1. м. Вінниця (історична довідка) icon

1. м. Вінниця (історична довідка)Название1. м. Вінниця (історична довідка)
Дата конвертации03.05.2013
Размер155.48 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>
1. м. Вінниця

(історична довідка)

Започаткування літопису Вінниці з 1363 року пов’язане з намаганням Великого Литовського князівства утвердити своє володарювання на Поділлі після розгрому татаро-монголів.

Історія міста невід’ємна від історії українського народу, який упродовж усього життя боровся за право бути володарем своєї землі. Нелегко жилося нашим предкам під час міжусобних війн у Литовському князівстві, 30 спустошливих нападів татар зазнала Вінниця з 1400 до 1569 року. Але й за цих важких умов місто розвивалось як економічний і культурний осередок.

Найдавніша згадка про вінничанина, студента Краківського університету відома з 1469 року, а про першого ремісника – з 1508 року. У 1545 році у Вінниці налічувалось 273 будинки, через сім років - 429. Зі спорудженням у 1558 році нової фортеці на острові Кемпа виникло «Нове місто» на правому березі Південного Бугу і продовжувало розвиватись «Старе місто» на лівому.

За Люблінською унією Вінниця входила до складу Польщі і з 1598 року була центром Брацлавського воєводства. Про її відчутну роль у господарському житті краю засвідчують надані у 1580, 1593 і у 1634 роках привілеї безмитної торгівлі на всій території польсько-литовської держави і утвердження Магдебурзького права у 1640 році.

Важливі процеси у ті роки протікали у духовному житті її мешканців. Католики у 1617 та 1624 р.р. завершили будівництво двох монастирів, у 1642 р. відкрили єзуїтський колегіум. Серед православних віруючих наростала популярність вінницького братства Кузьми й Дем’яна, яке з останньої чверті XVI століття утримувало українську братську школу. Завдяки зусиллям відомого діяча культури Петра Могили та брацлавського підсудка Михайла Кропивницького у 1632 році відкрито православний колегіум.

Визначальною подією цього століття в історії міста був розгром польського війська у березні 1651 року козацькими полками під проводом славетного Івана Богуна. У 1643 та 1653 р.р. Вінницю відвідував Богдан Хмельницький.

Після приєднання Правобережної України до Росії і утворення Подільської губернії у 1797 р. місто стає центром Вінницького повіту, а на початку 1798 року у ньому запроваджено «Городовое положение», а по всій території Росії воно впроваджувалось лише після 1801 року. З цих часів помітне поступове зростання міста, і в 1860 році у ньому вже налічувалось 10 тис. жителів, 5 шкіл, лікарня, 190 крамниць. Працював театр.

Важливим стимулом подальшого розвитку міста стало будівництво Києво- Балтської залізниці та відкриття залізничного сполучення Козятин – Здолбунів, завдяки чому відкрились можливості безпосередніх зв’язків з Києвом, Одесою, Москвою, Петербургом, а також Польщею.

За останні 40 років XIX століття Вінниця зросла майже у три з половиною рази. Їй належало перше місце в Подільській губернії за розміром товарообігу.

Відчутно змінювалось місто на початку XX століття. У 1911 році побудовано першу чергу водогону, встановлено електроосвітлення. У 1912 році відкрито трамвайне сполучення Замостя з центром міста, завершено будівництво суперфосфатного заводу.

З 1914 року Вінниця стає адміністративним центром Подільської губернії.

Бурхливі події відбувались у місті протягом 1917-1918 рр. Владу утримували революційні комітети робітничих та солдатських депутатів, ставленики австро-угорських військ, денікінської армії. Між тим у готелі “Савой” у центрі міста тимчасово перебував уряд Української Народної Республіки.

У 1923 році місто стає центром округу, а з 1932 року і до нинішнього часу - адміністративним центром утвореної Вінницької області.

Непоправних втрат зазнало місто у роки репресій комуністичного режиму. Та найбільш спустошливої шкоди йому завдали німецькі окупанти, які встановили у Вінниці особливий режим у зв'язку з розміщенням неподалік ставки "Вервольф". Під час війни 1941-1945 рр. кількість жителів із 100 тисяч скоротилась до 27 тис., із 50 –ти промислових підприємств вціліли лише 10, повністю було зруйновано 1880 житлових будинків. Героїчними зусиллями вінничан та посланців інших регіонів країни наприкінці 1948 року майже повністю була відбудована промисловість міста, а у подальші роки в обласному центрі потужно розвивались електронна, радіотехнічна та металообробна та інші галузі.

З Вінницею пов’язав понад 20 останніх років життя вчений, хірург, основоположник польової хірургії, засновник Російського Червоного Хреста, автор 4-томного видання “Топографічної анатомії” М.І. Пирогов, котрий у свій час врятував від гангрени знаменитого італійця Джузеппе Гарібальді. Музей-садиба Пирогова М.І. з церквою-некрополем завжди викликають велику зацікавленість з боку гостей та місцевих жителів.

Вінничани пишаються тим, що у нашому місті розпочав творчий шлях Український академічний театр ім. І. Франка, відкривав невмирущу красу української пісні славетний М.Д. Леонтович. Під патронатом ЮНЕСКО у місцевому краєзнавчому музеї зберігається найбільша колекція Подільської ікони. Далеко за межами України відомі своєю виконавською майстерністю муніципальний хор і танцювальний колектив “Барвінок”.Великою популярністю у місцевих жителів та гостей користується літературно-меморіальний музей "великого сонцелюба", класика української літератури М.М.Коцюбинського, навколо якого гуртується та зростає творча молодь.

У місті відновлюються численні історичні та будуються нові культові споруди.Вінничани з великою повагою згадують міського війта Яцька Палагенка, страченого польською шляхтою за відстоювання незалежності міста, гайдамацького ватажка Гриву, селянського філософа Семена Олійничука, відомого художника Натана Альтмана, знавця Поділля Йосипа-Антонія Роллета, дослідника історії м. Вінниці Валентина Отамановського, письменника Михайла Стельмаха та багатьох інших, котрі вписали багато славних сторінок в історію міста.

З проголошенням Україною суверенності, внаслідок пробудження потужних демократичних сил Вінниця стала третім містом в Україні, у якому на головній площі з офіційної згоди місцевої влади замайорів синьо-жовтий прапор.

Нині Вінниця розкинулась впродовж 12 кілометрів на обох мальовничих берегах Південного Бугу. Вона постійно зростає, стає ошатнішою, набуває європейських рис.У нових економічних, соціальних та інших нинішніх умовах Вінниця продовжує поступово розвиватись як промисловий та адміністративний центр області, органічно пов’язаний з іншими регіонами держави.

Нині у Вінниці діють відомі далеко за межами України національні медичний, технічний, педагогічний та аграрний університети. В них щорічно здобувають освіту біля 900 зарубіжних студентів майже з усіх континентів світу. Науковий потенціал міста доповнюють 5 інститутів, 10 середніх спеціальних закладів, 9 науково-дослідних інститутів, 10 самостійних проектно-конструкторських організацій та 2 науково-конструкторські підрозділи. На основі колишнього санаторію Військово-Повітряних сил утворено Головний лікувально-діагностичний, експертно-реабілітаційний та науково-методологічний військово-медичний центр Військово-Повітряних сил України, у якому створено відділення аерокосмічної медицини, впроваджено складні лікувально - реабілітаційні прийоми та методики.
2. Федерація легкої атлетики Вінницької області:


Президент федерації Олександр Мендусь

Віце-Президенти Олена Бех, Василь Митурич

Відповідальний секретар Костянтин Москалюк


^ 3. Організаційний комітет по проведенню змагань:


 1. Спірідонова Любов Михайлівна

заступник голови облдержадміністрації, голова оргкомітету

 1. Фєнєв Олександр Анатолійович

начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, заступник голови оргкомітету

 1. ^ Ворона Анатолій Микитович

заступник Вінницького міського голови, заступник голови оргкомітету


Члени оргкомітету


 1. Діденко Лідія Олексіївна

начальник управління охорони здоров`я та курортів ОДА

 1. Коваленко Любов Григорівна

генеральний директор обласної державної телерадіокомпанії

 1. Краєвський Сергій Станіславович

голова комітету по ф/к і спорту Вінницької міської ради

 1. Любовський Ігор Євгенович

генеральний директор КП «Обєднана дирекція міських ПКіВ»

 1. Мендусь Олександр Петрович

президент федерації легкої атлетики Вінницької області

 1. Москалюк Костянтин Михайлович

старший тренер збірної команди України з легкої атлетики

 1. Новік Федір Петрович

голова відділення НОК України Вінницької області

 1. Нонік Валерій Вікторович

начальник ГУ МВС України у Вінницькій області

 1. Олійник Олександр Миколайович

заступник начальника управління з питань ф/ та спорту ОДА

 1. Сергеєв Валерій Васильович

директор МДЮСШ № 1

 1. Чернищук Сергій Никифорович

головний лікар обласного лікувально-фізкультурного диспансеру


Термін проведення змагань: 14-15 липня 2010 року.

День приїзду команд 13 липня 2010 року.


 1. Розміщення.

Розміщення областей за квотою:


^ Готель Південний Буг


Гуртожиток ВФДАКККМ

Гуртожиток ДП ЖЕК «Маяк»

- квота 9 осіб

Донецька

Запорізька

Харківська

Київська

м.Київ

- квота 5 осіб

Сумська


- квота 9 осіб

Дніпропетровська

квота 5 осіб

Житомирська

Полтавська

Тернопільська

Львівська

Луганська

Чернігівська

- квота 9 осіб

Черкаська,

Одеська

- квота 2 особи

Чернівецька,

Волинська,

Хмельницька,

Рівненська,

Херсонська,

Миколаївська,

АР Крим,

І-Франківська,

Закарпатська,

Кіровоградська,

м.Севастополь

^ Розміщення за квотою лише після проходження мандатної комісії.

Розміщення поза квотою - гуртожитки вартістю від 40 до 65 грн. (попередити оргкомітет до 1 липня 2010 року)


5. Транспорт.

З залізничного вокзалу м. Вінниця проїзд до парку культури і відпочинку ім. Горького трамваєм № 4 (зупинка майдан Гагаріна), трелейбусом №№ 5, 11 (зупинка ЗОШ № 2), маршрутними таксі № 34 (зупинка майдан Гагаріна), № 61 (вхід до ЦПКіВ з вул. Першотравнева).

З центрального автовокзалу - маршрутними таксі № 61 (вхід до ЦПКіВ з вул. Першотравнева).

З західного автовокзалу - трамваєм № 2,4,5, маршрутним таксі № 34 (зупинка «Книжка»), маршрутним таксі № 61 (вхід до ЦПКіВ з вул. Першотравнева).


Мандатна комісія та секретаріат змагань знаходяться на стадіоні МДЮСШ № 1 у ЦПКіВ за адресою: вул. Хлібна 1.

^ 6. Медичне обслуговування.

Змагання обслуговуватимуться бригадою карети швидкої допомоги та спортивними лікарями, які будуть знаходитись у районі фінішу.

^ 7. Технічна нарада.

Технічна нарада проводитиметься 13.07 о 17.00 на північній трибуні стадіону.

Нарада суддівської колегії – о 18.00.

На технічний нараді від кожної команди можуть бути присутніми не більше 2 осіб (тренер i представник команди). На нараді також присутні:

 • представники місцевого організаційного комітету;

 • керівник змагань;

 • технічний делегат змагань;

 • офіційні особи змагань;

 • головний секретарПопередній регламент Технічної наради включає:

Представлення офіційних осіб змагань

Інформативний інструктаж технічним делегатом

Технічна інформація

Процедура i списки в зоні реєстрації

Розклад змагань

Протести

Місця для розминки

Церемонії відкриття i закриття

Інформація від делегатів допінг-контролю.

^ 8. Режим роботи мандатної комісії

Мандатна комісія працюватиме - 13.07.2010 р. з 9:00 до 16:00. Кожна команда повинна надати мандатній комiсiї письмову (друковану) заявку на участь у змаганнях, завірену лікарсько-фізкультурним диспансером, облспортуправлінням та обласною федерацією легкої атлетики. Заявка може бути відхилена технічним делегатом, якщо вона не відповідає Положенню про змагання. Попередню заявку необхідно надіслати до оргкомітету не менше, як за 10 днів до початку змагань на електронну адресу: moskalyuk55@mail.ru. За 3 дні до початку змагань необхідно надіслати фінішну заявку.

Офіційні заявки (з мокрими печатками) надаються до закінчення роботи мандатної комісії.

^ 9. Остаточне підтвердження

Представники команд повинні надати мандатній комісії оригінал або кcepoкoпію паспорту (свідоцтва про народження) спортсмена та членський квиток ФЛАУ.

^ 10. Церемонія нагородження

Церемонія нагородження проходитиме згідно розкладу.

11. Церемонія відкриття

Церемонія відкриття відбудеться на 14.07.2010 року об 15.45 год.

^ 12. Контактна інформація

За подальшою інформацією, що стосується організації і проведення фіналу Кубку України, звертайтеся, будь ласка, до Москалюка Костянтина Михайловича за тел. 067-307-84-84, або за електронною адресою:moskalyuk55@mail.ru


^ 13. Розклад змагань


1-й день, 14липня, середа

^ 15:45 Урочисте відкриття змагань

Біг 100м

Ж

ФІНАЛ

16:0016.10

Стрибки у висоту

Ж

ФІНАЛ


16:15

Стрибки у довжину

Ж

ФІНАЛ

Біг 100м

Ч

ФІНАЛ

16:20


Біг 400м

Ж

ФІНАЛ

17:00


Біг 400м

Ч

ФІНАЛ

17:30


Біг 400м з/б

Ж

ФІНАЛ

18:10


Біг 400м з/б

Ч

ФІНАЛ

18:3518:10

Стрибки у висоту

Ч

ФІНАЛ


18:20

Стрибки у довжину

Ч

ФІНАЛ

Біг 1500м

Ж

ФІНАЛ

18:55


Біг 1500м

Ч

ФІНАЛ

19:10


Біг 5000м

Ж

ФІНАЛ

19:30


Біг 5000м

Ч

ФІНАЛ

19:55


2-й день, 15 липня, четверг

Біг 3000м з/п

Ж

ФІНАЛ

09:00


Біг 3000м з/п

Ч

ФІНАЛ

09:15


Біг 3000м

Ж

ФІНАЛ

9:30


Біг 3000м

Ч

ФІНАЛ

9:45


Біг 200м

Ж

ФІНАЛ

10:1510:30

Потрійний стрибок

Ж

ФІНАЛ

Біг 200м

Ч

ФІНАЛ

10:35


Біг 110м з/б

Ч

ФІНАЛ

11:25


Біг 100м з/б

Ж

ФІНАЛ

11:45


Біг 800м

Ж

ФІНАЛ

12:00


Біг 800м

Ч

ФІНАЛ

12:15


Біг 4 х 100м

Ж

ФІНАЛ

12:5012:05

Потрійний стрибок

Ч

ФІНАЛ


12:10


Біг 4 х 100м

Ч

ФІНАЛ

13:00


Біг 4 х 400м

Ж

ФІНАЛ

13:10


Біг 4 х 400м

Ч

ФІНАЛ

13:25


14:00 Урочисте закриття змагань.

Похожие:

1. м. Вінниця (історична довідка) icon1. м. Вінниця (історична довідка)
Започаткування літопису Вінниці з 1363 року пов’язане з намаганням Великого Литовського князівства утвердити своє володарювання на...
1. м. Вінниця (історична довідка) iconІсторична довідка про Вінницьку цркл
Вінницька цркл розпочала свою роботу у 1954р у пристосованому приміщенні. Потужність поліклініки 50 відвідувань на добу, стаціонару...
1. м. Вінниця (історична довідка) iconВідділ виховної роботи Історична довідка
О. Корольчук, Т. Шопова, П. А. Пономаренко, В. І. Бездєтков, Г. П. Мурогов, В. Дружук, М. О. Мотуляк, А. М. Савченко, Л. Й. Грицай,...
1. м. Вінниця (історична довідка) iconІсторична довідка
Один із відомих американських вчених-конституціоністів Клінтон Росистор вважав: «Немає щастя без свободи, свободи без самоврядування,...
1. м. Вінниця (історична довідка) iconМ. Вінниця 10. 10. 08 Звернення суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію алкогольних та слабоалкогольних напоїв у місті Вінниця до Вінницької обласної Ради,
Вінниця до Вінницької обласної Ради, щодо приведення у відповідність до чинного законодавства рішення 19 сесії обласної Ради 5 скликання...
1. м. Вінниця (історична довідка) icon«Контроль громадськості за станом використання прибережної захисної смуги ріки Південний Буг в межах міста Вінниця»
Південний Буг в межах міста Вінниця дійшли висновку, що наявна нагальна необхідність активних дій з метою збереження водних об’єктів...
1. м. Вінниця (історична довідка) iconРеферату : ipsecurity Розділ : Комп'ютерні науки ipsecurity Зміст Вступ Що таке безпека ipsecurity? Історична довідка появи протоколу
На початку вісімдесятих років розпочалася стандартизація мов програмування, а потім І протоколів взаємодії мереж. Результатом цієї...
1. м. Вінниця (історична довідка) iconРеферату : Історико-етнографічна довідка Прикарпаття Розділ : Народознавство Історико-етнографічна довідка Прикарпаття план І. Вступ. Історико-етнографічна довідка Прикарпаття
Прикарпаття – чудовий, квітучий край України. Кругом високі гори, запашні ліси, шовкові долини, п’янке смерекове повітря
1. м. Вінниця (історична довідка) iconПідсумки всеукраїнських фінальних змагань з футболу на призи клубу „Шкіряний м’яч” 2007/2008 Молодша вікова група – 1997 р н
Зош №12 м. Куп’янськ зош №4 м. Каховка 2: 1 нвк с. Щасливе зош №27м. Вінниця 3: 1 зош №4 м. Каховка зош №27 м. Вінниця 0: 1 зош №12...
1. м. Вінниця (історична довідка) iconСплавський Ілля Степанович 1956 р н. У1981 р закінчив Вінницький медичний університет, з 2005 р працює головним лікарем Літинської црл. Історична довідка
У1981 р закінчив Вінницький медичний університет, з 2005 р працює головним лікарем Літинської црл
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов