Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр icon

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське буврНазваниеДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дата конвертации22.11.2012
Размер140.43 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ДНІСТРОВСЬКО-ПРУТСЬКЕ БУВР

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

ПРО ВОДОГОСПОДАРСЬКУ ОБСТАНОВКУ

В БАСЕЙНАХ РІЧОК ДНІСТЕР, ПРУТ ТА СІРЕТ ЗА ТРАВЕНЬ 2012 РОКУ


ЧЕРНІВЦІ 2012


ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНАВидання інформаційного бюлетеню здійснюється з метою подальшого впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами в басейнах річок Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні річок Дністер та Прут, з питань управління водними ресурсами» затвердженого наказом Держводагентства України від 24.11.2011 №242.


Інформація, яку викладено в розділах, містить дані про стан водогосподарської ситуації за звітний період, заходи облводресурсів у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій та Одеській областях, БУВР річки Південний Буг, Дністровсько-Прутського БУВР щодо регулювання річкового стоку з метою забезпечення умов для належного водопостачання, ведення державного моніторингу поверхневих вод, державної статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп) про використання водних ресурсів, здійснення контролю за охороною та відтворенням водних ресурсів, тощо.

^ ЗМІСТ


  1. Гідрологічна та водогосподарська обстановка в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет  1. Якісний стан поверхневих вод басейнів річок Дністер, Прут та Сірет в місцях питних водозаборів  1. ^ Гідрологічна та водогосподарська обстановка в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет^ Львівська область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Травень виявився мінливим за погодними умовами: тепла, в окремі дні жарка та суха погода досить часто змінювалась на прохолодну і дощову. Опади випадали нерівномірно і в більшості мали локальний характер. В цілому місяць був з температурою дещо вище норми та опадами переважно в межах норми, місцями вище за неї. Протягом місяця температура повітря коливалась від +7о +22о вночі, +7о +29о вдень. Найвища температура +29оС спостерігалась 1 травня. Найнижча +7оС була вночі 18 травня. Вітер переважав слабкий до помірного, в окремі дні з максимальними поривами до 15 м/с.

На ріках регіону впродовж травня переважало незначне коливання рівнів води з перевагою спаду, яке в окремі дні, у зв’язку з випадінням сильних дощів, переривалось формуванням незначних дощових паводків на окремих ріках гірської і передгірської частини басейну Дністра в межах області з підйомом рівнів води на 0,1 – 0,5 м, місцями до 0,9 м (р.Стрий – м.Стрий), без негативних наслідків. Вдень 24 травня – першій половині доби 25 травня по Львівській області пройшли дощі, місцями сильні зливи, за даними гідрологічних постів кількість опадів становила 27 – 35 мм (р.Дністер – смт.Розділ, р.Стрий – смт.В.Синьовидне, р.Щирець – м.Щирець), місцями до 47 мм (р.Стрий – с.Ясениця). Сильні зливи призвели до формування незначного дощового паводку на окремих ріках басейну Дністра в межах області з підйомом рівнів води на 0,2 – 1,5 м, над передпаводковим. Негативного впливу на діяльність госпкомплексу ці явища не мали. На ріках басейнів Західного Бугу протягом місяця спостерігалось незначне коливання рівнів води, з перевагою спаду.

^ Режим роботи водосховищ

Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано. Вони перебувають у задовільному стані.

Всі водосховища (21 штук) експлуатувались відповідно до “Правил експлуатації”. Рівні води були встановлені на відмітках нормального підпірного горизонту (НПГ).

^ Підготовка до повені

Протягом звітного місяця виконувались роботи по «Захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь», які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 та коштів інвестиційного проекту.

^ Режим пропуску повені/паводку

Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, із територіальними органами МНС в Львівській області, управлінням з питань надзвичайних ситуацій ЛОДА, обласним гідрометеоцентром, органами місцевого самоврядування. Надзвичайні ситуації техногенного чи природного походження на водогосподарських об’єктах Львівської області протягом травня місяця не виникали.

Івано-Франківська область

^ Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Місячна сума опадів за травень в басейні Дністра склала 14 - 28 мм, в басейні Прута – 17 - 44 мм.

На протязі місяця на ріках області в основному відмічались стабільні рівні води. 17 травня на р. Прут та його притоках спостерігались підйоми рівнів води від 4 до 46 см. 24-25 травня в результаті незначних опадів на річках області пройшов паводок з загальним підйомом над передпаводковим: на р. Дністер 23-48 см; на його притоках 15 – 72 см. На р. Прут 28– 55 см; на його притоках 42 – 87 см.

^ Режим роботи водосховищ
Підготовка до повені

Гідротехнічні та протипаводкові споруди працювали в проектному режимі, за виключенням тих, які були пошкоджені паводком у липні 2010 року та не відновлені (27 об’єктів на суму 92,0 млн. грн.), а тому забезпечити надійний захист від шкідливої дії високих вод не в змозі. Існує реальна загроза проходження повеневих та паводкових вод в прорив в дамбах та затоплення і руйнування населених пунктів.

Небезпечних подій на водогосподарських та водних об’єктах не виникало.

Експлуатаційні служби міжрайонних управлінь водного господарства працювали в повсякденному режимі, виконували доглядові роботи на міжгосподарських меліоративних мережах та об’єктах протипаводкового захисту. На міжгосподарських меліоративних каналах вирубано 6,2 га чагарнику, проведена механізована очистка каналів від мулу – 3,5 тис.м3, відремонтовано 9 шт. гідротехнічних споруд, обкошено дамб і каналів - 109 га, відновлено профіль водозахисної дамби на р. Прут об’ємом – 4890 м3, проведено роботи по підсипці дамб на р. Прут об’ємом 600 м3 .

Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано.

Потенційно небезпечні гідротехнічні споруди на балансі облводресурсів відсутні.

Протипаводкові роботи на території області не проводились.

^ Тернопільська область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Протягом травня 2012 р. спостерігалася хмарна з проясненнями погода. Випадали опади у вигляді дощу різної інтенсивності, град. Температура повітря коливалася від +70С до +270С. Пориви вітру до 1-7 м/с. Надходили штормові попередження про погіршення погодних умов: випадання сильних дощів, подекуди грози, під час гроз пориви вітру 15-20 м/с, град.

На річках області відбувалося коливання рівнів води.

Так на в/п Заліщики р. Дністер на 800 год рівні води становили: 03.05.2012р. – 296 см над «0» графіка поста (за добу -6 см); небезпечний рівень 650 см;

11.05.2012р. – 296 см над «0» графіка поста (за добу +24 см); небезпечний рівень 650 см;

31.05.2012р. – 288 см над «0» графіка поста (за добу -11см); небезпечний рівень 650 см.

Режим роботи водосховищ
^ Підготовка до повені

Проводилось обстеження земель водного фонду, водних об’єктів. Підтоплень, затоплень населених пунктів, територій не зафіксовано.

^ Хмельницька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Характерним для травня поточного року було чергування прохолодних і теплих періодів. Початок місяця був дуже теплим, як для цього часу, температура повітря підвищувалась до +27+29°С, але в кінці першої декади похолодало до +3+5°С вночі. Прохолодно було в середині місяця і в кінці другої декади, але в цілому середньомісячна температура повітря становила +16,2+16,8°С і була на 2,3-2,9° вище норми. Опади випадали нерівномірно, як по території області так і в часі, і їх сума за місяць на більшій частині була менше норми. Лише на крайньому північному заході (МС Ямпіль) в межах норми. В басейні Дніпра кількість опадів склала 32-61 мм (46-98% від норми), в басейні П.Бугу 43- 45 мм (близько 70% від норми) і в басейні Дністра 32-43 мм (48-65%). Найбільша кількість опадів склала на метеостанції Ямпіль – 61 мм, решта до 43 мм за добу. Короткочасні дощі у травні, як правило, охоплювали невеликі території (лише частини басейнів річок) і суттєво не впливали на стік річок. Рівні води на річках під час дощів дещо підвищувались (9-11 см/добу), але були у межах русел. У наступні дні відбувалось їх поступове зниження. Значного коливання рівнів протягом місяця не відбулося.

^ Режим роботи водосховищ


На руслових водосховищах рівні води протягом місяця знаходились у межах встановлених відповідними режимами їх роботи, з незначним відхиленням відносно НПР. Режими роботи Щедрівського і Новокостянтинівського водосховищ затверджені Міжвідомчою комісією при БУВР р. П.Буг. Водойма – охолоджувач Хмельницької АЕС експлуатується згідно з спеціальними правилами для водойми комплексного призначення.

У травні завершено наповнення заплавних рибогосподарських водойм, які планується експлуатувати у поточному році. В основному всі штучні водойми наповнені до НПР.

Дністровське водосховище, яке є південною межею області, залишається ненаповненим, у зв’язку із здійсненням еколого-репродукційного попуску у нижній б'єф у квітні-травні. Починаючи з третьої декади травня відбувалось поступове підвищення рівня.

^ Підготовка до повені

Експлуатаційні служби, підпорядковані облводресурсів, здійснюють догляд за міжгосподарською меліоративною мережею і гідротехнічними спорудами на ній. Меліоративні системи забезпечують належний водно-повітряний режим у верхньому орному шарі ґрунту. Осушувальні системи знаходяться у задовільному стані, випадків їх пошкодження і руйнування не відмічалось. Інші водогосподарські системи в області працюють у нормальному режимі. Всі водокористувачі забезпечені водними ресурсами, інформації про нестачу води не надходило.

За зданими в експлуатацію захисними гідротехнічними спорудами та тими що знаходяться у стадії будівництва здійснюється догляд. Проводиться робота з орендарями земель водного фонду по належній експлуатації ГТС штучних водних об’єктів.

^ Чернівецька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

В порівнянні з квітнем, травень виявився мінливим. Максимальна температура повітря вдень сягала позначки +25 °С, вночі становила від –7 до +13 °С.

Опади випадали помірні, у вигляді дощу, місцями грози, град. Максимальна їх кількість випала в третій декаді травня, і сягала 38 мм протягом доби 24—25 числа. Внаслідок випадання таких локальних дощів, на відміну від першої та другої декади травня, де переважали спади рівнів води в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет, по верхів’ю басейну р. Дністер на основних водпостах Розділ та Журавно відмічались підйоми рівнів води, які склали 1,40 м та 0,90 м за добу над рівнями 23 травня. При цьому максимальні значення рівнів води становили 281 см та 456 см відповідно над нулем поста. На в/п Заліщики, максимум пройшов 27 травня о 2000 год., рівні води піднялись на 0,83 м над рівнями за 24 травня та сягнули 373 см над нулем поста.

^ В басейнах річок Прут та Сірет гідрологічна ситуація в цей період склалась аналогічно. По окремих метеопостах Чернівецької області максимальна кількість опадів склала 51 мм (Путила), на метеопосту Яблуниця – 32 мм, Устеріки – 21 мм, Вижниця 19 мм, на водпосту Чернівці сягали 12 мм, на водпосту Сірет – 7 мм, при цьому підняття рівнів води на них становило 1 м.

З 28 по 31 травня на всіх водпостах басейнів річок Дністра, Прута та Сірету відмічались спади рівнів води.

^ Режим роботи водосховищ


На Дністровському водосховищі перша декада травня характеризувалась порівняно невеликими припливними значеннями. 11 травня згідно встановленого регламенту з Дністровського водосховища було завершено еколого-репродукційний попуск (розпочався 11 квітня).

Об’єм водосховища на початок екопопуску дорівнював 2943 млн. м3, на кінець – 2777,2 млн. м3, тобто зменшився на 165,8 млн. м3, і водосховище спрацьовано на 2,56 м. Розрахунковий об’єм екопопуску становив 1071 млн. м3. Реальний об’єм скидів склав 1080 млн. м3.

З 12 травня, після завершення еколого-репродукційного попуску за встановленим протоколом Міжвідомчої комісії від 27.04.2012 р. Дністровське водосховище для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра здійснювало рівномірний попуск у нижній б’єф витратами 130—150 м3/с.

Надалі приливні значення води за рахунок відсутності опадів поступово спадали, відповідно скидні витрати зменшувались від 300 м3/с до 150 м3/с. У зв’язку з тим, що після проведення екопопуску рівень верхнього б’єфу був низький, Дністровське водосховище працювало в режимі наповнення.

Однак, за рахунок випадання локальних дощів 24—25 травня по верхів’ю басейну Дністра, на Дністровському водосховищі з 27 по 29 травня спостерігалось збільшення припливу води. Припливні значення води збільшились з 160 до 390 м3/с. Скидні витрати при цьому складали 200 м3/с.

30 та 31 травня приплив води до водосховища поступово зменшувався. Скидні витрати складали 300 м3/с.

Протягом звітного періоду максимальний середньодобовий приплив води становив 370 м3/с (28.05), максимальні витрати – 359 м3/с (7.05).

Загалом, у звітному місяці середній приплив води до Дністровського водосховища становив 204 м3/с, що складає близько 57% від норми (середні багаторічні значення припливу води до Дністровського водосховища в травні 355 м3/с), а середні витрати в створі греблі ГЕС дорівнювали 248 м3/с. При цьому об’єм припливу води у водосховище склав — 547 млн. м3, а об’єм витрат — 664 млн. м3. Об’єм водосховища станом на 31.05.12 р. — 2608,4 млн. м3, вільний об’єм — 391,6 млн. м3.

^ Підготовка до повені

Станом на 1 червня погашено кредиторську заборгованість по КПКВ 240 7070 на суму 4472,0 тис. грн..

В Чернівецькій області, внаслідок випадання локальних дощів 24 травня, в другій половині дня відмічалось поступове підняття рівнів води по верхів’ю р. Сірет.

25 травня, за повідомленням Вижницької дільниці, в с. Лопушна спостерігався підмив тіла дамби на протяжності 50-60 м. На місці працювала аварійна бригада Сторожинецького МУВГ в кількості 15 чол. та 4 одиниці спецтехніки, проводились попереджувальні роботи щодо недопущення підмиву з подальшим руйнуванням тіла дамби методом укладання тяжких фашин.

^ Станом на 26 травня, за повідомленням Сторожинецького МУВГ аварійна бригада в обід завершила попереджувальні роботи щодо руйнування тіла дамби.

^ Вінницька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

За даними обласного гідрометеоцентру на території Вінницької області в басейні річки Дністер спостерігалося чергування прохолодних і теплих періодів. Початок місяця був дуже теплим, як для цього часу, температура повітря підвищувалась до +24+28°С, але в кінці першої декади похолодало до +8+10°С вночі. Прохолодно було в середині місяця і в кінці другої декади, але в цілому середньомісячна температура повітря становила +17,7°С, що вище норми на 3,2°. Опади випадали нерівномірно. Кількість опадів за місяць склала 33,5, що менше норми.

В басейні річки Дністер на території Вінницької області спостерігалися добові коливання рівнів води в межах 10 - 70 см. Максимальний рівень становив 250 см (13.05.12р.). Рівень води по водпосту Могилів – Подільський в порівнянні з відміткою на кінець минулого місяця знизився на 50 см і становить 230 см (відмітка виходу води на заплаву – 540 см).

^ Режим роботи водосховищ


В басейні річки Дністер на території Вінницької області рівень води Скалопільського водосховища на річці Мурафа знаходиться на позначці 155,10 м (НПР 155,0).

^ Підготовка до повені

Гідротехнічні споруди працюють в проектному режимі.

Одеська область

^ Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

За минулий місяць у басейні р. Дністер на водомірних постах М.Подільський (Вінницька область), Кам’янка, Бендери і Олонешти (Республіка Молдова) рівень води знизився на 16, 121, 103 і 44 см відповідно. На водо посту Маяки(Одеська область) – підвищився на 2 см.

За багаторічними даними травня місяця найвищі рівні на водопостах Кам’янка, Бендери, Олонешти і Маяки складали 522, 847, 514 і 174, а найнижчі – 6, 108, 141 і 31 см над „0” посту відповідно. Фактичні рівні води на Дністрі у травні були нижче багаторічних середніх показників.

За даними підвідомчих управлінь облводгоспу за минулий місяць опади спостерігалися у Овідіопольському районі – 65,8 мм, Біляївському – 52,8 , Білгород-Дністровському – 63,3 , Арцизському – 60,8 , Саратському – 86,0 , Татарбунарському – 57,0 , Кілійському – 20,2 Болградському – 70,0 , Ізмаїльському – 43,8 і Ренійському – 69,5 мм.

^ Режим роботи водосховищ


Об’єм води у водосховищах Біляївське, Монашівське не змінився, крім Старичанського водосховища, де рівень дещо знизився.

^ Підготовка до повені


  1. Якісний стан поверхневих вод басейнів річок Дністер, Прут та Сірет в місцях питних водозаборівНа виконання «Програми державного моніторингу довкілля в частині здійснення Держводагентством України контролю якості поверхневих вод» в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет, гідрохімічними лабораторіями протягом звітного місяця досліджувався якісний стан поверхневих вод в місцях розташування наступних питних водозаборів:

  • басейн річки Дністер,

  • р. Бистриця Надвірнянська с. Черніїв та р. Бистриця Солотвинська с. Скобичівка Івано-Франківської області;

  • р. Серет, Тернопільське водосховище Тернопільської області;

  • м. Кам′янець-Подільський Хмельницької області;

  • с. Митків та с. Кормань Чернівецької області;

  • с. Біляївка Одеської області.


Відповідно до результатів лабораторних досліджень було виявлено лише наступні факти перевищення норм граничнодопустимих концентрацій щодо вмісту речовин для води водойм загальногосподарського призначення:


- Тернопільське водосховище р. Серет по ХСК – 1,06 ГДК.

- Річка Прут с. Магала по БСК5 1,28 ГДК, БСК 1,7 ГДК.

- Дністровське водосховище по 6 – ти пунктах спостереження Азот загальний перевищував в середньому – 1,20 ГДК.

Відповідно до класифікації якості води за показником біологічного споживання кисню води Дністра у травні 2012 року в пунктах питних водозаборів можна охарактеризувати як «чисті».

Повідомлень про факти значних забруднень або аварійних скидів з точкових джерел не надходило.Похожие:

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconПоложення про Державне агентство водних ресурсів України
Державне агентство водних ресурсів України (Держводагентство України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconФорма запиту на інформацію
Розпорядник інформації: Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconРічний план закупівель на 2011 рік Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Код за єдрпоу 34519322 Предмет закупівлі

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconРічний план закупівель на 2011 рік Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Код за єдрпоу 34519322
Підрозділ(и) (особа(и)), яких планується залучити до підготовки документації конкурсних торгів (запиту цінових пропозицій, кваліфікаційної...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconПоложення про Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Загальні положення
України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, що мають міжгалузеве значення,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов