Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 icon

Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2НазваниеКрилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2
Дата конвертации02.08.2013
Размер71.9 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1

Феденко О.О. Відгук про тренінг 2

Стоцька Олена Враження про тренінг «Школа майбутнього» 3

Водолазська Т.В. Что нам стоит дом построить? 3

Cтадник С. М.: “Мої враження від тренінгу – “Школа майбутнього”. 4Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг
«Счастье не втом, что мы в чём-нибудь преуспели,

а в самом преуспевании».

Томас Гобс

Місяць квітень видався надзвичайно напруженим, сумбурним, завантаженим різними подіями, тому зустріч з голландськими колегами та робота в новому проекті – найкраща, найсвітліша подія, яка в наші заклопотані трудові будні внесла ноту приємних відчуттів, почуттів і вражень. Особисто я була рада зустрічі і надзвичайно задоволена спілкуванням. За два дні роботи з’явилися нові друзі, а колеги, яких я знала вже три роки, розкрилися з іншого боку. Вважаю, що всім нам пощастило.

«Трудно что-либо предвидеть,

а уж особенно будущее».

^ Нильс Бор.

Наші друзі допомогли пригадати нам, що ми ще вміємо мріяти. І вміємо робити це чудово. Бо останнім часом нам не до мрій і не до фантазій. Життя вимагає конкретних дій за готовим планом чи сценарієм. І ти перетворюєшся у слухняного виконавця. Сказали – зробили. І так щодня. А мріяти виявилося так цікаво, так захоплююче.

Ви тільки подумайте – за 2 дні 20 мрійників не тільки побудували стратегію, а й чітко вималювали образ нової «школи – мрії», наповнили її учнями, ідеями, створили нове освітнє середовище, написали режим роботи школи, заповнили дозвілля дітей, відродили село, зміцнили селище, розбудували місто. Одержали яскравий результат. З’явилась реальна можливість мрію побачити.

«Чудеса иногда случаются, но над

этим приходится очень много работать».

^ Х. Вайцман

Створюючи образ нової школи, мене постійно терзала думка, що все це зі мною вже колись відбувалося. І це дійсно так. Пам’ятаєте 80-ті роки, коли на навчання в школу чекали 6-річок. Тоді з’явилося багато розмов про нову школу.

На навчання у Кременчуцьке педучилище я приїхала із сільської школи, з Богом забутого Семенівського району. І в училищі нам говорили, що вже зовсім скоро зміниться шкільне життя і нам випаде щастя працювати учителями у «диво-школі».

І ми у мріях бачили себе тільки вчителями нової школи. Пройшло три роки, на практику я прийшла у школу №10 м. Кременчука і не повірила своїм очам: у школі за партами – 6 річні діти, є спальна кімната, ігрова кімната, урок – схожий на захоплюючу гру, клас – райський куточок із живих квітів, іграшок, книжок. Учитель-батьки-учні - єдина дружна сім`я. Школа-мрія стала реальністю і в містах, і в районних центрах, і в селах. В той час це було прекрасно.

«Если вы можете это вообразить,

вы сможете это сделать».

^ Уолт Дисней.

Перш ніж робити, потрібно уявляти кінцевий результат. І ми це зробили. За ці дні, які пройшли після зустрічі, думка про нову школу постійно тривожить душу. І ідеї народжуються одна за другою. Під час наступної зустрічі ми, сподіваюсь, вибудуємо таку «школу-мрію», що голландські колеги побажають залишитись жити і працювати в Україні Збудуємо школу, яка б стала втіленням мрій дітей, батьків, учителів. А для цього потрібно не так і багато : навколо ідеї зібрати колектив молодих, цілеспрямованих, творчих однодумців і разом втілювати в життя власну мрію, досвід, побажання. А ще хотілося щоб разом з нами помріяли люди, від яких залежить початок революційних перетворень в освіті, Ми відкриті для співпраці з усіма, хто не байдужий до школи, до освіти.


Н.О.БИКОВА Враження щодо тренінгу «Школа майбутнього»


Ми, працівники освіти, - виконавці державного замовлення. Ідеї – це добре, але кожен із нас повинен розуміти : для чого?

На брак геніїв наша українська земля ніколи не скаржилася. І це ще раз підтвердило те поважне зібрання, яке намагалося будувати «школу майбутнього». Багато ідей, розумні думки, які, до речі, старанно заносилися до ноутбука іноземними тренерами і , мабуть, будуть використані для удосконалення своєї освіти. Напевно, ми бачимо все набагато ширше. Але без мети наші ідеї й не можуть бути впроваджені. Для цього повинна бути воля наших керівників на рівні держави. А національна ідея, а тим паче, мета – відсутні. Ідеї не підкріплені матеріально так і залишаються ідеями, і скільки їх напрацьованих так і лежить у схронах та припадають пилом.

Але це не означає, що такі тренінги не потрібні. Тренінг вважається вдалим, якщо на ньому ти набув тих знань та навичок, які будуть впливати на підвищення ефективності твоєї подальшої роботи, але не хотілося б почувати себе в ролі постійного донора.

Не так все погано у нас було в освіті, не хотілося б, щоб Україну відносили до країн, що тільки почали розвиватися, на кшталт африканських. Ідеї великих педагогів В.О. Сухомлинського, А.С.Макаренка та ін. використовуються у тих же західних країнах, як нові у наш час.

Але не треба зупинятися. «Школа майбутнього» - це те вічне питання, яке потребує наших із вами розумових зусиль та матеріальних вкладень нашої держави для досягнення загальнонаціональної мети.

Директор Кременчуцького ліцею №11


^

Феденко О.О. Відгук про тренінг
Мені сподобався тренінг «Школа майбутнього» у рамках українсько-нідерландського проекту «Громадські платформи освітніх реформ в Україні».

Проект "Школа майбутнього" визначає перспективи розвитку освітньої галузі і я щиро вдячний, що в цьому серйозному проекті знайшлось місце представнику звичайної сільської школи.

Цілі освіти прямо пропорційні цілям суспільства. Чи потрібна школа у селі в 2028 році ???.... , тоді участь у проекті мені вкрай потрібна!

Школа в селі – соціально-культурний центр, осередок освіти, духовності. Школа в селі - Берегиня традицій, звичаїв і обрядів нашого народу. Вірю

в майбутньому їй буде приділено набагато більше уваги.

Отриманий досвід допоможе мені провести такий тренінг з учителями школи, представниками влади, керівниками господарств, щоб спільними зусиллями розробити власне бачення майбутнього саме сільської школи.

Щиро вдячний організаторам тренінгу.

Планую провести тренінг у школі в кінці травня 2008 року.


Директор Бугаївської школи І-ІІІ ступенів

Глобинського району

Феденко О.О.

^

Стоцька Олена Враження про тренінг «Школа майбутнього»Тренінг подарував нагоду розширити та упорядкувати знання з теми «Школа майбутнього», почути точку зору інших (колег та тренерів) про школу майбутнього та на 80-90 % полегшити підготування до проведення власної сесії.

Це стало можливим завдяки тому, що нідерландські фасилітатори запропонували грамотно збудовану систему запитань для діалогу про школу майбутнього та цікаві методи організації навчання й дискусії. Власне це найбільше й сподобалося - підхід до конструювання образу школи на основі параметрів майбутнього життя.

Формула школи майбутнього з моєї точки зору:

Ш М =

інтегрований зміст навчання + наявність у школі всіх видів навчальних, виховних і розвивальних структур, які можуть професійно забезпечити розвиток обдаровань і талантів дітей: академічного, соціального, художнього, технічного, спортивного, духовного тощо + методи навчання, які стимулюють творчість, креативність + сприятлива морально-психологічна атмосфера + асертивність як стиль спілкування учасників освітнього процесу + більш індивідуальне і самостійне навчання, що означає можливість вибору дітьми різних освітніх міжпредметних стежок, індивідуальних програм, методів, темпу навчання, а в старших класах освітніх профілів + децентралізація управління, програми навчання та виховання створюються школою + збереження і зміцнення здоров‘я учнів + учитель-фасилітатор + мультимедійні документи в ролі підручників + морально-етичне виховання дітей, вибудуване на християнських цінностях.


^

Водолазська Т.В. Что нам стоит дом построить?Пригадуєте слова дитячої пісеньки: «Что нам стоит дом построить: нарисуем – будем жить»? Нідерландці подарували таку можливість учасникам тренінгу «Школа майбутнього». Не шкодуючи сил і паперу, фасилітатори з ентузіазмом взялися за втілення мрії на папері, «крокуючи у прекрасне майбутнє». Створені моделі вражали оригінальністю, сміливістю думок. На жаль, існують вони тільки на папері.

^ Все так гладко на бумаге, да забыли про овраги

Про школу майбутнього мріяв кожний: коли вчився в школі, здобував освіту у вузі, починав педагогічну діяльність. Особисто у мене мрії розвіялись дуже швидко – у перший же рік роботи, залишивши гіркий присмак утопії.

Отримавши перший урок, зрозуміла: феномен гарної школи не пов'язаний а ні з місцем її розташування (бо як тоді пояснити успіх сільської школи, де працював Сухомлинський), а ні з матеріально-технічним обладнанням (хіба ми не бачили школи «повний фарш» з низькою результативністю), а ні з кваліфікацією вчителів (вчителів з вищою категорією багато, а учнів, що отримали якісну освіту – значно менше).

Школа майбутнього сьогодні – химера, нездійснена мрія, про яку всі говорять, але ніхто не вірить у її існування.

^ А сегодня что для завтра сделал я?

Урок другий (його я отримала під час тренінгу) – якщо я живу мрією, якщо мене підтримують і мені вірять – мрія стане реальністю. У моїй мрії живуть люди не тільки схильні до вигадок, вони вміють і люблять працювати.

А школа завтрашнього дня починається вже сьогодні.

^

Cтадник С. М.: “Мої враження від тренінгу – “Школа майбутнього”.Тренінг “Школа майбутнього”, який проводили тренери Міжнародного центру вдосконалення шкільництва (Нідерланди) - Шпір Тендосхат та Альберт Ян Крікке, в черговий раз пройшов успішно, результативно, сприяв професійному зростанню учасників тренінгу. Твердо переконана, що подібні освітянські заходи допомагають стати більш відкритішими, демократичнішими, лояльнішими до колег, суспільства в цілому, і в першу чергу, до самих себе.

Дуже сподобалась тема тренінгу – “Школа майбутнього”. Адже немає в суспільстві більш важливішого й багатограннішого явища ніж школа. Якою є школа сьогодні? Чим вона живе? Про яку школу мріють вчителі, директори, методисти? Відповіді на ці питання цікаво було з’ясовувати разом, у ході колективного обговорення та взаємодії. Сподобався психологічний комфорт, невимушеність у спілкуванні, можливість вільно пересуватись у приміщенні, розташовуватися у колі, об’єднуватися у малі групи... Особливо сподобалось працювати з ілюстративними матеріалами по створенню колажів. Думаю, що я використаю цей принцип наглядності по формуванню образу майбутньої демократичної, успішної школи при проведенні свого тренінгу. Сподобалися голландські колеги своєю приємністю, доброзичливістю, відкритістю, а головне професіоналізмом.

Показником результативності колективної тренінгової роботи було почуття задоволення членів нашої команди від спільної роботи, а кожного учасника – від власного внеску та отриманого результату.Похожие:

Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconАсоціація гайдів україни / агу тренінг „2 в Життя на природі”
Вкажіть необхідний тренінг: "Базовий тренінг" або "Покращення лідерських навичок досвідчених лідерів"
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconАнкета учасника тренінг-семінару модуль «Відкритий світ»
Учасники тренінг-семінарів будуть відібрані із осіб, що повністю заповнили надану анкету
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconАнкета учасника тренінг-семінару модуль «Шлях до успіху»
Учасники тренінг-семінарів будуть відібрані із осіб, що повністю заповнили надану анкету
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconАнкета учасника тренінг-семінару модуль «Шлях до успіху»
Учасники тренінг-семінарів будуть відібрані із осіб, що повністю заповнили надану анкету
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconАнкета учасника тренінг-семінару модуль «профі»
Учасники тренінг-семінарів будуть відібрані із осіб, які повністю заповнили надану анкету
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconАнкета учасника тренінг-семінару модуль «профі»
Учасники тренінг-семінарів будуть відібрані із осіб, які повністю заповнили надану анкету
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconАнкета учасника тренінг-семінару модуль «Відкритий світ»
Учасники тренінг-семінарів будуть відібрані із осіб, що повністю заповнили надану анкету
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconЗакон України «Про попередження насильства у сім'ї» Обладнання: нормативно правові документи, анкети, магнітофон, аудіокасета, картки для поділу на групи, роздатковий матеріал. Форма проведення: просвітницький тренінг. План
Тренінг з батьками «Попередження насильства, жорстокості в cім’ї та в дитячому колективі»
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconКонкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» Відгук на твір «Домовичок повертається» Марини Павленко Роботу
Дитинство… Безтурботне і веселе… Для мене воно таке довге. Здається, не буде йому кінця. Коли кажу про це своїй мамі, вона лише сумно...
Крилевець Марина Петрівна Відгук про тренінг 1 Феденко О. О. Відгук про тренінг 2 iconТренінг «Східне партнерство єс: можливості для України» для регіональних журналістів та представників нго 30-31 липня (п’ятниця-субота) у Києві відбудеться тренінг «Східне партнерство єс: можливості для України»
...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов