Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, icon

Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони,НазваниеМатеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони,
Дата конвертации09.07.2013
Размер112.71 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, пожежної і техногенної безпеки та санітарної безпеки на об’єктах м’ясо-молочної галузі», яке відбулось 12 березня 2009 року.


Станом на 01.01.2009 року в області зареєстровано 22 молокопереробних підприємства, 6 з яких тимчасово не працюють. В повноцінному режимі (приймання, переробка сировини та випуск готової продукції) працюють лише 12 підприємств: ВАТ „Борщівський сирзавод”, ЗАТ „Бучацький сирзавод”, ПП «МДС Збаразький сирзавод» в м. Збараж, ТОВ „Медобори ЛТД” в с. Мшанець Зборівського району, молокопереробне підприємство ТОВ «Цебро» ПП Маркелов В.П. в с. Цебрів Зборівського району, ЗАТ „Молоко” (с. Білокриниця, Кременецький район), ВАТ „Монастириський молокозавод” в м. Монастириськ, Підгаєцький маслосирзавод ВАТ „Коропець”, Золотниківський молзавод ТСФ ПП „Альма-Віта” в с. Золотники Теребовлянського району, ВАТ „Чортківський сирзавод”, ВАТ „Шумський маслозавод” та Тернопільський молокозавод.

Маслозавод філії ВАТ «Колмаш» ДП «Аромат» в м. Хоростків фактично в осінньо-зимовий період (з жовтня) впродовж останніх років працює в режимі заготівельного пункту молока-сировини з відправкою на сирзавод «Латікс» в м. Камянець-Подільський. Не виготовляється продукція і на ВАТ «Дубно-молоко» в смт. Товсте Заліщицького району, на підприємстві, здійснюється заготівля, охолодження молока-сировини та відправка його на молокопереробні підприємства м. Луцьк та м. Дубно.

На протязі 2008-2009 років робота маслозаводу ТОВ «Дукат-Євро» в м. Бережани так і не була відновлена. Постановою головного державного санітарного лікаря Бережанського району за №34 від 04.04.2007р. робота підприємства тимчасово призупинена з причини необхідності проведення капітального ремонту основних виробничих та допоміжних приміщень.

Молокопереробне підприємство СП КМПП „Біопродукт” в смт. Козова викуплено ЗАТ «Тернопільський молокозавод» і в зв’язку з нерентабельністю виробництва на даному підприємстві та реорганізацією виробництва з січня 2009 року постановою головного державного санітарного лікаря Козівського району №1 від15.01.2009р. закрито на постійно.

ВАТ «Вишневецький сирзавод» в смт. Вишнівець Збаразького району та СПКМ ЗАТ «Тернопільмолокозавод» в смт. Підволочиськ, які на протязі тривалого часу працювали в режимах заготівельних пунктів на даний час призупинили свою роботу.

Тимчасово не працює в зв’язку з нерентабельністю виробництва з вересня 2008 року і Теребовлянський ЗСЗМ ПП “Альма-Віта” в м. Теребовля.

За невиконання в повному обсязі постанови головного державного санітарного лікаря Тернопільського району від 30.03.2007р. за №11 про тимчасове призупинення роботи цеху виготовлення сиру СМП „Кварі” в с. Товстолуг для проведення капітального ремонту та реконструкції частини приміщень під час рейду в поточному році оштрафовано власника цеху ПП Мдінарадзе О.О.

У відповідності до річного плану основних санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів в січні-лютому 2009 року працівниками райміськСЕС проведено перевірку роботи молокопереробних підприємств.

По всіх перевірених функціонуючих підприємствах працівниками райміськСЕС розроблено та погоджено з адміністраціями підприємств плани заходів по підготовці підприємств до роботи в весняно-літній період.

За результатами перевірки ЗАТ «Бучацький сирзавод» потребує проведення поточного ремонту приміщення сирцеху підприємства (побілки, встановлення ефективної системи вентиляції), аналогічно, проведення ремонтних робіт потребують і цех виготовлення цільномолочної продукції, сирпідвал, камера для зберігання готової продукції.

В задовільному санітарно-технічному стані знаходиться і ПП «МДС Збаразький сирзавод» в м. Збараж. На підприємстві проводиться випуск плавлених сирів, обладнано цех приймання молока-сировини та виготовлення сиру «Чеддер», встановлено відповідну нову технологічну лінію для його виготовлення.

На молокопереробному підприємстві ТОВ «Цебро» в с. Цебрів Зборівського району проведено добудову цеху вакуумної упаковки готової продукції, розпочато облаштування боксу для миття молокоцистерн.

В той же час, за результатами перевірки молокопереробного підприємства ТОВ „Медобори ЛТД” в с. Мшанець Зборівського району направлено припис по усуненню виявлених недоліків в адресу адміністрації підприємства. На підприємстві відсутній бокс для миття автомолцистерн, не організоване централізоване прання спецодягу працюючого персоналу.

Відповідні роботи з покращення санітарно-технічного стану проводяться і на Золотниківському молокозаводі ПП «Альма-Віта» в Теребовлянському районі. Проводяться роботи по переведенню цеху цільномолочної продукції і відділення для миття тари для готової продукції в нові приміщення (більші за площею і кубатурою – колишній цех по виготовленню казеїну). Стіни і стеля обшиваються металевим профілем. В той же час, територія підприємства місцями у вибоїнах, потребує поновлення твердого покриття. Потребує проведення ремонтних робіт приміщення приймання молока, бокс для миття автомолцистерн.

В задовільних умовах здійснюється і випуск готової продукції і на ЗАТ «Молоко» в с. Білокриниця Кременецького району. На підприємстві проведено поточні ремонти приміщень масло цеху та сирцеху (побілка стін, стелі, фарбування технологічного обладнання з наступним маркуванням), проведено ремонт побутових приміщень сирцеху, а також ремонт приміщень виробничої лабораторії.

На ВАТ „Монастириський молокозавод” завершено добудову сирцеху з відповідним набором приміщень. Поточний ремонт на підприємстві не проводився на протязі 3-ох років. За невиконання пропозицій санепідслужби оштрафований голова правління Монастирський О.І. на 102 грн.

За результатами перевірки задовільний і санітарно-технічний стан маслосирзаводу ВАТ «Коропець» в м. Підгайці.

В кінці 2008 року пройшла зміна форми власності ВАТ «Чортківський сирзавод» на ПП «Чортківсир». На підприємстві проведені поточні ремонти в основних виробничих приміщень, придбано 20 одиниць нового автотранспорту для перевезення молока-сировини, проведений ремонт додаткової холодильної камери, заміна віконних блоків на метало-пластикові.

На ЗАТ “Тернопільський молокозавод” проведено модернізацію виробництва, реконструкцію підприємства з встановленням обладнання з закритим виробничим циклом, встановлена комп’ютерна система контролю якості випуску готової продукції. Проведено капітальний ремонт і реконструкцію цеху приймання молока, апаратного відділення, цеху розливу. Проведений запуск ферментаційного цеху. В даний час проводяться ремонтні роботи в ангарі для ремонту автотранспорту, в стадії ремонту перебувають і приміщення заквасочного відділення.

На даний час ВАТ «Шумський маслозавод» в основному працює як приймальний пункт молока.

Необхідно відмітити, що протягом останніх років загальним недоліком для молокопереробних підприємств є те, що працюючі молокопереробні підприємства області через відсутність достатньої кількості сировини працюють не на повну потужність, що призводить до не завантаженості технологічних ліній, простоїв технологічного обладнання.

Не зважаючи на постійні приписи санепідслужби про обов’язкове знезаражування стічних вод від молокопереробних підприємств, ситуація з року в рік не змінюється, проблемою по молокопереробних підприємствах залишається відсутність локальних очисних споруд.

На ВАТ „Монастириський молокозавод” відпрацьовані стічні води без очистки продовжують випускатися в річку Добровідка, забруднюючі і ускладнюючі екологічне становище прилеглих населених пунктів. На даний час не вирішено питання будівництва локальних очисних споруд.

Стічні води від ВАТ «Шумський маслозавод» скидаються в урочище с. Кути, що викликає постійні скарги з боку населення. В зв’язку із невирішеним до цього часу питанням випуску стічних вод, головним державним санітарним лікарем Шумського району винесена постанова за №122 від 25.08.2008р “Про тимчасову заборону випуску всіх видів готової продукції на молокопереробному підприємстві ВАТ “Шумський маслозавод” з 30.09.08 року.

Для вирішення ефективної очистки стічних вод потребують реконструкції очисні споруди ПП «Чортківсир». В даний час стоки через самовільно (без відповідних дозволів) обладнану сирзаводом насосну каналізаційну станцію, викачуються власним автотранспортом і вивозяться на очисні споруди Чортківського цукрового заводу згідно договору. Дирекції Чортківського сирзаводу направлено припис щодо розробки проекту зовнішньої каналізаційної мережі і вирішення питання будівництва локальних очисних споруд біологічної і механічної очистки.

Очисні споруди Золотниківського молочного заводу ПП «Альма-Віта» працюють не ефективно. Не працює біологічна очистка, піщано-гравійні фільтри. Перед скиданням в струмок стічні води подаються в став біологічної доочистки (бувший кар’єр вапняку).

Не вирішуються питання будівництва очисних споруд ЗАТ «Молоко» в с. Білокриниця Кременецького району.

Відсутні очисні споруди і на маслосирзаводі ВАТ «Коропець» в м. Підгайці.

Спеціалістами обласної СЕС інформація стосовно існування даної проблеми на молокопереробних підприємствах неодноразово направлялась в адресу обласної прокуратури, у тому числі – міжрайонної природоохоронної прокуратури, та обласної держадміністрації.

За результатами рейду працівниками СЕС області в адресу керівників підприємств в поточному році направлено 7 пропозицій-приписів по приведенню їх у відповідність з існуючими вимогами.

Спеціалістами санепідслужби погоджений асортимент продукції, дозволеної до випуску по кожному підприємству у відповідності до санітарно-технічного стану та наявності висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на готову продукцію.

За період поточного 2009 року фахівцями райміськСЕС відібрано та досліджено 33 взірці готової продукції за бактеріологічними показниками та 31 за фізико-хімічними показниками. Нестандартна продукція не виявлялась.

У 2008 році відібрано та досліджено 924 взірців готової продукції за бактеріологічними показниками, нестандартна продукція виявлена в 26 випадках (2,8%). За фізико-хімічними показниками досліджена 801 проба, відхилень від діючих НТД за даними показниками не виявлено.

В поточному році по молокопереробних підприємствах притягнуто до адміністративної відповідальності головний інженер ЗАТ «Молоко» в с. Білокриниця Кременецького району за факт спалювання виробничих відходів на території заводу (поліетиленової плівки).

За період 2008 року на порушників вимог санітарного законодавства по молокопереробних підприємствах області складено 18 штрафів на суму 2509 грн.

За результатами проведених перевірок та виявлених недоліків робота ряду молокопереробних підприємств протягом 2008 року спеціалістами СЕС тимчасово призупинялась.

Так, в Зборівському районі постановами головного державного санітарного лікаря району №3 від 11.01.08р. та №22 від 20.03.08р. тимчасово призупинялась експлуатація цеху «Медобори ЛТД» ПП Дядьо О.В. в с. Мшанець для проведення ремонтних робіт в основних виробничих приміщеннях, проведення ремонту витяжної системи.

Головним державним санітарним лікарем Тернопільської обласної СЕС за невиконання пропозицій спеціалістів рай СЕС на СП КМПП „Біопродукт” в смт. Козова тимчасово призупинялась експлуатація даного підприємства.

За несвоєчасність проходження профілактичного медичного огляду постановами головних державних санітарних лікарів районів тимчасово усувались від роботи 185 осіб.


В області станом на 01.01.2009 року зареєстровано 86 ковбасних цехів з яких тимчасово не працюють 26.

Серед них: ковбасний цех ПП Годза С.Я. в м. Бучач, ковбасний цех МП «Подільське» в с. В.Березовиця Тернопільського району, ковбасний цех ПП Муринка А.Ю. в с. Воля Теребовлянського району, ковбасні цехи ТОВ «Магнат» ПП Стаднійчука В.Д., ПП Градового М.С, ПП Петрика І.Т та ТОВ «Орвіс» в м. Тернополі, які в 2008 році самозакрились.

В 2008 році постановами головного державного санітарного лікаря Підволочиського району на постійно призупинена робота ковбасного цеху ПП Рибак С.Б. в с. Староміщино Підволочиського району, ковбасного цеху ПП Кибало В.П. с. Петриків Тернопільського району.

За результатами перевірки спеціалістів СЕС в п.р. в зв’язку з нерентабельністю виробництва на невизначений термін тимчасово призупинили виробництво продукції ковбасний цех ПП Осядача Б.В. в с. Рибники Бережанського району, ковбасний цех Збаразького райСТ (ПП Поглід П.П.) в м. Збараж, 3 ковбасні цехи в Козівському районі (ПП Раєвський А.Б. в смт. Козова, ПП Мриглод О.М. в смт. Козлів та ПП Саюк О.І. в с. Конюхи).

Решта зареєстрованих та функціонуючих цехів працюють неритмічно і не на повну потужність, в основному – 1-2 рази на тиждень.

Нестабільність та неритмічність роботи даних підприємств, а також введення в дію Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» значно ускладнюють здійснення контролю за їх роботою. Мають місце випадки, коли проведення реконструкції існуючих основних виробничих приміщень, введення нових технологій виробництва, випуск нових видів продукції проводиться без попереднього погодження з територіальними органами санепідслужби з врахуванням технологічних можливостей об’єкта, особливо при використанні багатошарової вакуумної упаковки. Як свідчать матеріали перевірок, дані недоліки мають місце на підприємствах Тернопільського, Підволочиського, Гусятинського, Збаразького, Борщівського та інших районів.

Проблемою залишається відсутність відомчих лабораторій на виробництві: лабораторний контроль проводиться на договірній основі в основному на базі лабораторій ветеринарної служби, що не забезпечує необхідної періодичності досліджень у відповідності до вимог діючого законодавства.

Проблемою під час випуску продукції залишається і дотримання вимог нормативно-технічної документації (рецептура, фізико-хімічні показники).

Так, протягом 2008 року за фізико-хімічними показниками досліджено 460 проб готових ковбасних виробів, відхилення від НТД виявлено у 15 випадках (3,3%). В поточному році досліджено за вказаними показниками 25 проб готових ковбасних виробів, відхилень не виявлено.

За бактеріологічними показниками протягом 2008 року досліджено 525 проб готових ковбасних виробів, в 9 випадках (1,7%) виявлена бактеріально-забруднена продукція. В поточному році досліджено за вказаними показниками 20 проб готових ковбасних виробів, відхилень не виявлено.

Одним з важливих проблемних питань залишається не налагодження відповідного контролю за використанням технологічного браку та продукції, термін реалізації якої закінчився і яка повертається з торгівельної мережі.

Проблемним питанням залишається і влаштування очисних споруд на ЗАТ «Агропродукт» в с. Росохач Чортківського району, не дивлячись на те, що жоден із цехів підприємства (ковбасний, забійний та консервний) на даний час тимчасово не працюють.

Мають місце порушення і під час оформлення якісних посвідчень на готову продукцію (не завжди вказуються конкретні терміни реалізації кожного виду продукції в торговій мережі). Реєструються непоодинокі випадки відсутності якісних посвідчень на готову продукцію від виробника (видаються лише товарно-транспортні накладні).

В зв’язку з черговим відтермінуванням введення нових ДСТУ на ковбасні вироби на невизначений термін, проблемою залишається і відсутність повного набору висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на весь асортимент продукції, що виробляється ковбасними цехами області.

За період 2008 року на порушників вимог санітарного законодавства під час виготовлення та випуску продукції по м’ясопереробних підприємствах області накладено 28 штрафів на суму 3841 грн.

В поточному 2009 році на порушників накладено 2 штрафи на суму 212 грн. на ПП Бічак Г.В. в м. Збараж за порушення дезрежиму та несвоєчасність проходження профмедогляду працівниками цеху, а також на ПП Атаманову О.М. в с. Петриків Тернопільського району за відсутність маркування на виробничій тарі, прибиральному інвентарю, несвоєчасність проходження профмедогляду працівниками цеху та відсутність санітарного паспорту на автотранспорт.

В 2008 році постановами головного державного санітарного лікаря Тернопільського району обмежено асортимент випуску варених ковбасних виробів на ковбасних цехах ПП Рибака О.С. в с. Плотича та ТОВ «Доброслав Тернопіль» в с. Острів з причини відсутності позитивних висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на частину готової продукції.

^ Постановами головних державних санітарних лікарів області у 2008 році тимчасово призупинялась експлуатація 8 ковбасних цехів.

В поточному 2009 році винесено 3 постанови головного державного санітарного лікаря Тернопільського району про тимчасове призупинення експлуатації для проведення планових ремонтів наступних ковбасних цехів: ПП Федорів Н.М. в с. Івачів Долішній, ПП Прокопчук Н.Б. в с. Дичків та СУП ТОВ «М’ясовіта» в с. Драганівка.

За несвоєчасність проходження профілактичних медичних оглядів тимчасово усунено від роботи протягом 2008 року 103 особи, а в поточному році 8 осіб.


Головний державний санітарний

лікар Тернопільської області С.С.Дністрян


Похожие:

Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconРозпорядження 07. 06. 2013 Печеніги №126 Про зміни до районної комісії з питань техногенно -екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2010 року №927 «Про затвердження Типового положення про регіональну...
Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconРозпорядження печеніги від " 16 " лютого 2012 року №46 Про утворення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Цивільного захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2010 року №927 «Про затвердження Типового положення про регіональну...
Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconЗвіт про роботу районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за 1-півріччя 2013 року 1
Постанови Кабінету Міністрів України від 12. 10. 2012 №927 «Про затвердження Типового положення про регіональну та місцеву комісію...
Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconРозпорядження 03. 09. 2013 Печеніги №187 Про зміни до районної комісії з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Про зміни до районної комісії з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconРозпорядження 26. 01. 2012 року №7 р про затвердження заходів щодо запобігання
Законів України «Про правові засади цивільного захисту», «Про цивільну оборону», «Про пожежну безпеку», рішення комісії з питань...
Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconРішення від 201 2 року № проект м. Чоп Про внесення змін до складу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Внести зміни до складу міської комісії з питань технологічно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, затвердженого рішенням...
Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconРозпорядження 26 грудня 2012 року №206- р
Про створення комісії з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Гнівані
Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconРозпорядження голови райдержадміністрації від 07. 12. 2011 р. №346 «Про районну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій» у зв’язку
Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 07. 12. 2011 р. №346 «Про районну комісію з питань техногенно-екологічної...
Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconСколівська районна державна адміністрація ðîÇÏÎÐßÄÆÅÍÍß 24 жовтня 2012 року Сколе ¹ 512 Про виділення марлі медичної
Львівській області, протоколу №2 від 04. 09. 2012 року засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при Львівській облдержадміністрації,...
Матеріали на засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та Надзвичайних ситуацій з питання: «Про виконання заходів цивільного захисту, цивільної оборони, iconРозпорядження голови Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області вiд 03. 06. 11 №362 м. Рахів Про комісію з питань техногенно
Про комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов