Повідомлення можна видалити icon

Повідомлення можна видалитиНазваниеПовідомлення можна видалити
Дата конвертации20.12.2012
Размер160.33 Kb.
ТипПовідомлення
скачать >>>

Розмістити в розділі «До вашої уваги»

/старі повідомлення можна видалити/


Порядок та умови призначення субсидій за спрощеним механізмом їх призначення

З метою посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги: послуги теплопостачання , газопостачання прийнято рішення Уряду про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг, якою внесено зміни до пункту 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрі» України від 21.10.1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та пункту І постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 року № 1156 " Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії".

Вказані зміни полягають у тому, що відтепер для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщені. У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщені, за формами, затвердженими Мінпраці. У разі, якщо у житловому приміщені зареєстровані лише пенсіонери, які не працюють, заповнюється лише заява та декларація про доходи і майновий стан. При цьому слід зазначити, що громадяни несуть відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Урядовим рішенням передбачено, що на запит органів праці та соціального захисту населення для нарахування субсидій надають:

про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими обласною державною адміністрацією, -житлово-експлуатаційні організації, житло-будівельні (ЖИТЛОВІ) кооперативи, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, у п'ятиденний строк з дня отримання запиту;

про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях житлово-

експлуатаційні організації або інші органи, визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості - сільські (селищні) ради;

Відповідно до рішення уряду, спрямованого насамперед на забезпечення належного соціального захисту малозабезпечених родин, з 1 серпня цього року плату громадян за житлово-комунальні послуги при призначенні житлової субсидії зменшено з 20 до 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Для сімей, які складаються лише з непрацездатних громадян, та для сімей, до складу яких, крім працездатних осіб, входять інваліди І чи II групи або діти до 18 років, і середньомісячний дохід на одну особу не перевищує 50 прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу на місяць 421,5 грн., розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами за умови призначення житлової субсидії становить 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

При цьому, розрахунок субсидій за встановленими відсотками сукупного доходу провадиться лише у разі звернення громадян за їх призначенням або у разі підтвердження громадянами права на отримання субсидії на новий термін.

Якщо обсяг витрачання води, тепла, газу та електроенергії вимірюється засобами їх обліку, під час підтвердження права на отримання субсидії на наступний строк розмір витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг (15 чи 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) зменшується на 2 відсотки, але не більш як на 6 відсотків відповідно за кожні 10 відсотків зменшення загальної суми вартостей фактично використаних послуг у попередньому періоді проти суми їх вартостей за встановленими нормами споживання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2010 року № 621 "Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг" визначено напрямки роботи по вирішенню невідкладних завдань, які необхідно здійснити протягом двох місяців як центральним органам виконавчої влади так і обласним та районним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування.

Перш за все, органи Пенсійного фонду України починаючи з 7 серпня цього року забезпечують підготовку та доставку листів-звернень для кожної сім'ї, де проживають пенсіонери з приводу роз'яснення порядку звернення за призначенням субсидій на житлово-комунальні послуги, надання необхідних документів, а саме заяви та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звертатимуться за наданням субсидії. В конверті, який надсилається до сімей, де проживають пенсіонери, знаходитимуться зразки заповнених бланків заяви та декларації, а також по одному екземпляру незаповнених бланків вказаних документів та чистий конверт для безкоштовної пересилки. Ознайомившись із листом-зверненням, пенсіонери мають визначитися щодо доцільності звернення за призначенням субсидій, заповнивши заяву уповноваженим представником сім'ї, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, які зареєстровані разом із ними,

та у разі, якщо в сім'ї є працездатні особи - довідки про доходи працездатних осіб. Вказані документи вкладаються в конверт для безкоштовної пересилки та надсилаються на адресу управлінь соціального захисту населення за місцем проживання.

Технологічний процес призначення житлових субсидій за спрощеним порядком полягає в наступному. Після отримання первинного пакету документів від заявника (заява, декларація, у разі потреби - довідки про доходи) в управлінні соціального захисту населення здійснюється первинна реєстрація та формування особової справи. При цьому, день надходження заяви вважається днем звернення за призначенням субсидії. По сформованим особовим справам готуються запити до організацій, які надають житлово-комунальні послуги (або до інших органів, визначених місцевими органами виконавчої влади) про:

 • склад зареєстрованих у житловому приміщенні;

 • забезпеченість житловою площею та комунальними послугами;

 • фактичне використання послуг з лічильниками.

На протязі 5 днів організації, що надають послуги мають надіслати відповідь до управління соціального захисту населення.

На протязі 2 днів управління опрацьовує надану організацією інформацію.

Крім того, на протязі 5 днів проводиться перевірка повноти інформації для призначення субсидії, а у разі необхідності - отримання додаткових відомостей.

Додатково, для призначення субсидії може знадобитися:

 • інформація про розміри земельних ділянок;

 • уточнення інформації, наданої у заяві та декларації (щодо майнового стану зареєстрованих та членів їх сімей, що проживають окремо);

 • отримання довідок про розмір пенсії військових пенсіонерів;

 • обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї;

 • отримання клопотання територіального центру про призначення субсидії на загальну площу одинокому пенсіонерові.

Дано доручення щодо забезпечення організації порядку подання житлово-експлуатаційними організаціями, житлово-будівельними кооперативами, об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та організаціями, що надають житлово-комунальні послуги, органам праці та соціального захисту населення відомостей про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами для призначення житлових субсидій.

Публічному акціонерному товариству "Хмельницькгаз", відкритому
акціонерному товариству енергопостачальної компанії

"Хмельницькобленерго",виробничому об'єднанню "Хмельницькі теплові мережі" надавати управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів відомості про забезпеченість громадян комунальними послугами та фактичне їх використання для

призначення житлових субсидій.

З метою довести до кожного громадянина інформацію про можливість реалізувати своє право на отримання субсидії, організовується інформаційно-роз'яснювальна кампанія через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних "гарячих ліній", виготовлення інформаційних матеріалів про надання житлових субсидій за спрощеним порядком.

^ Які сім'ї користуватимуться правом на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг ?

Право на призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг мають сім'ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу для сімей, які складаються із працездатних осіб - 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а для сімей з непрацездатних осіб - 10 відсотків середньомісячного сукупного

доходу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюється виходячи з 21 кв. метра на кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

Зростання витрат на оплату житлово-комунальних послуг приводить до збільшення кількості сімей, які звертаються за призначенням житлової субсидії, особливо з настанням опалювального періоду.

Громадяни, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки пенсіонери - за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання сплачуватимуть 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

Наприклад: у житловому приміщенні зареєстровано двоє пенсіонерів: середньомісячний сукупний дохід за останні шість місяців становить 1600 грн. (дві пенсії). Обов'язкова частка платежу за житлово-комунальні послуги для даної сім'ї складатиме 10 відсотків - 160 грн. Місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги складає 300 грн. Розмір субсидії визначається як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги та обов'язковим платежем, та складає: 300 грн. - 160 грн. (визначений обов'язковий платіж в 10 %)=140грн.

^ 2. Куди необхідно звертатися за призначенням субсидії та які документи подавати?

Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у сільській місцевості - до уповноваженої особи сільської чи селищної ради) та надати такі документи: паспорт, заяву, довідки про доходи кожного із зареєстрованих та декларацію про їх доходи і майновий стан.

^ 3. За який період треба подати доходи для визначення середньомісячного доходу ?

При призначенні субсидії на оплату житлово-комунальних середньомісячного сукупного доходу визначається на підставі наданих документів про доходи за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії.

^ 4. На яку площу призначається субсидія?

Субсидія надається на площу, яка не перевищує встановлених нормативів. При призначенні субсидії норму володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюється виходячи з 21 кв. метра на кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. метра на всіх зареєстрованих, а

для осіб, які зареєстровані в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.

В окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім'ї, субсидії можуть призначатися на більшу, понаднормову площу житла. Це відбувається за рішеннями місцевих органів виконавчої влади або комісій, які ними утворюються.

^ 5. Як розраховується розмір субсидії на оплату житлово-комунальних

послуг?

Розрахунки щодо визначення розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг здійснюються в такій послідовності:

 1. визначається середньомісячний сукупний доход та обов'язкова частка плати за житлово-комунальні послуги у цьому доході (те, що розглядалось в прикладі);

 2. визначається загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норми забезпеченості житлом та встановлених нормативів користування комунальними послугами;

 3. визначається розмір субсидії як різниця між вартістю плати за житлово-комунальні послуги у межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів споживання комунальних послуг і обсягом визначеного платежу.

^ 6. Чи можна подати заяву на призначення субсидії, якщо не вистачає деяких документів?

Так. Громадяни можуть протягом місяця з дня подачі заяви донести необхідні документи. При цьому субсидію буде призначено з місяця надходження заяви.

Хочу звернути увагу на такі моменти:

- за умови звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох
місяців з початку опалювального сезону, вона надається на весь опалювальний
період;

 • у разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів;

перерахунок діючих субсидій провадиться без звернення громадян у разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію.

^ 7. А в яких випадках субсидія не призначається ?

Субсидія не призначається, якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні громадяни, які протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, не працювали, не навчалися, не перебували на обліку у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу.

Також при визначенні права на призначення субсидії враховується майновий стан громадян. Зокрема, субсидія не призначається, коли:

у володінні зареєстрованих на житловій площі осіб або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або транспортний засіб, що перебуває в експлуатації не більше 10 років;

житлове приміщення придбане не більше року тому.

8. Є випадки, які потребують індивідуального підходу для вирішення питання про призначення субсидій громадянам в окремих ситуаціях. Чи наділені додатковими правами органи місцевої влади ?

Хочу зазначити, що в окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім'ї, субсидію може бути призначено лише як виняток на підставі рішення місцевого органу виконавчої влади або утвореної ним комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.

^ Призначення субсидії на опалювальний період 2009-2010 p.p. на природній газ.

В будинку - 72кв. метрів, прописані та проживають 3 особи: чоловік, дружина, дитина до 3-ох річного віку;

середньомісячний дохід сім'ї становив 1009 грн.;

обов'язкова плата визначена у 20 відсотків і становить - 201грн.

Згідно довідки ПАТ "Хмельницькгаз" норма споживання газу на опалення та

приготування їжі у 2009 році становило 846,9 м куб. Діючий тариф для даної

сім'ї за наявності газового лічильника становив 0,48 грн. за куб. газу.

Визначаємо плату за газ: 846,9 X 0,48 = 406,5 грн.

^ Визначаємо розмір субсидії: 406,5 — 20І (обов'язкова плата) = 204,5 грн.

Після підвищення тарифу та зміни обов'язкового відсотку платежу на 10.

Обов'язковий платіж - 80 грн. (800 грн. х 10%).

Плата за житлово-комунальні послуги в межах норм - 400 грн.

Розмір субсидії за житлово-комунальні послуги складає: 400грн. - 80 грн. = 320 грн.

Додатково повідомляю, що в управлінні праці та соціального захисту населення Хмельницької райдержадміністрації відкрито телефон гарячої лінії 4-13-50 для довідок і надання консультацій.


^ Призначення субсидії на опалювальний період 2010-2011 p.p. на природній газ після підняття ціни на газ на 50%.

Враховуючи, що доходи сім'ї не збільшилися, а норма споживання газу залишилася на минулорічному рівні, маємо:

^ Діючий тариф для даної сім'ї після підвищення за наявності газового лічильника становить 0,72 гри. за куб. газу. Визначаємо плату за газ: 846,9 X 0,72 = 609,7 грн.

Обов'язкова плата згідно урядового рішення зменшена з 20% до 15% і становить -151,35 грн. Визначаємо розмір субсидії: 609,7 -151,35 (обов'язкова плата) = 458,35 грн.

Приклад 1.

(обов'язкова частка платежу 20 відсотків)

У житловому приміщенні зареєстровано дві особи. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї складає 1243,93 грн.

Обов'язкова частка платежу для даної сім'ї складає 20 відсотків.

Обов'язковий платіж - 248,78 грн. (1243,93 грн. х 20%).

Плата за житлово-комунальні послуги в межах норм - 267,75 грн.

Розмір субсидії, як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги та обов'язковим платежем, складає: 267,75 грн. - 248,78 грн. =18,97 грн.

^ Після підвищення тарифу та зміни обов'язкового відсотку

платежу на 15.

Обов'язковий платіж - 186,59 грн. (1243,93 грн. х 15%). Плата за житлово-комунальні послуги в межах норм - 360 грн.

Розмір субсидії за житлово-комунальні послуги складає: 360грн. -186,59 грн. = 173,41 грн.

Приклад 2.

(обов'язкова частка платежу 15 відсотків)

У житловому приміщенні зареєстровано дві особи: чоловік, дружина пенсіонери . Середньомісячний сукупний дохід сім'ї складає 800 грн.

Обов'язкова частка платежу для даної сім'ї складає 10 відсотків. Обов'язковий платіж - 120 грн. (800 грн. х 15%).

Плата за житлово-комунальні послуги в межах норм - 250 грн.

Розмір субсидії, як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги та обов'язковим платежем, складає: 250 грн. - 120 грн. = 130 грн.

Після підвищення тарифу та зміни обов'язкового відсотку платежу на 10.

Обов'язковий платіж - 80 грн. (800 грн. х 10%).

Плата за житлово-комунальні послуги в межах норм - 400 грн.

Розмір субсидії за житлово-комунальні послуги складає: 400грн. - 80 грн. = 320 грн.

Додатково повідомляю, що в управлінні праці та соціального захисту населення Хмельницької райдержадміністрації відкрито телефон гарячої лінії 4-13-50 для довідок і надання консультацій.

Похожие:

Повідомлення можна видалити iconПласт – Національна Скаутська Організація України Крайова Пластова Старшина
Дорогі друзі, для полегшення заповнення цього звіту різними кольорами подані наступні речі: жовтим, підказка по заповненню, їх треба...
Повідомлення можна видалити iconПласт – Національна Скаутська Організація України Крайова Пластова Старшина
Дорогі друзі, для полегшення заповнення цього звіту, різними кольорами подані наступні речі: жовтим, підказка по заповненню, їх треба...
Повідомлення можна видалити iconПоложення про змагання з дистанційних кінних пробігів I. Визначення змагань статус змагань: Чемпіонат України, області, міста, клубні змагання необхідне вказати, решту видалити. Категорія
Статус змагань: Чемпіонат України, області, міста, клубні змагання необхідне вказати, решту видалити
Повідомлення можна видалити iconЦіна пропущеного слова
Порушувати права людини можна шляхом зневажання справедливих законів, а можна і шляхом створення несправедливих, що буде подвійною...
Повідомлення можна видалити iconПовідомлення лідера кпу петра Симоненка щодо уточнення списків виборців
Ще два дні це можна зробити через окружні виборчі комісії. А ось у день голосування питання має вирішуватися в суді”
Повідомлення можна видалити iconПрофілактика венеричних захворювань
Який секс можна вважати за безпечний? Можна привести наступну умовну «класифікацію» безпечного сексу
Повідомлення можна видалити icon1. Чи можна поступити на бюджет якщо раніше було відраховано з внз?
Юридична консультація: Чи можна поступити на бюджет якщо раніше було відраховано з внз? Чи можна студенту "перепоступити" на бюджет...
Повідомлення можна видалити iconЗаочна олімпіада Мудрамакітра – 2011
Скільки можна скласти десятицифрових чисел так, щоб довільні дві сусідні цифри відрізнялися на одиницю, якщо в їхньому десятковому...
Повідомлення можна видалити iconПовідомлення про те, що Ви надіслали визнання віри Святішому Отцю, Ви написали нам: „Пам’ятайте, що очорнення є карним вчинком, за який можете бути виселені з України. Францішек Тондра
Не розуміємо, що Ви вважаєте очорненням. Якби когось з нас хтось просив конкретно визнати віру і зректися єресей, то зробимо це завжди...
Повідомлення можна видалити iconПравила проходження зовнішнього оцінювання
Під час тестування не можна спілкуватися з іншими його учасниками. Якщо виникла проблема, піднесіть руку, і до Вас підійде інструктор,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов