Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року icon

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 рокуНазваниеІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року
Дата конвертации31.07.2013
Размер88.97 Kb.
ТипІнформація
скачать >>>


Інформація

про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори

(конфлікти) в Україні у січні 2012 року


Упродовж січня 2012 року в результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати, що була основною причиною виникнення колективних трудових спорів та випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) в сумі 230 млн. 91,8 тис. грн., що становить 63,8% від загальної суми боргу (360 млн. 693,4 тис. грн.).

У січні поточного року Службою всього було проведено 126 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів між найманими працівниками та роботодавцями та запобігання їх виникненню, зокрема 116 узгоджувальних зустрічей, 7 засідань примирних комісій та 3 засідання трудових арбітражів.

Упродовж січня 2012 року НСПП сприяла вирішенню ^ 95 колективних трудових спорів (2 – на галузевому, 5 – на територіальному, 88 – на виробничому рівнях), участь в яких брали 1,1 млн. працівників 5474 підприємств, установ та організацій. Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємств, установ, організацій, де мають місце колективні трудові спори на виробничому, територіальному та галузевому рівнях, – 1,7 млн. осіб.

Всього у зазначених 95 спорах найманими працівниками було висунуто 255 вимог, з них щодо:

– встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту – 17 (6,6%);

– укладення або зміни колективного договору, угоди – 10 (4,0%);

– виконання колективного договору, угоди – 124 (48,6%);

– невиконання вимог законодавства про працю – 104 (40,8%).

Із зазначених 95 спорів упродовж січня поточного року Службою зареєстровано 19 вимог у 6 спорах на виробничому рівні, а саме:

– між найманими працівниками та директором державного закладу "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації" села Хмільниці Чернігівського району Чернігівської області;

– між найманими працівниками відокремленого підрозділу "Луганськвантажтранс" ДП "Луганськвугілля" селища Ювілейного міста Луганська та виконуючим обов’язки генерального директора ДП "Луганськвугілля" міста Луганська;

– між найманими працівниками та адміністрацією ДП "Керченський судноремонтний завод" міста Керчі;

– між найманими працівниками Старосинявської районної дитячої музичної школи смт Стара Синява Хмельницької області та відділом культури і туризму Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області;

– між найманими працівниками та директором ТОВ "Промхімпостач" міста Черкаси;

– між найманими працівниками та директором ТОВ "Віта" міста Суми.

Загалом упродовж січня поточного року за сприяння НСПП вирішено та знято з реєстрації 8 спорів на виробничому рівні та 10 вимог, а саме:

– між найманими працівниками та виконуючим обов’язки директора ДП "Український державний проектний інститут споруд захищеного ґрунту "Діпропромтеплиця" міста Луганська;

– між найманими працівниками та директором ТОВ "Вінницький проектний інститут+" міста Вінниця;

– між найманими працівниками та генеральним директором ПАТ "Запорізька кондитерська фабрика" міста Запоріжжя;

– між найманими працівниками та головою правління ПАТ "Херсонська теплоелектроцентраль" міста Херсона;

– між найманими працівниками та адміністрацією ДНВП "Цирконій" міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області;

– між найманими працівниками та головою правління ВАТ "Спеціалізоване будівельно-монтажне управління" міста Києва;

– між найманими працівниками відокремленого підрозділу "Шахтопрохідницьке управління № 4" ПАТ "Трест Луганськшахтопроходка" міста Олександрівська міста Луганська та генеральним директором ПАТ "Трест Луганськшахтопроходка" міста Луганська;

– між найманими працівниками та головою правління ВАТ "Вінницяспецавтотранспорт" міста Вінниці.

Упродовж січня 2012 року НСПП з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) здійснювались заходи щодо усунення 278 чинників, які призвели до дестабілізації стану соціально-трудових відносин у 210 випадках (209 випадків на виробничому рівні, 1 – на територіальному) на 237 підприємствах, з них щодо:

– встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту – 6 (2,2% від загальної кількості);

– укладення або зміни колективного договору, угоди – 10 (3,6%);

– виконання колективного договору, угоди – 71 (25,5%);

– невиконання вимог законодавства про працю – 191 (68,7%).

Зокрема, у січні 2011 року НСПП взято на облік 45 випадків дестабілізації стану СТВ на виробничому рівні та 54 чинника на ^ 45 підприємствах, де працюють 11,3 тис. найманих працівників. Зокрема, найбільшу кількість випадків дестабілізації стану СТВ взято на облік у Волинській (7), Полтавській (6) та Черкаській (4) областях.

Упродовж січня 2011 року за сприяння НСПП знято з обліку 31 випадок дестабілізації стану СТВ та усунено 53 чинника, які спричинили його ускладнення на 31 підприємстві. Найбільшу кількість випадків дестабілізації стану СТВ знято з обліку на підприємствах Донецької, Запорізької, Рівненської, Харківської, Херсонської та Черкаської (по 3) областей.


^ Участь НСПП у виконанні доручення Президента України В.Ф. Януковича № 1-1/1378 від 29.06.2010 року

На підставі аналізу результатів моніторингу НСПП стану СТВ на підприємствах, в установах, організаціях за січень поточного року можна зробити висновок, що одним із головних дестабілізаційних чинників стану соціально-трудових відносин, як і в попередні періоди, залишається заборгованість із виплати заробітної плати.

У зв'язку з цим утримується напружений стан СТВ на таких підприємствах:

– хімічне казенне підприємство ім. Г.І. Петровського (м. Петровське м. Красний Луч Луганської області), де станом на 27.01.2012 року заборгованість із виплати заробітної плати складала – 6,6 млн. грн.;

– центральний військовий клінічний санаторій "Хмільник" (м. Хмільник Вінницької області), станом на 25.01.2012 року – 1,4 млн. грн.

Найбільші показники заборгованості із виплати заробітної плати станом на 27.01.2012 року мають наступні підприємства-боржники Донецької області:

– ВАТ "шахтоуправління "Донбас" – 40,0 млн. грн.;

– ДП "Селидіввугілля" – 25,2 млн. грн.;

– ДП "Макіїввугілля" – 20,7 млн. грн.;

– ДП Вугільна компанія "Шахта "Краснолиманська" – 15,9 млн. грн.

Станом на 01.01.2012 року найбільші суми боргів із виплати заробітної плати утримуються на таких підприємствах Запорізької області:

– казенне підприємство "Науково-виробничий комплекс "Іскра" – 5,7 млн. грн.;

– ДП "ДПІ "Запоріжцивільпроект" – 1,2 млн. грн.

За результатами проведеного моніторингу найбільші суми боргів утримуються на наступних підприємствах міста Києва та Київської області:

– КДП "Ізумруд", станом на 24.01.2012 року – 6,1 млн. грн.;

– ДП "Здоров’я" ПАТ "НВП "Більшовик", станом на 26.01.2012 року – 2,9 млн. грн.;

– ДП "КНДІ гідроприладів", станом на 26.01.2012 року – 2,9 млн. грн.;

– ДП "Науково-дослідний інститут "Оріон", станом на 21.01.2012 року – 2,2 млн. грн.;

– ЗАТ "АТЕК", станом на 24.01.2012 року – 1,0 млн. грн.

Через наявність заборгованості із виплати заробітної плати зберігається напружений стан соціально-трудових відносин на таких підприємствах Львівської області:

– ДП "Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут" – 7,1 млн. грн.;

– ПАТ "Львівська вугільна компанія" – 4,0 млн. грн.;

– ВАТ "Червоноградська автобаза" – 2,8 млн. грн.;

– ТОВ "Будівельна компанія "КомфортБуд–1" – 2,0 млн. грн.;

– ДАП "Львівські авіалінії" – 2,0 млн. грн.;

– ВАТ по будівництву та реконструкції автомобільних шляхів "Західшляхбуд" – 1,6 млн. грн.;

– ТОВ "Львівський завод гідромеханічних передач та трансмісій" – 1,4 млн. грн.

Найбільші показники заборгованості із виплати заробітної плати станом на 01.01.2012 року мають наступні підприємства-боржники міста Миколаєва:

– ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара" – 26,7 млн.грн.;

– ДП "Миколаївський ремонтно-механічний завод" – 4,4 млн.грн.

Станом на 01.01.2012 року найбільші суми боргів із виплати заробітної плати утримуються на таких підприємствах міста Харкова:

– ДП "Харківський завод електроапаратури" – 5,9 млн. грн.;

– ВАТ "АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань" – 1,6 млн. грн.;

– ДП МОУ "Харківський механічний завод" – 1,4 млн. грн.

У зв’язку з наявністю заборгованості із виплати заробітної плати станом на 01.01.2012 року спостерігається підвищення соціальної напруги на таких підприємствах Херсонської області:

– ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат" – 8,7 млн. грн.;

– ДП ЦКБ "Ізумруд" – 1,6 млн. грн.

У січні 2011 році представники НСПП брали участь у 63 засіданнях комісій обласних державних адміністрацій з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – комісії), на яких заслухано звіти про результати діяльності керівників 261 підприємства.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на зазначених підприємствах становила понад 154,9 млн. грн.

У результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 3,6 млн. грн. на 21 підприємстві, керівників яких було заслухано на засіданнях комісій.

Також НСПП продовжувала здійснювати моніторинг акцій соціального протесту та у межах компетенції надавати консультації та роз’яснення сторонам соціального діалогу щодо врегулювання розбіжностей відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".

У січні 2012 року відбулась лише ^ 1 акція соціального протесту, так, 26.01.2012 року 50 найманих працівників ПАТ "Львівська вугільна компанія" провели пікет біля будівлі Львівської обласної державної адміністрації з вимогою сприяння у погашенні боргу із виплати заробітної плати у сумі 5 млн. грн. за листопад-грудень 2011 року та виплати поточної заробітної плати у встановлені строки.

Фахівцями НСПП зафіксовано загострення стану соціально-трудових відносин у ПАТ "Лисичанський склозавод "Пролетарій" (м. Лисичанськ, Луганська область), де наймані працівники мають намір провести акції соціального протесту з метою привернення уваги влади до проблем підприємства.

Службою забезпечено висвітлення у Бюлетені НСПП та на офіційному сайті НСПП позитивних прикладів погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

Так, упродовж січня 2012 року підготовлено та опубліковано 63 статті щодо діяльності НСПП по сприянню врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), причинами виникнення яких стала, зокрема, заборгованість із виплати заробітної плати.

Результати роботи НСПП та її відділень в АР Крим та областях щодо проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців

Упродовж січня 2012 року відбулось 56 засідань Комісій, на розгляд яких для проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців надійшли документи:

– на галузевому рівні від 2 суб’єктів сторони профспілок (Профспілка працівників атомної енергетики та промисловості України та Профспілка працівників радіоелектроніки та машинобудування України);

– на територіальному рівні від 41 суб’єкту сторін профспілок та організацій роботодавців, з яких 35 – від профспілок та 6 – від організацій роботодавців.

За результатами проведеної оцінки відповідності критеріям репрезентативності на підставі висновків Комісій згідно з рішеннями були визнані репрезентативними та отримали свідоцтва про визнання репрезентативності:

– на галузевому рівні – 2 суб’єкти, а саме: Вільна профспілка машиністів України та Профспілка працівників соціальної сфери ;

– на територіальному рівні – 43 суб’єкти, а саме: 7 обласних організацій роботодавців та 36 обласних організацій профспілок.

З метою вивчення, аналізу, узагальнення і поширення як вітчизняного, так й іноземного досвіду шляхів стабілізації соціально-трудових відносин, у рамках шведсько-українського проекту "Вирішення трудових спорів в Україні", Національною службою посередництва і примирення спільно з Національною службою посередництва Швеції, у 2011 році було здійснено ряд заходів по підготовці Угоди про співпрацю між двома інституціями, підписання якої планується 14-15 лютого 2012 року.

НСПП відповідно до покладених на неї завдань і функцій, визначених законами України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", "Про соціальний діалог в Україні", і надалі вживатиме заходи, у взаємодії з відповідним органами виконавчої влади, щодо стабілізації соціально-трудових відносин на підприємствах України та своєчасного вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), сприятиме формуванню соціального діалогу з метою вироблення і реалізації державної, соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин і забезпечення підвищення рівня та якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві.
Похожие:

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у травні 2012 року
У січні-травні поточного року Службою всього було проведено 755 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню колективних...
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у березні 2012 року
Ств), в сумі 252 млн. 897,6 тис грн., що становить 62,3% від загальної суми боргу (406 млн. 169,3 тис грн.)
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у лютому 2012 року
Ств) в сумі 243 млн. 178,7 тис грн., що становить 65,1% від загальної суми боргу (373 млн. 607,4 тис грн.)
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у квітні 2012 року
Ств), в сумі 279 млн. 538,2 тис грн., що становить 67,0% від загальної суми боргу (417 млн. 489,1 тис грн.)
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconПро стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори
Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємств, установ, організацій, де мають місце колективні трудові...
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у жовтні 2010 року
Нспп) є постійно діючим державним органом, утвореним Указом Президента України від 17 листопада 1998 року №1258/98 відповідно до...
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у листопаді 2010 року
Нспп) є постійно діючим державним органом, утвореним Указом Президента України від 17 листопада 1998 року №1258/98 відповідно до...
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у травні 2011 року
Нспп) є постійно діючим державним органом, утвореним Указом Президента України від 17 листопада 1998 року №1258/98 відповідно до...
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у вересні 2011 року
Нспп) є постійно діючим державним органом, утвореним Указом Президента України від 17 листопада 1998 року №1258/98 відповідно до...
Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні 2012 року iconІнформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у грудні 2010 року
Нспп) є постійно діючим державним органом, утвореним Указом Президента України від 17 листопада 1998 року №1258/98 відповідно до...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов