Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій icon

Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організаційНазваниеПрезиденту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій
Дата конвертации25.11.2012
Размер50.75 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>


ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

В.Ф. ЯНУКОВИЧУ


ГОЛОВІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

УКРАЇНИ

В.М. ЛИТВИНУ


ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ

М.Я. АЗАРОВУ


ЗВЕРНЕННЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗБОРІВ ГОЛІВ ПЕРВИННИХ ПРОФСПІЛКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ


Професійні спілки та понад 80 тисяч первинних організацій, що об’єдналися у Федерацію профспілок України, виконуючи свою соціальну місію представництва і захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, спрямовують свої зусилля на підвищення рівня і якості життя, соціальної стабільності.

Саме тому ми підтримали Передвиборчу програму Президента України В.Ф. Януковича «Україна – для людей» і сприйняли його звернення до профспілкового активу в березні 2010 року стати дієвим громадським контролером реалізації цієї Програми.

Своїми практичними діями ФПУ не тільки здійснює контроль, але й сприяє впровадженню Програми в життя. Профспілки надали низку пропозицій для розв’язання нагальних соціально-економічних проблем у суспільстві. Зокрема, у березні 2010 року підготовлено Національну доповідь «Праця в Україні: необхідність якісних змін для суспільної ефективності та гідного життя», VІ З’їздом ФПУ ініційовано прийняття Указу Президента України «Про основні напрями соціальної політики на період до 2015 року», Національної стратегії охорони праці.

Для збереження трудового потенціалу України запропоновано створення на базі профспілкових оздоровниць цілісного національного комплексу відновлення здоров’я людей. Надавались пропозиції щодо розв’язання інших соціально чутливих проблем: стратегії подолання бідності, реформування оплати праці та справедливого розподілу результатів праці, легалізації «тіньової» економіки, посилення соціального захисту, подальшого розвитку соціального діалогу в Україні тощо.

Це відповідає в цілому стратегічним завданням модернізації країни та реалізації міжнародних зобов’язань, які взяла на себе держава, і сприяє посткризовому відновленню економіки та соціальної сфери.

На жаль, формальний підхід відповідальних державницьких інституцій до виконання доручень Президента України та Прем’єр-міністра України на звернення ФПУ гальмує виконання передвиборчих обіцянок влади, а показники, закладені у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», лише підтверджують, що за таких темпів динаміки розвитку економіки і соціальної сфери Україна ще тривалий час не зможе наблизитись до показників рівня і якості життя розвинених країн світу. «Законсервовано» прожитковий мінімум 10-річної давності, занижено розмір мінімальної заробітної плати, не усунуто дискримінаційні умови в оплаті праці майже 3,5 млн. працівників бюджетної сфери. Майже третина працюючих отримує заробітну плату на рівні межі виживання. Сума заборгованої заробітної плати третій рік поспіль перевищує позначку в мільярд гривень.

До цього часу не забезпечено взаємодії Комітету з економічних реформ з Національною тристоронньою соціально-економічною радою з метою врахування думки Сторін соціального діалогу при виробленні стратегічних завдань реформування економіки та соціальної сфери.

В умовах тотального майнового розшарування суспільства, відсутності соціальної справедливості в розподілі результатів економічної діяльності, масового порушення конституційних прав, які викликають у суспільстві протестні настрої та підривають довіру людей до влади, профспілки відіграють конструктивну роль у діалозі з владою та роботодавцями.

Замість підтримки такої суспільно корисної діяльності профспілок влада останнім часом фактично оголосила їм війну, що особливо виявилося по відношенню до Федерації профспілок України та її членських організацій. З травня цього року з боку Генеральної прокуратури України, її органів на місцях, їх посадових осіб триває потужний організований наступ шляхом втручання у внутрішню статутну діяльність профспілок, переслідування профспілкових лідерів, викликів їх на допити до органів прокуратури та податкових органів, неправомірного витребування документів, публічного безпідставного заперечення права власності ФПУ на належне їй майно тощо. Не можна спокійно спостерігати, як можновладці безпідставно таврують нашого лідера – Голову ФПУ Хара В.Г., цинічно втручаються в його особисте життя і життя його сім’ї, безсоромно «підтасовують» факти.

За всім цим чітко простежується мета рейдерського захоплення майна профспілок, що слугує нині громадянам, та ослаблення профспілок як інституції захисту людини праці.

Збори оцінюють таке втручання в діяльність профспілок, як прояв наступу на самі громадянські права та свободи людини, на усунення профспілок від суспільного контролю за діяльністю влади та ходом здійснюваних нею реформ.

На жаль, численні звернення Ради і Президії ФПУ, Голови ФПУ, Спільного представницького органу профспілок на національному рівні, Профспілкової сторони Національної тристоронньої соціально-економічної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України і Голови Верховної Ради України щодо вжиття невідкладних заходів реагування для зупинення протиправних дій з боку окремих представників Генеральної прокуратури України та її органів на місцях поки що не знайшли позитивного вирішення.

Зовсім неочікуваним для профспілок стало те, що народні обранці 8 вересня ц.р. відмовилися від пропозиції щодо невідкладного проведення парламентських слухань стосовно ситуації з порушенням прав профспілок. Така ж доля спіткала іншу законодавчу пропозицію Голови ФПУ, народного депутата України В.Г. Хара щодо розгляду на парламентських слуханнях питання про стан виконання рішень Верховної Ради України та Уряду щодо погашення в поточному році заборгованості із заробітної плати перед 130-ма тисячами працівників.

На жаль, і в діях Верховної Ради України простежується системність в ігноруванні суспільних потреб та громадської думки. Профспілки шоковані тим, що, незважаючи на категоричні заперечення широких верств населення та профспілок Урядового проекту пенсійної реформи, її було ухвалено на угоду міжнародним фінансовим організаціям.

Оцінюючи в цілому позитивно взаємодію з Урядом у вирішенні соціально-економічних питань, Збори звертають увагу Прем’єр-міністра України, що Міністерство соціальної політики України внаслідок його реформування та зміни керівництва значно послабило увагу до питань праці, справедливої оплати, рівень якої є одним з найнижчих серед європейських країн.

Викликає обурення, що очільник Міністерства соціальної політики України С.Л. Тігіпко, ігноруючи результати багаторічної роботи соціальних партнерів над проектом Трудового кодексу України, який підготовлено до другого читання, проводить сепаратні переговори з національними і міжнародними бізнесовими структурами та вносить пропозиції, які значно послаблюють права працівників, повноваження профспілок, нівелюють паритетність сторін колективно-договірного регулювання тощо.

Не знаходячи вирішення цих питань в країні, профспілки вимушені звертатись за захистом своїх прав до міжнародних організацій, що не сприяє позитивному іміджу України і може зашкодити процесам євроінтеграції.

Ми, учасники Всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій, надсилаємо одностайно ухвалену Резолюцію Зборів та звертаємося із закликом негайно зупинити наступ на конституційні права людини праці, протиправну кампанію проти Федерації профспілок України, не допустити подальшого порушення прав профспілок в Україні, забезпечити безумовне виконання законів і міжнародних договорів України стосовно прав і свобод громадян. Сподіваємося, що конкретні пропозиції профспілок, викладені в Резолюції, будуть уважно розглянуті органами державної влади, по них буде вжито дієвих заходів і профспілки будуть поінформовані.


10 жовтня 2011 року
Похожие:

Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconПрезиденту України Януковичу В. Ф. Голові Верховної Ради України Литвину В. М. Прем’єр –міністру України Азарову М. Я. Шановні керівники держави!
Мго «Громадський Всесвітній екологічний Уряд», активістів мго «Організація Українських Націоналістів», політичної партії «Конгрес...
Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconПрезиденту України Януковичу В. Ф. Голові Верховної Ради України Литвину В. М. Прем’єр –міністру України Азарову М. Я. Шановні керівники держави!
Мго «Громадський Всесвітній екологічний Уряд», активістів мго «Організація Українських Націоналістів», політичної партії «Конгрес...
Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconПрезиденту України В. Ф. Януковичу Прем’єр-міністру України М. Я. Азарову
Вельмишановний пане Президенте, Прем’єр-міністре, Міністри, Народні депутати, Голово сбу та Генеральний Прокуроре
Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconЗахистити права найманих працівників
Всеукраїнські збори голів первинних профспілкових організацій. В їх роботі взяли участь: голова Федерації профспілок України Олександр...
Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconПрезиденту України В. Ф. Януковичу Прем'єр-міністру України М. Я. Азарову Голові Федерації профспілок України В. Г. Хара заява
Дніпропетровське обласне об'єднання профспілок, відстоюючи інтереси 750 тисяч членів профспілок, заявляє категоричний протест проти...
Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconП. В. Литвину Президенту України п. В. Януковичу Прем’єр-міністру України
Вважаємо, що ринок землі спричинить значне зростання вартості сільськогосподарської продукції. Крім цього, необхідно враховувати...
Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconЗверненн я всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій до роботодавців шановні роботодавці, власники бізнесу!
Понад 100 тис працівникам у середньому заборговано по 4500 грн заробітної плати
Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconПрезиденту України януковичу в. Ф. Прем’єр-міністру України азарову м. Я. Міністру охорони здоров'я аніщенку о. В
Підтримуючи актуальність реформування системи охорони здоров’я і висловлюючи підтримку тих зусиль, які сьогодні здійснюються на державному...
Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconГолові Верховної Ради України Литвину В. М. Відкрите звернення учасників круглого столу «Податковий кодекс: реалії та очікування малого та середнього бізнесу»
Учасниками засідання були представники об’єднань підприємців з різних регіонів України, всеукраїнських об’єднань бізнесу, Державного...
Президенту україни в. Ф. Януковичу голові верховної ради україни в. М. Литвину прем’єр-міністру україни м. Я. Азарову звернення всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій iconРекомендаці ї зборів голів первинних профспілкових організацій
«Зміцнення і модернізація Профспілки в умовах глобалізації економіки і розповсюдження нестійкої зайнятості. Гендерний аспект.»
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов