Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі icon

Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладіНазваниеГігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі
Дата конвертации28.11.2013
Размер499 b.
ТипДокументы
скачать >>>


ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ


 • Харчування посідає провідне місце в рейтинговій шкалі збереження і зміцнення здоров`я в період росту і розвитку дитини.

 • Наша країна постійно дбає про безпечність, достатність та повноцінність харчування дитячого населення.

 • Особливу увагу звернуто на харчування дітей в організованих колективах – у дошкільних навчальних закладах виховного та оздоровчого типу. Про це свідчать закони України “ Про державну допомогу сім`ям з дітьми ” від 21.11.1992 року № 2811 – ХІІ, “ Про молоко та молочні продукти ” від 24.06.2004 року № 1870 – ІУ, постанови Кабінету Міністрів “ Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах ” від 22.11.2004 року № 1591 тощо.^ САНІТАРНО – ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 • Усі приміщення ДНЗ двічі на день прибирають вологим способом із застосуванням мийних засобів. Під час прибирання фрамуги або вікна мають бути відчиненими. Особливо ретельно миють поверхні, що часто забруднюються ( ручки дверей і шаф, підвіконня, вимикачі, жорсткі меблі тощо) та місця накопичення пилу ( підлога біля плінтусів, під меблями, радіатори, освітлювальна арматура, вентиляційні решітки тощо).

 • Вологе прибирання проводять після кожного прийому їжі. Столи промивають гарячою водою з милом до і після кожного прийому їжі спеціальною тканиною, яку перуть, просушують і зберігають у сухому вигляді в промаркованому посуді з кришкою.

 • Клейончасті нагрудники для дітей раннього віку щоденно протирають гарячою водою з милом.

 • Використану воду зливають в унітаз з подальшою дезінфекцією речовинами, що дозволені до використання МОЗ України.

 • Санітарно – технічне устаткування знезаражують незалежно від епідситуації. Сидіння на унітазах, ручки зливних бачків, дверей миють теплою водою з милом щоденно. Ванни, раковини, унітази чистять двічі на день щітками з використанням мийних і дезінфікуючих засобів.

 • Інвентар для туалетних приміщень ( ганчірки, відра, щітки) маркують яскравими кольорами і зберігають у туалетній кімнаті. Весь інвентар для прибирання після використання промивають гарячою водою з мийними засобами і просушують.

 • Дезрозчини і мийні засоби зберігають у місцях, не доступних для дітей.Генеральне прибирання усіх приміщень і устаткування проводиться раз на місяць із використанням мийних і дезінфікуючих засобів.

 • Генеральне прибирання усіх приміщень і устаткування проводиться раз на місяць із використанням мийних і дезінфікуючих засобів.

 • Вікна ззовні і зсередини миють у міру забруднення, але не менше двох разів на рік ( навесні і восени)

 • У разі ускладнення епідемситуації, щоб попередити поширення інфекції, проводять додаткові заходи відповідно до вимог санепіднагляду.

 • У теплий період року для запобігання залітанню комах необхідно вікна й двері закривати синтетичною сіткою з розміром чарунок не більше 2.0 – 2.2 мм. Для боротьби з мухами в середині приміщення дозволяється використовувати механічні методи ( липкі стрічки, мухоловки). Хімічні засоби боротьби використовуються лише з дозволу СЕС.

 • Жалюзі витяжних вентиляційних систем мають бути відкритими постійно. Їх очищають від пилу у міру забруднення, а очищення шахт витяжної вентиляції проводять двічі на рік.

 • Під час функціонування закладу будь-які ремонтні роботи ЗАБОРОНЕНІ.

 • У буфетних, приміщеннях для миття столового та кухонного посуду біля ванн для оброблення інвентарю вивішують інструкції з режиму миття посуду і оброблення інвентарю із вказівкою концентрації мийних і дезінфікуючих засобів, правил приготування їх робочих розчинів.

 • Мийні і дезінфікуючі засоби зберігають у сухому, добре провітреному приміщенні, а розчини – у ємкостях із темного скла з ретельно підігнаною пробкою у сухому і темному приміщенні.^ МИТТЯ КУХОННОГО, СТОЛОВОГО І ЧАЙНОГО ПОСУДУ

 • Для миття кухонного посуду використовують дві металеві ванни з нержавіючої сталі з підведенням до них гарячої і холодної води за допомогою змішувачів.

 • Кухонні каструлі після звільнення від залишків їжі миють гарячою водою не нижче ніж 40ºС, просушують у перекинутому вигляді на полицях решітках або стелажах, висота яких від підлоги має бути не нижче ніж 0.5 м. Металевий інвентар після миття прожарюють у духовій шафі; м`ясорубки – розбирають, промивають, ошпарюють окропом і просушують.

 • Столовий і чайний посуд для дітей в дошкільному закладі виділяють окремо для кожної групи. Він може бути виготовлений з фаянсу, фарфору ( тарілки, блюдечка, чашки), а столові прибори ( ложки, виделки, ножі) – з нержавіючої сталі.

 • Не допускається використання посуду з відбитими краями, тріщинами, сколами, деформованого, з порушеною емаллю, пластмасового та з алюмінію.

 • Кількість посуду і столових приборів, що одночасно використовуються, має відповідати списковому складу дітей у групі. Для персоналу необхідно мати окремий столовий посуд. Весь посуд зберігають у буфеті.

 • Посуд і столові прибори миють у дво- або тригніздових ваннах, установлених у буфетних кожного групового приміщення.

 • Столовий посуд після механічного видалення залишків їжі миють у першій ванні з додаванням мийних засобів при температурі не нижче ніж 40ºС, споліскують гарячою проточною водою з температурою не нижче ніж 65ºС ( друга ванна) і просушують на спеціальних решітках.

 • Чашки промивають гарячою водою з використанням мийних засобів у першій ванні, споліскують водою у другій і просушують.Столові прибори, після механічного очищення і миття з використанням мийних засобів ( перша ванна), споліскують гарячою проточною водою ( друга ванна). Чисті столові прибори зберігають у попередньо промитих металевих касетах у вертикальному положенні ручками вгору.

 • Столові прибори, після механічного очищення і миття з використанням мийних засобів ( перша ванна), споліскують гарячою проточною водою ( друга ванна). Чисті столові прибори зберігають у попередньо промитих металевих касетах у вертикальному положенні ручками вгору.

 • У разі виникнення випадків інфекційних захворювань проводиться знезараження (дезінфекція) посуду у встановленому порядку.

 • Для знезараження посуду рекомендується використання сухожарової шафи. Якщо її немає в групі, слід мати ємкості з кришкою для замочування посуду в дезрозчині.

 • Робочі столи у харчоблоці та столи у групових кімнатах після кожного прийому їжі миють гарячою водою з мийними засобами.

 • Щітки для миття посуду, ганчірки для протирання столів під час ускладнення епідемситуації кип´ятять протягом 15 хв у воді з додаванням кальцинованої соди або замочують у дезрозчині ( спеціальна промаркована ємкість з плотною кришкою), потім перуть наприкінці дня з мийним засобом, прополіскують, сушать і зберігають у спеціальній промаркованій ємкості з кришкою.^ ХАРЧОВІ ВІДХОДИ

 • Харчові відходи у харчоблоці і в групах збирають у промарковані металеві відра з кришками, очищення яких проводиться у міру їх заповнення не більше ніж на 2/3 об´єму. Щоденно наприкінці дня відра, незалежно від наповнення, очищають за допомогою шлангів над каналізаційними трапами, промивають 2% розчином кальцинованої соди, а потім споліскують гарячою водою і просушують.

 • У приміщенні харчоблоку щоденно проводять прибирання: миття підлоги, витирання пилу і павутиння, протирання радіаторів, підвіконня;

 • Щотижня з використанням мийних засобів миють стіни, освітлювальну арматуру, очищають скло від пилу і кіптяви тощо.

 • Раз на місяць слід проводити генеральне прибирання з подальшою дезінфекцією всіх приміщень, устаткування, інвентарю, у приміщеннях харчоблоку – санітарно-профілактичні заходи боротьби з мухами, тарганами, гризунами, а в разі їх появи – знищення за допомогою хімічних препаратів, дозволених МОЗ України.ІВАН КОЗЯРІН, завідувач, д-р мед. наук, професор

 • ІВАН КОЗЯРІН, завідувач, д-р мед. наук, професор

 • ОЛЕКСАНДРА ІВАХНО, доцент, канд. мед. наук, кафедра гігієни харчування і гігієни дітей та підлітків, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, м. Київ

Похожие:

Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconХарчування дітей в дошкільному навчальному закладі організація раціонального харчування дітей
Організація раціонального харчування дітей в днз передбачає суворе виконання режиму прийомів їжі
Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconРішення №153 17. 01. 2012 р. 10сесія 6 скликання Про встановлення плати батьків за харчування дітей в дошкільному навчальному закладі смт. Тиврів на 2012рік
Тиврівського дошкільного навчального закладу та з метою посилення контролю за дотриманням норм харчування І своєчасним внесенням...
Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconЗаявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню
Облік продуктів харчування в дошкільному навчальному закладі та контроль за їх якістю
Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconМетодичні рекомендації і поради щодо організації навчання комп’ютерної грамоти дітей в дошкільному навчальному закладі Комп’ютер як одна із сучасних технологій розвитку дитини -дошкільника
Зараз важко уявити собі людину, яка не користується телебаченням і радіо, комп’ютером, електричним чайником і холодильником, і цей...
Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconМетодичні вказівки з питань харчування учнів в закладі освіти
«Про організацію харчування молоком учнів 1-х класів загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності Московського...
Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconПро затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.
Затвердити Інструкцію з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, додається
Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconРішення арська міська рада київської області шення про присвоєння дошкільному навчальному закладу «Ялинка»
Присвоїти дошкільному навчальному закладу «Ялинка» ім`я громадського діяча, педагога Василя Олександровича Сухомлинського
Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconРішення міської ради №
Дошкільна освіта – перша ланка в системі неперервної освіти, становлення та розвитку особистості. Вона здійснюється в сім'ї, дошкільному...
Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconЛюдмила Іванівна меленець
Методична робота в дошкільному навчальному закладі має ґрунтуватися на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням...
Гігієнічні вимоги до організації харчування дітей в дошкільному навчальному закладі iconПріоритети діяльності практичного психолога
Презентація проекту на тему : «Пріоритети діяльності практичного психологав в дошкільному навчальному закладі»
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов