Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» icon

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки»НазваниеОбґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки»
Дата конвертации02.08.2013
Размер49.37 Kb.
ТипОбґрунтування
скачать >>>


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності суб’єктів господарювання на ринку комунальних послуг»


  1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту


Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки», пріоритетів діяльності міністерств на 2008 рік, схвалених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 № 366-р, та з метою вдосконалення нормативно-правової бази з питань ліцензування.

Концепцією вдосконалення державного регулювання природних монополій, схваленою Указом Президента України від 27.09.2007 № 921, визначено, що основними недоліками національного законодавства з питань регулювання діяльності суб’єктів господарювання, які виробляють (реалізують) товари на ринку, що перебуває у стані природної монополії, та діяльності суб’єктів господарювання, що діють на суміжних ринках, є його внутрішня неузгодженість та певна невідповідність європейським стандартам.

Регулювання відносин у сфері теплопостачання, а також централізованого водопостачання та водовідведення має свої особливості, зумовлені тим, що суб’єкти господарювання у сфері централізованого водопостачання і водовідведення та централізованого постачання теплової енергії є суб’єктами природних монополій. У зв’язку із цим споживачі їхніх товарів або послуг позбавлені права вибору.

Крім того, діяльність суб’єктів природних монополій у цих сферах та суб’єктів господарювання, що діють на суміжних з ними ринках, має велику суспільну значимість, оскільки їхні товари або послуги споживаються всіма прошарками населення.

Таким чином, питання застосування єдиного підходу до діяльності суб’єктів господарювання, які виробляють (реалізують) товари на ринку, що перебуває у стані природної монополії, та діяльність суб’єктів господарювання, що діють на суміжних ринках, незалежно від сфери діяльності потребують врегулювання, шляхом внесення змін щодо правового регулювання ліцензування до Законів України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про теплопостачання», «Про питну воду та питне водопостачання».


^ 2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект розроблено з метою вдосконалення порядку ліцензування діяльності суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання та централізованого водопостачання і водовідведення.

Завданням законопроекту є створення законодавчих умов для ефективного функціонування суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання та централізованого водопостачання і водовідведення та, як наслідок, надання споживачам відповідних послуг у необхідних обсягах, належної якості та за доступними цінами.

Законопроектом передбачається внесення змін до декількох законів України.

Зокрема, передбачається внесення змін до Закону України «Про ліцензування певних господарської діяльності» в частині врахування специфіки та технологічних процесів виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії та її постачання, як окремих видів діяльності. Серед яких транспортування теплової енергії є монопольним видом діяльності, а виробництво та постачання теплової енергії – суміжними ринками.

Ліцензування діяльності суб'єктів господарювання природних монополій у сфері тепло-, водопостачання та водовідведення є одним із засобів державного регулювання господарської діяльності та здійснюється не для встановлення штучних обмежень цієї діяльності, а з метою захисту прав споживачів, які користуються послугами суб’єктів природних монополій, шляхом регулювання діяльності підприємств, що займають монопольне становище.

Законопроектом передбачається, що центральний орган виконавчої влади у сфері теплопостачання здійснює ліцензування діяльності з виробництва теплової енергії в обсягах, встановлених ліцензійними умовами (крім діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС та когенераційних установках і установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії). Іншими органами регулювання в сфері теплопостачання також є Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та Національна комісія регулювання електроенергетики України.

Крім того, законопроектом передбачається внести зміни до Законів України «Про теплопостачання» і «Про питну воду та питне водопостачання» в частині встановлення повноважень компетентних органів щодо здійснення контролю за ліцензованою діяльністю. Також визначено механізм призначення тимчасової адміністрації, її права та обов’язки та умови припинення діяльності тимчасової адміністрації.


^ 3. Правові аспекти

На момент підготовки законопроекту стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання не дозволяє вирішити тих завдань та цілей, які покликаний вирішити законопроект.

Законопроект розроблено з дотриманням та відповідно до інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері житлово-комунального господарства, зокрема: Конституції України, Законів України „Про природні монополії”, „Про житлово-комунальні послуги” та ін.

^ 4. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація цього законопроекту не передбачає залучення державних коштів та внесення змін до Державного бюджету України.

^ 5. Позиція заінтересованих органів


Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності суб’єктів господарювання на ринку комунальних послуг» опрацьовано з такими заінтересованими центральними органами виконавчої влади:

- Міністерство економіки України;

- Міністерство фінансів України;

- Антимонопольний комітет України;

- Національна комісія регулювання електроенергетики України;

- Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва.


^ 6. Регіональні аспекти


Реалізація змін до Закону України сприятиме підвищенню ефективності державного регулювання на ринку природних монополій у житлово-комунальній сфері, забезпеченню балансу інтересів суб'єктів господарської діяльності, споживачів їх послуг та захисту прав споживачів та суспільства загалом.


^ 7. Громадське обговорення


Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності суб’єктів господарювання на ринку комунальних послуг» не потребує консультацій з громадськістю.


8. Прогноз результатів


Прийняття цього законопроекту буде сприяти застосуванню ефективних форм державного регулювання у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, що, в свою чергу, сприятиме зниженню соціальної напруги у суспільстві, пов’язаної з неефективним функціонуванням підприємств, що здійснюють діяльність у цих сферах.


Міністр О.Ю. Кучеренко
Похожие:

Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconЗакон україни про Загальнодержавну програму реформування І розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки
Програми регіональні та місцеві програми (заходи) реформування І розвитку житлово-комунального господарства
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconЗакон україни про Загальнодержавну програму реформування І розвитку житлово-комунального господарства на 2009 2014 роки
Затвердити Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009 2014 роки (далі Програма),...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconДодаток до рішення Броварської міської ради від № Програма реформування і розвитку
Бровари на 2012- 2014 роки (далі Програма) розроблена на виконання Закону України „Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconДодаток до рішення районної ради від 26 грудня 2007 року програма
Програма енергозбереження у Бахмацькому районі на 2007 – 2010 роки (далі Програма) розроблена на виконання Закону України “Про Загальнодержавну...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconПоложення про Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства наказую : Затвердити Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій (додаються)
Відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму реформування І розвитку житлово-комунального господарства на 2004 2010...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconПоложення Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки», та Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»
Національна стратегія децентралізації та реформи місцевого самоврядування в Україні на 2010-2013 роки
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconРішення 06 травня 2011 року №79 Про хід виконання програми реформування І розвитку житлово-комунального господарства
Карпуші О. Д. про хід виконання програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Корецького району на 2010 – 2014...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconРішення №277 15 листопада 2012 року 14 сесія 6 скликання Про хід виконання Програми реформування І розвитку житлово-комунального господарства
Відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання районної Програми реформування...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconРішення 15 листопада 2012 року 14 сесія 6 скликання Про хід виконання Програми реформування І розвитку житлово-комунального господарства Тульчинського району на 2011-2014 роки
Відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання районної Програми реформування...
Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту Проект розроблено на виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки» iconРішення від 26 травня 2009 р. Про внесення змін та доповнень до «Програми реформування І розвитку житлово-комунального господарства Бахмацького району на 2005 2010 роки»
Відділу житлово-комунального господарства райдержадміністрації забезпечити організаційне виконання Програми та інформувати районну...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов