Пояснювальна записка icon

Пояснювальна запискаНазваниеПояснювальна записка
Дата конвертации13.03.2013
Размер39.95 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


до проекту Закону України „Про внесення змін до

підпункту 1 пункту 2 розділу XV „Прикінцеві положення” Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 пункту 2 розділу XV „Прикінцеві положення” Закону України „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) підприємства з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду України плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності Законом (01.01.2004 р.), у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до Закону.

Фінансування робіт, які виконуються у зоні відчуження та на Чорнобильській АЕС із забезпечення бар’єрної функції зазначеної зони та дострокового зняття енергоблоків станції з експлуатації, перетворення зруйнованого внаслідок аварії 4-го енергоблоку на екологічно безпечну систему, повністю здійснюється за рахунок Державного бюджету України, тому відсутність у державному бюджеті видатків для підприємств виробничо-господарського комплексу зони відчуження системи управління МНС на здійснення відшкодування витрат Пенсійному фонду України унеможливлює виплату заробітної плати працівникам підприємств у повному обсязі.

Враховуючи той факт, що починаючи з 2006 року підприємства виробничо-господарського комплексу зони відчуження жодного разу не отримали з бюджету в повному обсязі коштів на покриття Пенсійному фонду України фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій і, як наслідок, не виконують з того часу, з незалежних від них причин, вимоги Закону, Пенсійний фонд України регулярно звертається до суду про стягнення зі згаданих суб’єктів господарювання заборгованості з відшкодування їх витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Рішеннями судів вимоги Пенсійного фонду України задовольняються у повному обсязі і подальше примусове їх виконання через арешт рахунків суб’єктів господарювання ставить під загрозу належне забезпечення ядерної і радіаційної безпеки при виконанні робіт по достроковому зняттю з експлуатації енергоблоків ДСП ЧАЕС та з підтримки в екологічно безпечному стані зони відчуження.

Компенсація витрат Пенсійного фонду України за рахунок коштів державного бюджету через державні підприємства є доволі неефективною, оскільки вимагає чималих витрат з їх адміністрування.


^ 2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України Про внесення змін до підпункту 1 пункту 2 розділу XV „Прикінцеві положення” Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” розроблено з метою створення належних умов фінансування заходів із подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на територіях, які зазнали найбільшого радіоактивного забруднення – зоні відчуження, вдосконалення механізму адміністрування коштів, які виділяються з державного бюджету для виплати пенсій особам, які брали участь у роботах на цій території.
^

3. Правові аспекти


Закони України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, „Про пенсійне забезпечення”.

^

4. Фінансово-економічне обґрунтування


Реалізація законопроекту не потребує додаткових видатків Державного бюджету України.


5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта потребує погодження з Міністерством юстиції, Міністерством фінансів, Міністерство економіки, Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Пенсійним фондом України.


^ 6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.


7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики виникнення корупційних правопорушень.


^ 8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.


9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта стосується соціально-трудової сфери та потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців.


^ 10. Прогноз результатів

Прийняття зазначеного Закону України дозволить врегулювати питання відшкодування витрат Пенсійного фонду України з виплати та доставки пенсій, призначених на пільгових умовах певним категоріям громадян безпосередньо за рахунок коштів Державного бюджету України. Такий механізм має забезпечити своєчасне надходження відповідних коштів до Пенсійного фонду України без витрат, пов’язаних із їх проходженням через відповідні державні підприємства.


Міністр праці

та соціальної політики України Василь Надрага

„____” __________ 2010 р.
Похожие:

Пояснювальна записка iconПояснювальна записка до розрахунку тарифу на послуги з вивезення твердих побутових
...
Пояснювальна записка iconПояснювальна записка дипломної роботи

Пояснювальна записка iconПояснювальна записка до дипломного проекту (роботи) (освітньо-кваліфікаційний рівень)

Пояснювальна записка iconПояснювальна записка до дипломного проекту (роботи) (освітньо-кваліфікаційний рівень)

Пояснювальна записка iconДокументы
1. /ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА.doc
Пояснювальна записка iconДокументы
1. /4 Пояснювальна записка.doc
Пояснювальна записка iconПояснювальна записка
Про внесення змін та доповнень до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України
Пояснювальна записка iconДокументы
1. /20 ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА у редакц_х 2010 року итог1.doc
Пояснювальна записка iconПояснювальна записка включає
Статуту, як здійснюється фінансування та оплата роботи вчителів, наявність приміщень (власні, орендовані тощо) та їх стан
Пояснювальна записка iconПояснювальна записка до проекту відведення земельної ділянки
Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта, засвідчена в установленому порядку
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов