Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон icon

Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту ЗаконНазваниеЦ р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон
ц.р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на
Дата конвертации29.07.2013
Размер205.8 Kb.
ТипЗакон
скачать >>>


Про доопрацьований законопроект з реформування системи

пенсійного забезпечення


31 травня ц.р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», реєстр. 7455 від 13.12.2010р., внесено дещо доопрацьований законопроект. Цей законопроект, як і в попередній раз, в порушення норм Генеральної Угоди не був погоджений із профспілковою стороною.

Нижче наводяться основні положення законопроекту. При цьому текст змін, внесеним доопрацьованим законопроектом від 31.05.2011 порівняно з текстом положень, в редакції від 13.12.2010 р., виділено напівжирним шрифтом.

I. Загальні положення.

1. Закон набирає чинності з 1 вересня 2011 року, крім положень щодо застосування показника середньої заробітної плати в Україні при обчисленні пенсій (за останні три календарні роки) відповідно до законів України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". Зазначені положення набирають чинності з 1 січня 2012 року.

2. Передбачено встановлення максимального розміру пенсії для всіх категорій пенсіонерів або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на рівні 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Наприклад, з 1 квітня 2011 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складає 764 грн., у такому разі максимальний розмір пенсії становитиме 7640грн.

При цьому, передбачений максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) пропонується також встановити і для пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), призначених до набрання чинності цим Законом.


^ Зміни до окремих положень законодавчих актів,

згідно з якими призначаються пенсії деяким категоріям громадян


До Закону України "Про державну службу"

1. Підвищується граничний вік перебування на державній службі до 62 років для чоловіків і 60 років для жінок.

2. Жінкам пенсія призначатиметься при досягненні пенсійного віку, необхідного для призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а для чоловіків пенсійний вік підвищуватиметься поступово до 62 років, збільшуючись на 6 місяців кожного року починаючи з 1 січня 2013 року.

3. Збільшується тривалість загального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, до 30 років для жінок і до 35 років для чоловіків.

4. Пенсія державним службовцям призначатиметься лише в розмірі 80 % суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

5. Пенсія, призначена згідно з Законом України "Про державну службу", в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно із цим Законом, Законами України "Про статус народного депутата України", "Про прокуратуру", "Про наукову і науково – технічну діяльність", виплачуватиметься у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а після звільнення з таких посад – у розмірі, обчисленому згідно з Законом "Про державну службу".

6. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

7. Достроково призначена пенсія з урахуванням підпункту “г” частини першої пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення", пункту “в” частини другої статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" і статті 21 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" у період до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", працюючим пенсіонерам не виплачуватиметься.


До Закону України "Про статус народного депутата України"

1. Жінкам пенсія призначатиметься при досягненні пенсійного віку, необхідного для призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а для чоловіків пенсійний вік підвищується поступово до 62 років, збільшуючись на 6 місяців кожного року починаючи з 1 січня 2013 року.

2. Збільшується тривалість загального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, до 30 років для жінок і до 35 років для чоловіків.

3. Пенсії призначатимуться лише в розмірі 80 % суми місячної заробітної плати працюючого народного депутата з урахуванням всіх доплат та надбавок до посадового окладу, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (за нині діючими нормами пенсія призначається в розмірі 80-90 % від усієї заробітної плати залежно від стажу роботи).

4. Пенсія працюючому народному депутату в період виконання депутатських повноважень та колишньому народному депутату, який працює на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно із Законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про наукову і науково-технічну діяльність", виплачуватиметься у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а після припинення депутатських повноважень (звільнення з посад) – у розмірі, обчисленому відповідно до Закону "Про статус народного депутата України".

5. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

6. Після закінчення строку депутатських повноважень народному депутату, який має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", за його бажанням може бути достроково призначено пенсію згідно з Законом України "Про статус народного депутата України", але не раніше ніж за півтора року до досягнення встановленого пенсійного віку. Достроково призначена згідно з Законом "Про статус народного депутата України" пенсія до досягнення встановленого пенсійного віку працюючому народному депутату не виплачуватиметься.


До Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Підвищується граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування до 62 років для чоловіків і 60 років для жінок (ці обмеження не поширюються на посадових осіб, які обираються на відповідні посади).


До Закону України "Про дипломатичну службу"

Підвищується граничний вік перебування на дипломатичній службі до 62 років для чоловіків і 60 років для жінок


До Закону України "Про прокуратуру"

1. На 5 років збільшується тривалість вислуги років, необхідної для призначення пенсії за вислугу років незалежно від віку.

2. Пенсія призначатиметься лише в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

3. Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначатимуться за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі (за нині діючими нормами такі виплати можна враховувати за останні 24 календарні місяці роботи).

4. Пенсія, призначена відповідно до Закону "Про прокуратуру", в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії відповідно до цього Закону, Законів України "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну службу", виплачуватиметься у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а після звільнення з таких посад – у розмірі, обчисленому згідно з Законом "Про прокуратуру".

5. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати, десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.


До Закону України "Про судоустрій і статус суддів"

1. Судді, який вийшов у відставку, після досягнення чоловіками віку 62 роки, жінками – пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу", або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання. Для чоловіків пенсійний вік до 62 років підвищуватиметься поступово, збільшуючись на 6 місяців кожного року починаючи з 1 січня 2013 року.

2. Пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" призначатимуться лише в розмірі 80 % суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Щомісячне довічне грошове утримання виплачуватиметься судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, який працює на відповідній посаді.

3. Виплата щомісячного довічного грошового утримання, призначеного відповідно до Закону "Про судоустрій і статус суддів", на період роботи на посадах, які дають право на його призначення, або у випадку призначення пенсії відповідно до Законів України "Про прокуратуру", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", припинятиметься. На цей період призначатиметься і виплачуватиметься пенсія відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

4. Максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.


До Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність"

1. Жінкам пенсія призначатиметься при досягненні пенсійного віку, необхідного для призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а для чоловіків пенсійний вік підвищуватиметься поступово до 62 років, збільшуючись на 6 місяців кожного року починаючи з 1 січня 2013 року.

2. Збільшується тривалість загального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, до 30 років для жінок і до 35 років для чоловіків.

3. Пенсії призначатимуться лише в розмірі 80 % сум заробітку, на які нараховувалися страхові внески на пенсійне страхування

4. Для обчислення пенсії враховуватиметься заробітна плата за основним місцем роботи наукового працівника за даними персоніфікованого обліку, тобто за період з 1 липня 2000 року і до виходу на пенсію. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або у разі коли період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 року становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії у період до 1 січня 2016 року також враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

5. Для обчислення заробітку під час призначення пенсії науковому (науково-педагогічному) працівнику застосовуватиметься середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

6. Пенсіонерам, які після призначення пенсії працювали за строковим трудовим договором (контрактом) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників і набули не менш як 24 місяці страхового стажу, проводитиметься перерахунок пенсії з урахуванням стажу наукової роботи після призначення пенсії та із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, з якої обчислена пенсія, або із заробітної плати за період з 1 липня 2000 року і до звернення за перерахунком пенсії, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

7. Пенсія, призначена відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно із цим Законом, Законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", виплачуватиметься у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а після звільнення з таких посад – у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".

8. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

9. Достроково призначена пенсія з урахуванням підпункту “г” частини першої пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення", пункту “в” частини другої статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" і статті 21 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" у період до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", працюючим пенсіонерам не виплачуватиметься.


До Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

1. Передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаватимуться із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

2. Максимальний розмір пенсій (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.


До Закону України "Про пенсійне забезпечення"

Максимальний розмір пенсій (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.


До Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам"

Для отримання державної соціальної допомоги поступово підвищується вік для жінок з 58 до 63 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців кожні півроку, починаючи з 1 вересня 2011 року. Таким чином як чоловікам, так і жінкам соціальна допомога надаватиметься по досягненні 63 років.


До Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні"

1. Вноситься уточнення, що громадянами похилого віку визнаються особи, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а також особи, яким до досягнення пенсійного віку залишилося не більш як півтора року.

2. Особам, трудовий договір з якими розірвано за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до Законів України "Про державну службу", "Про статус народного депутата України", "Про прокуратуру", "Про наукову і науково-технічну діяльність" (за наявності відповідних умов), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров’я, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".


До Закону України "Про зайнятість населення"

Вносяться зміни до підпункту "г" пункту 1 статті 26, якими встановлюється, що право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку (для працівників, які втратили роботу у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, за умови їх реєстрації в службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до Законів України "Про державну службу", "Про статус народного депутата України", "Про прокуратуру", "Про наукову і науково-технічну діяльність" (за наявності відповідних умов), якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (чоловіки – 35, жінки – 30 років).


До Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

1. Поступово на 5 років (з 20 до 25 років) збільшується тривалість вислуги років, необхідної військовослужбовцям для призначення пенсії за вислугу років та змінюється розмір обчислення пенсій у відсотках залежно від вислуги років.

2. Максимальний розмір пенсії за вислугу років не може перевищувати 80 % відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

3. Пенсії обчислюватимуться з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. 

4. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

До Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"

1. Поступово підвищується пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, збільшуючись на 6 місяців кожні півроку, починаючи з ^ 1 вересня 2011 року. При цьому жінкам, які народилися у період з 1 вересня 1956 року по 31 грудня 1961 року передбачається компенсувати більш пізній вихід на пенсію збільшенням розміру пенсії. Після виходу на пенсію їм встановлюватиметься підвищення розміру пенсії в розмірі 2,5 відсотка за кожні 6 місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

У період до 1 січня 2015 року жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи матимуть право дострокового виходу на пенсію за віком. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшуватиметься на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовуватиметься протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, відсоток на який зменшено розмір пенсії переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

^ 2. Збільшується тривалість страхового стажу, необхідного для призначення пенсій за віком з 5 до 15 років.

3. Запроваджується максимальний розмір пенсії за віком (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на рівні десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

4. Збільшується тривалість страхового стажу з 20 років у жінок і 25 років у чоловіків до відповідно 30 і 35 років, необхідних для призначення пенсії за віком в мінімальному розмірі на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. У зв’язку з цим і підвищення до пенсій в розмірі 1 % від обчисленої пенсії (але не більше 1 % від мінімальної пенсії) встановлюватиметься лише за кожний рік роботи після 30 років у жінок і 35 років – у чоловіків.

5. Вносяться зміни до статті 29 Закону, згідно з якими особі, яка набула право на пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого абзацом першим статті 26 цього Закону, виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначатиметься з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону: на 0,5 % - за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців; на 0,75 % - за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.

^ 6. Збільшується тривалість страхового стажу з 5 до 15 років для призначення пенсій по інвалідності.

7. За наявності у непрацюючих інвалідів II і III груп страхового стажу – у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років, за їх вибором пенсія по інвалідності призначатиметься в розмірі пенсії за віком.

8. Для обчислення пенсії враховуватиметься заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року і до виходу на пенсію за даними персоніфікованого обліку. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або у разі, коли страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії у період до 1 січня 2016 року також враховуватиметься заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

9. Вносяться зміни щодо порядку виключення періодів роботи з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії. Так, за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключатиметься період до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням періодів, які включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім статті 24 цього Закону (періоди отримання допомоги по безробіттю) та підряд будь-якого періоду за умови, що зазначені періоди у сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Крім періоду в межах 10 % від загального стажу роботи, який можна виключати з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, пропонується надати можливість особі також додатково виключати періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону.

10. Для обчислення заробітку під час призначення пенсії застосовуватиметься середня заробітна плата в Україні за три календарні роки перед зверненням за призначенням пенсії.

11. При обчисленні коефіцієнтів заробітку передбачається за періоди отримання допомоги по безробіттю, які зараховуються до страхового стажу, враховувати лише мінімальну заробітну плату.

12. У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму мінімальний розмір пенсії за віком збільшуватиметься лише для непрацюючих пенсіонерів. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховуватиметься з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

13. Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам передбачається провадити лише з урахуванням стажу роботи після призначення пенсії (не менше 24 місяців страхового стажу) або з урахуванням стажу роботи і заробітку після призначення пенсії, але розрахунок пенсії провадити із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з урахуванням якого раніше було призначено (перераховано) пенсію.

14. Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, передбачений частиною четвертою статті 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", не поширюватиметься на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення", та які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

15. При переведенні з одного виду пенсії на інший для розрахунку розміру пенсії передбачається застосовувати показник середньої заробітної плати, який враховувався при обчисленні раніше призначеної (перерахованої) пенсії.

16. Достроково призначена пенсія за віком з урахуванням підпункту “г” частини першої пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення", пункту “в” частини другої статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" та статті 21 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" у період до досягнення пенсійного віку, встановленого законодавством для відповідної категорії осіб, працюючим пенсіонерам не виплачуватиметься.

17. Особам, які на дату досягнення загальновстановленого пенсійного віку, працюватимуть у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е”—“ж” статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення"(працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, спортсмени – заслужені майстри спорту, майстри  спорту міжнародного класу), і мають страховий стаж чоловіки ― 35, жінки ― 30 років на таких посадах, та якщо вони до цього не отримували будь-якої пенсії, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі десяти місячних їх пенсій станом на дату її призначення. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюватиметься у за рахунок коштів Державного бюджету України.


18. Щодо 2-го рівня - обов’язкової накопичувальної пенсійної системи

^ Законопроектом передбачається:

- запровадити накопичувальну систему пенсійного страхування (ІІ рівень) з року, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України;

- поширити дію ІІ рівня на осіб, яким на дату запровадження системи виповнилося не більше 35 років;

- встановити розмір страхового внеску з моменту впровадження системи на рівні 2 %  бази нарахування єдиного внеску на соціальне страхування із подальшим щорічним підвищенням на один відсоток до 7 %;

- адміністрування страхових внесків накопичувальної системи здійснювати через Пенсійний фонд України, а через 2 роки – за бажанням через недержавний пенсійний фонд;

- вносяться ряд уточнень щодо окремих понять, взаємовідносин у накопичувальній системі пенсійного забезпечення, сплати внесків, здійснення виплат, відповідальності різних суб’єктів тощо.

Вносяться окремі уточнення і до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення".


До Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"

Пропонується максимальну величину бази нарахування єдиного внеску - максимальну суму доходу застрахованої особи, збільшити з 15 до 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок.


Соціально-економічний департамент
Похожие:

Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconВельмишановний Вікторе Федоровичу! Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради поданий закон
Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради поданий законопроект «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» (реєстр. №7562...
Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconКабінету Міністрів України підготувати та подати до Верховної Ради України проект закон
Кабінетом Міністрів України, а також враховуючи Звернення Президента України до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України...
Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconВерховної Ради України від жовтня 2003 року № IV висновки І пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту закон
України, Послання Президента України до Верховної Ради України “Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічної та соціальної...
Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconНародний депутат україни
Відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України вношу на розгляд Комітету наступні пропозиції до проекту...
Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconАналіз проекту закону україни «про державний бюджет україни на 2006 рік»
Верховної Ради України в частині доходів. Водночас, варто відзначити, що низка змін проекту закону, поданого на друге читання в частині...
Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconКабінету Міністрів України: 1 Розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект закон
Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму
Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо забезпечення виконання соціальних зобов’язань держави)
Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 33, ст. 430 із наступними змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених...
Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconКабінетом Міністрів України юм. Азаров " " 2011 р закон УкраЇни Про внесення змін до кодекс
Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення...
Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconПроект Голові Верховної Ради України Литвину В. М. Президенту України
Учасники засідання членів Асоціації фінансистів України, обговоривши Основні напрями бюджетної політики на 2004 рік, в цілому підтримують...
Ц р. Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України, на заміну проекту Закон iconПоложення (норми) запропонованого проекту акта Закон України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р.
Відомості Верховної Ради України, 2001 р., №42, ст. 212; 2011 р., №100, ст. 3696
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов