Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» icon

Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання»НазваниеПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання»
Дата конвертации29.07.2013
Размер48.26 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання»


1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України «Про громадські об’єднання», який вводиться дію з 1 січня 2013 року, змінено загальні правові та організаційні засади реалізації права на свободу об’єднання, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об’єднань.

При цьому встановлено (ст.2), що «особливості регулювання суспільних відносин у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення окремих видів громадських об’єднань можуть визначатися іншими законами». Серед таких спеціальних законів – Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та Закон України «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності».

Водночас, правовий аналіз норм Закону про громадські об’єднання, їх співставлення з нормами Закону про професійні спілки та Закону про організації роботодавців дозволяє зробити висновок про принципові розходження між ними, які можуть стати підставою для неоднозначного розуміння і застосування норм Закону про громадські об’єднання на місцях.

Застосування на практиці Закону про громадські об’єднання навіть у сукупності із Законом про професійні спілки та Законом про організації роботодавців тягне за собою перманентні конфлікти профспілкових організацій та організацій роботодавців з органами державної влади і органами місцевого самоврядування через неоднозначність та взаємну суперечливість багатьох норм цих законів.

Професійні спілки і організації роботодавців є специфічними громадськими організаціями, їх діяльність разом з державою спрямована на масштабне регулювання суспільних відносин у сфері застосування праці, економіки, соціальної і бюджетної політики, зокрема, через систему колективних договорів та угод, а тому має забезпечуватися спеціальним законодавством.

В Україні в останні роки цілком сформовано правове поле, яким регулюються відносини соціального діалогу. Діють закони України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності», «Про соціальний діалог в Україні», «Про колективні договори і угоди», «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про охорону праці», Кодекс законів про працю України та інші, якими максимально повно врегульовано в тому числі засади реалізації права на свободу об’єднання працівників у професійні спілки, а роботодавців – у відповідні організації, а також порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення профспілок і організацій роботодавців.

Законом про соціальний діалог встановлено особливий порядок підтвердження профспілками і організаціями роботодавців репрезентативності на відміну від набуття всеукраїнського статусу за Законом про громадські об’єднання.

Сфера соціального діалогу у соціально-трудових відносинах має особливі механізми регулювання і на міжнародному рівні, що виділяє професійні спілки та організації роботодавців з-поміж інших громадських об’єднань, в тому числі в Україні. Тристоронній діалог «держава-профспілки-роботодавці» є наріжним каменем діяльності Міжнародної організації праці, акти якої визнані джерелом права в Україні.

Одним з таких актів є ратифікована Україною Конвенція МОП №87, згідно з якою держава має забезпечити максимально вільні умови утворення та діяльності професійних спілок та організацій роботодавців з єдиною умовою – підлягати власним статутам.


^ 2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є створення умов для збереження прав і гарантій на вільне утворення і ефективну діяльність організацій працівників та організацій роботодавців, а також реалізацію конституційного права на свободу об’єднання та міжнародних стандартів у сфері захисту права на організацію (конвенції Міжнародної організації праці № 87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію» та № 98 «Про застосування принципів права на організацію і ведення колективних переговорів»).

Для реалізації зазначеної мети законопроектом пропонується виключити зі сфери дії Закону України «Про громадські об’єднання» професійні спілки, їх організації та об’єднання і організації роботодавців, їх об’єднання.


^ 3. Правові аспекти

Питання у сфері утворення, діяльності та припинення професійних спілок, їх організацій та об’єднань і організацій роботодавців, їх об’єднань на сьогодні врегульовані такими законами України: Конституція України, «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності», «Про соціальний діалог в Україні», «Про колективні договори і угоди», «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», «Про охорону праці», Кодекс законів про працю України та іншими, що дає всі підстави для виключення зі сфери дії Закону України «Про громадські об єднання» зазначених організацій працівників та організацій роботодавців.

Виходячи із змісту проекту акта, його реалізація не потребує внесення змін до чинних актів або визнання актів такими, що втратили чинність.


^ 4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування після його прийняття та набрання чинності не впливатиме на видаткову та доходну частини державного або місцевого бюджетів.


^ 5. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.


6. Запобігання корупції

Законопроект не містить правил і процедур, які можуть нести ризики вчинення корупційних правопорушень.


^ 7. Громадське обговорення

Законопроект враховує зауваження і пропозиції, що надійшли від професійних спілок, їх організацій, об’єднань та організацій роботодавців, їх об’єднань.


8^ . Позиція соціальних партнерів

Законопроект підтримано СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та СПО сторони роботодавців на національному рівні.


^ 9. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект не є регуляторним актом.


10. Прогноз результатів

Прийняття зазначеного законопроекту дасть можливість зберегти права та гарантії на вільне утворення і ефективну діяльність організацій працівників та організацій роботодавців, які є наймасовішими та найвагомішими громадськими об’єднаннями серед інших об’єднань та законодавчо визнаними державою сторонами соціального діалогу з питань вироблення та реалізації державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин та забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві.

Також його прийняття дозволить запобігти виникненню перманентних конфліктів організацій працівників та організацій роботодавців з органами державної влади і органами місцевого самоврядування через неоднозначність розуміння та взаємну суперечливість багатьох норм спеціальних законів «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності» із Законом України «Про громадські об’єднання» і, як наслідок, створить умови для унеможливлення обмеження права на свободу об’єднання.Похожие:

Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» iconЗакон УкраЇни Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Верховна Рада Українипостановля є
Частину другу статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» (Офіційний вісник України, 2012 р., №30, ст. 1097) доповнити підпунктами...
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» iconПояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 60 Закону України „Про Кабінет Міністрів України Обґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України „Про внесення зміни до статті 60 Закону України „Про Кабінет Міністрів України”
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» iconПояснювальна записка до проекту Закону України про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України» розроблено відповідно до статті 129 Кодексу...
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» iconПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" Обґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» iconПорівняльна таблиця до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання»»
Дія цього Закону поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об'єднань...
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» iconПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Україні
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» iconПояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги по частковому безробіттю Обґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” щодо виплати допомоги по частковому...
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» iconПояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги по частковому безробіттю Обґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” щодо виплати допомоги по частковому...
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» iconПояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „ Про державну допомогу сім’ям з дітьми Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект акта розроблено на виконання заходів щодо виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна...
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» Обґрунтування необхідності прийняття акта Законом України «Про громадські об’єднання» icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта Проект Закону України „Про внесення зміни до статті 24 Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність”
Проект Закону України „Про внесення зміни до статті 24 Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність” розроблено з метою...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов