Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами icon

Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратамиНазваниеЗакон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами
Дата конвертации09.10.2013
Размер51.26 Kb.
ТипЗакон
скачать >>>


ПРОЕКТ

Вноситься
Кабінетом Міністрів України

ЮМ. АЗАРОВ

“ ” 2013 р.

Закон УкраЇни

Про внесення зміни до статті 7 Закону України
“Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування
у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,
зумовленими похованням” щодо зарахування до страхового
стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до
досягнення нею трирічного віку
_______________________________________________________

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I. В абзаці другому частини першої статті 7 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 14, ст. 71; 2011 р., № 2—3, ст. 11) слова “Період отримання виплат” замінити словами “Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат”.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Установити, що у разі, коли особи перебували у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 1 січня 2011 року до набрання чинності цим Законом, час відпустки зараховується до страхового стажу.

Голова
Верховної Ради України^ ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку"


^ 1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На даний час період, який зараховується до страхового стажу застрахованої особи при обчисленні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, визначено статтею 7 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” (далі – Закон № 2240) в реакції Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Відповідно до абзацу першого частини першої згаданої статті страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується дохід), крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Згідно з абзацом другим зазначеної частини до страхового стажу включаються періоди отримання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Оскільки єдиний внесок, що сплачується за особу в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, спрямовується лише до Пенсійного фонду України було визначено, що цей період зараховується до страхового стажу на пенсійне страхування, але не входить до страхового стажу на страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Невключення цього періоду до страхового стажу застрахованої особи спричиняє в подальшому зменшення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка надається Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з урахуванням страхового стажу.

Враховуючи численні звернення застрахованих осіб з цього питання, а також те, що до 01 січня 2011 року період знаходження застрахованих осіб у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку включався до страхового стажу, пропонується поновити їх право на зарахування періоду такої відпустки до страхового стажу. Це дозволить підвищити соціальні гарантії особам, які виконують таку важливу соціальну функцію як догляд за малолітніми дітьми.


^ 2. Мета і шляхи її досягнення

Прийняття законопроекту пов’язано з необхідністю поновлення права застрахованих осіб, які знаходяться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на зарахування цього періоду до страхового стажу як періоду, за який страхові внески сплачені на рівні мінімального внеску, шляхом внесення відповідної зміни до абзацу другого частини першої статті 7 Закону № 2240.

Це сприятиме встановленню належного рівня матеріального забезпечення, що надається за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, застрахованим особам, які знаходилися у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.


^ 3. Правові аспекти

Питання, що розглядаються, регламентуються Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.


^ 4. Фінансово-економічне обґрунтування

Ухвалення законопроекту не потребуватиме видатків з Державного бюджету України.

Виплата допомоги, при обрахунку якої враховується страховий стаж, здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в межах асигнувань, передбачених бюджетом Фонду.


^ 5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено без зауважень з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством юстиції України.


^ 6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.


61. Запобігання дискримінації

Проект акта не містить положень, які мають ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.


^ 7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.


^ 8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.


9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта погоджено без зауважень з Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.


10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.


11. Прогноз результатів

Прийняття акта дозволить поновити право застрахованих осіб, які знаходяться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на зарахування цього періоду до страхового стажу, що сприятиме підвищенню рівня їх соціального захисту.


Міністр соціальної

політики України Наталія Королевська


„___”_____________2013 рік

Похожие:

Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconПоложення (норми) запропонованого законодавства Кодекс України про адміністративні правопорушення Стаття 165 Порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,
Стаття 1655. Порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності...
Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconЗакон україни про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням

Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconЗакон україни
Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,...
Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconЗакон україни про внесення зміни до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника особам
Пункт третій частини другої статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (Відомості Верховної...
Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconЗакон україни про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Верховна Рада України постановляє
Частину дев’яту статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"...
Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconЗакон україни про внесення змін до статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо уточнення окремих положень
Внести до статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості...
Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconЗакон, постанова, указ тощо
Зу "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у зв'язкуз з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими...
Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconЗакон україни про внесення змін до статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» щодо мінімальних соціальних гарантій
У законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (Відомості Верховної Ради, 2000 р.,...
Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconЗакон України Про внесення зміни до статті 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо розміру пенсії по інвалідності
У частині другій статті 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (Відомості Верховної Ради України,...
Закон УкраЇни Про внесення зміни до статті 7 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами iconПрограма заходів 2 5 лютого 2011 р. Запоріжжя, Виставковий центр «Козак-палац», вул. Перемоги, 70-б 1 лютого, вівторок
Доповідь: «Зміни внесені до закону України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття у...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов