Обґрунтування необхідності прийняття акта icon

Обґрунтування необхідності прийняття актаНазваниеОбґрунтування необхідності прийняття акта
Дата конвертации13.03.2013
Размер42.65 Kb.
ТипОбґрунтування
скачать >>>

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо убезпечення пенсійних активів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо убезпечення пенсійних активів)" (далі - Проект Закону) розроблений Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України на виконання Указу Президента України від 10.11.2009 № 912 "Про заходи щодо вдосконалення інвестиційної діяльності в Україні", положень Програми економічних реформ України на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада", доручення Кабінету Міністрів України від 26.11.2009 № 64466/1/1-09 щодо вжиття в установленому порядку заходів стосовно сприяння створенню і функціонуванню недержавних пенсійних фондів та доручення Першого віце-прем'єр-міністра від 18.09.2009 № 50289/1/1-09 щодо захисту активів недержавних пенсійних фондів з метою убезпечення пенсійних активів, що розміщені на депозитних рахунках або знаходяться на зберіганні в банках, у випадку введення в такому банку мораторію на задоволення вимог кредиторів та введення тимчасової адміністрації.

Ухвалення Проекту Закону сприятиме законодавчому розв'язанню проблеми, що виникла на ринку банківських послуг унаслідок фінансової кризи та неповернення окремими банками пенсійних активів, які були розміщені в них недержавними пенсійними фондами. Також буде знижено ризик можливості неповернення та втрати пенсійних накопичень застрахованими особами Накопичувального пенсійного фонду та учасниками недержавних пенсійних фондів.

Важливість порушених питань пов'язана з необхідністю посилення захисту майнових прав та інтересів застрахованих осіб Накопичувального пенсійного фонду та учасників недержавних пенсійних фондів, а також встановлення прозорих та зрозумілих норм повернення пенсійних накопичень, які знаходяться на депозитних рахунках у банках.

^ 2. Мета і шляхи її досягнення

Завданням регуляторного акта є встановлення правових механізмів убезпечення пенсійних активів, які знаходяться на зберіганні в банківській мережі, у випадку введення в окремому банку мораторію на задоволення вимог кредиторів та введення тимчасової адміністрації, а також посилення захисту майнових прав та інтересів застрахованих осіб Накопичувального пенсійного фонду та учасників недержавних пенсійних фондів.

Цілі прийняття змін до регуляторного акта також відповідають меті Концепції подальшого проведення пенсійної реформи, схваленої


2

розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.10.2009 № 1224-р, -подальше ефективне і системне реформування пенсійної системи України, спрямоване на забезпечення рівня життя людей похилого віку та інших категорій громадян, які втратили працездатність, адекватного їхнім життєвим потребам, створення дієвих механізмів захисту прав та інтересів таких громадян; забезпечення стабільного функціонування та прозорості пенсійної системи - та збігаються з основними напрямами її реалізації, а саме: здійснення додаткових заходів щодо захисту коштів учасників системи накопичувального пенсійного забезпечення від знецінення, втрат та інших ризиків з метою посилення довіри населення до зазначеної системи.

Проект Закону спрямований на усунення недоліків у чинному законодавстві та передбачає внесення змін до Законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про банки і банківську діяльність" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що дозволить на законодавчому рівні розв'язати зазначені вище проблеми.

^ 3. Правові аспекти

Питання, що стосуються предмета правового регулювання Проекту Закону, регулюються такими нормативно-правовими актами:

Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг";

Закон України "Про недержавне пенсійне забезпечення";

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";

Закон України "Про банки і банківську діяльність".

4 Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Проекту Закону не потребує додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів.

^ 5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством соціальної політики України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Національним банком України.

^ 6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.


з

7. Запобігання корупції

У Проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

^ 8. Громадське обговорення

Проект Закону був оприлюднений відповідно до законодавства на офіційному веб-сайті Держфінпослуг 25 лютого 2010 року для отримання пропозицій від юридичних та фізичних осіб.

Зауваження та пропозиції до Проекту Закону, що надійшли за результатами оприлюднення, були розглянуті в установленому порядку.

9. ^ Позиція соціальних партнерів

Проект Закону направлено для висловлення позиції до Федерації професійних спілок України, Федерації роботодавців України, Всеукраїнської асоціації роботодавців та Конфедерації роботодавців України.

10. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дозволить усунути недоліки в чинному законодавстві та сприятиме захисту майнових прав та інтересів застрахованих осіб Накопичувального пенсійного фонду та учасників недержавних пенсійних фондів, а також встановленню прозорих та зрозумілих норм повернення пенсійних накопичень, які знаходяться на депозитних рахунках у банках.
Похожие:

Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Прийняття нового Закону про вищу освіту передбачено загальнодержавними програмами соціально-економічного розвитку України останніх...
Обґрунтування необхідності прийняття акта icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Міністерства праці та соціальної політики України „Про внесення змін до Порядку надання допомоги по безробіттю
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України «Про недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України»
Обґрунтування необхідності прийняття акта icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
«Про затвердження Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості...
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
У сучасних умовах поширення інформаційно-комунікаційних технологій у комерційній діяльності, актуальним є питання щодо належного...
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Все це дає власникам нерухомого майна спокійно жити і користуватися своєю власністю. Але попри всі відзначені позитиви, невирішених...
Обґрунтування необхідності прийняття акта icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для...
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних...
Обґрунтування необхідності прийняття акта icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на...
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України “Про внесення зміни до статі 71 Закону України "Про пенсійне забезпечення "
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов