Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект icon

Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект



НазваниеНавчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект
Дата конвертации12.11.2012
Размер45.86 Kb.
ТипНавчально-методичний посібник
скачать >>>

Зміст посібника «Сходинки етичного зростання» для 3-го класу


Лариса Кравчук.«Сходинки етичного зростання»: Навчально-методичний посібник для 3-го класу - К. : Шкільний світ , 2012 .- 128с.

ЗМІСТ

Розділ 1. Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект

Роль сім’ї у формуванні морально-етичних почуттів дитини

6

Розділ 2. Забезпечення психолого-педагогічних умов засвоєння етичних норм молодшими школярами

Програма курсу «Сходинки етичного зростання»

10

Методичні рекомендації вчителю

120

^ Розділ 3. Етичний розвиток дитини молодшого шкільного віку в умовах сім'ї

Міні-лекції для батьків

123

Сторінки посібника: конструкт заняття  на тему «Краса світу – в мої руках»

^ Тема. Краса світу — в моїх руках

Мета: розширювати уявлення про взаємозв'язок між учинками людини та красою навколишнього світу; формувати переконання щодо особистої відповідальності кожної людини за наш світ; учити стримувати негативні емоції, регулювати свої почуття, контролювати власні вчинки, керуватись етичними нормами у поведінці.

^ Хід заняття

1. Вправа-вітання (2 хв)

Мета: сприяти встановленню позитивного контакту з групою.

Форма проведення: робота у великій групі.

Діти стають у два кола. Внутрішнє коло нерухоме, а от учасники зовнішнього — переміщаються і по черзі вітаються з тими, хто стоїть усередині, словами «Доброго дня!».

^ 2. Вправа «Зіпсований телефон» (1 хв)

Мета: створити атмосферу взаємного прийняття й гарного настрою.

Форма проведення, метод: робота у великій групі. Вправа-енергізатор.

Діти стають у коло. Учитель говорить одному з учасників слово чи фразу, яку потрібно передати по колу. Потім учитель називає слово, яке він говорив, і те, яке до нього «повернулось».

Обговорення:

  • Який у вас настрій?

  • Чи дізналися щось нове одне про одного?

3. Вправа «Обговоримо ситуацію» (15 хв)

Мета: розширювати уявлення дітей про красиве і потворне, формувати усвідомлення, що краса навколишнього світу знаходиться в руках кожного з нас; виробляти лінію етичної поведінки.

Форма проведення, метод: читання «з передбаченням» у великій групі.

Матеріали: текст вірша для кожного учня.

Діти читають вірш Інни Кульської «Поганий телефон».

Словничок

Алмаз — прозорий, найчастіше безбарвний мінерал і коштовний камінь, що блиском і твердістю перевищує всі інші мінерали.

Плексиглас — міцне небитке скло.

Підводяться будинки, росте новий район,

На вулиці кабінка, загальний телефон.

Виблискує яскраво прозора дивина,

І школярам цікаво: невже вона міцна?

Хтось перший сніжку кинув,

Хтось грудку що було.

Уже брудна кабіна, та ціле поки скло.

А спірка не вгаває:

Це, певне, плексиглас:

Йому не дошкуляє ні куля, ні алмаз!

Ось камінь, ось цеглина в руці у школяра...


Обговорення:

- Якими, на вашу думку, були наслідки такої «цікавості» школярів?

...

Стоїть сліпа кабіна, вже на дірі діра.

У них шугає вітер, не чути в трубку слів.

^ А тут потрібний лікар, бо хлопчик захворів!

Обурюються мами:

У нас новий район,
Чому ж такий поганий
Загальний телефон?


Обговорення.

  • Щоб б ви відповіли мамам?

  • Чи доводилося вам щось подібне бачити у житті?

  • Що ви відчуваєте при цьому?

  • А як вчиняєте самі?

  • Що б ви порадили хлопчакам?

4. Вправа «А я хороший» (5 хв)

Мета: переключити, відновити й активізувати увагу учасників.

Форма проведення, метод: робота у великій групі. Вправа-енергізатор.

Діти сидять у колі. Один стілець вільний. Починає той, у кого праворуч вільний стілець. Він повинен пересісти на нього і сказати: «А я хороший». Наступний, у кого праворуч опинився порожній стілець, пересідає і каже: «А я теж». Третій учасник говорить: «А я вчуся в...» (називає ім'я будь-якого учасника). Той, чиє ім'я назвали, сідає

на вільний стілець і розповідає, чому він хороший. Потім вправа повторюється. Обговорення:

  • Який у вас настрій?

  • На які думки наштовхнула вправа?

5. Вправа «Дерево добра» (15 хв)

Мета: акцентувати увагу дітей на їхніх чеснотах, формувати впевненість у собі.

Форма проведення: робота в малих групах. Практична робота.

Матеріали: силует долоньки для кожної групи; великий силует паперового дерева.

Учитель об'єднує дітей у групи. Кожна з них отримує силует долоньки. Учасники груп обговорюють, які вчинки вони можуть зробити (або роблять), щоб світ ставав кращим. На силуетах долоньок записують ці вчинки. Потім по черзі групи озвучують свої записи і долоньки чіпляють на «дерево добра».

Обговорення:

  • Який у вас настрій?

  • На які думки наштовхнула вас ця вправа?

6. Підбиття підсумків заняття (1 хв)
Мета:
формувати навички самоаналізу.

Форма проведення, метод: індивідуальна робота. Незакінчене речення. Рефлексія.

Матеріали: аркуш паперу для кожного учасника. Завдання. Закінчити речення: «На занятті я зрозумів, що...» Примітка. Відповіді дітей учитель аналізує після закінчення заняття.

7. Вправа-прощання (1 хв)

Мета: закінчити заняття на позитивній емоційній ноті.

Форма проведення: робота у великій групі.

Діти стають у коло, беруться за руки й разом промовляють: «Дякую за сьогоднішнє заняття. На все добре!»

Учителю на замітку. Заняття можна вважати ефективним, якщо діти зрозуміли, що від кожного з нас залежить краса навколишнього світу.

Ціннісна установка дитини. Щоб навколишній світ був красивим,
я роблю гарні вчинки.



Похожие:

Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconНавчально-методичний посібник для 2-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект
Лариса Кравчук.«Сходинки етичного зростання»: Навчально-методичний посібник для 2-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с
Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconЗміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект
Лариса Кравчук.«Сходинки етичного зростання» для 1-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с
Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconЗміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект
Лариса Кравчук.«Сходинки етичного зростання» : Світ під назвою «Я»: навчально-метоичний посібник для 4-го класу К. Шкільний світ,...
Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconБайка як засіб засвоєння молодшими школярами морально-етичних норм „Моя байка, добрі люди, у пригоді, може, буде”
Художні твори не тільки збагачують дитину знаннями про життя, а й уводять її в особливий світ людських почуттів та переживань, вчать...
Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconКазка як чинник засвоєння молодшими школярами етичних норм
Як зазначав видатний вчений Р. У. Сперрі, «світ, у якому ми живемо, спонукуваний не тільки несвідомими силами, але також – і більш...
Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconНавчально-методичний посібник для студентів спеціальності : 010103 та 010103 "Педагогіка і методика середньої освіти. Образотворче мистецтво"
Теоретичні основи композиції: Навчально-методичний посібник для студентів внз художніх та художньо-педагогічних спеціальностей. /...
Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconПрограма для масової школи Хімія: 8-11 класи (К.: Шкільний світ, 2001), на засвоєння якої відводиться 2 год на тиждень у кожному класі
«Хімія 7-11 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів» (К.: Перун, 2005). Чинною для 9-11 класів основної школи є...
Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconSemester: 9 Number of ects credits allocated
Вербінська Г. М. Уроки астрономії: навчально-методичний посібник. – К.: Шк світ, 2010. – 128 с
Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconНавчально-методичний посібник для студентів педагогічних університетів. Умань : впц «Візаві», 2011. 201 с
В., Колмакова В. О. Інформатика. Змістові модулі : Інформація та інформаційні процеси. Інформаційна система. Операційні системи....
Навчально-методичний посібник для 3-го класу К. Шкільний світ, 2012. 128с. Зміст розділ Теоретичні питання засвоєння етичних норм молодшими школярами: психологічний аспект iconНавчально-методичний посібник для викладачів. Аспірантів, студентів магістратури. К.: Кондор,2008. 272с
Артемова Л. В. Педагогіка і методика вищої школи.: Навчально-методичний посібник для викладачів. Аспірантів, студентів магістратури....
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов