Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання icon

Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговиданняНазваниеПоложення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання
Дата конвертации30.09.2013
Размер76.31 Kb.
ТипПоложення
скачать >>>
ПОЛОЖЕННЯ

про Дитячу книжкову премію «Левеня» 1. Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання.

 2. Засновники Премії: Національна бібліотека України для дітей, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Українська національна секція IBBY (Міжнародна рада з книжок для дітей), Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська академія друкарства, ГО «Форум видавців». Уповноважений представник від кожної з цих інституцій входить до Оргкомітету Премії, завданням якого є забезпечення належного рівня прозорості конкурсного відбору та оприлюднення результатів.

 3. Інституційними членами журі Премії є виключно: Національна бібліотека України для дітей, обласні бібліотеки для дітей, Київська центральна міська бібліотека для дітей імені Тараса Шевченка, Кримська республіканська установа «Дитяча бібліотека ім. В.Н.Орлова», міські ЦБС для дітей або центральні дитячі бібліотеки обласних центрів.

 4. Ініціатором та організатором Премії є ГО «Форум видавців».

 5. До організації та підтримки Премії можуть долучатися інші зацікавлені юридичні та фізичні особи, резиденти і нерезиденти України.

 6. Мета:

Визначити найкращі дитячі книжки видавництв України за результатами рейтингового голосування професійного журі дитячих бібліотекарів.

 1. Завдання:

 • Поширити інформацію про якісні дитячі книжки видавництв України по мережі дитячих бібліотек всіма можливими каналами і способами;

 • Сприяти підтримці та розвиткові бібліотек України через сприяння комплектуванню фондів якісними книжками, що пройшли професійний відбір;

 • Інтегрувати сучасну українську дитячу книгу у світовий культурний контекст;

 • Сприяти розвиткові українського книжкового ринку, популяризації дитячих книжок, налагодженню контактів українських видавців з бібліотекарями;

 • Популяризувати і підтримувати дитяче читання.

 1. Премія присуджується тільки за вже видані книжки і тільки видавництвам, зареєстрованим в Україні, за результатами рейтингового голосування всіх зареєстрованих членів журі.

 2. Основні номінації у вікових категоріях «Дошкільнята», «Молодші школярі», «Школярі середніх класів»:

- Видання сучасної художньої літератури українських авторів;

- Видання сучасної пізнавальної літератури українських авторів;

- Неліцензійні довідкові та енциклопедичні видання, повністю створені українськими авторами та видані українськими видавництвами;

- Видання перекладів українською мовою сучасної художньої літератури для дітей;

- Нові видання української дитячої класики (нове художнє оформлення, додаткові матеріали, використання медіа тощо);

- Нові видання чи перевидання іноземної (в перекладі українською мовою) дитячої класики, суттєво змінені порівняно з наявними (новий переклад, художнє оформлення, додаткові матеріали, використання медіа).

Додаткові номінації:

- Художнє оформлення і дизайн (тільки неліцензійні);

- Електронні видання.

 1. Порядок висування книжок на Премію.

  1. На здобуття Премії висуваються книжки:

- Видавництв, зареєстрованих в Україні;

- Видані не раніше, ніж за 24 місяці до оголошення про початок висування;

- Тільки у вказаних номінаціях;

- Щодо яких відсутня інформація про порушення авторських прав;

- Не висувалися на конкурс у минулих роках

  1. Висувати книжки мають право тільки такі фізичні та юридичні особи:

- Автор тексту;

- Художник;

- Видавець чи видавництво;

- Книгарня чи книготорговельна мережа;

- Бібліотека;

- ЗМІ.

  1. Термін висування книжок на здобуття Премії:

Початок: 15 квітня 2013 р.

Закінчення: 5 травня 2013 р.

Про початок висування книжок повідомляється на сайті ГО «Форум видавців» та сайтах інших членів Оргкомітету.

  1. Фізична або юридична особа, яка висуває книжку чи книжки на здобуття Премії, має до 5 травня 2013 р. надіслати заповнену анкету в електронному вигляді на кожну висунуту книжку. Форма анкети додається. Якщо надіслана анкета містить незаповнені поля, книжка до списку не включається, аж до моменту внесення повної інформації.

  2. Одна фізична чи юридична особа має право висунути не більше, ніж по 5 книжок у кожній номінації для кожної вікової групи. Серія, що складається з кількох книжок, може висуватися як одне видання.

  3. Кожна фізична чи юридична особа, яка висуває книжки на здобуття Премії, має надіслати по 2 примірники висунутих книжок до 15 травня на адресу ГО «Форум видавців»:

 • Поштова адреса: а/с 6644, Львів, 79005

 • Кур’єрська доставка в офіс: Львів, вул. Шота Руставелі, 7, оф.218

 1. Регламент конкурсного відбору:

  1. Після закінчення висування Оргкомітет вповноважує ГО «Форум видавців» сформувати список книжок для рейтингового голосування за номінаціями.

  2. Засідання журі проводиться під час Дитячого фестивалю у Львові. Право голосу мають присутні на фестивалі представники обласних і міських бібліотек для дітей, які брали участь у черговому Конкурсі дитячого читання «Книгоманія» і мають письмові підтвердження від бібліотеки про свої повноваження.

  3. Голосування відбувається по кожній номінації окремо за такими критеріями:

- Художня чи пізнавальна якість тексту і перекладу (для перекладних видань);

- Художня якість ілюстрацій чи дизайну книги (оцінюються ілюстрації і дизайн тільки українських художників);

 • Орієнтація на запити сучасної дитини;

 • Культура редакційно-видавничої підготовки (відсутність помилок, наявність довідкового апарату, дотримання санітарно-гігієнічних норм);

 • Якість поліграфічного виконання.

  1. Кожен з критеріїв видання у номінаціях оцінюється за 3-бальною шкалою: 3 – дуже добре, 2 – добре, 1 – посередньо. Виданням, які не відповідають сучасним уявленням про якість, бали не виставляються.

  2. Голосування відбувається напередодні відкриття Дитячого фестивалю у Львові згідно з Регламентом роботи Журі. Визначаються Короткі списки з 10 номінантів по кожній з номінацій.

  3. Після очного етапу голосування відбувається заочний етап, під час якого члени журі визначають переможців у кожній номінації, проставляючи номінантам бали від 1 (найвищий) до 10 (найнижчий).

  4. Паралельно проводиться рейтингове голосування дітей – відвідувачів фестивалю. Всі охочі діти мають можливість поставити відмітку лише на одній з номінованих книжок. Кількість відміток підраховується та оголошується в день закінчення фестивалю.

 1. Премія і церемонія нагородження переможців.

Премія передбачає як матеріальну, так і нематеріальну винагороду номінантів та переможців.

  1. Нематеріальна винагорода

   1. Видавництва чи автори, чиї книжки увійшли до Коротких списків у номінаціях, отримають

Сертифікати про входження до Короткого списку Премії і право вказувати це у номінованих книжках.

   1. Видавництва чи автори, чиї книжки стали переможцями в номінаціях, отримають Дипломи

переможців у номінаціях та символічні відзнаки і право вказувати це у нагороджених книжках.

   1. 12.1.3. Видавництво чи автор, чия книжка отримала Гран-прі, отримає Диплом і символічну відзнаку.

   2. Книжка, яка отримала Гран-прі, буде рекомендована Українській Національній секції IBBY

на висунення на здобуття міжнародних дитячих літературних і книжкових премій: імені Ганса Християна Андерсена та імені Астрід Ліндгрен, внесення до каталогів IBBY та експонування на відомих міжнародних дитячих книжкових виставках.

   1. 12.1.5. Книжки, які посіли перші десять місць у номінаціях, будуть рекомендовані Міністерству культури України, місцевим органам самоврядування для закупівлі для поповнення бібліотечних фондів.

  1. Матеріальна частина винагороди передбачає надання знижок видавництвам на участь у дитячому книжковому ярмарку наступного року. Цю частину забезпечує ГО «Форум видавців». У випадку, якщо у Премії з’являться спонсори і це дозволить збільшити матеріальну частину винагороди – про це буде повідомлено додатково.

  2. Оголошення результатів голосування і нагородження переможців проводиться на урочистій

церемонії під час чергового «Форуму видавців у Львові», поширюється на сайтах організаторів, членів журі і учасників конкурсу, в партнерських ЗМІ.

 1. Зобов’язання:

  1. Оргкомітет Премії зобов’язується:

- дотримуватися Положення;

- забезпечити прозорість проведення рейтингового голосування, своєчасність оголошення результатів та їх широке розповсюдження всіма можливими каналами;

- забезпечити нематеріальну частину Премії згідно з Положенням, а матеріальну – відповідно до наявних фінансових можливостей, про що буде оголошено додатково.

  1. Учасники конкурсу зобов’язані своєчасно подати заповнені анкети.

  2. Видавництва чи автори зобов’язані надати Оргкомітетові по 2 примірники номінованих книжок для розгляду членами журі на засіданні під час Львівського міжнародного дитячого фестивалю і для вибору відвідувачами фестивалю. Після фестивалю ці книжки будуть передані в одну з бібліотек України.

  3. Видавництва чи автори, книжки яких стали переможцями у номінаціях, зобов’язані надати Оргкомітетові додатково по 1 примірнику книжок, які стали переможцями в номінаціях, для формування бібліотечного фонду Премії, який буде зберігатися в Оргкомітеті.

  4. Видавництво чи автор, які отримали Гран-прі, зобов’язаний надати Оргкомітетові необхідну кількість примірників відзначеного видання для його надсилання на міжнародні конкурси і виставки (за потреби).

  5. У випадку, якщо учасники конкурсу не виконають своїх зобов’язань за пп. 13.3 – 13.5, організатори конкурсу не зобов’язані виконувати своїх зобов’язань за пп. 12.1 і 12.2.

  6. У випадку, якщо видавництво чи автор не надішле своєчасно заповнені анкети, видання не буде включене до рейтингового списку для оцінювання.

 1. Участь у конкурсі є добровільною. Учасники конкурсу не можуть опротестовувати рішення Журі. Книжки, що надійшли на конкурс, не рецензуються і не повертаються.

 2. Це Положення є тимчасовим, діє до 30 вересня 2013 року. Після апробації до Положення будуть внесені виправлення і доповнення, в яких будуть враховані всі можливі пропозиції щодо вдосконалення цього Положення.Заповнені Анкети та зображення обкладинок просимо надсилати електронною поштою: konkurs@bookforum.com.ua


По 2 примірники книжок надсилати:

Поштова адреса: а/с 6644, Львів, 79005

Кур’єрська доставка в офіс: Львів, вул. Шота Руставелі, 7, оф.218

Довідки за телефоном: 032-276-41-52, 032-276-46-94

Похожие:

Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПоложення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання
Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська академія друкарства, го «Форум видавців». Уповноважений представник...
Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПоложення про Дитячу книжкову премію «Левеня» анкета автор > Назва
Видавництво
Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПоложення про Дитячу книжкову премію «Левеня» анкета автор > Назва
Видавництво
Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПоложення про дитячу книжкову премію «Левеня» анкета автор > Назва
Видавництво
Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПоложення про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України
Премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (далі Премія) присуджується молоді, особливі...
Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПро проведення Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" та Всеукраїнського фізичного конкурсу "Левеня" у 2012 році
Про участь школярів України у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру" та від 20. 08. 2002 №476 "Про проведення Всеукраїнського...
Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПоложення про проведення Конкурсу «Національна Медична Премія» київ 2012
«Національна Медична Премія» – загальнонаціональний Конкурс у галузі охорони здоров’я, що сприяє зміцненню здоров'я українського...
Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПоложення про проведення Конкурсу «Національна Медична Премія» київ 2013
«Національна Медична Премія» – загальнонаціональний Конкурс у галузі охорони здоров’я, що сприяє зміцненню здоров'я українського...
Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПоложення про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України, а також описи диплома та нагрудного знака, що додаються
Затвердити Положення про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України, а також описи диплома...
Положення про Дитячу книжкову премію «Левеня» Дитяча книжкова премія «Левеня» присуджується щороку за видатні досягнення у галузі дитячого книговидання iconПоложення про Державну премію України в галузі освіти (додається); Положення про Комітет з Державної премії України в галузі освіти (додається); персональний склад Комітету з Державної премії України в галузі освіти (додається)
Утворити при Президентові України Комітет з Державної премії України в галузі освіти як допоміжний орган, що забезпечує
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов