Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\

Пояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" Обґрунтування необхідності прийняття законопроектуНазваниеПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Дата конвертации16.03.2013
Размер30.02 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>

Пояснювальна записка

до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України

"Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (із змінами та доповненнями) для підприємств, організацій, установ та фізичних осіб - підприємців встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів. За кожне нестворене відповідно до нормативу робоче місце передбачено адміністративно-господарські санкції.

Разом з тим, для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, пунктом 1 статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" встановлені пільги із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме: збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначається окремо за ставкою 4 відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів та 33,2 відсотка від об'єкта оподаткування для інших працівників.

При цьому в зазначеному пункті не встановлено пільг для фізичних осіб - підприємців, які також працевлаштовують інвалідів, чим порушується принцип рівних умов господарювання для усіх суб'єктів, закріплений у Господарському кодексі України.

^ 2.Мета і шляхи її досягнення

Встановлення рівних прав для всіх суб'єктів господарювання із застосування однакових ставок внесків на державне пенсійне страхування за працюючих інвалідів, посилення мотивації зазначених суб'єктів щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів.

^ 3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діє базовий нормативно-правовий акт - Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Запропонований законопроект регулює питання встановлення однакової ставки збору для всіх суб'єктів господарювання, які створюють робочі місця для працевлаштування інвалідів, шляхом внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Зокрема, законопроектом передбачається встановлення ставки пенсійного збору 4 відсотки від об'єкта оподаткування за працюючих інвалідів для фізичних осіб - суб'єктів господарювання.

^ 4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових бюджетних витрат.

Зменшення ставки пенсійного збору, що справляється з фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, сприятиме підвищенню роботодавцями заробітної плати найманим працівникам, тобто в кінцевому результаті - до загального збільшення бази оподаткування та нарахування страхових внесків.

^ 5. Позиція заінтересованих органів

Позиція заінтересованих органів та соціальних партнерів буде відома після узгодження проекту акту.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Громадське обговорення

Проект Закону потребує проведення консультацій з громадськістю.

^ 8. Позиція соціальних партнерів

Позиція уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців буде відома після узгодження проекту акту.

^ 9. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" дозволить створити рівні умови провадження підприємницької діяльності вітчизняних підприємств, установ, організацій, та фізичних осіб - суб'єктів господарювання та мотивувати підприємців до збільшення загальної кількості місць для працевлаштування інвалідів, створити умови для підвищення рівня та легалізації виплати заробітної плати працюючим.

Ухвалення цього законопроекту сприятиме зменшенню фінансового навантаження на суб'єктів господарювання та створенню умов для збільшення обсягу фонду оплати праці.

Похожие:

Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\Пояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" Обґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\Пояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України"
України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, “Про збір на обов’язкове державне...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\1. Обґрунтування необхідності прийняття акта Статтею 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”
Закону України „Про внесення змін до статті 4 Закону України „Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\Положення (норми) проекту акта Закон України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" Стаття Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є
Закону України “Про внесення змін до статті 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Законопроект розроблено з метою удосконалення норм Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”
...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\Закон україни про внесення змін до Закону України Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування Верховна Рада України постановляє
Внести до закону України " Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., №37,...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»
Урядом країни активно здійснюється пошук шляхів вирішення проблеми дефіциту Пенсійного фонду України, який сягає, за попередніми...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\Пояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (щодо стимулювання поліпшення демографічної ситуації в Україні)"
Внести до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №49–51,...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\Щодо пільгового пенсійного забезпечення Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону
...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення змін до Закону України \"Про збір на обов\Порівняльна таблиця до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»
Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов