Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки icon

Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 рокиНазваниеДовідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки
Дата конвертации04.08.2013
Размер133.81 Kb.
ТипДовідка
скачать >>>

Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки.


Програма охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки розроблена на підставі пропозицій структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій району. Метою даної програми є реалізація наступних основних заходів:

1. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ

Реалізація заходів даної Програми передбачена в інших цільових програмах, а саме, в „Інвестиційній програмі капітального будівництва в Городоцькому районі на 2007 рік", „Регіональній програмі „Питна вода України" в Городоцькому районі на 2006-2020 роки", „Програмі упорядкування твариномогильників Городоцького району у 2007 році" та в „Програмі розвитку агропромислового комплексу Городоцького району у 2007 році", '' Програмі поводження з твердими побутовими відходами в Городоцькому районі.

У 2007 році районною санітарно-епідеміологічною станцією проведено контроль забруднення повітря, досліджено 522 проби повітря, з них в 73 пробах виявлено перевищення ГДК забруднюючих речовин на автотрасі м.Городок та ТзОВ ,,Агрошляхбуд-32'" м.Городок. По незадовільних результатах дослідження направлено припис директору, за порушення вимог сан законодавства накладено штрафну санкцію. Повітря забруднюється викидами автотранспорту, який проходить транзитом через житлову забудову в м.Городок Залишається проблема, яку потрібно вирішити - це завершити будівництво об’їзної дороги та раціонально планувати і забудовувати м.Городок з дотриманням нормативно визначеної відстані до транспортних шляхів.

Слід зазначити, що районною СЕС не проводиться контроль за забрудненням стічних вод та не розроблено паспорту території району.


^ 2. ЗАХОДИ ЩОДО ОХОРОНИ ВОДНОГО БАСЕЙНУ РАЙОНУ ТА ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ


1. У 2007 році забезпечено функціонування та технічний розвиток системи міських дощових каналізацій, очистка придорожній канав, забезпечення їх пропускної здатності у таких населених пунктах району:

 • в смт.Великий Любінь - відновлено дощову каналізацію по вул..Львівській;

 • м.Комарно - очищені придорожній канави по вул.Самбірська, вул.Січ.Стрільців, вул. Гончарська, вул.Щирецька.

Городоцькою міською радою не впроваджувались згадані заходи.

Протягом 2007 року в м. Городка проведено реконструкцію очисних споруд, виготовлена проектно-кошторисна документація та освоєно в продовж року 537 тис.грн. на реконструкції очисних споруд: замінено аератори, встановлено насос в піскоуловлювачі та замінено повітродувки.

Міською радою м.Городка виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію мереж водопостачання м.Городок вартістю 30 тис.грн. Бузин - Поріччя та Поріччя - Рудки(до с.Градівка) довжиною 8 км. На стадії виготовлення ПКД водогону Поріччя - Комарно.

Розроблені заходи із зменшення втрат води для м. Городок та м. Комарно, які затверджені на сесіях місцевих рад, але дані заходи не подані на розгляд райдержадміністрації, що перешкоджає можливому включення згаданих заходів до інших цільових районних програм.

Впродовж 2007- 2008 років триває будівництво каналізаційних мереж в м. Городок На протязі минулого року освоєно 732 тис.грн. з державного бюджету, на даний час каналізовано близько 35% міста, у 2007р каналізовано - (вул.З.Січі, вул.Л.Українки, вул.Комарнівська, вул.Грушевського)., в м.Комарно побудовано напірний колектор від головної каналізаційної станції до очисних споруд та самотічний колектор від головної каналізаційної станції до колодця гаситиля на що витрачено 700 тис.грн. з державного бюджету та 40 тис.грн. з місцевого бюджету; смт. Великий Любіть в 2007році з обласного фонду ОНПС використано 100 тис. грн. на будівництво каналізаційного колектора та напірної станції, також використано 48тис.грн.- з районного бюджету, 17 тис.грн. – з місцевий бюджет.

Особливу увагу слід приділити очищенню та впорядкування річок, їх прибережних смуг, які здійснювати без капітальних вкладень. Нажаль такі заходи періодично організовуються здебільшого підчас місячника благоустрою чи дня довкілля. До даних заходів залучаються установи освіти та інші організації.

На даний момент не проводились роботи як міською радою м. Городка так і Комарнівським рибним господарством щодо очистки русла р. Верещиця в районі м.Городка ( 2008-2009рр.) в районі рибгоспу „Комарнівський" на віддалі 500 м - (2008р.). Не реалізації даних заходів, може призвести до забруднення водного басейну на зазначених об’єктах.


Приватна забудова м.Городка, м.Комарно в основному охоплена центральним водопостачанням. В м.Городок (вул .Заводська, вул.І.Франка, вул.Заставська) побудовано водопроводи на що з місцевого бюджету витрачено 49 тис.грн.

На території Великолюбінської селищної ради централізованим водопостачанням забезпечене с.Косівець повністю освоєно 15 тис.грн. з районного бюджету та 5 тис.грн. залучені кошти мешканців., с.Завидовичі - освоєно 15 тис.грн. з районного бюджету та 15 тис.грн. з місцевого бюджету на дані цілі, Бартатівська сільська рада освоїла 35 тис. грн. районного бюджету.


По Великолюбінській селищній раді ведуться роботи по будівництву каналізаційних споруд. На даний час каналізовано близько 10% селища (школа інтернат, лікарня, багатоквартирні буд., та санаторій). Розпочато виготовлення ПКД на каналізування «правої сторони» селища.

Спільно з Рудківською міською радою вирішуєть питання роботи очисних споруд Вишнянського ДАТ. Дані очисні споруди передані на баланс Рудківській міській раді, на 2008 рік виділено 1 млн.грн. на будівництво каналізаційно-насосної станції. На даний час очисні споруди не працюють.

Мостиським управлінням водного господарства в 2007р були відновлені природні водні джерела (витоків), а саме р.Вишня (с.Вишня), р.Раків(с.Угри), р.Ставчанка (с.Мшана), р.Гноянець (с.Тучапи), р.Зашковиця (с.Гра дівка). В загальному в 2007 році, управлінням очищено каналів від мулу – 2,4 км, обкошено каналів і під’їзних доріг – 300 га, проведено вирубку чагарнику на каналах - 62 км.

На сьогодні Інститутом землеустрою проведені роботи по (нівелюванню) винесенню в натуру каналу МК-1 Тершаківської осушувальної системи на суму 9,130 грн. Мостиське управління водного господарства, яке є відповідальним за виконання даного заходу планує продовжити ці роботи в 2008 році.


^ 3. ЗАХОДИ ЩОДО УТИЛІЗАЦІЇ, ПЕРЕРОБКИ ТА ЗНЕЩКОДЖЕННЯ ВІДХОДІВ


На сьогоднішній день в районі існує 3 полігони твердих побутових відходів, а саме в м.Городку ( площею -2.8 га), в м.Комарно (площею -2.0 га) та с.Підзвіринець (площею – 0.6 га). Загальна площа відведена під дані полігони складає 5.4 га. Окрім цього в районі налічується несанкціонованих сміттєзвалищ в кількості 29 од. Загальна площа зайнята стихійними сміттєзвалищами складає 20 га .

Вищевказані полігони твердих побутових відходів експлуатуються з порушенням вимог санітарних правил: не обваловані, не огороджені, відсутні траншеї для скиду ТПВ, відвідні канави для стічних вод, не створені побутові умови для працюючих. Проекти, паспорти на звалища ТПВ відсутні. Розроблено, але не погоджені проектні матеріали по полігону в м.Городок. На сьогоднішній день експлуатація здійснюється без дозвільних документів, акти введення в експлуатацію відсутні.

В решта сільських населених пунктах і в смт. Великий Любінь відсутні полігони для складування і утилізації ТПВ, особливої уваги, щодо охорони довкілля заслуговує смт. Великий Любінь – курортна зона державного значення.

Для забезпечення екологічної безпеки населення, захист поверхневих і підземних вод та грунтів в м.Городок, виготовлено проектно-кошторисну документацію та освоєно в продовж року 537 тис.грн. на реконструкції очисних споруд.


Одним з ключових моментів, який може запобігти забрудненню довкілля та утворення несанкціонованих сміттєзвалищ є організація вивозу відходів від дрібних виробників, приватного сектору, закладів торгівлі та громадського харчування. На даний час завершується укладення угод щодо вивезення побутового сміття спільно з мешканцями приватних будинків:

 • смт.Великий Любіть - наявні угоди 600 дворів з 1400

 • м.Комарно - частково

 • м.Городок - наявні угоди 800 з 2500


Частково організований збір твердих побутових відходів в с.Мшана, с.Суховоля.

Городоцьким комунальним підприємством укладено 180 угод з установами які знаходяться в межах м.Городок на видалення ТПВ, в КП працюють 2 спеціалізовані сміттєвози;

ДКП "Ребус" м.Комарно укладено 32 угод з установами із 48 існуючих, є гостра проблеми в комунальній технічці, відсутній транспорт для збору та вивозу ТПВ, залучається машина від Комарнівського газового

Комунальним підприємством "Верес" смт.Великий Любіть на даний час укладено незначну кількість угод на збирання та вивезення ТПВ, транспорт відсутній.


Однією з основних причин накопичення та утворення сміттєзвалищ є відсутність системи розподільного збирання побутових відходів по населених пунктах району В районі діє лише одне приватне підприємство ПП"Дамарк ", яке займається збором та переробкою вторинної сировини (макулатура, чорні і кольорові метали, склобій, полімери).


Впровадження роздільного збору ТПВ дасть можливість зменшити утворення ТПВ, які не підлягають сортування на 60 %. При цьому слід зазначити, що ні один виконком фінансово неспроможний побудувати полігон із захоронення ТПВ. Тому спільно з органами місцевого самоврядування потрібно з акумулювати кошти на будівництво одного регіонального полігону. Враховуючи те, що вже виділено земельну ділянку на будівництво полігону в м.Городок та розроблено проектно-кошторисну документацію, слід спрямовувати усі зусилля на впровадження його в дійсності. При цьому і тут є ряд проблем, які потребують спільного вирішення, а саме: проект по полігону в м.Городок не отримав позитивного висновку державної екологічної експертизи, що не дозволяє розпочати будівництво міського полігону ТПВ також відсутній проект землеустрою (не вирішене питання вилучення земельних пайових ділянок громадян).

Для збирання та тимчасового зберігання побутових відходів використовуються контейнери, які через застосування недосконалого механізму розвантаження деформуються та псуються. Частина контейнерів виготовляється без кришок, що призводить до підвищення вологості побутових відходів, зумовлює прискорення процесів загнивання в теплий період року та примерзання їх до контейнерів у морозну погоду, у зв’язку з чим ускладнюється транспортування та стає практично неможливою подальша переробка побутових відходів.


На сьогодні в Городку облаштовано 21 майданчик для збору побутових відходів на яких розміщені 52 контейнери. в м.Комарно облаштовані 2 майданчики для збору побутових відходів та в 4 місцях стоять контейнери.

Для багатьох населених пунктів, через відсутність коштів у бюджетах органів місцевого самоврядування, придбання хоча б одного сміттєвоза, не кажучи про приведення сміттєзвалища до екологічно-безпечного стану, стало проблемою, яку неможливо вирішити без допомоги держави та залучення інвестицій. Разом з тим, такі видатки державним бюджетом не передбачені.


^ 4.3АХОДИ ЩОДО ОХОРОНИ ПОВІТРЯНОГО БАСЕЙНУ РАЙОНУ

Вкрай незадовільна робота проводиться органами РВДАІ з ОАТ Городоцького району та АТІ, щодо забезпечення достатньої кількості інформаційно-вказівних дорожних знаків „Об'їзд" в м. Городок. Не проводиться робота по оснащенню контрольно-вимірювальною апаратурою підприємств, які мають на балансі більше 25 одиниць автотранспорту.


Триває будівництво другого пускового комплексу від автодороги Городок - Долиняни до виходу на а/д Львів-Шегииі в районі с.Братковичі довжиною 4,1 км розпочато з грудня 2007 року. Кошторисна вартість будівництва становить 21879 тис.грн. Виконано робіт з грудня 2007 року станом на 1.01.2008 року на суму 1287 тис.грн. У 2008 році для завершення будівництва другого пускового комплексу Укравтодором виділено із державного бюджету 20592 тис.грн.

У 2008 році необхідно виконати такі роботи: відсипка земляного полотна -129402 м влаштування штучних споруд -5/140 шт/п.м влаштування двошарового а/б покриття товщ. 11 см - 33731 м., влаштування пересічень з автомобільною дорогою - 2 шт., влаштування металевого бар'єрного огородження - 1450 п.м Введеня об'єкта в експлуатацію планом робіт передбачено у листопаді 2008 року.


Щороку перед початком жнив, весною і восени, при проведені місячника благоустрою, мешканцям району, керівникам господарств та органам місцевого самоврядування доводяться вказівки із забороною та запобігання спалення побутового сміття, лист, соломи, чоч не завжди це дає відчутний ефект. Тут слід залучати членів громадських і політичних організацій в плані екологічної освіти та пропаганди, щодо утримання звалищ побутових відходів в належному стані, своєчасна засипка з метою запобігання само загорання ТПВ.


^ 5. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ І ГРУНТИ

Не вирішеною проблемою лишається питання затвердження меж міст і сіл району. На даний час розробляються нові схема забудови для корегування генплану в м.Городок, с.Мшана та с.Суховоля.

Ведеться робота по затвердженню меж водоканалізаційних зон, водозаборів та прибережних смуг водойм. На даний час затверджені межі санітарно захисної зони водозабору Будзень, але не винесені внатуру. Інші прибережно захисні смуги водойм району не винесені в натуру.

Частково налагоджена робота із надання земельних ділянок під забудову при дотриманні вимог Генплану населеного пункту.

Одним з осноних заходів даної програми, якому слід приділити особливу увагу це ліквідація стихійних звалищ, сміття на території населених пунктів, недопущення їх створення. Така робота по ліквідації триває постійно, проте зявляються нові несанкціоновані сміттєзвалища. Велику кількість несанкціонованих сміттєзвалищ ліквідовано в смт.Великий Любіть на протязі 2007р.(51м.куб.). На протязі 2008р. в т.ч. в період проведення місячника благоучстрою ліквідовано 51 несанкціонованих сміттєзвалищ по району.

На даний час ведеться робота по облаштуванню існуючих сміттєзвалищ в районі. Розробляються заходи, які не передбачають виділення земельних ділянок під сільські звалища відходів. Ставиться питання про будівництво одного регіонального полігону ТПВ.

В районі проводиться постійний контроль за використання засобів хімізації у відповідності до регламентів керівниками об’єктів АПК та фермерськими господарствами.

Гострою проблемою лишається вирішення питання утилізації отрутохімікатів непридатних для виробничого використання у господарствах району. На даний час у господарствах району наявно 33,5 тонн заборонених і непридатних до застосування пестицидів.

ТзОВ "Крес" проведено затарування, зважування та складування непридатних пестицидів, які є на території району, а саме: ПА "Прикарпаття" - 3682 кг, ПА "Промінь" - 1440 кг, ПА "Завидовичі" - 12659 кг, ТзОВ "Гора" - 1784 кг, ННВЦ "Комарнівський" - 2667 кг. Всього разом - 22232 кг. Відповідно до розпоряджень голови РДА № 250 від 14.04.2008 року та № 356 від 14.05.2008 р.виділено кошти для проплати робіт по зважуванню і затаруванню - 75,378 тис.грн. На сьогоднішній день проведено часткову проплату за роботи по ННВЦ "Комарнівський", ПА "Промінь, ТзОВ "Гора" і ПА "Прикарпаття". Після поступлення коштів та відкриття рахунку для ПА "Завидовичі" буде проведена решта проплата.

З обласного фонду охорони навколишнього та природнього середовища для району передбачено 192 тис.грн. для вивозки та утилізації непридатних та заборонених пестицидів. Управлінням агропромислового розвитку подано запит на фінансування та необхідний перелік документів в управління охорони навколишнього та природнього середовища. Розпочато процедуру тендеру. Вартість перевезення та утилізації однієї тонни непридатних пестицидів складає 15,1 тис.грн.

За передбачені кошти можна буде утилізувати 12,7 тонни затасованих непридатних пестицидів Решту кількість непридатних пестицидів буде вивозитися за рахунок коштів державного екологічного фонду (по інформації управління охорони навколишнього і природнього середовища)..


На території району знаходиться 23 твариномогильники які не відповідають санітарно-ветеринарним вимогам та потребують благоустрою. В 2007р. Виділено по 5 тис.грн. на благоустрій твариномогильників в с.Завидовичі, с.Переможне та с.Керниця для вставлення шлагбаума, очищення території від самосіву, обладнання площадки з твердим покриттям для проведення розтину трупів тварин.


Проведення інвентаризації та визначення мех. парків і скверів, підготовка пропозицій щодо заповідних і історичних територій, розробка проектів утримання парків-пам'яток: видано державний акт на право постійного користування "Парком пам'ткою садово паркового мистецтва"санаторії "Великий Любіть" , інші об'єкти природно - заповідного фонду не мають визначених меж в натурі (на місцевості)


^ ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА, ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ


Не повною мірою проводиться організації систематичного висвітлення екологічних проблем району в районній і міській газеті. Потрібно більше приділяти уваги на покращення екологічної інформативності населення району.


На виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Указу Президента України від 6 серпня 1998 року №665 «Про День довкілля» та Указу Президента України від 3 березня 2008р. № 186/2008 «Про проведення Весняної толоки з озеленення та благоустрою», райдержадміністрацією кожного року проводяться організаційно-масові заходи, проводиться День
довкілля (3-тя субота квітня).

Держуправлінням ОНПС у Львівській області постійно проводиться робота по підготовці і проведенню семінарів з питань охорони навколишнього природного середовища з керівниками підприємств різних форм власності. Кожне підприємств займається різною діяльністю та має різні впливи на той чи інший компонент довкілля (ресурс), тому така робота проводиться персонально з керівниками окремих підприємств.


Згідно запланованих організаційних заходів, райдержадміністрацією розроблено району програму поводження з твердими побутовими відходами на період 2008-2015 років. Дана програма передбачає реалізацію заходів:

1. Зменшення обсягів захоронення побутових відходів шляхом застосування нових сучасних методів їх збирання, перевезення, зберігання, переробки, утилізації та знешкодження.

2. Впровадження на території району принципу "забруднювач платить".

3. Створення нормативно-правової бази у сфері поводження з твердими побутовими відходами.

4. Вдосконалення існуючої системи управління у сфері поводження з твердими побутовими відходами.

5. Проведення послідовної та узгодженої інформаційно-виховної роботи з утворювачами відходів.

6. Тісна співпраця в галузі поводження з ТПВ органів державної влади, місцевого самоврядування і громадян.

Реалізація даних заходів дасть можливість частково забеспечити належне виконання програми ОНС.

Крім цього для запобігання забрудненню водного басейну та захисту поверхневих і підземних вод та грунтів на Городоцький район передбачено фінансування за рахудок державних субвенцій на такі заходи:

 1. Реконструкція 2-ї і 3-ї лінії системи аерації та повітродувок станції очисних споруд каналізації м.Городка – 830 тис.грн.

 2. Реконструкція КНС-2 по вул.Авіаційній в м.Городок – 564,1 тис.грн.


Обласний бюджет:

 1. Каналізація смт. В.Любінь – 300 тис.грн.

Обласний природоохоронний фонд:

 1. Каналізація м.Городка – 100 тис.грн.

 2. Комарнівський міський парк – 60 тис.грн.

 3. По програмі пестецидів – 192 тис.грн.Виконав Й.ФабригаПохожие:

Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconРішення №107 Від 4 січня 2007 року м. Городок Про Програму охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки
Розглянувши Програму охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки, керуючись п. 16 ч. 1 ст....
Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconРішення №317 Від 26 червня 2008 року м. Городок Про порядок денний ХVІІІ сесії Городоцької районної ради Городоцька районна рада п’ятого скликання
Про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки
Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconДовідка про хід виконання районної комплексної Програми «Охорона навколишнього середовища на 2008-2012 роки»
Аналіз стану навколишнього природного середовища в районі свідчить, що незважаючи на відносну стабілізацію основних якісних показників...
Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconРішення №319 Від 26 червня 2008 року м. Городок Про виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки
Неорганізованих джерел забруднення, зменшення об’ємів скидання у відкриті водойми неочищених стічних вод підприємствами та населенням...
Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconДовідка про підсумки роботи Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області в 2010 році та завдання на 2011
Положенням «Про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в донецькій області», в координації з управліннями...
Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconРішення від «23» жовтня 2009 року Про звіт районної державної адміністрації про хід виконання Програми розвитку охорони здоров’я в Бахмацькому районі на 2007 2009 роки
Розглянувши хід виконання Програми розвитку охорони здоров’я в Бахмацькому районі на 2007 – 2009 роки (далі – Програма) та керуючись...
Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconЗатверджено рішенням третьої сесії Куликівської районної ради шостого скликання від 31 березня 2011 року «Про Програму охорони навколишнього природного середовища Куликівського району на 2011-2015 роки та перспектива до 2020 року» програма
«Про Програму охорони навколишнього природного середовища Куликівського району на 2011-2015 роки та перспектива до 2020 року»
Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconРішення від 11 квітня 2013 року № м. Бобринець Про комплексну програму охорони навколишнього природного середовища в Бобринецькій міській раді на 2013-2015 роки
Розглянувши комплексну програму охорони навколишнього природного середовища в Бобринецькій міській раді на 2013-2015 роки, керуючись...
Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconУкраїнська академія аграрних наук державна служба заповідної справи міністерства охорони навколишнього природного середовища україни державне управління охорони навколишнього природного середовища у херсонській області біосферний заповідник «асканія-нова» імені ф.
Державне управління охорони навколишнього природного середовища у херсонській області
Довідка про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища у Городоцькому районі на 2007-2011 роки iconАналіз заходів та ініціатив 2009-2010 рр. Моніторинг перебігу та оцінка результатів виконання «Програми охорони та поліпшення стану навколишнього природного середовища на території міста Євпаторії»
Законодавству України, внесено зміни та доповнення в Програму, го єцрр рішенням Євпаторійської міськради було включено в число головних...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов