Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню icon

Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуваннюНазваниеЗаявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню
Дата конвертации28.11.2013
Размер444 b.
ТипДокументы
скачать >>>


ОБЛІК ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ В ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ЇХ ЯКІСТЮ

 • ЗАЯВКА НА ПРОДУКТИ

 • ВЕДЕННЯ ДІЛОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ПО ХАРЧУВАННЮ

 • РОБОТА КОМІСІЇ З БРАКЕРАЖУ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ Й ПРОДОВОЛЬЧОЇ СИРОВИНИ


ЗАЯВКА НА ПРОДУКТИ

 • Згідно з примірним двотижневим меню комірником ( завгоспом) подається попереднє щомісячне замовлення на продукти харчування й продовольчу сировину до суб‘єктів підприємницької діяльності, постачальників продуктів харчування й продовольчої сировини ( дрібнооптова база, плодоовочева база, фірма тощо).

 • Регулярно, один раз на 2-3 дні, подаються заявки на продукти, які зберігаються у постачальників, копії заявок у комірників ( завгоспів) з відміткою про їх виконання.

 • При централізованому постачанні продуктів харчування приймання продуктів підтверджується не тільки розпискою комірника у супровідному документі постачальника, але й штампом ( печаткою) закладу.

 • В копії заявок ДНЗ обов‘язково заповнюються всі колонки. Якщо, наприклад, було замовлено м‘ясо яловичини, а привезли кури, то це неодмінно зазначається в колонці заміни продуктів. Повнота виконання заявки зазначається у відсотках та з кожного продукту окремо.У разі невиконання заявки на продукти до постачальника надсилається претензійний лист, а копії цього листа – до районного управління освіти, районної СЕС. У листі зазначається перелік продуктів, що не надійшли до ДНЗ.

 • У разі невиконання заявки на продукти до постачальника надсилається претензійний лист, а копії цього листа – до районного управління освіти, районної СЕС. У листі зазначається перелік продуктів, що не надійшли до ДНЗ.

 • Якщо продукти харчування надходять до ДНЗ у повному обсязі або навіть понад обсяги замовлень комірник ( завгосп) закладу щомісяця ( щокварталу) робить аналіз реалізації заявок.

 • Слід пам‘ятати, що недопостачання тих чи інших продуктів харчування впливає на показники виконання норм харчування у ДНЗ, тому ця причина може бути зазначена у наказі керівника про стан харчування у закладі.

 • Продукти харчування приймаються комірником ( завгоспом, кухарем) дошкільного закладу, або особою, яка відповідно до наказу керівника закладу відповідає за приймання продуктів харчування, із залученням медпрацівника ( тобто членами комісії з бракеражу продуктів харчування). Оцінка якості продуктів харчування проводиться за зовнішнім виглядом, запахом, смаком, кольором, консистенцією.

 • ^

  Продукти харчування приймаються лише за наявності супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість.^

ВИМОГИ ДО СУПРОВІДНИХ ДОКУМЕНТІВ НА ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

 • Всі продукти харчування мають відповідати вимогам державних стандартів.

 • Супровідні документи повинні засвідчувати безпечність і якість продуктів – гатунок, категорію, дату виготовлення на підприємстві, термін реалізації, умови зберігання ( для продуктів, що швидко псуються – термін реалізації та час виготовлення позначаються у годинах).Терміни реалізації визначаються підприємством – виробником або підприємством – постачальником.

 • Медична сестра під час приймання комірником ( завгоспом, кухарем) продуктів харчування, що надходять до закладу, контролює їх безпечність та якість, терміни реалізації та умови зберігання. Відомості про якість продуктів, що швидко псуються, зокрема молока, реєструються медичною сестрою у Журналі бракеражу сирих продуктів.

 • Для встановлення фактичної кількості відходів після завезення у дошкільний навчальний заклад свіжих овочів необхідно провести їх контрольну холодну кулінарну обробку. Фактична кількість відходів встановлюється зважуванням продукту до й після холодної обробки.Кількість відходів ділиться на масу продукту до очищення ( у грамах брутто) та множиться на 100% ( наприклад, картопля до очищення – 1000 г, після очищення – 700 г, відходи – 300 г ( 1000 -700); питома вага відходів становить ( 300 г ÷ 1000 г) х100% = 30%).

 • Кількість відходів ділиться на масу продукту до очищення ( у грамах брутто) та множиться на 100% ( наприклад, картопля до очищення – 1000 г, після очищення – 700 г, відходи – 300 г ( 1000 -700); питома вага відходів становить ( 300 г ÷ 1000 г) х100% = 30%).

 • У разі надходження продуктів харчування, продовольчої сировини, у яких питома вага відходів перевищує стандартну, здійснюється контрольна кулінарна обробка, під час якої встановлюється фактична кількість відходів. Якщо питома вага неїстівної частини харчових продуктів перевищує стандартні відходи, то у Зошиті обліку відходів зазначається фактична кількість відходів ( у %).

 • За результатами обробки складається акт або робиться відповідний запис у Зошиті обліку відходів за підписом трьох осіб ( медсестри, кухаря й незалежної особи) які обов‘язково засвідчує підписом керівник закладу.

 • До Зошиту обліку відходів заноситься також інформація щодо відходів після холодної обробки або до другої термічної обробки риби, м´яса, які використовуються для приготування котлет, биточків та інших страв. Залежно від обробки ( теплової чи холодної) відсоток втрати маси сировини змінюється.При надходженні продуктів низької якості до постачальника надсилається претензійний лист, копії цього листа – до РУО, районної СЕС. У листі наводяться відомості щодо продуктів низької якості ( до листа обов´язково надається акт бракеражу).

 • При надходженні продуктів низької якості до постачальника надсилається претензійний лист, копії цього листа – до РУО, районної СЕС. У листі наводяться відомості щодо продуктів низької якості ( до листа обов´язково надається акт бракеражу).

 • Комірник ( завгосп) не лише контролює умови доставки продуктів харчування до ДНЗ, відповідає за якість і асортимент продукції, яку прийнято до закладу, додержання вимог санітарного законодавства при її зберіганні, але й здійснює облік продуктів харчування у Книзі складського обліку.

 • Для дієвого контролю та системи в роботі потрібно розподілити і вести сторінки цього документа окремо з кожного продукту. Це дасть змогу чітко відслідковувати залишки в коморі.

 • Супровідні документи на продукти харчування зберігаються у комірника. Ці документи повинні бути систематизовані, відокремлені за найменуваннями продуктів. Це допоможе швидко знайти необхідний документ і контролювати терміни реалізації продуктів харчування. Документи зберігаються протягом одного року, тобто на термін дії тендерної угоди з базами – постачальниками.Частота та обсяг завозу продуктів повинні залежати від терміну їх реалізації та кількості дітей, які відвідують дошкільний заклад, при цьому частота завозу повинна становити 2-3 рази на тиждень ( м´ясні страви готуються 4 рази на тиждень, сирні та рибні – 2-3 рази). Частота завезення продуктів, зокрема таких, що швидко та особливо швидко псуються ( м‘ясо, риба, кисломолочний сир, сметана тощо), повинна суворо відповідати термінам реалізації та умовам зберігання таких продуктів.

 • Частота та обсяг завозу продуктів повинні залежати від терміну їх реалізації та кількості дітей, які відвідують дошкільний заклад, при цьому частота завозу повинна становити 2-3 рази на тиждень ( м´ясні страви готуються 4 рази на тиждень, сирні та рибні – 2-3 рази). Частота завезення продуктів, зокрема таких, що швидко та особливо швидко псуються ( м‘ясо, риба, кисломолочний сир, сметана тощо), повинна суворо відповідати термінам реалізації та умовам зберігання таких продуктів.

 • Враховуючи можливі перебої у постачанні продуктів харчування, у дошкільному закладі повинен бути двотижневий запас рибних і м´ясних консервів, молочних продуктів тривалого терміну зберігання, фруктів. Запас овочів у ДНЗ повинен бути не більше ніж на 20 діб, бобових – 30 діб. М’ясні, рибні та овочеві консерви повинні бути без додавання олії, томату, оцту.

 • ^

  Наприкінці кожного дня комірник ( завгосп) видає кухарю весь перелік продуктів відповідно до меню-розкладу.

 • Молоко – продукт, який особливо швидко псується, приймається безпосередньо на кухню, минаючи комору, крім молока тривалого терміну зберігання у пакетах.

 • За зберігання та використання денного запасу продуктів, за повноту закладки продуктів та вихід страв відповідальність несе кухар. Продукти видані на день використовуються повністю відповідно до меню – розкладу.У разі, якщо до садочка не прийшло 4 і більше дітей, продукти довгострокового зберігання ( цукор, олія, цукерки, печиво), які були виписані на обід, підвечірок, вечерю, кухар повинен повернути до комори, а продукти з обмеженим терміном придатності до споживання ( молоко, м’ясо, риба, сметана, масло вершкове тощо) розподілити на присутніх у закладі дітей. Продукти, які вже пройшли холодну або термічну обробку ( варені неочищені овочі) до комори не повертаються.

 • У разі, якщо до садочка не прийшло 4 і більше дітей, продукти довгострокового зберігання ( цукор, олія, цукерки, печиво), які були виписані на обід, підвечірок, вечерю, кухар повинен повернути до комори, а продукти з обмеженим терміном придатності до споживання ( молоко, м’ясо, риба, сметана, масло вершкове тощо) розподілити на присутніх у закладі дітей. Продукти, які вже пройшли холодну або термічну обробку ( варені неочищені овочі) до комори не повертаються.

 • Якщо прийшло 4 і більше дітей від кількості дітей, на яких було розраховано меню, то для них необхідно додатково виписати продукти, що обов’язково оформляється відповідним актом, накладною та записом у меню-розкладі ( додатковому меню) за підписами медсестри, кухаря, комірника ( завгоспа), директора дошкільного закладу.

 • Відповідальність за виявлення неякісної продукції у ДНЗ покладено на комісію з бракеражу продуктів харчування. Склад комісії ( директор закладу, медична сестра, завгосп-комірник, кухар ) затверджується наказом керівника закладу. Основним завданням комісії є контроль за якістю продуктів, які надходять і зберігаються в дошкільному закладі.Якщо під час приймання продуктів комісією встановлюється недоброякісність будь-якого продукту або великий ( понад стандартний) відсоток їх відходів, нею складається акт бракеражу в трьох примірниках. Недоброякісна продукція разом зі складеним комісією актом повертається постачальнику.

 • Якщо під час приймання продуктів комісією встановлюється недоброякісність будь-якого продукту або великий ( понад стандартний) відсоток їх відходів, нею складається акт бракеражу в трьох примірниках. Недоброякісна продукція разом зі складеним комісією актом повертається постачальнику.

 • При виявленні під час приймання нестачі або надлишку одного з видів продуктів матеріально-відповідальна особа зобов’язана припинити приймання продуктів. Акт складають того самого дня, коли було виявлено нестачу або надлишок.

 • ^

  Акт складається й у разі псування продуктів у коморі або на складі ДНЗ.

 • В акті комісії необхідно зазначати:

 • час складання акта, назву закладу, прізвища та посади осіб, які брали участь у вибраковуванні недоброякісних продуктів;

 • реквізити постачальника, вид, номер і дату супровідних документів, які надійшли разом з продуктами харчування;

 • інші дані, необхідні для більш докладної характеристики продуктів;

 • причини псування продуктів.

Похожие:

Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconПро затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I iii ступенів
З метою встановлення єдиних вимог до ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I iii ступенів незалежно...
Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconНаказ №947 Про затвердження Примірної інструкції з ведення ділової документації в позашкільних навчальних закладах
Про затвердження Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим,...
Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconПлан роботи з молодими спеціалістами по днз №1 "Орлятко" на 2012-2013н р
Ознайомити молодих спеціалістів з бп «Я у Світі», правилами ведення ділової документації, вимогами до планування роботи з дітьми
Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconПоложення про Міжнародний конкурс Карпатської мережі кулінарної спадщини для навчальних закладів Карпатських країн заявка на участь у конкурсі в номінації «кулінарний конкурс»
Коментарі (продукти вирощені / вироблені тільки у їхній місцевості, інші унікальні продукти)
Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconКодекс ділової етики членів Асоціації підприємств інформаційних технологій України
Кодекс ділової етики членів Асоціації підприємств інформаційних технологій України (апіту) створений для впливу на взаємовідносини...
Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconКодекс ділової етики Членів Асоціації підприємств інформаційних технологій України
Кодекс ділової етики Членів Асоціації підприємств інформаційних технологій України (далі кде) створений для впливу на взаємовідносини...
Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconНаказ №6 Про перевірку ведення шкільної ділової документації в загальноосвітніх навчальних закладах Кіцманського району
Згідно з п. 2 ст. 14 Закону України “Про освіту”, ст Закону України “Про загальну середню освіту”, вимогами наказу управління освіти...
Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconНаказ №1239 Про затвердження Типової інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності
Убліки Крим, місцевих органах виконавчої влади, пункту 106 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою...
Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconМоргунов Антон Анатолійович методист методичного кабінету освіти Старобільської рда 10 40 12 00 практикум
Про єдині зразки обов’язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах
Заявка на продукти ведення ділової документації по харчуванню iconНаказ №351 Про перевірку виконання наказу мону від 23 06. 2000 року №240 «Про затвердження інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах»
Закону України “Про освіту”, ст Закону України “Про загальну середню освіту”, вимог наказу Головного управління освіти і науки облдержадміністрації...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов