Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту icon

Обґрунтування необхідності прийняття законопроектуНазваниеОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Дата конвертации17.02.2013
Размер45.03 Kb.
ТипОбґрунтування
скачать >>>


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування спеціальних пенсій народним депутатам України, членам Кабінету Міністрів України, суддям, державним службовцям і прирівняним до них особам, посадовим особам органів місцевого самоврядування»


  1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту


Прийняття законопроекту обумовлено необхідністю вдосконалення законодавчого регулювання пенсійного забезпечення шляхом скасування передбачених чинними законодавчими актами явно несправедливих і навіть дискримінаційних по відношенню до більшості населення України правил щодо виплати спеціальних пенсій та грошової допомоги при виході на пенсію особам, уповноваженим на виконання функцій держави.

Чинне законодавство передбачає можливість виплати більшості пересічних громадян (окрім деяких категорій бюджетників) одноразової допомоги при виході на пенсію лише у випадку, якщо це закріплено в колективному договорі. Розмір такої допомоги встановлюється колективним договором. Натомість, низка законодавчих актів містить вимоги щодо обов’язкової виплати державному службовцю або особі, прирівняній до нього за статусом, посадовій особі місцевого самоврядування одноразової грошової допомоги при виході на пенсію в розмірі десяти посадових окладів. Народному депутату України така допомога виплачується в розмірі дванадцяти посадових окладів. Законодавством також встановлюються неоднакові підходи щодо порядку призначення пенсій пересічним українцям та особам, уповноваженим на виконання функцій держави, внаслідок чого пенсії останніх в рази перевищують пенсії звичайних громадян.

Не заперечуючи необхідності існування обґрунтованих пільг у пенсійному та іншому забезпеченні чиновників, депутатів і суддів, які досягли пенсійного віку, вважаємо ситуацію, що склалась, незадовільною.

У програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», розробленій комітетом з економічних реформ при Президентові України, наводиться загрозлива статистика. За уміщеними до Програми даними пенсія 55% пенсіонерів в Україні не перевищує 800 гривень, а їх частка в загальній сумі видатків на виплату пенсії складає всього 38%. Разом з тим, 12% пенсіонерів з порівняно високими пенсіями (понад 1500 гривень) одержують 28% від загального обсягу місячних видатків на виплату пенсій. Водночас, 3,2 тисячі пенсіонерів в Україні одержують пенсії у розмірі понад 10 000 гривень. При цьому, лише третина з них – це особи, які мають видатні заслуги перед державою (Герої України тощо). Решту складають переважно колишні народні депутати України, урядовці та державні службовці першої категорії.

Пенсійні видатки, як зазначається в Програмі, зростають випереджальними темпами порівняно з можливостями економіки щодо їх забезпечення. Питома вага пенсійних видатків у ВВП в Україні є однією з найбільших у світі та має тенденцію до збільшення (у 2004-2007 роках – 12-14%, у 2008 – 15,8% ВВП). У 2009 році цей показник досяг 18% ВВП, при цьому трансферти з держбюджету складали майже 40% доходів Пенсійного фонду.

Оскільки численні пенсійні пільги осіб, уповноважених на виконання функцій держави, ставлять під сумнів справедливість пенсійної системи і знижують стимули участі у ній, вбачаємо нагальну необхідність в скасуванні спеціальних пенсій і грошової допомоги при виході на пенсію для відповідних категорій осіб та здійсненні їх пенсійного забезпечення на загальних підставах відповідно до законодавства України про пенсійне забезпечення.


  1. ^ Цілі та завдання прийняття законопроекту


Законопроект спрямований на усунення наявної в чинному законодавстві диспропорції щодо регулювання умов виходу на пенсію та пенсійного забезпечення для чиновників, депутатів і суддів у порівнянні із пересічними громадянами.

Досягнення зазначеної мети забезпечується шляхом скасування спеціальних пенсій і грошової допомоги при виході на пенсію для відповідних категорій осіб та здійснення їх пенсійного забезпечення на загальних підставах відповідно до законодавства України про пенсійне забезпечення.


  1. ^ Загальна характеристика та основні положення законопроекту


У законопроекті вносяться зміни до законів України «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», «Про судоустрій і статус суддів», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Передбачається встановити, що пенсійне забезпечення народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, суддів, державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється на загальних підставах відповідно до законодавства України про пенсійне забезпечення. Грошова допомога при виході на пенсію вищезазначеним категоріям громадян скасовується. Встановлюється, що суддя після досягнення ним пенсійного віку отримує пенсію. Щомісячне грошове утримання виплачується судді у відставці лише до досягнення ним пенсійного віку, а його розмір (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової дороги, індексації та інших доплат) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Пропонується, щоб Закон, проект якого внесено, набрав чинності з 1 січня 2013 року.


^ 4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання


Відносини в даній сфері регулюються положеннями Конституції України, законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку», «Про оплату праці», «Про державну службу», «Про Кабінет Міністрів України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про дипломатичну службу», «Про судоустрій і статус суддів», Кодексу законів про працю України та інших законодавчих актів.

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України.


  1. ^ Фінансово-економічне обґрунтування


Прийняття цього законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.


  1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту


Прийняття цього законопроекту дозволить заощадити кошти Державного бюджету України у нелегкий для держави час і стане вагомим кроком на шляху зменшення фінансової прірви між бідними та багатими в Україні.


Народний депутат України Д. О. Ветвицький (посв. № 278)
Похожие:

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності»
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою»
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсійних виплат суддям”
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту бездомних осіб”
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Ураховуючи основоположне значення землі у суспільстві, охорона її повинна здійснюватися правовими, організаційними, економічними...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Ураховуючи основоположне значення землі у суспільстві, охорона її повинна здійснюватися правовими, організаційними, економічними...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Україні
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Найбільш проблемним є питання декларування в II кварталі 2011 року збитків попередніх періодів, в тому числі, що виникли внаслідок...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Про введення мораторію на примусову реалізацію житла зумовлена наявністю заборгованості з виплат заробітної плати, стипендій, інших...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту iconОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки»
...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов