Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України icon

Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів УкраїниНазваниеПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Дата конвертации28.01.2013
Размер60.26 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>


Пояснювальна записка

до проекту постанови Кабінету Міністрів України

"Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України

від 13 вересня 2000 року № 1423"


 1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект постанови Кабінету Міністрів України підготовлено на виконання вимог пункту 12 розділу VІІІ „Прикінцеві та перехідні положення” Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон) з метою приведення діючих нормативно-правових актів у відповідність з нормами цього Закону.

Законом внесено зміни до статті 47 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, якими передбачено, що Кабінетом Міністрів України затверджується не Порядок визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а Порядок визначення класу професійного ризику за видами економічної діяльності (далі - Порядок).

Проектом постанови Кабінету Міністрів України пропонується внести вищезазначені зміни та викласти Порядок у новій редакції.

Крім того, зазначений проект акта підготовлено на виконання пункту 3.3.1 Закону України „Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік” та доручення Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова від 01.07.2010 №38719/1/1-10.

Згідно з наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 №457 з
1 січня 2012 року вводиться в дію нова Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі – КВЕД ДК 009:2010). Зазначене також потребує внесення змін і до Класифікації видів економічної діяльності за професійним ризиком виробництва, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2000 №1423 (далі - Класифікація).

 1. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України є:

 • приведення нормативно-правових актів у відповідність з положеннями Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”;

 • вдосконалення механізму проведення розрахунків;

 • використання більшої кількості показників для визначення класу професійного ризику.

Запропонований проект Порядку дозволить врегулювати ряд питань, які не дозволяли повною мірою застосовувати Порядок визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2000 №1423. Зокрема, визначити чітку послідовність проведення розрахунків, вдосконалити методику формування та використання статистичних даних при визначенні класу професійного ризику та ставки страхового внеску, визначити основні засади формування солідарної частини страхового внеску.

Крім того, затвердження Класифікації на базі КВЕД ДК 009:2010 дозволить усунути непорозуміння під час реєстрації підприємств, як платників єдиного внеску, та віднесення підприємств до класу професійного ризику у 2012 році.

 1. ^ Правові аспекти

Нормативно-правова база у даній сфері регулюється: законами України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2000 № 1423 „Про затвердження Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання”.

З метою приведення у відповідність до законодавства нормативно-правових актів необхідно внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2000 № 1423 „Про затвердження Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання” та затвердити новий Порядок визначення класів професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності.

Враховуючи, що розмір єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлено на базі Класифікації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2000 №1423 у редакції від 27 червня 2003 № 985 „Про внесення змін до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання”, необхідно зберегти діючу Класифікацію до внесення змін у Закон України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” в частині затвердження нових розмірів страхового внеску за класами професійного ризику.

Запропоновану у проекті постанови Кабінету Міністрів України нову Класифікацію на базі КВЕД ДК 009:2010 розроблено за методикою, що затверджується Порядком (розрахунки наведено у таблиці).

Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року № 1423” схвалено 20 липня 2011 року на засіданні правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд).

 1. ^ Фінансово-економічне обґрунтування

Запропонований Порядок визначення класів професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності, що затверджується цим проектом акта, сприятиме вдосконаленню механізму визначення класу професійного ризику, доповнить основні показники, що використовуються Фондом для визначення основного виду економічної діяльності підприємств та установ, визначить основні принципи формування суми солідарної частини страхового внеску.

Зміни і доповнення, що пропонуються, дадуть можливість Фонду проводити більш обґрунтовані та достовірні розрахунки для визначення професійного ризику за видами економічної діяльності та відповідного розміру ставки страхового внеску.

Використання статистичних показників за три попередні роки дозволить мати більш обґрунтовані та збалансовані показники, зменшить похибки у розрахунках, що зумовлені впливом нетипових випадків, які могли статися протягом попереднього року, але які не впливають на стан професійного ризику у динаміці за більш тривалий період.

Використання страхових галузевих сукупностей видів економічної діяльності, які формуються на базі показників страхового ризику, таких як: коефіцієнт вірогідності настання страхового випадку, коефіцієнт частоти травматизму, коефіцієнт тяжкості травматизму, аналіз динаміки чисельності працівників, перерозподіл фонду оплати праці між видами економічної діяльності, дозволить уникнути похибки при розрахунку інтегрального показника для тих видів економічної діяльності, які не мають стабільних статистичних показників.

Визначення принципів формування солідарної частини страхового внеску дозволить створити зрозумілий механізм розрахунку страхового внеску для видів економічної діяльності.

Запропоновані зміни не призведуть до збільшення середнього розміру страхового тарифу на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, а дозволять більш справедливо сформувати страхові тарифи для видів економічної діяльності залежно від реального фінансового навантаження, яке виникає у Фонді під час забезпечення потерпілих на виробництві (членів їх сімей) страховими виплатами та медико-соціальними послугами, передбаченими базовим Законом.

Прийняття зазначеного проекту постанови Кабінету Міністрів України не потребує залучення коштів з Державного бюджету України.

 1. ^ Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження Міністерства юстиції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів, Державної служби статистики, Державної служби технічного регулювання, Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки.

 1. ^ Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

 1. Запобігання корупції

Проект акта не містить у собі норм, що сприяють або можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень.

 1. Громадське обговорення

Проект акта не потребує громадського обговорення.

 1. ^ Позиція соціальних партнерів

Проект акта стосується соціально-трудової сфери та потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців.

 1. ^ Прогноз результатів

Прийняття постанови Кабінету Міністрів України дозволить привести у відповідність до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” нормативно-правові документи та встановить новий Порядок визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності, що сприятиме вдосконаленню механізму визначення класу професійного ризику, більш обґрунтованому розрахунку для визначення професійного ризику за видами економічної діяльності.


Перший заступник Міністра

соціальної політики України Василь Надрага


„_____”________2011 р.
Похожие:

Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України „ Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Проект постанови Кабінету Міністрів України підготовлено з метою приведення у відповідність із чинним законодавством та спрямовано...
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПояснювальна записка до проекту Постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Прийняття зазначеної Постанови обумовлено необхідністю вжиття оперативних заходів з метою отримання коштів від орендної плати до...
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
«Про регулювання містобудівної діяльності» з метою приведення Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах,...
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Проект акта розроблено з метою реалізації положень статті 30 Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік”
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України
Кабінету Міністрів України від 11. 10. 2002 №1531, та Порядку безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів...
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України „ Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання,...
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України „ Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Проект акта розроблено Міністерством праці та соціальної політики України з метою забезпечення стабільності фінансування системи...
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України „ Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Порядок зумовлена набранням чинності з 1 січня 2011 р. Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне...
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України
України на виконання доручення Прем’єр-міністра України М. Азарова від 21. 06. 2010 №37177/1/1-10 та з метою приведення положень...
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України iconПорівняльна таблиця до проекту Постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 1996 р.
Постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 1996 р. №354 “Про...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов