Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр icon

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське буврНазваниеДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дата конвертации22.11.2012
Размер225.99 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ДНІСТРОВСЬКО-ПРУТСЬКЕ БУВР

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

ПРО ВОДОГОСПОДАРСЬКУ ОБСТАНОВКУ

В БАСЕЙНАХ РІЧОК ДНІСТЕР, ПРУТ ТА СІРЕТ ЗА СЕРПЕНЬ 2012 РОКУ


ЧЕРНІВЦІ 2012


ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНАВидання інформаційного бюлетеню здійснюється з метою подальшого впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами в басейнах річок Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні річок Дністер та Прут, з питань управління водними ресурсами» затвердженого наказом Держводагентства України від 24.11.2011 №242.


Інформація, яку викладено в розділах, містить дані про стан водогосподарської ситуації за звітний період, заходи облводресурсів у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій та Одеській областях, БУВР річки Південний Буг, Дністровсько-Прутського БУВР щодо регулювання річкового стоку з метою забезпечення умов для належного водопостачання, ведення державного моніторингу поверхневих вод, державної статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп) про використання водних ресурсів, здійснення контролю за охороною та відтворенням водних ресурсів, тощо.

^ ЗМІСТ


 1. Гідрологічна та водогосподарська обстановка в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет 1. Якісний стан поверхневих вод басейнів річок Дністер, Прут та Сірет в місцях питних водозаборів 1. ^ Гідрологічна та водогосподарська обстановка в басейнах річок Дністер, Прут та СіретІвано – Франківська область

^ Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

У серпні місяці на території області водогосподарська обстановка була

наступною:

Небезпечних гідрологічних явищ на річках та водоймах області не спостерігалося.

Гідротехнічні та протипаводкові споруди працювали в проектному режимі, за виключенням тих, які були пошкоджені паводком у липні 2010 року та не відновлені (27 об’єктів на суму 92,0 млн. грн.), а тому забезпечити надійний захист від шкідливої дії високих вод не в змозі. Існує реальна загроза проходження повеневих та паводкових вод в прорив в дамбах та затоплення і руйнування населених пунктів.

Небезпечних подій на водогосподарських та водних об’єктах не виникало.

Експлуатаційні служби міжрайонних управлінь водного господарства працювали в повсякденному режимі, виконували доглядові роботи на міжгосподарських меліоративних мережах та об’єктах протипаводкового захисту. На міжгосподарських меліоративних каналах вирубано чагарнику – 1га, проведена механізована очистка каналів від мулу – 4,6 тис.м3, відремонтовано 14 шт. гідротехнічних споруд, обкошено дамб і каналів – 158,7 га , замонолічено стики з/б плит – 0,5 м3, встановлено 25 шт. сигнальних і пікетних стовпчиків. Проведено побілку будівель і споруд - 1604 м2.

Аналітично-диспетчерські центри облводресурсів та підвідомчих управлінь працювали в режимі повсякденної діяльності, у вихідні дні в режимі чергування, забезпечуючи своєчасну інформацію про водогосподарську обстановку Кризовому центру Держводагентства, управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації та аналітично-диспетчерському центру облводресурсів.

Гідрологічна обстановка. Кількість опадів за серпень місяць в басейні Дністра склала 42,8 – 132,0 мм, що становить 53 – 137% місячної норми, в басейні Прута 41,5 – 111,2 мм, що становить 39 – 114% місячної норми).

Протягом місяця на ріках області переважала стабільність рівнів води, які були нижчими своїх середніх багаторічних значень, окремі ріки басейну Дністра та ріки басейну Прута наближались до своїх мінімальних багаторічних значень.

Невисокі дощові паводки, що формувались в окремі періоди місяця, пройшли в межах русла без перевищення відміток виходу води на заплаву та підтоплення населених пунктів та господарських об’єктів. Максимальні підйоми рівнів води над передпаводковими склали:

01.08.2012р.:

- на р.Дністер 92 – 125см;

- на його притоках переважно 10 – 38 см, на р.Лімниця – с.Перевозець 53 см, р.Луква – с.Боднарів 90см, р.Бистриця – Солотвинська – м.Івано – Франківськ 94см;

- на ріках басейну Прута 10 – 27 см.

04 – 06.08.2012р. на ріках області спостерігались незначні підйоми рівнів води переважно 5 – 33см, лише на р.Чечва – с.Спас 46 см, р.Лужанка – с.Гошів 79см.

12 – 17.08.2012р.

- на річці Дністер 69 – 93 см;

- на його притоках 22 – 75см;

- на ріках басейну Прута 22 – 47 см.

27 – 29.08.2012р. на ріках області відмічались незначні підйоми рівнів води 6 – 38 см.

Водність річок басейну Дністра була переважно близькою та нижчою від своєї місячної норми і становила 46 – 99%, лише на р.Бистриця – Солотвинська – с.Гута та м.Івано – Франківськ вона дещо перевищувала норму та становила 108 – 120%. На ріках басейну Прута водність була низькою всього 31 – 47% норми.

Гідрохімічна,гідро-екологічна обстановка. У серпні 2012 року лабораторією відібрано 8 проб поверхневих вод відповідно до графіка відбору проб, з них 2 проби в районі питних водозаборів м.Івано-Франківська на річках Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська в с.Черніїв і с.Скобичівка.

Перевищень граничнодопустимих концентрацій у пробах води не зафіксовано, крім значень показників ХСК і БСК у р.Саджава, які перевищують норму у 1,7 і 2,7 рази відповідно.

В загальному, за місяць проведено 232 вимірювання гідрохімічних показників якості води.

12.08.2012 поблизу с.Кривець Богородчанського району відбулась розгерметизація підземного нафтопроводу з послідуючим витоком нафти на поверхню ґрунту та подальшим попадання в місцевий потічок.

Інформації про відхилення від норм санітарно-епідеміологічної, інженерно-геологічної обстановки на річках та водоймах області, а також гідрогеологічної обстановки в зоні впливу водогосподарських об’єктів не надходило.

Пошкоджень гідротехнічних та протипаводкових споруд на водних об’єктах і міжгосподарських меліоративних системах за звітний період не зареєстровано.

Потенційно небезпечні гідротехнічні споруди на балансі облводресурсів відсутні.

Протипаводкові роботи на території області не проводились.

Насосних станцій комплексних захисних споруд, польдерів на балансі облводресурсів не має.

Подача води споживачам облводресурсів не здійснюється.

За звітний період надзвичайних ситуацій на об’єктах, які знаходяться на балансі облводресурсів не виникало.


Інформація про надзвичайні ситуації (події), небезпечні явища на території області.


За інформацією оперативнрго чергового управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації:

^ 01.08. 2012 р. на території Богородчанського району - в результаті сильних опадів поверхневими водами місцевих потічків пошкоджено близько 70 м кріплення з габіонних ящиків укосу та дорожнє полотно автодороги , розмито двотрубний переїзд, пошкоджено 4 пішохідні кладки, замулено близько 400 м. асфальтового покриття автодороги та 400 м придорожньої канави, пошкоджено 2,8 км дорожнього полотна на автомобільних дорогах комунальної власності, пошкоджено та частково знищено близько 70 га сільськогосподарських посівів на присадибних ділянках Стічними водами було підтоплено приміщення ФАП та 62 подвір’я. На ділянці автомобільної дороги 15+952 державного значення Богородчани – Гута Р-38 водами підмито плиту та зруйновано частину берегової опори №1. В результаті пошкоджень сталося просідання дорожнього полотна (до 60-65см, 1х7 м, в поперек автомобільної дороги) перед в’їздом на автомобільний міст через місцевий потічок . Внаслідок події потерпілих не було, пошкоджень транспортних засобів не було

^ 05.08.12 р. о 19.00 на території Тисменицького р-ну та міста Івано-Франківська пройшла гроза, відмічалось шквалисте посилення вітру, місцями відбулось випадання дуже сильного дощу. За попередньою інформацією в результаті несприятливих погодних умов постраждало 3 НП Тисменицького р-ну (с. Старий Лисець, с. Драгомирчани, с. Підлісся) та с. Крихівці Івано-Франківської МР. Було повністю пошкоджено шиферне, черепичне та металеве покриття 16 дахів житлових будівель, частково - 177 будівель, поривами вітру повалено 17 дерев, пошкоджено 1 автомобіль. В результаті спрацювання автоматики та пошкоджень на лініях електропередач було знеструмлено 15 НП повністю та 20 частково. Потерпілих серед місцевого населення не було.

^ 12.08.2012 поблизу с.Кривець Богородчанського р-ну відбулась розгерметизація підземного нафтопроводу діаметром 159 мм, що належить НГВУ "Надвірнанафтогаз", з послідуючим витоком нафти на поверхню ґрунту та подальшим попадання в місцевий потічок. Станом 22.08.12 роботи з ліквідації аварії, відкачуванню нафти з потічка та по збору нафти з трави та поповерхні грунту завершені. Всього зібрано 1900 кг нафти. При повторному дослідженні лабораторією облводресурсів 3 проб води на вміст нафтопродуктів, у пробі води відібраній з потічка вміст нафтопродуктів рівний 0,041мг/дм3 при нормі 0,3мг/дм3 . У пробі води відібраній з р. Бистриці Солотвинської , після впадіння потічка, нафтопродуктів не виявлено. У пробі води відібраній з криниці у с. Кривець, яка знаходиться близько потічка, виявлені нафтопродукти, вміст яких рівний 0,058мг/дм3 при нормі 0,3мг/дм3


^ Вінницька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

За даними обласного гідрометеоцентру на території Вінницької області в басейні річки Дністер протягом серпня утримувалася спекотна погода, лише в останній тиждень місяця вночі спостерігалося зниження температурного режиму. Випадали опади з 10 по 16 серпня, які розподілялися нерівномірно і загальна кількість склала 12-18 мм.

Максимальна температура повітря підвищувалася до 25… 38° тепла, мінімальна - знижувалася до 7…12° тепла.


^ Штормове гідрологічне попередження

З Вінницького гідрометеоцентру надходило попередження про випадання інтенсивних дощів 13-14.08.12р.та можливе підняття рівнів води на 05-1,0 м над фактичним рівнем. З Укргідрометцентру надходило попередження, що 27-29.08.12р. очікується різка зміна погодних умов. 28-29 серпня сильні дощі з грозами, шквали 17-22 м/с,в окремих районах 25-30 м/с.

Режим роботи водосховищ

В басейні річки Дністер на території Вінницької області рівень води по водпосту Могилів – Подільський коливався в межах 160-205 см. Максимальний рівень становив 205 см (14.08.12р.). Рівень води по водпосту Могилів – Подільський в порівнянні з відміткою на кінець минулого місяця знизився на 2 см і становить 160 см (відмітка виходу води на заплаву – 540 см). Рівень води Скалопільського водосховища на річці Мурафа знаходиться на позначці 155,05 м (НПР 155,0).

На річках басейну річки Дністер на території Вінницької області утримується літня межень.


^ Тернопільська область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Протягом серпня 2012 р. спостерігалася хмарна з проясненнями погода. Випадали опади у вигляді дощу різної інтенсивності. Середня температура повітря становила від 12-300 тепла вдень, 8-200 тепла вночі. Вітер від 4-22 м/с. Надходили штормові попередження: про погіршення погодних умов, випадання сильних дощів, місцями дуже сильних. Подекуди грози, пориви вітру та шквали 17-22 м/с; 16-18 серпня на Дністрі на ділянці Галич-Заліщики підйом рівнів води на 0,4-0,8 м; після спекотної погоди протягом 27-29 серпня відбулось зниження температури повітря: вночі до 9-150, вдень до 14-190 тепла. 27 серпня внаслідок сильних дощів і пориву вітру було відключено електропостачання в 6 районах області: Бережанський, Заліщицький, Зборівський, Кременецький, Чортківський, Шумський, працювали бригади по відновленню електропостачання в населених пунктах.

В облводресурсів та в міжрайонних управліннях водного господарства встановлено чергування відповідальних працівників.

На річках області відбувалося коливання рівнів води.

Так на в/п Заліщики р. Дністер на 800 год рівні води становили:

 • 06.08.2012р. – 284 см над «0» графіка поста (за добу -9 см); небезпечний рівень 650 см;

 • 15.08.2012р. – 300 см над «0» графіка поста (за добу +41 см); небезпечний рівень 650 см;

 • 25.08.2012р. – 310 см над «0» графіка поста (за добу -0 см); небезпечний рівень 650 см;

 • 31.08.2012р. – 257 см над «0» графіка поста (за добу -3 см); небезпечний рівень 650 см;

Проводилось обстеження земель водного фонду, водних об’єктів. Відбирались проби води для визначення якості води за гідрохімічними показниками та вмісту цезію 137. Стан гідротехнічних споруд задовільний.

Водогосподарський комплекс працював згідно розроблених правил експлуатації.

Гідрологічна, гідрохімічна, гідроекологічна, санітарно-епідеміологічна обстановка на водоймах і річках області задовільна.

Інформацію про водогосподарську обстановку отримували від управління з питань надзвичайних ситуацій ОДА, диспетчерських служб МУВГ. Гідрометеорологічну обстановку та рівні води на водомірних постах отримували з Тернопільського ЦГМ.


^ Режим роботи водосховищ


-

Підготовка до повені

Проводилось обстеження земель водного фонду, водних об’єктів.

^ Хмельницька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Останній літній місяць видався як спекотним, так і дощовим. Дуже теплі дні змінювались прохолодними, з дощами і грозами. Найвищі денні температури до +36 +37°С спостерігались на початку місяця. У третій п’ятиденці температура повітря знизилась до +14 +17°С, а вночі до +8 +9°С. Друга хвиля похолодання надійшла до області в останню п’ятиденку, коли температура вночі становила +4 +6°С, а вдень +16 +17°С, Опади випадали нерівномірно як в часі, так і по території, а їх кількість за місяць, на більшій частині області, була більше норми. Кількість опадів за даними метеостанцій області наведена нижче у таблиці.Метеостанція

Сума опадів, мм

Норма опадів за серпень,

мм

% місячної норми

Басейн річки

Шепетівка

129

76

170

Дніпро

Ямпіль

107

75

143

Хмельницький

95

69

138

П.Буг

Нова Ушиця

58

60

97

Дністер

К. Подільський

68

60

113

Згідно прогнозу облгідрометцентру, температурний режим вересня буде звичайним, середньомісячна температура в межах норми (+14°С), а кількість опадів менше норми (70%).

Опади, що випадали протягом місяця, не визивали суттєвої зміни рівневого режиму на річках області. Тимчасові підвищення рівнів води у межах русел, змінювались поступовим зниженням. На кінець місяця рівні води повернулися до відміток, що відмічались на початку місяця.


Високі температури повітря, сприяли прогріванню води, інтенсивному розвитку водоростей, інших водних рослин, які зменшують пропускну спроможність русел і утворюють місцеві підпори.

Дані про рівні води на початок і кінець серпня по основних гідрологічних постах наведена нижче у таблиці.


Річка-пункт

"0"

графіка

поста, м

БС

Рівень води на 01.08.12 см

Рівень води на 31.08.12 см

Відхи-лення (±) см

Рівень виходу води на заплаву, см

1

2

3

4

5

6

Горинь - Ямпіль

238,45

290

292

+2

537

Збруч - Волочиськ

271,30

239

240

+1

400

Збруч – Завалля

136,16

167

163

-4

290

Жванчик - Кугаївці

238,48

132

132

0

250

Жванчик – Ластівці

125,30

141

140

-1

240

Смотрич – Цибулівка

130,91

81

82

+1

160

Ушиця - Зіньків

194,43

339

343

+4

500

Ушиця – Тимків

130,63

275

272

-3

320

П.Буг - Пирогівці

268,79

247

237

-10

360На руслових водосховищах рівні води протягом місяця знаходились у межах встановлених відповідними режимами їх роботи, з незначним відхиленням відносно НПР переважно у бік зниження. Рішенням Міжвідомчої комісії, частково було спорожнене Щедрівське водосховище до відмітки 265,20 м (абс.). Станом на 24 серпня скинуто близько 2,8 млн. м3. В даний час відбувається поступове його наповнення і на кінець серпня рівень становив 265,25м(абс.).

Дністровське водосховище, яке є південною межею області, залишається ненаповненим. Рівень води у ньому на 31.08.2012 становив близько 118,45 м (абс.). Рівні води на кінець серпня по основним водосховищам, які є складовими малих ГЕС, у басейнах П.Бугу і Дністра наведені нижче у таблиці.


Назва в-ща

Річка

НПР, м абс.

Рівень на кінець червня

Відхилення від НПР,м

1

2

3

4

5

Щедрівське

П.Буг

265,50

265,25

-0,25

Новокостянтинівське

П.Буг

261,00

260,81

-0,19

Мартинківське

Збруч

263,00

261,85

-1,15

Боднарівське

Збруч

226,80

226,80

0

Ніверківське

Збруч

174,83

174,82

-0,01
^ Режим роботи водосховищ


Експлуатаційні служби, підпорядковані облводресурсів, здійснюють догляд за міжгосподарською меліоративною мережею, проводиться очистка окремих каналів та їх обкошування, здійснюється ремонт гідротехнічних споруд на каналах. За попередніми даними, об'єм очистки становить 3 тис. м3 , обкошено близько 90 га, доглянуто і відремонтовано 30 ГТС. Системи знаходяться у задовільному стані і виконують свої функції по забезпеченню водно – повітряного режиму меліорованих земель. Випадків пошкодження і руйнування каналів і ГТС на них не відмічалось.

Водогосподарські системи в області працюють у нормальному режимі. Всі водокористувачі забезпечені водними ресурсами, інформації про нестачу води не надходило.

В зв’язку з відсутністю фінансування, роботи по Програмі захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь у серпні не проводились. За зданими в експлуатацію захисними гідротехнічними спорудами і за тими що знаходяться у стадії будівництва здійснюється догляд.


^ Підготовка до повені

-

Чернівецька область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

1-2 серпня в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет була тепла сонячна погода, спостерігався пік добігання липневої паводкової хвилі, максимальне значення якої становило 1 серпня 125 см на в/п Галич над поточними, з подальшим поступовим спадом. Температура повітря вдень + 30…+ 36°С , вночі +20…+25°С.

Починаючи з 12 серпня спостерігались короткочасні дощі, грози, місцями з градом, які призвели до підняття рівнів води в річках. Максимальний підйом рівня води зафіксовано 16 серпня на в/п Розділ ( 58 см) протягом доби над поточними значеннями, внаслідок чого на р.Дністер сформувався не великий засвоїми піковими значеннями другий дощовий паводок з подальшим поступовим спадом.

В басейнах річок Прут та Сірет водогосподарська ситуація в цілому характеризувалась невеликими спадами рівнів води в першій половині місяця. Найбільші підняття рівнів води спостерігались внаслідок випадання локальних дощів 14 серпня, на водпостах Чернівці та Сторожинець підйоми сягали 46 см та 14 см відповідно. Починаючи з 15 серпня рівні води поступово спадали.

В басейнах річок Дністер, Прут та Сірет, на їх основних водпостах вода в річках була в межах їхніх русел, з тенденцією до спаду.

^ На Дністровському водосховищі 3 серпня, відмічався максимальний приплив за рахунок добігання паводкової хвилі з останніх чисел липня та склав 475 м3/с,витрати при цьому склали152 м3/с. Надалі, припливні значення води поступово спадали. В період з 12 по 18 серпня на Дністровському водосховищі спостерігалось проходження другої паводкової хвилі, припливні значення води зросли з 118 до 325 м3/с, з подальшим їхнім поступовим спадом.

Максимальний середньодобовий приплив води спостерігався 3 серпня 475 м3/с; та 18 серпня 325 м3/с.

Максимальні витрати спостерігались 13 та 15 серпня та склали 176 та 175 м3/с відповідно.

Загалом, у серпні місяці середній приплив води до Дністровського водосховища становив 166  м3/с, що складає близько 65% від норми (середні багаторічні значення припливу води до Дністровського водосховища в червні 256 м3/с), а середні витрати в створі греблі ГЕС дорівнювали 149 м3/с. При цьому об’єм припливу води у водосховище склав — 445,3 млн. м3, а об’єм витрат — 400 млн. м3. Об’єм водосховища станом на 31.08.12 р. — 2637 млн. м3, вільний об’єм — 363 млн. м3.

Режим роботи Дністровського водосховища у серпні, відповідав встановленому протоколом Міжвідомчої комісії.

Режим роботи водосховищНа внутрішньогосподарській мережі виконано робіт на суму 14,0 тис.грн.

Крім того , продовжуються протиповеневі роботи на слідуючих об’єктах:

 • Дамба №9 в с.Слобода Банилів Вижницького р-ну, відновлено дамбу з кріпленням відкосу довжиною 100 п.м.

– Руслорегулюючі роботи на р.Сірет в с.Комарівці Сторожинецького району, влаштовано прокоп довжиною 130 п.м.

 • Розчистка русла р.Рокитнянка в м. Новоселиця - 0,4 тис.м³.

Меліоративний стан осушених земель в даний час оцінюється як сприятливий, вологозапаси в кореневмісному шарі грунтів в окремих випадках недостатні.


^ Підготовка до повені

-

Львівська область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка на водних об’єктах Львівської області за липень місяць 2012 р. характеризувалась наступними показниками:

Серпень виявився досить мінливим за погодними умовами, з різкими коливаннями температури повітря та нерівномірним розподілом опадів. Перша декада серпня була дуже жаркою і практично без опадів. Найбільш дощовою та прохолодною була друга декада місяця, а третя декада виявилась теплою та помірно вологою. В цілому серпень був теплим, з опадами переважно в межах норми, по північному сходу – більше норми, на півдні (в горах) – менше норми.

Вітер переважав слабкий до помірного, в окремі дні його швидкість досягала штормових значень з максимальними поривами до 18 – 20 м/с.

^ Середня місячна температура повітря по рівнинній території області становила 18,3 – 19,1º тепла, в горах – 15,8 – 16,3º тепла, що на 1,0 – 2,2º вище за норму.

Сума опадів на більшій частині території області становила 65 – 94 мм, що склало 71 – 129 % місячної норми, в Бродах випало 111 мм (152% норми місяця), в горах – лише 39 – 63 мм, що склало 36 – 64 % норми місяця.^ Режим роботи водосховищ


На ріках області переважав режим літньої межені, який в окремі дні переривався незначними дощовими паводками. Зокрема, 12 – 16 серпня на ріках басейну Дністра та Західного Бугу спостерігалось формування дощового паводку з підйомом рівнів води на 0,2 – 0,7 м, місцями на гірських ріках на 1,0 – 1,6 м (р.Стрий – м.Стрий, р.Стрв’яж – с.Луки, р.Опір – м.Сколе) над передпаводковим, без негативних наслідків. На кінець місяця рівні води на ріках були переважно нижчими за свої середньобагаторічні відмітки, на окремих ріках басейну Дністра вони наближались до своїх мінімальних багаторічних значень.

Середні місячні витрати основних рік становили в процентах від норми: Дністер (Журавно) – 60, Стрий (В.Синьовидне) – 42, Західний Буг (Кам’янка-Бузька) – 57, Стир (Щурівці) – 58.


^ Підготовка до повені

Протягом звітного місяця виконувались роботи по «Захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь», які фінансуються за рахунок бюджетних коштів за КПКВ 2407070 та коштів інвестиційного проекту. Детальніша інформація про фінансування та об’єми виконання даних робіт подається в рамках іншої термінованості і звіту.


^ Одеська область

Гідрометеорологічна обстановка протягом місяця

Гідрологічні показники (рівень і витрата води) та метеорологічна ситуація (температура води і повітря, опади) відображені у додатку 1 згідно з гідрологічними бюлетенями Гідрометцентру Чорного та Азовського морів у басейні р.Дністер за серпень 2012 року.

За минулий місяць у басейні р. Дністер на водомірних постах М.Подільський (Вінницька область), Кам’янка, Олонешти (Республіка Молдова) і Маяки (Одеська область) рівень води знизився на 12, 7, 26 і 68 см відповідно.

За багаторічними даними серпня місяця найвищі рівні на водопостах Кам’янка, Олонешти і Маяки складали 580, 525 і 204, а найнижчі – -4, 131 і 10 см над „0” посту відповідно. Фактичні рівні води на Дністрі у серпні були нижче багаторічних середніх показників.

За даними підвідомчих управлінь облводресурсів за минулий місяць опади спостерігалися в Овідіопольському районі – 54,8 мм, Біляївському – 48,6 мм і Білгород-Дністровському – 92,4 мм.

Надаємо інформацію щодо рівнів та об'ємів води у водосховищах державних зрошувальних систем на 1 вересня 2012 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (додаток 2). З цієї інформації можна зробити висновок, що у 2012 році об’єм води у зазначених водосховищах не змінився, крім Монашівського водосховища, де рівень дещо знизився.

^ Режим роботи водосховищ


-

Підготовка до повені


 1. ^ Якісний стан поверхневих вод басейнів річок Дністер, Прут та Сірет в місцях питних водозаборівНа виконання «Програми державного моніторингу довкілля в частині здійснення Держводагентством України контролю якості поверхневих вод» в басейнах річок Дністер, Прут та Сірет, гідрохімічними лабораторіями протягом звітного місяця досліджувався якісний стан поверхневих вод в місцях розташування наступних питних водозаборів:

^ Басейн річки Дністер

 • р. Бистриця Надвірнянська с. Черніїв, р. Бистриця Солотвинська с. Скобичівка та р. Свіча с. Гошів Івано-Франківської області;

 • р. Серет, Тернопільське водосховище Тернопільської області;

 • с. Митків та с. Кормань Чернівецької області;

 • с. Біляївка Одеської області.


Басейн річки Дунай

 • м. Коломия - Івано-Франківської області.


Відповідно до результатів лабораторних досліджень було виявлено лише наступний факт перевищення норм граничнодопустимих концентрацій щодо вмісту речовин для води водойм загальногосподарського призначення:

- с. Біляївка р.Дністер по ХСК – 1,4 ГДК;

- Тернопільське водосховище, р. Серет, по ХСК – 1,1 ГДК.

Відповідно до класифікації якості води за показником біологічного споживання кисню води Дністра у серпні 2012 року в пунктах питних водозаборів можна охарактеризувати як:

- р. Бистриця Надвірнянська с. Черніїв , р. Бистриця Солотвинська с. Скобичівка та р. Свіча с. Гошів - «чисті».

- с. Митків та с. Кормань – « помірно-забруднені».

- м. Тернопіль (Тернопільське водосховище) - « помірно-забруднені».

- м. Коломия ( р. Прут) – «чисті».

Повідомлень про факти значних забруднень або аварійних скидів з точкових джерел не надходило.Похожие:

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconДержавне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр
Дністер та Прут відповідно до «Порядку взаємодії організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, розташованих у басейні...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconПоложення про Державне агентство водних ресурсів України
Державне агентство водних ресурсів України (Держводагентство України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconФорма запиту на інформацію
Розпорядник інформації: Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconРічний план закупівель на 2011 рік Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Код за єдрпоу 34519322 Предмет закупівлі

Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconРічний план закупівель на 2011 рік Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Код за єдрпоу 34519322
Підрозділ(и) (особа(и)), яких планується залучити до підготовки документації конкурсних торгів (запиту цінових пропозицій, кваліфікаційної...
Державне агентство водних ресурсів україни дністровсько-прутське бувр iconПоложення про Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів Загальні положення
України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, що мають міжгалузеве значення,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов