Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір icon

Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збірНазваниеПояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір
Дата конвертации27.12.2013
Размер39.34 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>


ПРОЕКТ

Вноситься
Кабінетом Міністрів України

ЮМ. АЗАРОВ

“ ” 2013 р.

Закон УкраЇни

Про внесення зміни до статті 5
Закону України “Про судовий збір”
___________________________________

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Пункт 20 частини першої статті 5 Закону України “Про судовий збір” (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 14, ст. 87, № 21,
ст. 204, № 31, ст. 393, № 50, ст. 564, із змінами, внесеними законами України від 6 вересня 2012 року № 5207-VI та від
20 листопада 2012 року № 5496-VI) викласти у такій редакції:

“20) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій та виконавчі органи міських рад з питань соціального захисту населення — у справах, пов’язаних з призначенням і виплатою фізичним особам всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, виплат та доплат, установлених законодавством;”.

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Голова
Верховної Ради України^ ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України „Про внесення зміни

до статті 5 Закону України „Про судовий збір”


1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Починаючи з 2009 р. відбулися масові звернення громадян до судових органів з позовами щодо соціальних виплат до регіональних та місцевих органів соціального захисту населення (за цими судовими справами Мінсоцполітики зазвичай залучається у якості співвідповідача або третьої особи). На даний час судами прийнята значна кількість рішень на користь громадян на суму понад 2 мільйони гривень.

Оскарження судових рішень потребує сплати судового збору, на що кошти ні органам соціального захисту населення, ні Міністерству соціальної політики не передбачені.

Згідно зі статтею 2 Закону України „Про джерела фінансування органів державної влади” органи державної влади здійснюють свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування в межах, передбачених законами України про державний бюджет на відповідні роки. Постановою Верховної Ради України від 12.07.1996 № 327/96-ВР „Про структуру бюджетної класифікації України” визначена економічна структура видатків державного управління, що не передбачає видатків на сплату судового збору за рахунок видатків на утримання органів державної влади.

Пільги щодо сплати судового збору визначені статтею 5 Закону України „Про судовий збір”. Пунктом 20 цієї статті передбачено, що органи соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.

Однак ця норма судами не застосовується у випадках, коли вищезазначені органи оскаржують судові рішення у якості відповідачів. Окрім цього, зазначена пільга також не застосовується при оскарженні судових ухвал, що виносяться під час розгляду справи.

^ 2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України розроблено з метою забезпечення належного виконання Міністерством соціальної політики, місцевими органами соціального захисту населення завдань, визначених законодавством України, при розгляді спорів у судових органах.

^ 3. Правові аспекти

До актів, що діють у відповідній сфері суспільних відносин, належать Конституція України, Закон України „Про судовий збір”, Постанова Верховної Ради України від 12.07.1996 № 327/96-ВР „Про структуру бюджетної класифікації України”, Указ Президента України від 06.04.2011 № 389 „Про Положення про Міністерство соціальної політики України” (зі змінами).

^ 4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством фінансів України. Міністерством юстиції України погоджено із зауваженнями щодо невідповідності вимогам нормопроектувальної техніки, які враховані.

^ 6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

^ 7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

^ 9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери та не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об`єднань та всеукраїнських об`єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття акта сприятиме забезпеченню належного виконання Міністерством соціальної політики, органами праці та соціального захисту населення завдань, визначених законодавством України, при розгляді спорів у судових органах.


Міністр соціальної

політики України Наталія Королевська


"_____"__________2013 р.

Похожие:

Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" Обґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”
Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 60 Закону України „Про Кабінет Міністрів України Обґрунтування необхідності прийняття акта
Закону України „Про внесення зміни до статті 60 Закону України „Про Кабінет Міністрів України”
Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про відпустки"
До частини першої статті 19 Закону України “Про відпустки” (Відомості Верховної Ради України, 1997, №2, ст. 4; 2005, №2, ст. 36;...
Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПорівняльна таблиця до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"
Закону України "Про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного
Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПояснювальна записка до проекту Закону України про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України» розроблено відповідно до статті 129 Кодексу...
Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПояснювальна записка до проекту Закону України про внесення зміни до статті 6 Закону України “Про третейські суди”
Прийняття законопроекту обумовлене необхідністю забезпечення права споживача на захист своїх прав у суді загальної юрисдикції
Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення змін до статті 8 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”
В частині перерозподілу розміру єдиного внеску за класами професійного ризику виробництва
Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Україні
Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 12 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми щодо зарахування
Проект акта розроблено з метою впровадження додаткових заходів соціальної підтримки сімей з дітьми
Пояснювальна записка до проекту Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про судовий збір iconПояснювальна записка до проекту Закону України " Про внесення змін до статті 25 Закону України "
Про внесення змін до статті 25 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ””
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов