Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр icon

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське буврНазваниеДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дата конвертации22.11.2012
Размер156.1 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ДНІСТРОВСЬКО-ПРУТСЬКЕ БУВР

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

ПРО ВОДОГОСПОДАРСЬКУ ОБСТАНОВКУ

В БАСЕЙНАХ РІЧОК ДНІСТЕР, ПРУТ ТА СІРЕТ ЗА ЛИПЕНЬ 2012 РОКУ


ЧЕРНІВЦІ 2012


ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНАВидання інформаційного бюлетеню здійснюється з метою подальшого впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами в басейнах річок Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні річок Дністер та Прут, з питань управління водними ресурсами» затвердженого наказом Держводагентства України від 24.11.2011 №242.


Інформація, яку викладено в розділах, містить дані про стан водогосподарської ситуації за звітний період, заходи облводресурсів у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій та Одеській областях, БУВР річки Південний Буг, Дністровсько-Прутського БУВР щодо регулювання річкового стоку з метою забезпечення умов для належного водопостачання, ведення державного моніторингу поверхневих вод, державної статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп) про використання водних ресурсів, здійснення контролю за охороною та відтворенням водних ресурсів, тощо.

^ ЗМІСТ


  1. Гідрологічна та водогосподарська обстановка в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет  1. Якісний стан поверхневих вод басейнів річок Дністер, Прут та Сірет в місцях питних водозаборів  1. ^ Гідрологічна та водогосподарська обстановка в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет^ Львівська область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Липень на Львівщині був жарким, за винятком окремих днів, з дуже нерівномірним розподілом опадів. На більшій частині території області місячна сума опадів була близькою до норми, в горах – переважно перевищувала норму в 1,2 – 1,9 рази, а на північному заході та в центрі недостатня кількість опадів (0,4 – 0,6 норми) призводила до виникнення високої пожежної небезпеки. В першій декаді місяця добові максимуми неодноразово перекривали найвищі свої значення за період спостережень.

Вітер переважав слабкий до помірного, в окремі дні другої та третьої декад липня його швидкість досягала штормових значень, з максимальними поривами 18 - 21 м/с, в Яворові відмічено шквал 24 м/с.

^ Середня місячна температура повітря по рівнинній території області становила 20,6 – 21,5º тепла, в горах до 18,5º тепла, що на 2,8 – 3,8º вище за норму.

Сума опадів переважно склала 95– 136 мм, що становить 100 – 124% місячної норми, в горах випало місцями (Турка) до 243 мм (187% норми), в Раві-Руській та Кам’янка-Бузькій випало всього 33 -36 мм ( 38-39% норми), у Львові – 62мм (61% норми).

^ На ріках басейну Дністра літня межень в окремі дні переривалась формуванням незначних паводків з підйомом рівнів води на 0,2 – 1,2 м, місцями до 1.6 м (р.Яблунька – м.Турка) над передпаводковим. На ріках басейнів Сяну, Західного Бугу підйом рівнів води не перевищував 0,2 м над передпаводковими.

Середні місячні витрати основних рік становили в процентах від норми: р.Дністер (смт.Журавно) – 44%, р.Стрий (смт.В.Синьовидне) – 40%, р.Західний Буг (м.Кам’янка-Бузька) – 48%, р.Стир (с.Щурівці) – 54%.

^ Режим роботи водосховищ

Всі водосховища (21 штук) експлуатувались відповідно до “Правил експлуатації”. Рівні води були встановлені на відмітках нормального підпірного горизонту (НПГ).

^ Підготовка до повені

Протягом звітного місяця виконувались роботи по «Захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь», які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 та коштів інвестиційного проекту. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої термінованості і звіту.

^ Режим пропуску повені/паводку

Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, із територіальними органами МНС в Львівській області, управлінням з питань надзвичайних ситуацій ЛОДА, обласним гідрометеоцентром, органами місцевого самоврядування.

Івано-Франківська область

^ Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Місячна кількість опадів в басейні Дністра коливалась в межах 40,0 – 254,1 мм (41 – 194 % місячної норми), в басейні Прута 41,3 – 135,0 мм (28 – 100 % місячної норми). Перша декада була сухою, протягом наступних двох декад опади відмічались практично щодня. Переважно вони були помірними, проте 10 – 12.07, 22 – 23.07, 27.07 та 30 – 31.07 на окремих постах їх значення досягали критеріїв небезпечного та стихійного гідрометеорологічного явища.

Підйоми рівнів води на ріках області розподілились відповідно до інтенсивності опадів. В результаті утримання сухого періоду, що передував дощам, рівні води переважно знаходились нижче своїх середніх багаторічних значень та наближались до свої абсолютних мінімумів, тому незважаючи на випадіння сильних та дуже сильних опадів амплітуда коливань рівнів води була не високою, а паводки пройшли в межах русел без виходу води на заплаву. Максимальні підйоми рівнів води над передпаводковим склали:

09 – 12.07:

- на р. Дністер 36 – 38 см;

- на його притоках 7 – 54 см;

- на р. Прут 21 – 25 см;

- на його притоках 5 – 9 см;

15 – 18.07:

- на р. Дністер та його окремих притоках 3 – 31 см;

- на ріках басейну Прута 11 – 19 см;

22 – 24.07:

- на р. Дністер 47 – 81 см;

- на його притоках 5 – 53 см;

26 – 31.07:

- на р. Дністер біля м. Галич 42 см;

- на притоках Дністра переважно 6 – 24 см, на р. Лужанка біля с. Гошів 91 см, на р. Чечва біля с. Спас 130 см;

- на р. Прут 11 – 15 см;

- на його притоках 5 – 69 см.

Місячна водність річок була значно менше норми. На ріках басейну Дністра вона переважно склала 22 – 95 %, на окремих вона наближалась до рекордно низьких значень на р. Ворона – м. Тисмениця вона становила 14% на р. Луква – с. Боднарів 5 %. На ріках басейну Прута вона склала 28 – 58 %.


^ Режим роботи водосховищ
Підготовка до повені

Гідротехнічні та протипаводкові споруди працювали в проектному режимі, за виключенням тих, які були пошкоджені паводком у липні 2010 року та не відновлені (27 об’єктів на суму 92,0 млн. грн.), а тому забезпечити надійний захист від шкідливої дії високих вод не в змозі. Існує реальна загроза проходження повеневих та паводкових вод в прорив в дамбах та затоплення і руйнування населених пунктів.

Небезпечних подій на водогосподарських та водних об’єктах не виникало.

Експлуатаційні служби міжрайонних управлінь водного господарства працювали в повсякденному режимі, виконували доглядові роботи на міжгосподарських меліоративних мережах та об’єктах протипаводкового захисту. На міжгосподарських меліоративних каналах вирубано проведена механізована очистка каналів від мулу – 4,2 тис.м3, відремонтовано 18 шт. гідротехнічних споруд, обкошено дамб і каналів - 147 га .

^ Тернопільська область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Протягом липня 2012 р. спостерігалася хмарна з проясненнями погода. Випадали опади у вигляді дощу різної інтенсивності, град. У липні спостерігався високий температурний режим. Середня місячна температура повітря становила 21,3 – 22,40С тепла, що на 3,4 – 4,50С вище кліматичної норми. Мінімальна температура повітря знижувалася до +11 – 130С. Поверхня грунту нагрівалася до +50 – 610С. Кількість опадів за липень в південних районах області не перевищувала 52% норми. На решті території опадів випало 72-88%, за Кременецьким кряжем – 107% норми. Пориви вітру до 6-10 м/с. Надходили штормові попередження: про підняття рівнів води на ріках басейну Дністра та Прип’яті; сильні дощі, місцями дуже сильні, грози, подекуди град, під час гроз пориви вітру та шквали 17-22 м/с.

На річках області відбувалося коливання рівнів води.

Так на в/п Заліщики р. Дністер на 800 год рівні води становили:

  • 05.07.2012р. – 257 см над «0» графіка поста (за добу -1 см); небезпечний рівень 650 см;

  • 12.07.2012р. – 262 см над «0» графіка поста (за добу +6 см); небезпечний рівень 650 см;

27.07.2012р. – 310 см над «0» графіка поста (за добу -0 см); небезпечний рівень 650 см;

Режим роботи водосховищ


У зв’язку з проведенням ремонтних робіт по кріпленню верхового укосу Тернопільського водосховища (ставу) 16.07.2012 року було здійснено без погодження з облводресурсів спочатку частковий скид води з водосховища, а потім його наповнення. Внаслідок таких дій відбулося обміління р. Серет.

У ніч з 16 на 17.07.2012 року комісійно проведено обстеження водосховища та р. Cерет і за пропозицією облводресурсів піднято затвори на водоскидній споруді водосховища, здійснено санітарний скид води в р. Серет.

^ Підготовка до повені

Проводилось обстеження земель водного фонду, водних об’єктів.

Хмельницька область

^ Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Характерним для липня була мінлива погода з високим температурним режимом на протязі більшості днів місяця. Перші два тижні були жаркими і занадто спекотними, як для даного регіону. Температура повітря вдень сягала +33+35оС і місцями досягала абсолютного максимуму для цього періоду.

З 10 липня, в зв’язку з проходженням циклону з південного заходу, характер погоди дещо змінився, пройшли дощі різної інтенсивності з грозами, градом, вітром та шквалами 15-20 м/с на фоні високих температур повітря.

Починаючи з другої половини липня погоду на Хмельниччині визначав холодний атмосферний фронт атлантичного походження, який супроводжувався зниженням температури повітря і невеликими короткочасними дощами. Третя декада місяця характеризувалась мінливою погодою, від спекотної до прохолодної і навпаки. Після перших доволі теплих днів, 22-23 липня пройшли дощі і денна температура повітря знизилась на 6-7 градусів. Наприкінці звітного періоду знову настала жарка погода з температурою вдень +32+35оС.

Опади різної інтенсивності випадали починаючи з другої декади липня нерівномірно і їх кількість за місяць, на більшій частині території області, була менше норми. Найбільш рясні дощі відмічались в північних районах області (бас. Дніпра), сума яких дорівнює місячній нормі лише по одній метеостанції - Шепетівка (107,9 мм).

Протягом місяця рівні води на річках області істотно не змінювались. Опади, що переважали у другій половині місяця, визивали незначне (до 12 см/добу) підвищення рівнів води на річках, у межах русел, із зниженням в наступні дні. Надалі відбувалось їх коливання з загальною тенденцією до зниження. В загалом, на протязі липня, вода в річках області знаходились у межах русел і в порівняні з початком звітного періоду рівні води на гідрологічних постах знизились на 1-41 см. Найбільше зниження, на 41 см, відбулось по р. П. Буг (г/п Пирогівці). За недостатньою кількістю опадів та високою температурою повітря на річках області спостерігається період літньої межені. Високі температури повітря та низькі рівні води в річках сприяють інтенсивному розвитку водоростей, інших водних рослин та цвітіння води, що спричиняє погіршення якості поверхневих вод.

^ Режим роботи водосховищ


На руслових водосховищах рівні води протягом місяця знаходились у межах встановлених відповідними режимами їх роботи, з незначним відхиленням відносно НПР переважно у бік зниження. Режими роботи Щедрівського і Новокостянтинівського водосховищ затверджені Міжвідомчою комісією по встановленню режимів роботи водосховищ басейну р. Південний Буг і дотримуються експлуатаційниками малих ГЕС. В зв’язку із зниженням об’ємів припливу, на малих ГЕС значно зменшились періоди роботи гідроагрегатів. Санітарні мінімуми витрат води в нижніх б'єфах водосховищ забезпечуються.

На Дністровському водосховищі, яке є південною межею області, на протязі звітного періоду спостерігається поступове зниження рівня (на 84 см, г/п Стара Ушиця).

^ Підготовка до повені

З метою запобігання виникнення НС на штучних водних об'єктах області та на виконання протокольного рішення обласної міжвідомчої селекторної наради від 13 червня 2012 року і рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Хмельницької облдержадміністрації (Протокол №4 від 21.06.2012р.) Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів розроблені та затверджені облдержадміністрацією "Методичні рекомендації щодо дій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, користувачів штучних водних об’єктів та гідротехнічних споруд на них у випадку гідродинамічної аварії або її загрози", які направлені Управлінню з питань НС ОДА, ТУМНС України в Хмельницькій області, райдержадміністраціям, міським (міст обласного значення) головам, МУВГ, для використання в роботі під час проходження повені та дощових паводків високих забезпеченостей.

^ Чернівецька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

В першій половині липня в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет спостерігалась тепла сонячна погода. Температура повітря вдень + 30…+ 36°С , вночі +20…+25°С. Рівні води поступово спадали.

В другій половині липня спостерігались короткочасні дощі, які випадали з 11 по 16 липня, max cтановив 26 липня на в/п Самбір (33 мм) протягом доби, місцями проходив град, внаслідок чого на річці сформувався не великий засвоїми піковими значеннями дощьовий паводок.

Так, 24 липня о 8.00 на:

в/п Журавно – 411см над нулем поста,( 0,69 м);

в/п Галич – 204 см над нулем поста,( 0,91 м). витрати становили 241 м3/с.

27 липня о 8.00 по верхів’ю р. Дністер на водпостах проходили максимуми рівнів води:

в/п Самбір – 225 см над нулем поста, (^ 0,58 м); витрати становили 24,5 м3/с;

в/п Нижнів – 357 см над нулем поста,( 1,30 м).


28 липня о 8.00 на:

в/п Розділ – 217см над нулем поста, (1,04 м). витрати становили 85,1 м3/с.

29 липня о 8.00 на:

в/п Заліщики – 325 см над нулем поста, (0,73 м). витрати становили 42,3 м3/с.

В басейнах річок Прут та Сірет водогосподарська ситуація в цілому характеризувалась не великими спадами рівнів води в першій половині місяця. Найбільші підняття рівнів води спостерігались внаслідок випадання локальних дощів 11 липня, на водпостах Чернівці та Сторожинець підйоми сягали 15 см та 12 см відповідно. Починаючи з 12 червня рівні води поступово спадали .З 27 липня по р.Прут та р.Сірет внаслідок проходження короткочасних дощів, рівні води почали поступово підніматись до 9 см.

В басейнах річок Дністер, Прут та Сірет, на їх основних водпостах рівні води були близькими до літніх меженних значень.

^ Режим роботи водосховищ


На Дністровському водосховищі в період з 1 липня по 11 липня відмічалось поступове зменшення припливних значень води. За рахунок добігання паводкової хвилі з 12 по 18 липня на водосховищі спостерігалось збільшення припливу з 103 до 145 м3/с. Надалі, припливні значення води поступово спадали. З 26 липня на Дністровському водосховищі спостерігалось проходження другої паводкової хвилі,припливні значення води зросли з 106 до 213 м3/с. Середні витрати склали 150 м3/с.

Максимальний середньодобовий приплив води спостерігався 30 липня 206 м3/с.

Максимальні витрати спостерігались 11 липня та склали 204 м3/с.

Загалом, у звітному місяці середній приплив води до Дністровського водосховища становив 124.41 м3/с, що складає близько 37.4% від норми (середні багаторічні значення припливу води до Дністровського водосховища в червні 333 м3/с), а середні витрати в створі греблі ГЕС дорівнювали 154 м3/с. При цьому об’єм припливу води у водосховище склав — 332.8 млн. м3, а об’єм витрат — 412.19 млн. м3. Об’єм водосховища станом на 31.07.12 р. — 2609,7 млн. м3, вільний об’єм — 390.30 млн. м3.

Режим роботи Дністровського водосховища у липні відповідав встановленому протоколом Міжвідомчої комісії.

Підготовка до повені

Експлуатаційними організаціями Дністровсько-Прутського БУВР в липні 2012 року продовжувались роботи по очищенню від мулу міжгосподарських каналів, об’єм очистки за місяць складає 3,5тис.м³. Обкошено від рослинності на каналах на площі 130 га., встановлено 8 інформаційних знаків, відремонтовано 4 гідротехнічні споруди.

На внутрішньогосподарській мережі виконано робіт на суму 25,0 тис.грн.Крім того , продовжуються протиповеневі роботи на слідуючих об’єктах:

-Дамба №9 в с.Слобода Банилів Вижницького р-ну, відновлено дамбу з кріпленням відкосу довжиною 100п.м

-розчистка русла р.Сіретель вс.Чудей Сторожинецького району-120п.м

-розсистка русла р.Рокитнянка в с.Котилеве Новоселицького р-ну -1,5 тис.м³

Меліоративний стан осушених земель в даний час оцінюється як сприятливий, вологозапаси в кореневмісному шарі грунтів в окремих випадках недостатні.

^ Вінницька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

За даними обласного гідрометеоцентру на території Вінницької області в басейні річки Дністер утримувалася спекотна погода, лише 16-17 та 31 липня пройшли дощі. Загальна кількість опадів за місяць склала 5-20 мм. Температура повітря вдень становила 29… 36° тепла, вночі 15…20° тепла.

^ Режим роботи водосховищ


В басейні річки Дністер на території Вінницької області рівень води по водпосту Могилів – Подільський коливався в межах 142-208 см. Максимальний рівень становив 208 см (13.07.12р.), мінімальний - 142см (4.07.12р.). Рівень води по водпосту Могилів – Подільський в порівнянні з відміткою на кінець минулого місяця піднявся на 21 см і становить 162 см (відмітка виходу води на заплаву – 540 см). Рівень води Скалопільського водосховища на річці Мурафа знаходиться на позначці 155,10 м (НПР 155,0).

^ Підготовка до повені

Гідротехнічні споруди працюють в проектному режимі.

Одеська область

^ Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Гідрологічні показники (рівень і витрата води) та метеорологічна ситуація (температура води і повітря, опади) відображені у додатку 1 згідно з гідрологічними бюлетенями Гідрометцентру Чорного та Азовського морів у басейні р.Дністер за липень 2012 року.

За минулий місяць у басейні р. Дністер на водомірних постах М.Подільський (Вінницька область) і Маяки (Одеська область) рівень води підвищився на 22 і 4 см відповідно, на водопостах Кам’янка і Олонешти (Республіка Молдова) - знизився на 3 і 16 см відповідно.

За багаторічними даними липня місяця найвищі рівні на водопостах Кам’янка, Олонешти і Маяки складали 706, 555 і 174, а найнижчі – -1, 124 і 1 см над „0” посту відповідно. Фактичні рівні води на Дністрі у липні були нижче багаторічних середніх показників.

За даними підвідомчих управлінь облводгоспу за минулий місяць опади спостерігалися в Овідіопольському районі – 42,5 мм, Біляївському – 41,9 мм і Білгород-Дністровському – 59,3 мм.

У 2012 році об’єм води у зазначених водосховищах не змінився, крім Старичанського водосховища, де рівень дещо знизився.

^ Режим роботи водосховищ


У 2012 році об’єм води у водосховищах не змінився, крім Старичанського водосховища, де рівень дещо знизився.

^ Підготовка до повені


  1. Якісний стан поверхневих вод басейнів річок Дністер, Прут та Сірет в місцях питних водозаборівНа виконання «Програми державного моніторингу довкілля в частині здійснення Держводагентством України контролю якості поверхневих вод» в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет, гідрохімічними лабораторіями протягом звітного місяця досліджувався якісний стан поверхневих вод в місцях розташування наступних питних водозаборів:

^ Басейн річки Дністер

  • р. Бистриця Надвірнянська с. Черніїв, р. Бистриця Солотвинська с. Скобичівка та р. Лімниця с. Вістова Івано-Франківської області;

  • р. Серет, Тернопільське водосховище Тернопільської області;

  • с. Митків та с. Кормань Чернівецької області;

  • с. Біляївка Одеської області.


Відповідно до результатів лабораторних досліджень було виявлено лише наступний факт перевищення норм граничнодопустимих концентрацій щодо вмісту речовин для води водойм загальногосподарського призначення:

- с. Митків р. Дністер по БСК 5– 1,2 ГДК.

Відповідно до класифікації якості води за показником біологічного споживання кисню води Дністра у липні 2012 року в пунктах питних водозаборів можна охарактеризувати як:

- р. Бистриця Надвірнянська с. Черніїв , р. Бистриця Солотвинська с. Скобичівка та р. Лімниця с. Вістова - «чисті».

- с. Митків – «забруднені» та с. Кормань – « помірно-забруднені».

Повідомлень про факти значних забруднень або аварійних скидів з точкових джерел не надходило.Похожие:

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconПоложення про Державне агентство водних ресурсів України
Державне агентство водних ресурсів України (Держводагентство України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconФорма запиту на інформацію
Розпорядник інформації: Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconРічний план закупівель на 2011 рік Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Код за єдрпоу 34519322 Предмет закупівлі

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconРічний план закупівель на 2011 рік Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Код за єдрпоу 34519322
Підрозділ(и) (особа(и)), яких планується залучити до підготовки документації конкурсних торгів (запиту цінових пропозицій, кваліфікаційної...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconПоложення про Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Загальні положення
України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, що мають міжгалузеве значення,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов