Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. icon

Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення.



НазваниеРозробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення.
страница1/6
Дата конвертации19.12.2012
Размер0.57 Mb.
ТипУрок
скачать >>>
  1   2   3   4   5   6




Розробка системи уроків з теми “Африка”

Муштин Н.В. , вчитель географії СЗОШ № 2


Урок 1. Африка. Особливості географічного положення. Дослідження та освоєння материка. Практична робота № 7. Визначення географічних координат крайніх точок Африки та протяжності материка. Практична робота №8 (початок). Нанесення на контурну карту географічної номенклатури Африки.

Мета: розкрити зміст, систематезувати та поглибити знання про географічне положення материка, систематизувати знання учнів про основні етапи історії дослідження Африки; поглибити практичні навички учнів самостійно визначати географічні координати, вимірювати відстань за масштабом та градусною сіткою; розвивати пізнавальний інтерес до предмета; виховувати повагу до природи нашої планети.

Обладнання: атласи, підручники, практикуми, фізична карта Африки, портрети дослідників і мандрівників.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
^

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

Бесіда

- Назвіть материки і океани. Покажіть їх на карті світу.

  • Як ви вважаєте, чому вивчення курсу географії материків і океанів розпочалося з океанів?

  • Згадайте, на які частини розколовся материк Гондвана?

Метод “Гронування”.

Запишіть, які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово “Африка”.

( Учні по черзі виходять до дошки і записують свої асоціації)

Африка




^

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності школярів


Ще з дитинства ми пам’ятаємо чудову казку К.І. Чуковського “Лікар Айболить”, де вперше дізналися про те, що в Африці є акули, горили і злі крокодили. Та з часом починаєш розуміти, що таємничість материка не вичерпується наявністю цих тварин. Сьогодні ми розпочинаємо подорож Африкою. Ми будемо мандрувати сторінками нашого підручника і щораз наші знання будуть ставати все повнішими.

Я пропоную вам зараз погортати сторінки підручника і визначити за допомогою назв параграфів, за яким планом вивчається материк. (Учні гортають сторінки підручника, визначають план вивчення материка)

  • Чи можите ви визначити, з якої теми ми розпочнемо вивчення Африки?

( Учні формулюють тему і завдання уроку. Пропоную учням 1-ї типологічної групи ще раз повторити тему і завдання ).

ІV. Вивчення нового матеріалу

  • Що означає визначити географічне положення материка?

  1. Ознайомлення з планом характеристики географічного положення материка ( робота з підручником ).

^ ПЛАН ХАРАКТЕРИСТИКИ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ МАТЕРИКА



п/п



План




Послідовність роботи


1

Положення відносно екватора

Установити:

  • в якій півкулі розташована;

  • між якими паралелями розміщується (де проходить лінії тропіків, Полярного кола)




2

Положення відносно початкового меридіана

Установити, в якій півкулі ( Західній чи Східній) розташована

3

Розміри

Визначити:

  • координати крайніх точок;

  • протяжність материка з півночі на південь і з заходу на схід;

  • площу




4

Положення відносно інших материків

Визначити найближчі материки та віддаленість від них

5

Положення відносно морів і океанів

Визначити, які моря і океани омивають береги материка


6


Особливості берегової лінії

Визначити:

- сильно або слабо розчленована;

- які затоки вдаються в суходіл;

  • які півострови виступають в океан;

  • які великі острови та архіпелаги розташовані поблизу узбережжя материка





2. Прийом “Мозковий штурм”

Учні повинні виконати самостійне завдання по групах – опрацювати й вивчити навчальний матеріал, даючи відповіді на питання плану. Сильніші учні повинні пояснити тим учням, яким важко самостійно відшукати правильні відповіді. При перевірці виконаного завдання надаю слово для відповіді сильнішим учням, щоб слабші ще раз могли почути і повторити вивчений матеріал.

  1. Виконання практичної роботи № 7.

Завдання 1. Нанесення на контурну карту крайніх точок материка.

Завдання 2. Визначення географічних координат крайніх точок.

Завдання 3. Визначення протяжності материка із півночі на південь і з заходу на схід. ( Це завдання виконується під керівництвом вчителя за атласом стор.20 )

^ 4. Робота з контурною картою. Практична робота №8.

На контурну карту учні наносять елементи берегової лінії.

Вчитель. Другим пунктом плану нашого уроку є вивчення історії відкриття і дослідження Африки. Африка була відкрита самими африканцями. Чому я так вважаю?

- Які древні цивілізації існували на території Африки?

- Що ви знаєте про фінікійців?

- Хто з європейців першим проплив навколо Африки?

Північна частина Африки була добре вивчене і освоєна, а ось внутрішні райони материка до ХІХ століття були не досліджені. В чому причина? ( Учні висловлюють свої версії). Отже, через несприятливі кліматичні умови, високі береги, які були не зручні для пришвартування кораблів, та через те, що існував міф про людожерів, що мешкають в Африці, внутрішні райони материка почали вивчати з ХІХ століття.
^
Прийом “Домашня заготовка”

Двоє учнів підготували повідомлення про Давіда Лівінгстона і Єгора Ковалевського

Під час повідомлень учнів пропоную решті записати коротко, які території були досліджені мандрівниками.

^ V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Гра “Вірю- не вірю

Чи вірите ви в те, що…

1. Африка – найбільший материк за площею.

  1. Вона найбільший уламок Гондвани.

  2. Вона лежить у всіх півкулях.

  3. На півночі її омиває Червоне море.

  4. Її відкрив Васко да Гама.

  5. Мозамбіцька протока – найдовша у світі.

  6. Слово Африка означає “безморозний”

^ 2. Прийом “Картографічний марафон”

  • Покажіть на карті океани і моря, що омивають Африку.

  • Покажіть протоки, якими вона відділена від Євразії.

  • Покажіть, які лінії градусної сітки перетинають Африку.

VІ. Підсумок уроку

  • Африка – другий за розмірами материк Землі.

  • Майже посередині її перетинає екватор, вона лежить між тропіками, тому є найспекотнішим материком на Землі.

  • Дослідження внутрішніх районів материка розпочалось у ХІХ столітті.

VІІ. Домашнє завдання

  1. Опрацювати текст параграфа.

  2. Розв’язати задачу на стор. 69 ( за бажанням).

  3. Складіть розповідь про уявну подорож навколо берегів Африки, яка починається з міста Олександрія.

  4. Підготувати повідомлення про вулкан Кіліманджаро ( випереджувальне завдання )



  1   2   3   4   5   6



Похожие:

Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. iconХладилни кораба за Западна Африка (id1300)
Ние сме готови и способни за закупуване на хладилни плавателен съд за Западна Африка. Моля да ме уведомите, ако имате някакви отбелязва...
Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. iconОкремі прийоми роботи на уроках географії світлана леонідівна капіруліна
Вимагає порівняти (об’єднати) перелік певних географічних назв, визначень понять і т. ін. і знайти пару (напр: Африка – Конго; Анди...
Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. iconЗ досвіду роботи вчителя географії Веселинівської районної гуманітарної гімназії Павлюк Інни Василівни Веселинове 2010 „Географія Миколаївської області”
...
Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. iconХладилни кораба за Западна Африка (id839)

Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. iconНие се намираме в Уганда, Източна Африка, ще се търсят за 4 търговски кораби да купуват (id2310)
Ние се намираме в Уганда, Източна Африка, ще се търсят за 4 търговски кораби да купуват
Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. icon1. 2 Структура методичної роботи
Відвідування уроків вчителів, які претендують на звання „Старший вчитель” та „Вчитель-методист”
Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. icon1. 2 Структура методичної роботи
Відвідування уроків вчителів, які претендують на звання „Старший вчитель” та „Вчитель-методист”
Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. iconТеми курсових робіт: Розробка засобів наочності при вивченні теми: «Цілі невід’ємні числа»
Розробка засобів наочності при вивченні теми: «Рівняння і нерівності з однією змінною»
Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. iconРибарска лодка със смазана стопанска дейност в Западна Африка (id56)

Розробка системи уроків з теми “Африка” Муштин Н. В., вчитель географії сзош №2 Урок Африка. Особливості географічного положення. iconНие купуваме петролен танкер (id516)
Моята фирма иска да купи 50,000 нефтен танкер dwt до трансфер до водите на Западна Африка
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов