Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент icon

Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. КореспондентНазваниеІнтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент
Дата конвертации12.10.2013
Размер50.83 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької МДПІ Віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість.


Кореспондент: Кому, як і коли прийдеться сплачувати податок на нерухомість?

Ні один податок не визивав стільки слухань і суджень, як податок на нерухоме майно. Спочатку він мав бути запровадженим з 1 січня 2012 року, потім по технічним причинам введення податку було перенесення на 1 липня 2012 року і ось знову з 1 січня 2013 року. Тобто ось – ось податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки має набрати чинності.

Тому сьогодні всі оператори ринку, і в першу чергу податкова служба активно готуються до адміністрування даного податку. Потрібно звернути увагу, що цей податок для нашої країни є новим, певно тому сьогодні виникає багато запитань у громадськості: Яка нерухомість буде підпадати під оподаткування? Хто, як і коли його буде сплачувати? Які пільги передбачено при сплаті і взагалі чи передбачено?

Всі ці запитання і більше було задано начальнику Іллінецької МДПІ Віталію Шпаку.


^ Віталію Петровичу, це вже точно вирішено, що податок на нерухоме майно введуть з 1 січня 2013 року?

Так, редакцією Податкового кодексу з змінами та доповненнями передбачено, що податок на нерухоме майно набирає законної дії з 1 січня 2013 року.


^ Якщо його вводять з 2013 року, то коли ж потрібно буде сплачувати, щомісяця чи так як податок на землю 1 раз на рік?


Всі терміни сплати і нарахування податку передбачено в ст. 265 Податкового кодесу України. Нарахування передбачено проводити один раз на рік і сплачувати також один раз. При чому дана стаття вступає в дію з 01.01.2013 року і до 1 липня всі фізичні особи- власники неухомого майна, яка підлягає оподаткуванню отримають від податкового органу Повідомлення - рішення, де буде вказана сума, що належить до сплати в бюджет відповідної ради.


^ Тобто суму податку на нерухоме майно буде розраховувати податкова служба самостійно?


Дійсно так, але в той же час платник податку має право звернутись до інспекції за місцем податкової адреси, для звірки даних по об’єкту оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно.

Ну, це якщо громадянин не погоджується з розрахунками податкової, а коли погоджується, то чи потрібно буде подавати додаткові документи, а може потрібно буде подавати декларацію?


Подання декларацій дійсно передбачено, але тільки для юридичних осіб цього податку. А для фізичних осіб – своєчано сплатити суму податку.


^ Ну, а тепер про головне на нашу думку – звідки податкова буде брати інформацію про те, у кого є нерухоме майно і в якому розмірі?


Відомості, необхідні для проведення розрахунку податку на нерухоме майно податковій службі надасть орган державної реєстрації прав на нерухоме майно.


^ Яке нерухоме майно підлягає оподаткуванню? Кому бути готовим до отримання таких повідомлень?


Податком не нерухоме майно буде оподатковуватись житлова площа об’єктів нерухомості. Тобто, будинки, квартири, котеджі, кімнати в багатосімейках.

При цьому зразу звертаю увагу, що законом передбачено значні пільги по сплаті. Зокрема, житлова нерухомість, яка знаходиться у володінні фізичної особи не обкладається податком в певних межах. Для квартир це 120 квадратних метрів, для житлових будинків – 250.


Зразу ж уточнюю: якщо у громадянина у власності є квартира площею 150 квадратних метрів, то це значить що на неї взагалі не передбачено пільг раз розмір площі перевищує 120 квадратних метрів?


Ні, пільга передбачена на об’єкт нерухомого майна незалежно від площі, тобто в даному випадку податок буде нараховано на зайві (30) квадратних метрів.

Крім того, таке зменшення податку передбачено один раз на рік і по одному об’єкту нерухомого майна, де платник прописаний, тобто за податковою адресою платника. Проте, по його вибору пільга може буди застосована до іншого об’єкта, який також є його власністю. Наприклад: якщо у власності громадянина є дві квартири, або квартира і будинок, то пільга буде застосовуватись тільки до одного з об’єктів. До речі, дача не оподатковується, якщо у власності громадянина більше не має такого майна.


Припустимо, що у громадянина є дві квартири. Пільга буде надана на ту в якій він прописаний? Чи можна вибрати? Адже є такі випадки, що прописані в квартирах чи будинках, а права власності не мають…


Закон дає право платнику вибрати об’єкт, на який він хоче отримати пільгу.


^ А якщо житловий будинок в 280 квадратних метрів належить двум особам на правах власності, одному – 100, а іншому – 180?

Якщо в їх власності немає іншого нерухомого житлового майна, то вони обидва мають право на пільгу при сплаті, не дивлячись на те, що загальна площа будинку більше пільгової, тобто більше 250 квадратних метрів. Адже пільга надається конкретній особі – власнику нерухомого майна.


Тоді, ще така ситуація? У громадянина є дві квартири, або ж два будинки і в сумі не перевищує 120 кв. м. наприклад ( 45 і 60) або ж для будинку 250 кв. м. (70 і 100) Тобто, складає менше чим пільгові, він не буде сплачувати податок?


Пільга передбачена тільки на один об’єкт нерухомого майна. В такому випадку пільгу застосувати йому вигідніше до квартири чи будинку за більшою площею.


^ До речі, а є пільга на дачні та садові будинки? Адже, практично для більшості людей, це є другий об’єкт нерухомого майна?


Податовим кодексом передбачено, що садовий, або дачний будинок не оподатковується податком на нерухомість, але у випадку коли у власності такого платника є не більше одного такого об’єкта нерухомого майна.


^ Віталію Петровичу, і ще таке запитання: при підрахунку квадратних метрів, на які передбачено пільгу, враховується житлова площа чи загальна?


В Податковому кодексі зазначено, що оподаткуванню підлягає тільки житлова площа.


^ Який орган і яким чином буде визначено ту площу нерухомого майна, за яку слід сплачувати податок?


Інформацію, необхідну для розрахунку податку на нерухоме майно, до податкової інспекції будуть надавати органи державної реєстрації прав на нерухоме майно. Це стосується і даних про житлову площу таких об’єктів.


^ Яка ставка податку?


Ставка також чітко вказана в Податковому кодексі. За кожний квадратний метр, що перевищує пільгову житлову площу для квартир від 120 до 240 кв. м. і для будинків від 250 до 500 кв. м. 1 відсоток мінімальної заробітної плати, яка встановлена на 1 січня відповідного року. Для квартир житловою площею більше 240 кв.м. і для будинків більше 500кв.м. передбачена ставка 2,7 відсотка мінімальної заробітної плати.


І скільки це буде в гривнях?


Поки, що бюджет на 2013 рік не затверджено і розмір мінімальної заробітної плати точно не встановлено, тому я навожу приклад на цифрах грудня 2012 року.

З 1 грудня 2012 року мінімальна заробітна плата становить 1134 грн., то 1 відсоток становить 11 грн. 34 коп., а 2,7 відсотка – 30 грн. 62 коп.

Таким чином, якщо громадянин має у власності квартиру житловою площею 150 кв. м., то з врахуванням пільг йому потрібно буде сплатити за «зайві» 30 кв.м. 340 грн. 20 коп.


Всі ми чудово розуміємо, що податок цей для нашої країни є новим, його адміністрування має пройти стадію апробації і у людей буде виникати ще багато запитань. Тому я нагадую, що при ДПС України відкрита спеціальна телефонна консультаційна лінія за номером 0-800-501-007. Позвонивши за даним номером ви зможете отримати необхідну для вас консультацію, також платниики Іллінецького району можуть звернутись особисто до податкової інспекції за адреою м. Іллінці вул. Пестеля, 3 та за телефоном 2 –12-72 до відділу взаємодії з засобами масової інформації та громадськістю.Похожие:

Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconДодаток 8 до наказу Іллінецької мдпі від 07. 07. 11р. №489 Інструкція щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання в Іллінецькій мдпі
Мдпі, на який покладено функції щодо організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації
Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconОсобистого прийому громадян посадовими особами Липовецького відділення Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області
Данільцев Юрій Миколайович – заступник начальника Іллінецької мдпі – начальник Липовецького відділення
Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconРішення №145 9 сесія 6 скликання 30 вересня 2011 року Про хід виконання Програми забезпечення інформованості населення району та розвитку
Вінницької області Момот Р. Д. про хід виконання Програми забезпечення інформованості населення району та розвитку електронного засобу...
Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconДодаток 9 до наказу Ілліненцької мдпі
Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об’єднанням громадян без статусу юридичної особи до Іллінецької мдпі...
Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconРішення проект 3 серпня 2012 року 10 сесія 6 скликання Про призначення редактора районного радіомовлення „Промінь
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 57 Закону України „Про телебачення І радіомовлення”,...
Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconРішення №15-10-06 3 серпня 2012 року 10 сесія 6 скликання Про призначення редактора Редакції районного радіомовлення „Промінь
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 57 Закону України „Про телебачення І радіомовлення”,...
Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconРіздвяне інтерв’ю
«Блеск» опублікував інтерв’ю з цим церковним прелатом. Деякі віруючі з Чехії, будучи католиками, були неспокійні з приводу його відповідей...
Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconДодаток 5 до наказу Іллінецької мдпі від 07. 07. 11р. №489
Фізична особа Юридична особа Об'єднання громадян без статусу юридичної особи
Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconРішення від 27. 06. 2012 №13-8/vі м. Золотоноша Про штатний розпис редакції районного радіомовлення
Закону України,,Про місцеве самоврядування в Україні”, розглянувши подання головного редактора районного радіомовлення Климченко...
Інтерв’ю кореспондента Іллінецького районного радіомовлення Руслани Момот з начальником Іллінецької мдпі віталієм Шпаком з приводу запровадження податку на нерухомість. Кореспондент iconРішення від 24. 04. 2012 №12-12/vi м. Золотоноша Про редакційну раду Золотоніського районного радіомовлення
України,,Про місцеве самоврядування в Україні”, розглянувши лист головного редактора районного радіомовлення Климченко Г. С. від...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов