Обґрунтування необхідності прийняття акта icon

Обґрунтування необхідності прийняття актаНазваниеОбґрунтування необхідності прийняття акта
Дата конвертации12.04.2013
Размер44.13 Kb.
ТипОбґрунтування
скачать >>>


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

«Про технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна»


І. Обґрунтування необхідності прийняття акта.


В Україні система технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна існує понад вісімдесяти років. За весь цей час працівниками бюро технічної інвентаризації був накопичений значний досвід у цій сфері, напрацьовано унікальний, практично безцінний архів, який складається з історії будинків та будівель, засвідчений їх як первісний стан, так і поточні реконструкції, прибудови, знесення, зміни адреси, власників, оцінки та переоцінки на певному етапі, тощо. Все це дає власникам нерухомого майна спокійно жити і користуватися своєю власністю. Але попри всі відзначені позитиви, невирішених проблем у сфері технічної інвентаризації залишається чимало.

В умовах розвитку ринкових відносин з нерухомістю в Україні, активізації інвестиційної діяльності в будівництво житла та інших об'єктів нерухомого майна існує необхідність удосконалення діючого законодавства з технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна з метою підвищення рівня технічної інвентаризації на новий якісний ступінь та збереження діючих архівів, що ведуться на паперових носіях.

Прийняття Верховною Радою України Закону України "Про технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна" дає можливість упорядкувати правові відносини в області технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, а також розмежувати діяльність з технічної інвентаризації з діяльністю по державній реєстрації речових прав на нерухоме майно

Окремо слід відмітити, що відповідно до постанови Верховної Ради України від 09 грудня 2011 року було створено Робочу групу з питань опрацювання законодавчих пропозицій з питань інвентаризації об’єктів нерухомості. До роботи Робочої групи були залучені представники Мінбуду, Міністерства юстиції, органів місцевого самоврядування, Асоціації міст України, Всеукраїнської асоціації фахівців з питань реєстрації прав на нерухомість та технічної інвентаризації нерухомості, Української асоціації бюро технічної інвентаризації «Укртехінвентаризація».

За результатом проведеної роботи, більшість членів робочої групи підтримали пропозицію щодо необхідності розбудови діючої системи технічної інвентаризації на основі нових принципів.


ІІ. Цілі і завдання прийняття акта.


Законопроект спрямований на врегулювання відносин у галузі технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна та забезпечення зручного й оперативного обслуговування населення, підприємств, установ та організацій по наданню інвентаризаційних та інформаційних послуг в одній установі.


ІІІ. Загальна характеристика і основні положення нормативного акта.


У проекті Закону передбачається, що організацію та забезпечення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна в Україні здійснюють бюро технічної інвентаризації - комунальні підприємства за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна.

Законопроектом визначається компетенція центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства у сфері технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

Проект визначає перелік об’єктів нерухомого майна, які підлягають технічній інвентаризації, та підстави проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна.

Проектом передбачено, що роботи з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна здійснюються за обов’язковою участю заявника або його довіреної особи, у присутності якого проводиться обстеження з обов’язковим підписанням ним відповідних документів.

Законопроект поділяє технічну інвентаризацію на первинну та поточну та визначає мету їх проведення.

Проектом передбачено, що проведення технічної інвентаризації у випадку переходу права власності на об’єкт нерухомого майна не є обов’язковим, проводиться за домовленістю сторін договору.

У проекті Закону визначено перелік документів на підставі яких буде здійснюватись технічна інвентаризація об’єктів нерухомого майна.

Проектом передбачено, що матеріалів технічної інвентаризації складаються інвентаризаційні справи, технічні паспорти, довідки-характеристики, довідки про відсоток готовності об’єктів нерухомого майна незавершених будівництвом, довідки про розрахунок часток тощо.

Технічна інвентаризація об’єктів нерухомого майна, видача відповідних документів, надання відомостей про об’єкти нерухомого майна здійснюється за тарифами, затвердженими органами місцевого самоврядування.

Проект визначає, що дані технічної інвентаризації зберігаються на паперових та електронних носіях. Розпорядником інформації з архіву з технічної інформації є відповідний орган місцевого самоврядування. Доступ до архіву забезпечується шляхом надання інформації за письмовими запитами про отримання інформації.


ІV. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.


Законодавчими актами, які регулюють правовідносини у сфері технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна є:

Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”;

Цивільний кодекс України.


^ VІ. Фінансово-економічне обґрунтування.


В існуючих умовах органи місцевого самоврядування через розгалужену систему комунальних підприємств бюро технічної інвентаризації вже на сьогодні здійснюють технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна. Даний законопроект враховує існуючу інфраструктуру органів місцевого самоврядування, а реалізація положень цього закону на базі комунальних підприємств бюро технічної інвентаризації не потребує видатків державного та місцевих бюджетів, оскільки може бути профінансоване за рахунок коштів бюро технічної інвентаризації, які залишаються в їх розпорядженні за підсумками діяльності після сплати податків та обов’язкових платежів.


VІІ. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.


Запровадження нових принципів роботи бюро технічної інвентаризації сприятиме нормалізації роботи ринку нерухомого майна, поліпшенню інвестиційного клімату та запобіганню корупції на ринку нерухомого майна, надасть можливість органам місцевого самоврядування ефективніше виконувати свої функції по управлінню місцевим господарством.


Народні депутати України: С. ОСИКА

Ю. ВОРОПАЄВ

О. ЧЕРНОМОРОВ
Похожие:

Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Прийняття нового Закону про вищу освіту передбачено загальнодержавними програмами соціально-економічного розвитку України останніх...
Обґрунтування необхідності прийняття акта icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Міністерства праці та соціальної політики України „Про внесення змін до Порядку надання допомоги по безробіттю
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України «Про недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України»
Обґрунтування необхідності прийняття акта icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
«Про затвердження Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості...
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо убезпечення пенсійних активів)"
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
У сучасних умовах поширення інформаційно-комунікаційних технологій у комерційній діяльності, актуальним є питання щодо належного...
Обґрунтування необхідності прийняття акта icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для...
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних...
Обґрунтування необхідності прийняття акта icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на...
Обґрунтування необхідності прийняття акта iconОбґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України “Про внесення зміни до статі 71 Закону України "Про пенсійне забезпечення "
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов