Закон україни icon

Закон україниНазваниеЗакон україни
Дата конвертации31.07.2013
Размер46.97 Kb.
ТипЗакон
скачать >>>


Проект


вноситься народними депутатами України –

членами Комітету з питань соціальної
політики та праці В.Г. Хара, Я.М.Сухим, О.М.Стояном


ЗАКОН УКРАЇНИ


Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (щодо збереження страхового стажу застрахованим особам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку)


Верховна Рада України постановляє:


I. У Законі України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 14, ст. 7 із наступними змінами):

1. Абзац другий частини першої статті 7 після слова "Період" доповнити словами "відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку".


II. Прикінцеві положення

Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.Голова Верховної Ради
України
^

В. ЛИТВИН
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (щодо збереження страхового стажу застрахованим особам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).


  1. ^ Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до підпункту 9 пункту 11 розділу VIII Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у статтю 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" внесені зміни. Зокрема, у частині першій цієї статті закріплено норму, що «страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Період отримання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску».

Це призводить до втрати застрахованими особами, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, права на зарахування цього періоду до страхового стажу.

Разом з тим, Кодексом Законів про працю України, Законом України “Про відпустки” передбачено, що жінки або інші працюючі особи, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, не розривають трудових відносин з роботодавцем. Згідно статті 181 КЗпПУ відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

Невключення цього періоду до страхового стажу застрахованої особи спричиняє в подальшому зменшення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка надається Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з урахуванням страхового стажу.

Слід зазначити, що до 1 січня 2011 року цей період включався до страхового стажу таких застрахованих осіб, тобто після цього терміну умови страхування зазначених осіб погіршилися.

Враховуючи численні звернення з цього питання, вважаємо за необхідне прийняття зазначеного законопроекту. Запропоновані зміни дозволять поновити право застрахованих осіб на збереження страхового стажу за період їх знаходження у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, чим підвищити соціальні гарантії особам, які виконують таку важливу соціальну функцію як догляд за малолітніми дітьми.


  1. Цілі і завдання прийняття акта

Прийняття законопроекту пов’язано з необхідністю поновлення права застрахованих осіб, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на зарахування цього періоду до страхового стажу як періоду, за який страхові внески сплачені рівні мінімального внеску. Це сприятиме встановленню належного рівня матеріального забезпечення та соціальних послуг, які надаються за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, застрахованим особам, які знаходилися у відпустці по догляду за дитиною.


  1. ^ Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”, якими передбачити включення до страхового стажу періоду знаходження у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як періоду, за який сплачено єдиний внесок, виходячи з мінімального розміру страхового внеску.

^ 4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що розглядаються регламентуються Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”.

Реалізація положень поданого законопроекту, після його прийняття, змін до інших законів не потребує.


^ 5. Фінансово-економічне обґрунтування

Ухвалення законопроекту не потребуватиме видатків з Державного бюджету України.

Виплата допомоги, при обрахунку якої враховується страховий стаж, здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в межах асигнувань, передбачених бюджетом Фонду.


6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття акта дозволить поновити право застрахованих осіб, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на зарахування цього періоду до страхового стажу, чим сприяти підвищенню рівня їх соціального захисту.


Народні депутати України В.Г.Хара


Я.М.Сухий


О.М.Стоян

Похожие:

Закон україни iconЗакон України „Про звернення громадян" Закон України „Про порядок подання та розгляду звернень" закон україни про звернення громадян
Цей Закон регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної...
Закон україни iconЗакон україни про Кабінет Міністрів України Цей Закон
Цей Закон відповідно до Конституції України визначає організацію, повноваження і порядок діяльності Кабінету Міністрів України
Закон україни iconЗакон України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", Закон України „Про Кабінет Міністрів України", Кримінальний кодекс України, Закон України „Про господарські товариства",
Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної...
Закон україни iconЗакон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України" Закон України "Про фінансовий лізинг" Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств (в частині оподаткування)
Заступник директора Департаменту нагляду за фінансовими компаніями начальник відділу
Закон україни iconЗакон України «Про освіту» Закон України «Про загальну середню освіту» Закон України «Про дошкільну освіту» Закон України «Про позашкільну освіту» Національна доктрина розвитку освіти Державна програма «Вчитель»
Програма розвитку освіти м. Чернігова «Освіта в житті нашого міста» на 2011 – 2015 роки
Закон україни iconЗакон України «Про питну воду та питне водопостачання»; Закон України „Про житлово-комунальні послуги"; Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності»
Економічне обгрунтування нових напрямків діяльності, у тому числі й соціально-значимих
Закон україни iconЗакон україни про позашкільну освіту (витяг)  Цей Закон
Цей Закон відповідно до Конституції України ( 254к/96-вр ) визначає державну політику у сфері позашкільної освіти, її правові, соціально-економічні,...
Закон україни iconЗакон України від 16. 07. 99 N 996-xiv «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» Закон №996; Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05. 04. 01 №2346-iii- закон №2346
Узагальнююча податкова консультація щодо використання банківських виписок в якості первинних документів
Закон україни iconЗакон україни про оборону України
Цей Закон встановлює засади оборони України, а також повноваження органів державної влади, основні функції та завдання
Закон україни iconЗакон україни про Кабінет Міністрів України Із змінами І доповненнями, внесеними Законами України від 4 лютого 2009 року n 922-vi зміни, внесені Законом України
Цей Закон відповідно до Конституції України визначає організацію, повноваження і порядок діяльності Кабінету Міністрів України
Закон україни iconЗакон України „Про оренду землі", Закон України „Про плату за землю". Використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель
Опис проблеми: Земельний фонд міста станом на 01. 01. 2010 складає 3603 га. Основними документами, що регулюють земельні відносини...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов