Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей icon

Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солейНазваниеЛабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей
Дата конвертации04.05.2013
Размер29.57 Kb.
ТипЛабораторна робота
скачать >>>

Лабораторна робота № 5

Тема: Гідроліз солей.

Мета: закріпити та поглибити знання про явище гідролізу солей, види гідролізу, фактори впливу на гідроліз, його значення.

Обладнання та реактиви: розчини солей Na2CO3, Na2S, Al(NO3)3, CuSO4, NaCl, FeCl3, ZnCl2, CuCl2, CH3COONa, Na3PO4, Na2HPO4, NaH2PO4; Mg, SbCl3, лакмус, спиртівка, фенолфталеїн, воронки, ножиці, розчин конц. HNO3, фільтрувальний папір.

Контрольні питання

  1. Що таке гідроліз? Механізм його протікання.

  2. Відомі типи гідролізу.

  3. Фактори, що впливають на процес гідролізу.

  4. Ступінь гідролізу, вплив факторів на ступінь гідролізу.

  5. Константа гідролізу.

Дослід 1. Дослідження реакцій розчинів солей.

А) Налити у чотири пробірки на 1/3 розчини солей: Na2CO3, ZnCl2, Na2S, CuCl2. Визначити реакцію середовища розчинів, опустивши лакмусовий папір у розчини солей. Визначити випадки гідролізу. Написати молекулярні та йонні рівняння реакцій гідролізу. Порівняти результати. пояснити їх.

Б) Визначити реакцію середовища у розчині натрій хлориду. Пояснити результат.

Дослід 2. Дослідження продуктів гідролізу.

Налити у пробірку трохи розчину FeCl3 або CuSO4. Занурити в кожну пробірку 2-3 гранули магнію або цинку. Що спостерігаємо? Написати рівняння реакції. Підтвердити висновки рівняннями реакцій.

Дослід 3. Повний гідроліз.

До розчину солі алюмінію в пробірку долити розчин натрій карбонату. Нагріти пробірку, відфільтрувати осад, що утворився та промити його на фільтрі гарячою водою для вилучення надлишку Na2CO3. Доказати експериментальним шляхом, що отриманий осад є не сіль карбонатної кислоти, а алюміній гідроксидом. Скласти рівняння реакції утворення алюміній карбонату та його гідролізу.

Дослід 4. Зрівнювання гідролізу солей.

Експериментально перевірте рН розчинів солей Na3PO4, Na2HPO4, NaH2PO4. Отриманні результати підтвердить, розрахувавши константу гідролізу для кожної солі за формулою: КГ = КН2О / Ккислоти = 10 – 14/ Ккислоти. Звернути увагу на константу дисоціації кислоти (К1, К2, К3) у кожному випадку.

Дослід 5. Оберненність гідролізу. Вплив температури.

Написати рівняння реакції гідролізу натрій ацетату. Яка реакція середовища? До розчину CH3COONa додати 2-3 краплі фенолфталеїну. Відмітити інтенсивність забарвлення. Половину розчину відлити в іншу пробірку, оставити для порівняння, а розчин першої пробірки підігріти до кипіння. Як зміниться інтенсивність забарвлення? Охолодити розчин та порівняти його з контрольним. Пояснити.

Дослід 6. Зміщення процесу гідролізу.

Налийте в пробірку близько 1 мл розчину стибій хлориду SbCI3 і додавайте до нього по краплях дистильовану воду до появи суспензії білого кольору. Напишіть рівняння гідролізу взятої солі в молекулярному та іонно-молекулярному вигляді. Подумайте, яку речовину треба додати в пробірку, щоб змістити вліво рівновагу гідролізу? Додайте цю речовину. Що спостерігається? Поясніть явища, що відбуваються, на основі принципу Ле-Шательє.

Завдання для самостійної роботи

  1. Скласти рівняння реакції гідролізу Na2SO3. Визначити, в якій бік зміщується рівновага, якщо до розчину цієї солі додати: а) NaOH; б) HCl; в) K2CO3; г) Al2(SO4)3.

  2. Скласти молекулярні та йонно-молекулярні рівняння гідролізу солей: Ni(NO3)2; Na2CO3; ZnSO4; NaClO; CuSO4; NH4NO3; AlI3. Яке середовище мають розчини цих солей?

  3. Скласти молекулярні та йонно-молекулярні рівняння сумісного гідролізу при змішуванні розчинів: а) Na2S та AlCl3; б) K2SO3 та Al(NO3)3; в) Cr(NO3)3 та CH3COOK; г) FeCl2 та K2S.

  4. Яка з двох солей при однакових умовах підлягає в більшій мірі гідролізу: а) K2CO3 чи K2S; б) FeCl3 чи FeCl2; в) MgCl2 чи ZnCl2. Чому? Скласти рівняння гідролізу цих солей.

  5. Яке середовище водного розчину кожної із солей: NaHCO3, KHCO3, Cs2SO4, K2HPO4, RbH2PO4, BaOHCl? Відповідь обґрунтувати.Похожие:

Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота №1 Тема: Дослідження спектрів
Тема: Дослідження спектрів відбивання та пропускання речовин за допомогою спектрофотометру сф-18
Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота (2 год.) Тема : Робота з макросами Мета : Навчитися створювати макроси і використовувати них у базі даних Хід роботи Завантажите додаток Microsoft Access
Перейдіть на вкладку Форми і створіть форму “Головна форма” за допомогою Конструктора форм зразком
Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота Тема: Використання складних запитів
Вибрати студентів, які не вчаться на міф, у яких хоча б один з батьків працює у мгпу
Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота №3 Тема: Робота з векторами І матрицями в середовищі Mathcad. Мета
Мета: ознайомитися з системою Mathcad 2000 pro, оволодіти основними навичками праці з системою, навчитися проводити елементарні обчислення...
Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота (2 год.) Тема: Створення структури бази даних "Учень"
У діалоговому вікні «Microsoft, що з'явилося Access» виберіть перемикач Нова база даних і натисніть кнопку Ок
Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота № Тема: Вода. Розчинність речовин
Мета: вивчити фізико-хімічні властивості води як універсального розчинника при розчиненні речовин та явища, які спостерігаються при...
Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота № Тема: Теорія електролітичної дисоціації
Мета: вивчення хімічної активності сильних та слабких електролітів, механізму проходження реакцій обміну, складання йонних рівнянь...
Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота №2 Тема: Ведення бази даних "univer"
Завантажте phpMyAdmin, виберіть свою базу даних univer ??? Виберіть таблицю “students”
Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота (2 год.) Тема: Створення форм. Використання форм для введення і редагування даних
У діалоговому вікні “school: база даних” перейдіть на вкладку “Таблиці”. Виберіть із списку таблиць таблицю “Учні”
Лабораторна робота №5 Тема: Гідроліз солей iconЛабораторна робота №6 Тема: Комплексні сполуки та їх властивості
Мета: вивчити властивості комплексних сполук, отримати комплекси різного типу, вивчити стійкість комплексних сполук за допомогою...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов