Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально icon

Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 КримінальноНазваниеПояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально
Дата конвертации14.03.2013
Размер31.75 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>

Пояснювальна записка

до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України” (щодо реалізації права на пенсію осіб, які перебувають в місцях позбавлення волі)


1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України „Про внесення змін до статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України” розроблено з метою врегулювання питання встановлення права на пенсію особам, які втратили працездатність у період відбування покарання.


2. Мета і шляхи її досягнення

Згідно із статтею 122 Кримінально-виконавчого кодексу України особи, які набули право на пенсію у період перебування у місцях позбавлення волі, можуть скористатися своїм правом на пенсійне забезпечення лише після звільнення з місць позбавлення волі. Тобто згідно діючого законодавства особа, яка має необхідний стаж роботи і позбавлена волі у перед пенсійний вік, позбавляється ще і права на пенсію (а, значить, несе додаткове покарання у вигляді позбавлення права на оформлення пенсії).

Одночасно слід зауважити, що згідно діючого на сьогоднішній день законодавства особам, які набули права на пенсійне забезпечення до позбавлення їх волі, виплата пенсії не припиняється (п.3 ст. 47 Закону України «Про загальноообов’язкове державне пенсійне страхування).

Тобто, особи, які досягли пенсійного віку до дня позбавлення волі і особи, які такого віку досягли в період перебування в місцях позбавлення волі знаходяться в різних правових категоріях.

З цього питання надходять численні звернення громадян, на необхідність врегулювання цих питань неодноразово звертається увага Уповноваженого з прав людини при Верховній Раді України та правозахисних організацій.


^ 3. Правові аспекти

Проектом Закону передбачається внести зміни до статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України, передбачивши, що особам, які набули право на пенсію у період перебування у місцях позбавлення волі, пенсія призначається на загальних підставах згідно із Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

Перелік нормативно-правових актів у даній сфері правового регулювання:

Кримінально-виконавчий кодекс України.

Проект Закону не потребує внесення змін до інших законів.


^ 4. Фінансово-економічне обґрунтування.

На сьогодні кількість таких осіб нараховується приблизно 500 осіб. Сума додаткових витрат, необхідних на реалізацію даного законопроекту, складає 7 млн. грн. на рік.

Зважаючи на це, пропонується ввести закон у дію з 1 січня 2012 року для того, щоб врахувати збільшення видатків при опрацюванні проекту бюджету Пенсійного Фонду України на 2012 рік.


^

5. Позиція заінтересованих органів


Проект акта потребує погодження з Міністерством праці та соціальної політики, Міністерством юстиції, Міністерством фінансів, Пенсійним фондом України та соціальними партнерами.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики підтримує вказану законодавчу ініціативу. Лист-підтримки додається.


^ 6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.


7. Громадське обговорення

Проект акта відповідає пропозиціям Уповноваженого з прав людини при Верховній Раді України, враховує чисельні звернення правозахисних громадських організацій та осіб, які відбувають покарання.


8. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України „Про внесення змін до статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України” дозволить врегулювати питання справедливого підходу до пенсійного забезпечення осіб, які відбувають покарання.


Народний депутат України У.МостіпанПохожие:

Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconЗакон україни про внесення змін до статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо реалізації права на пенсію осіб, які перебувають в місцях позбавлення волі)
У статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., №3, ст. 21)
Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconПояснювальна записка до проекту Закону України " Про внесення змін до статті 42 Закону України "
Про внесення змін до статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ””
Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconПояснювальна записка до проекту Закону України " Про внесення змін до статті 25 Закону України "
Про внесення змін до статті 25 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ””
Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про відпустки"
До частини першої статті 19 Закону України “Про відпустки” (Відомості Верховної Ради України, 1997, №2, ст. 4; 2005, №2, ст. 36;...
Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconПояснювальна записка
Про внесення змін та доповнень до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України
Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconПояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення змін до статті 8 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”
В частині перерозподілу розміру єдиного внеску за класами професійного ризику виробництва
Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconПояснювальна записка до проекту Закону України „ Про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Соціальне забезпечення” визначено завдання (захід 1) щодо розроблення проекту Закону України про внесення змін до Закону України...
Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconПояснювальна записка до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”
Проект Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” розроблений на виконання принципів...
Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconПояснювальна записка до проекту Закону України
Про внесення змін до статті 167 Податкового кодексу України (щодо оподаткування доходу у формі заробітної плати медичних, педагогічних...
Пояснювальна записка до проекту Закону України ’’Про внесення змін до статті 122 Кримінально iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про пенсійне забезпечення» щодо надбавки до пенсії за віком
«Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про пенсійне забезпечення» щодо надбавки до пенсії за віком
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов