Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації icon

Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціаціїНазваниеЛабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації
Дата конвертации04.05.2013
Размер33.97 Kb.
ТипЛабораторна робота
скачать >>>

Лабораторна робота № 4.

Тема: Теорія електролітичної дисоціації.

Мета: вивчення хімічної активності сильних та слабких електролітів, механізму проходження реакцій обміну, складання йонних рівнянь реакцій в розчинах електролітів.

Обладнання та реактиви: штатив з пробірками, цинк, розчини Ba(NO3)2, K2SO4, Na2SO4, ZnSO4, CuSO4, CaCl2, Na2CO3, NaOH, H2SO4, HСl, CH3COOH, NH4OH, PbI2, KI; дистильована вода, лакмус, фенолфталеїн, метилоранж. кристалічні NH4Cl, СН3СООNa.

Контрольні питання.

 1. Що таке електролітична дисоціація? В чому її сутність?

 2. Від чого залежить розпад на йони в процесі розчинення речовини у воді?

 3. Чи відрізняються механізми дисоціації (при розчиненні у воді) речовин з йонним та ковалентним типом зв’язку?

 4. Основні положення ТЕД.

 5. Константа дисоціації.

 6. Ступінь дисоціації. Фактори, які впливають на величину ступеня дисоціації.

 7. ОКСН з позиції ТЕД.

Дослід 1. Реакції обміну в розчинах електролітів.

З тих реактивів, що є, виберіть такі розчини, які при взаємодії між собою призведуть до: отримання осаду, газоподібної речовини, утворенню малодисоціюючої речовини (запропонуйте не менше двох реакцій).

Складіть рівняння реакцій в молекулярному і молекулярно-іонному вигляді. У якому напрямку перебігають реакції обміну в розчинах?

Дослід 2. Зміщення йонних рівноваг.

У пробірку з розчином амоній гідроксиду додайте 2-3 краплі фенолфталеїну (яке забарвлення з’являється і яке середовище в розчині?), потім кристали амоній хлориду. Як змінюється інтенсивність забарвлення? Чому? У якому напрямку зміщується рівновага реакції дисоціації гідроксиду амонію? Чому?

Додаванням якої солі можна зменшити ступінь дисоціації оцтової кислоти СН3СООН? Знайдіть цю речовину серед реактивів. У розчин СН3СООН додайте 2-3 краплі метилоранжу. Яке забарвлення з’являється? Яке середовище в розчині? Потім додайте кристали натрій ацетату. Як змінюється забарвлення розчину? Чому? У якому напрямку зміщується рівновага реакції дисоціації СН3СООН? Чому?

Зробіть висновок про вплив однойменних іонів на ступінь дисоціації слабких електролітів.

Дослід 3. Вплив однойменних іонів на зміщення гетерогенної рівноваги малорозчинного електроліту.

До насиченого розчину PbI2 додайте 2-3 краплі розчину KІ. Яка речовина випадає в осад? У якому напрямку зміщується рівновага дисоціації PbI2 після додавання KІ? Чому? Як впливає на розчинність малорозчинної речовини додавання в розчин однойменних іонів?

Дослід 4. Порівняння хімічної активності сильних та слабких електролітів.

А) В одну пробірку налити 5 мл розчину хлоридної кислоти, в іншу – стільки ж розчину оцтової кислоти. В кожну пробірку занурити по шматочку цинку. Який газ виділяється? В які пробірці процес йде більш енергійно? Чому? Написати рівняння реакцій (молекулярні, йонні).

Б) В дві пробірки налити розчин кальцій хлориду. В одну додати розчин натрій гідроксиду, в іншу – розчин амоніаку. Що спостерігаємо? Пояснити причину різної дії на кальцій хлорид взятих основ. Записати рівняння реакцій (молекулярні, йонні).

Дослід 5. Забарвлення індикаторів.

А) В три пробірки налити по 3 мл дистильованої води та додати по 2 краплі розчину індикаторів: лакмусу, метилоранжу, фенолфталеїну. Відмітити їх забарвлення в нейтральному середовищі. В кожну пробірку додати розчин кислоти. Спостерігати зміну забарвлення та заповнити таблицю.

Б) Теж саме зробити, взявши замість кислоти розчин будь-якого лугу.

Середа

Колір індикатору

Лакмус

Метилоранж

Фенолфталеїн

Нейтральна

Кисла

Лужна


Завдання для самостійної роботи

 1. Чи проводять електричний струм наступні системи: а) сжижений хлороводень; б) водопровідна вода; в) вода опадів; в) розплавлений натрій гідроксид?

 2. Збільшиться чи зменшиться концентрація йонів Гідрогену у розчинах кислот при введенні в них однойменних аніонів: а) HNO3; б) CH3COOH; в) HCN; г) H2SO4?

 3. Розчини яких речовин необхідно взяти, щоб отримати в осаді нікель (ІІ) гідроксид? Написати молекулярне та йонне рівняння цього процесу.

 4. Написати наступні молекулярні рівняння в йонному вигляді:

а)Zn(OH)2+2NaOH=Na2ZnO2+2H2O

б)Na2ZnO2+2HCl=2NaCl+Zn(OH)2

5. Визначити концентрації йонів та непродисоційованих молекул у вдоному розчині HF з концентраціює [HF]=0,01 моль/л. ступінь дисоціації дорівнює 25%.

6. Чому дорівнює ступінь електролітичної дисоціації оцтової кислоти в її 0,2М розчині? Яка концентрація йонів Н+ в цьому розчині? Кдис.(СН3СООН)=1,8∙10-5.Похожие:

Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconЛабораторна робота №1 Тема: Дослідження спектрів
Тема: Дослідження спектрів відбивання та пропускання речовин за допомогою спектрофотометру сф-18
Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconЛабораторна робота (2 год.) Тема : Робота з макросами Мета : Навчитися створювати макроси і використовувати них у базі даних Хід роботи Завантажите додаток Microsoft Access
Перейдіть на вкладку Форми і створіть форму “Головна форма” за допомогою Конструктора форм зразком
Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconБілет №1 Розкрийте зміст закону збереження маси речовин, його значення в хімії. Поясніть сутність хімічних рівнянь. Охарактеризуйте кислоти, їх склад.
Охарактеризуйте кислоти, їх склад. Поясніть хімічні властивості кислот у світлі теорії електролітичної дисоціації
Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconЛабораторна робота Тема: Використання складних запитів
Вибрати студентів, які не вчаться на міф, у яких хоча б один з батьків працює у мгпу
Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconЛабораторна робота №3 Тема: Робота з векторами І матрицями в середовищі Mathcad. Мета
Мета: ознайомитися з системою Mathcad 2000 pro, оволодіти основними навичками праці з системою, навчитися проводити елементарні обчислення...
Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconЛабораторна робота (2 год.) Тема: Створення структури бази даних "Учень"
У діалоговому вікні «Microsoft, що з'явилося Access» виберіть перемикач Нова база даних і натисніть кнопку Ок
Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconЛабораторна робота № Тема: Вода. Розчинність речовин
Мета: вивчити фізико-хімічні властивості води як універсального розчинника при розчиненні речовин та явища, які спостерігаються при...
Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconЛабораторна робота №2 Тема: Ведення бази даних "univer"
Завантажте phpMyAdmin, виберіть свою базу даних univer ??? Виберіть таблицю “students”
Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconЛабораторна робота (2 год.) Тема: Створення форм. Використання форм для введення і редагування даних
У діалоговому вікні “school: база даних” перейдіть на вкладку “Таблиці”. Виберіть із списку таблиць таблицю “Учні”
Лабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації iconЛабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей
Мета: закріпити та поглибити знання про явище гідролізу солей, види гідролізу, фактори впливу на гідроліз, його значення
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов