонду та Національного банку України порядок складання та подання звітності учасниками до Фонду, а також:

  • деталізований механізм регулювання взаємовідносин між Фондом та його учасниками для подання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду;

  • змінено строки та періодичність подання звітності учасниками Фонду;

  • змінено діапазони відповідно до діючих на час прийняття Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та з урахуванням можливості подальшого їх збільшення.

Для розв’язання проблеми даний регуляторний акт передбачає внесення змін в Правила надання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, затверджені рішенням адміністративної ради Фонду від 14 листопада 2002 року № 12, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 6 грудня 2002 р. за № 955/7243 із змінами і доповненнями.

^ 5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Вимоги регуляторного акта є обов’язковими для виконання учасниками Фонду.

Прийняття регуляторного акта забезпечить приведення у відповідність до чинного законодавства порядку подання та вимоги щодо складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що пов’язано із прийняттям Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», вдосконалення порядку складання та подання звітності учасниками до Фонду, зменшення розбіжностей в частині подання банками звітності до Фонду, інформація вкладів фізичних осіб від учасників Фонду буде отримуватись щомісячно, що позитивно вплине на достовірність даних про вклади фізичних осіб для виконання Фондом своїх функцій відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

До зовнішніх чинників, які потенційно можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, можна віднести зміни в законодавчих актах України або зміну гарантованого розміру відшкодування коштів за вкладами.

Нагляд за додержанням вимог цього акта здійснюватиметься Фондом.

^ 6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта

Запропоновані зміни дозволять забезпечити досягнення визначених цілей, оскільки регуляторний акт спрямований на підвищення якості та удосконалення порядку складання та подання звітності учасниками до Фонду відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Перешкод для реалізації норм цього регуляторного акту у разі його прийняття немає.

Прийняття запропонованих змін та доповнень забезпечить належний рівень та якість порядку складання та подання звітності учасниками до Фонду, зменшення суперечностей в частині подання банками звітності до Фонду, більш точні рекомендації при складанні звітності учасниками Фонду.

Негативних результатів від прийняття регуляторного акта не очікується. Реалізація акту не потребує витрат із Державного бюджету.

^ 7. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Акт набирає чинності у встановленому законодавством порядку. Строк дії пропонується необмежений до внесення змін у законодавчі акти вищої юридичної сили.

^ 8. Показники результативності регуляторного акта

Проект буде оприлюднений на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Web: http://www.fg.gov.ua.

Показниками результативності проекту є покращення порядку складання та подання звітності учасниками до Фонду та, як наслідок, зменшення кількості випадків порушення учасниками Фонду вимог нормативно-правових актів Фонду, що у свою чергу позитивно вплине на якість виконання Фондом функцій із організації виплат відшкодувань за вкладами, виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків.

^ 9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

Для оцінки результативності регуляторного акта буде здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження.

Базове відстеження здійснюватиметься з моменту підписання до набрання чинності регуляторним актом.

Повторне відстеження результативності планується здійснити не пізніше двох років після набуття чинності регуляторним актом.

Періодичне відстеження результативності планується здійснювати кожні три роки після повторного відстеження.


Директор-розпорядник О.І.Шарова
Похожие:

Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconПовідомлення про оприлюднення
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Порядку складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб -щомісячна форма звітності №1Ф»
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Порядку складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил надання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання
...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconЗвіт про базове відстеження результативності
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Про порядок складання Звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Положення про порядок інформування вкладників про систему гарантування вкладів фізичних осіб»
Ених прийняттям Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а саме, приведення у відповідність до чинного законодавства...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconРішення м. Київ № Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках
Відповідно до частини першої та четвертої статті 12 та частини першої статті 31 та пункту 13 Прикінцевих та перехідних положень Закону...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconЗвіт про базове відстеження результативності проекту рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Правил надання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб»
Відділ економічного аналізу та поточного моніторингу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про удосконалення порядку складання та подання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом регулювання
Регуляторний акт розроблено відповідно до пункту 4 частини четвертої статті 12 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних...
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження змін до Положення про порядок ведення реєстру учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб»
Зміни до Плану підготовки проектів регуляторних актів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на 2013 рік
Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Інструкції про порядок складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб місячної форми звітності №1Ф» iconРішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження змін до Положення про порядок ведення реєстру учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб»
Регуляторний акт розроблено відповідно до пункту 1 частини третьої статті 12 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов