Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) icon

Пояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення зміни до Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок)НазваниеПояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення зміни до Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок)
Дата конвертации27.12.2013
Размер45 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>

Проект

вноситься народним депутатом України

Ю. Б. Дерев’янко
ЗАКОН УКРАЇНИ


Про внесення зміни до Розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) у штатному розписі працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери)


Верховна Рада України постановляє:

1. Розділ VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., N 50-51, ст. 572) доповнити пунктом 16 у такій редакції:

“16. Кабінету Міністрів України щорічно протягом чотирнадцяти календарних днів після набрання чинності Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік затверджувати розміри посадових окладів (тарифних ставок) для штатного розпису працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, у тому числі розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду.”

2. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2014 року.


Голова Верховної Ради В. РИБАК

України


^ ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


до проекту Закону України “Про внесення зміни до Розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок)

у штатному розписі працівників установ, закладів та організацій

окремих галузей бюджетної сфери)”  1. ^ Обґрунтування необхідності прийняття акта


Згідно з пунктом 3 частини першої статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України забезпечує проведення політики у сферах праці та зайнятості населення.

Зокрема, абзацом дев’ятим пункту 6 частини першої статті 20 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” встановлено, що Кабінет Міністрів України визначає відповідно до закону умови оплати праці працівників бюджетних установ та підприємств державного сектору економіки.

Частиною другою статті 8 Закону України “Про оплату праці” передбачено, що умови розміру оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Проте у останні роки склалася ситуація, коли Кабінет Міністрів України в порушення вищезазначених положень законодавства не забезпечує визначення з 1 січня розмірів оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету.

Так, у цьому році постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 р. № 197 “Про підвищення оплати праці правників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” з 1 січня 2013 р. у штатному розписі встановлюються посадові оклади (тарифні ставки) працівників у відповідних розмірах. При цьому майже три місяці працівники бюджетних установ і організацій не доотримували заробітну плату.

Таким чином, в порушення вищезазначених положень законодавства, Урядом України не забезпечено визначення з 1 січня 2013 року розмірів оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету.

Зазначена ситуація призвела до порушення соціально-економічних прав і законних інтересів чотирьох мільйонів працівників бюджетної сфери та зумовила зростання соціальної напруги в колективах бюджетних організацій, зокрема, серед працівників освіти, науки, охорони здоров’я та культури.  1. ^ Мета і завдання прийняття актаПроект Закону України “Про внесення зміни до Розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) у штатному розписі працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери)” розроблено з метою встановлення строку виконання зобов’язання Кабінетом Міністрів України повноважень, передбачених чинним законодавством, щодо встановлення розмірів оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету.


  1. ^ Загальна характеристика і основні положення проекту акта


Проектом Закону України “Про внесення зміни до Розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) у штатному розписі працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери)” пропонується доповнити пунктом 16 Розділ VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України, якими передбачити, що Кабінет Міністрів України щорічно протягом чотирнадцяти календарних днів після набрання чинності Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік затверджуватиме розміри посадових окладів (тарифних ставок) для штатного розпису працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, у тому числі розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду.


^ 4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання


Нормативно-правовою базою у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Кодекс законів про працю України, Бюджетний кодекс України, закони України “Про Кабінет Міністрів України”, “Про оплату праці”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” і від 25 жовтня 2008 р. № 939 “Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери”.

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законів України.


^ 5. Фінансово-економічне обґрунтування


Реалізація норм законопроекту не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України.


6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону


Прийняття проекту Закону України “Про внесення зміни до Розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) у штатному розписі працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери)” надасть можливість забезпечити соціально-економічні права чотирьох мільйонів працівників бюджетної сфери на визначення умов оплати праці у 2014 та наступних роках.


Народний депутат України Ю. Б. ДеревянкоПохожие:

Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) iconПояснювальна записка до проекту закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України та інших законів України
України зареєстровано ряд законопроектів про внесення змін до Бюджетного кодексу України. У більшості законопроектів пропозиції пов’язані...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) iconЗакон україни про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки
Внести до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., Nn 13-17, ст....
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) iconЗакон україни від 28 липня 2006 року n 51-v про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу"
Про внесення зміни до розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Конституційний Суд України"
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) icon1. Обґрунтування необхідності прийняття акта Проект Закону України „Про внесення зміни до пункту 16 розділу XV „Прикінцеві положення”
Закону України „Про внесення зміни до пункту 16 розділу XV „Прикінцеві положення” Закону України „Про загальнообов’язкове державне...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) iconМіністерство аграрної політики України
Закону України «Про внесення зміни до пункту 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) iconЗакон україни про внесення зміни до пункту 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів"
Пункт 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) iconПояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Прикінцеві та перехідні положення” Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) iconПояснювальна записка до проекту Закону України про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України» розроблено відповідно до статті 129 Кодексу...
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) iconПоложення (норми) запропонованого проекту акта Закон України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування
Закону України „Про внесення зміни до пункту 16 розділу XV „Прикінцеві положення”
Пояснювальна записка до проекту Закону України \"Про внесення зміни до Розділу VI \"Прикінцеві та перехідні положення\" Бюджетного кодексу України (щодо розмірів посадових окладів (тарифних ставок) iconПояснювальна записка До проекту Закону України „Про внесення змін та доповнень до Бюджетного кодексу України”
До проекту Закону України „Про внесення змін та доповнень до Бюджетного кодексу України”
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов