Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр icon

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське буврНазваниеДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дата конвертации22.11.2012
Размер120.62 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ДНІСТРОВСЬКО-ПРУТСЬКЕ БУВР

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

ПРО ВОДОГОСПОДАРСЬКУ ОБСТАНОВКУ

В БАСЕЙНАХ РІЧОК ДНІСТЕР, ПРУТ ТА СІРЕТ ЗА КВІТЕНЬ 2012 РОКУ


ЧЕРНІВЦІ 2012


ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНАВидання інформаційного бюлетеню здійснюється з метою подальшого впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами в басейнах річок Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні річок Дністер та Прут, з питань управління водними ресурсами» затвердженого наказом Держводагентства України від 24.11.2011 №242.


Інформація, яку викладено в розділах, містить дані про стан водогосподарської ситуації за звітний період, заходи облводресурсів у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій та Одеській областях, БУВР річки Південний Буг, Дністровсько-Прутського БУВР щодо регулювання річкового стоку з метою забезпечення умов для належного водопостачання, ведення державного моніторингу поверхневих вод, державної статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп) про використання водних ресурсів, здійснення контролю за охороною та відтворенням водних ресурсів, тощо.

^ ЗМІСТ


 1. Гідрологічна та водогосподарська обстановка в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет 1. Якісний стан поверхневих вод басейнів річок Дністер, Прут та Сірет в місцях питних водозаборів 1. ^ Гідрологічна та водогосподарська обстановка в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет^ Львівська область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Квітень 2012 року характеризувався стабільними, прогнозованими погодними умовами. Середня місячна температура повітря була близькою до норми. У першій та другій декаді місяця короткочасні малоінтенсивні дощі чергувалися із сонячною малохмарною погодою. Паводкоформуючого значення дані дощі не мали. В третій декаді переважала сонячна антициклональна погода. Істотні опади практично не випадали. Протягом місяця температура повітря перебувала у широкому діапазоні, -2о +22о вночі, +3о +29о вдень. Найвища температура +29о спостерігалась 30 квітня. Найнижча -2оС була вночі 10 квітня. Вітер переважав помірний до сильного, особливо вітряною виявилась перша декада, коли швидкість максимальних поривів досягала 20 м/с.

Впродовж квітня на більшості рік переважало поступове зниження рівнів води весняної повені, яке в окремі дні переривалось формуванням незначних дощових паводків. На ріках басейну Дністра наприкінці першої декади квітня відмічалось формування незначного дощового паводку з підйомом рівнів води 0,3 – 0,8 м, місцями до 1,2 м (р.Стрий – м.Стрий) над передпаводковим. Впродовж останніх двох декад квітня при випадінні дощів підйом рівнів води не перевищував 0,3 м. На ріках басейну Західного Бугу в квітні переважало незначне коливання рівнів води з перевагою спаду. На кінець місяця на гірських ріках басейну Дністра та в Дністрі рівні води були переважно нижчими, на рівнинних ріках басейну Західного Бугу – близькими, місцями дещо вище середньобагаторічних значень за період спостережень.

Середні місячні витрати основних рік становили в процентах від норми: р.Дністер (смт.Журавно) – 69%, р.Стрий (смт.В.Синьовидне) – 53%, р.Західний Буг (м.Кам’янка-Бузька) – 63%, р.Стир (с.Щурівці) – 87%.

^ Режим роботи водосховищ

Всі водосховища (21 штук) експлуатувались відповідно до “Правил експлуатації”. Рівні води були встановлені на відмітках нормального підпірного горизонту (НПГ).

^ Підготовка до повені

Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано. Вони перебувають у задовільному стані. Насосні станції не працювали по причині відсутності необхідності.

^ Режим пропуску повені/паводку

Режим повсякденної діяльності. Щоденне інформування Кризового центру Держводагентства України про водогосподарську та гідрометеорологічну обстановку. Взаємодія на робочому рівні, в частині взаємоінформування, із територіальними органами МНС в Львівській області, управлінням з питань надзвичайних ситуацій ЛОДА, обласним гідрометеоцентром, органами місцевого самоврядування.

Івано-Франківська область

^ Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Гідрологічна обстановка: Середня кількість опадів за квітень в басейні Дністра склала 14 мм, в басейні Прута - 19 мм.

На протязі місяця на ріках області відмічались стабільні рівні води. 06 квітня в результаті незначних опадів на річках області спостерігалися підйоми рівнів води:

 • на р. Дністер 23 см;

 • на його притоках 1 – 34 см;

 • на р. Прут 16 – 33 см;

 • на його притоках 21 – 41 см.

Незначне підвищення рівнів води до 4 – 23 см, на окремих ріках відмічалось 16 квітня.

Надалі до кінця місяця переважала стабільність рівнів води.

^ Режим роботи водосховищ
Підготовка до повені

Гідротехнічні та протипаводкові споруди працювали в проектному режимі, за виключенням тих, які були пошкоджені паводком у липні 2010 року та не відновлені (27 об’єктів на суму 92,0 млн. грн.), а тому забезпечити надійний захист від шкідливої дії високих вод не в змозі. Існує реальна загроза проходження повеневих та паводкових вод в прорив в дамбах та затоплення і руйнування населених пунктів.

Небезпечних подій на водогосподарських та водних об’єктах не виникало.

Протипаводкові роботи на території області не проводились.

Насосних станцій комплексних захисних споруд, польдерів на балансі облводресурсів не має.

^ Тернопільська область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Протягом квітня 2012 р. спостерігалася хмарна з проясненнями погода. Випадали помірні опади у вигляді дощу різної інтенсивності. Максимальна температура повітря становила +350С, вночі становила від -2 (на початку звітного періоду) до +150С (в кінці звітного періоду). Протягом звітного періоду відбувалося незначне коливання рівнів води на річках області. Гідрологічна, гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка на водоймах і річках області задовільна.

^ Режим роботи водосховищ
Підготовка до повені

Проводилось обстеження земель водного фонду, водних об’єктів.

^ Хмельницька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Квітень поточного року на Хмельниччині в цілому був відносно теплий і досить дощовий, але в окремі дні, при проходженні холодних атмосферних фронтів, випадав і мокрий сніг. Температура повітря знижувалась до -4-5°С, утворювався сніговий покрив, який танув у наступні дні. Так 9.04.12 на більшій частині області утворився сніговий покрив висотою 5-16 см, який утримувався дві доби. Опади суттєво поповнили запаси вологи у верхньому шарі ґрунту, що були значно менші за норму. За даними облгідрометцентру, середня температура повітря за квітень становила +10+12°С, що на 2,0-3,0° вище за норму. Спекотними були останні дні місяця, коли температура підвищувалась до +25+28°С.

Опади, як правило, були частими, у більшості випадків короткочасними і невеликими, але часом помірними. Так за ніч 25-26 квітня випало 15-31мм. Сума опадів за квітень становила 84-113 мм, що у 1,5-2,3 рази більше норми. Внаслідок дощів, рівні на річках області дещо підвищувались, але були у межах русел. Максимальні добові підвищення становили 16-25 см. Останнє підвищення рівнів води на річках області відмічалось 26.04.12. У наступні дні, до кінця місяця, відбувалось їх загальне зниження.

Режим роботи водосховищ


На руслових водосховищах рівні води протягом місяця знаходились у межах встановлених відповідними режимами їх роботи, з незначним відхиленням відносно НПР. Завершується наповнення заплавних рибогосподарських водойм, окремі із них набрані до нормального рівня. Завершено поповнення водойми – охолоджувача Хмельницької АЕС, шляхом закачування води із Горині. На кінець місяця рівень водойми становить 250,52 м (абс.)

Рівні води у Дністровському водосховищі протягом першої половини квітня поступово підвищувались майже до НПР, а у подальшому відбувалось їх зниження за рахунок здійснення еколого-репродукційного попуску у нижній б'єф.

^ Підготовка до повені

Експлуатаційні служби, підпорядковані облводресурсів, здійснюють догляд за міжгосподарською меліоративною мережею і гідротехнічними спорудами на ній. Меліоративні системи готові до роботи у вегетаційний період та до пропуску паводків. Системи знаходяться у задовільному стані, випадків їх пошкодження і руйнування не відмічалось. Водогосподарські системи в області працюють у нормальному режимі.

^ Чернівецька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Другий місяць весни виявився більш теплим. Максимальна температура повітря вдень сягала позначки +30 °С, місцями і більше, вночі становила від –2 (на початку звітного періоду) до +15 °С (в кінці звітного періоду).

Опади випадали помірні, у вигляді дощу, частково град. Максимальна їх кількість сягала 13 мм протягом доби (виняток є 26 квітня, де опади сягали 28 мм за добу, у верхів’ї басейну р. Дністер, в/п Заліщики).

В цілому квітень характеризувався проходженням короткотривалого, малоінтенсивного паводку в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет, а також проведенням еколого-репродукційного попуску з Дністровського водосховища.

За рахунок випадання опадів з 6 по 9 квітня на основних водпостах басейнів річок Дністер, Прут та Сірет спостерігались підйоми рівнів води, найбільші складали: Журавно, Заліщики – близько 1 м, в/п Нижнів – 0,75 м, в/п Галич – до 0,60 м, в/п Самбір та в/п Розділ близько 0,22 і 0,45 м відповідно. На річці Прут (в/п Чернівці) – 0,73 м. Станом на 11 квітня у верхів’ї р. Дністер на всіх водпостах, а також на р. Прут, проходили спади рівнів води.

Надалі на водпостах верхів’я р. Дністер з 12 по 27 квітня найбільші підйоми рівнів води становили до 20 см, а спади — на 25 см за добу. На річках Прут (в/п Чернівці) та Сірет (в/п Сторожинець) максимальні збільшення рівнів води сягали 24 та 16 см відповідно, спади рівнів — до 11 см.


^ Режим роботи водосховищ


В першій декаді квітня Дністровське водосховище працювало в режимі наповнення для здійснення еколого-репродукційного попуску, витрати води відповідали встановленому протоколу Міжвідомчої комісії (не менше 130—150 м3/с).

Згідно встановленого регламенту ^ 11 квітня було розпочато еколого-репродукційний попуск з Дністровського водосховища, з метою задоволення гідрологічного режиму в пониззі Дністра. На початок його проведення температура води на водосховищі становила +4,2 °С, на в/п Маяки (Одеса) – +11 °С.

За рахунок випадання дощів у верхів’ї басейну р. Дністер, на водосховищі з 8 по 11 квітня спостерігалось збільшення припливних значень води до 550 м3/с, (витрати при цьому становили 350 м3/с), що і стало початком проведення екопопуску та максимальним значенням за вказаний час його проведення. В подальшому (2–3 декада) фіксувались поступові зменшення припливних значень води.

Загалом, у звітному місяці середній приплив води до Дністровського водосховища становив 341,3 м3/с, що складає близько 68% від норми (середні багаторічні значення припливу води до Дністровського водосховища в квітні 505 м3/с), а середні витрати в створі греблі ГЕС дорівнювали 352,7 м3/с. При цьому об’єм припливу води у водосховище склав — 884,5 млн. м3, а об’єм витрат — 914,1 млн. м3. Об’єм водосховища станом на 30.04.12 р. — 2742,0 млн. м3, вільний об’єм — 258,0 млн. м3.

В цілому режим роботи водосховища відповідав встановленому регламенту, скидні витрати складали: 1 доба – 350 м3/с; 2 доба – 400 м3/с; 3—12 добу – 450 м3/с; 13—17 добу – 400 м3/с.

^ Підготовка до повені

Протягом квітня, протипаводкові роботи не виконувалась, через відсутність фінансування.

^ Вінницька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

На території Вінницької області в басейні річки Дністер спостерігалась тепла, дощова погода. Середня температура повітря за квітень становила 11,6°тепла, що на 3,3° вище за норму. Кількість опадів склала 77 мм. Внаслідок дощів, рівні води на річках басейну дещо підвищувалися, але були у межах русел.

^ Режим роботи водосховищ


В басейні річки Дністер на території Вінницької області спостерігалося проходження короткотривалого, мало-інтенсивного паводку. Добові коливання рівнів води в басейні становили 35-74 см. Максимальний рівень становив 303 см (15.04.12р.). Рівень води по водпосту Могилів – Подільський в порівнянні з відміткою на кінець минулого місяця піднявся на 100 см і становив 280 см (відмітка виходу води на заплаву – 540 см). Рівень води Скалопільського водосховища на річці Мурафа знаходився на позначці 155,15 м (НПР 155,0).

^ Підготовка до повені

Гідротехнічні споруди працюють в проектному режимі.

Одеська область

^ Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Рівень води на водомірних постах басейну р. Південний Буг Тростянчик і Миколаїв підвищився на 32 і 23 см відповідно, на водопостах Підгір’я, Первомайськ, Олександрівка, Прибужани і р.Синюха–Син.Брід - знизився на 5, 24, 41, 13 і 56 см відповідно.

За багаторічними даними у квітні місяці найвищі рівні на водопостах Тростянчик, Підгір’я, Первомайськ, Олександрівка, Прибужани, Миколаїв, р. Синюха-Син.Брід, р. Ташлик-Тарасівка і р. Кодима-Катеринка складали 740, 949, 815, 1398, 1175, 559, 1250, 595 і 279 см, а найнижчі – 16, 212, 321, 317, 425, 378, 62, 41 і 52 см над „0” посту відповідно. Фактичні рівні води на Південному Бузі у березні були дещо нижче багаторічних середніх значень, крім рівня води на водопосту Миколаїв, який був дещо вище багаторічних середніх значень.

^ Режим роботи водосховищ


На території басейну Південного Бугу знаходиться ділянка осушуваних земель площею 95 га, яка розташована в Балтському районі Одеської області, та Балтське водосховище, яке побудоване на притоці Південного Бугу р. Кодима.

За своїм технічним станом (осушувальна мережа практично повністю вийшла з ладу) землі цієї осушувальної ділянки підлягають переводу в немеліоровані. В зв'язку з цим спеціальні гідрогеологічні дослідження на ділянці практично не проводяться.

^ Підготовка до повені


 1. Якісний стан поверхневих вод басейнів річок Дністер, Прут та Сірет в місцях питних водозаборівНа виконання «Програми державного моніторингу довкілля в частині здійснення Держводагентством України контролю якості поверхневих вод» в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет, гідрохімічними лабораторіями протягом звітного місяця досліджувався якісний стан поверхневих вод в місцях розташування наступних питних водозаборів:

 • басейн річки Дністер,

 • р. Бистриця Надвірнянська с. Черніїв та р. Бистриця Солотвинська с. Скобичівка Івано-Франківської області;

 • р. Серет, Тернопільське водосховище Тернопільської області;

 • м. Кам′янець-Подільський Хмельницької області;

 • с. Митків та с. Кормань Чернівецької області;

 • с. Біляївка Одеської області.


Відповідно до результатів лабораторних досліджень було виявлено лише наступний факт перевищення норм граничнодопустимих концентрацій щодо вмісту речовин для води водойм загальногосподарського призначення:


- Тернопільське водосховище р. Серет по ХСК – 1,03ГДК.

Відповідно до класифікації якості води за показником біологічного споживання кисню води Дністра у квітні 2012 року в пунктах питних водозаборів можна охарактеризувати як «чисті».

Повідомлень про факти значних забруднень або аварійних скидів з точкових джерел не надходило.Похожие:

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconПоложення про Державне агентство водних ресурсів України
Державне агентство водних ресурсів України (Держводагентство України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconФорма запиту на інформацію
Розпорядник інформації: Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconРічний план закупівель на 2011 рік Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Код за єдрпоу 34519322 Предмет закупівлі

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconРічний план закупівель на 2011 рік Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Код за єдрпоу 34519322
Підрозділ(и) (особа(и)), яких планується залучити до підготовки документації конкурсних торгів (запиту цінових пропозицій, кваліфікаційної...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconПоложення про Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Загальні положення
України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, що мають міжгалузеве значення,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов