Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції icon

Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня КонституціїНазваниеПрофспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції
Дата конвертации08.05.2013
Размер50.19 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>


Прес-реліз

24.06.11г.

Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції
Конфедерація вільних профспілок Луганської області звернулася з заявою до Президента України Віктора Януковича, голови Верховної Ради України Володимира Литвина, прем’єр-міністра України Миколи Азарова, голови Луганської державної адміністрації Володимира Пристюка та інших посадових осіб.

У заяві, що розповсюджена у День Конституції України, йдеться про порушення конституційних прав громадян України, дискримінацію громадян в сфері праці і охорони здоров’я тазавдання шкоди громадянам України та державі:

«Конфедерація вільних профспілок Луганської області (КСПЛО) заявляє громадянський протест щодо злодійського порушення конституційного права законослухняних громадян найманої праці черезнедотримання державних соціальних стандартів і державних соціальних гарантій у сфері праці, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту.

Наслідками діяльності органів та окремих посадових осіб місцевої виконавчої влади є завдання шкоди сотням тисячмешканців Луганської області», - вважають представники Конфедерації вільних профспілок Луганської області.

^ Профспілкарі звертають увагу високопосадовців на невідповідність оплати праці гірників Луганщинизаконам України.

Так у заяві зазначається: «Існуючи розміри мінімальних тарифів оплати праці шахтарів встановлені із розрахунку суми 888 грн. і мають перераховуватися щоразу одночасно із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати згідно чинного законодавства України. Розміри існуючих тарифних ставок і посадових окладів шахтарів є на 40% меншими від розміру мінімальної зарплати, що гарантована державою з розрахунку 960 грн. Таким чином, кожні 3 місяці шахтарі втрачають одну середньомісячну зарплату, за рік - 4 подібних заробітних плати».

Також гірники Луганщини отримують збитки через те, що не впроваджується коефіцієнт 1,3 збільшення тарифних ставок (окладів) шахтарів згідно статті 3. Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці та не впроваджується коефіцієнт 1,2 збільшення тарифних ставок (окладів) робітників шахтної поверхні згідно п.9.4.1 Галузевої Угоди.

Конфедерація вільних профспілок Луганської області повідомляє високопосадовців про існування скритої заборгованості із заробітної плати.

«Поточна заробітна плата не виплачується у строки передбачені чинним законодавством України; виплата заробітної плати щомісяця затримується на 3тижні. Не здійснюється належне корегування заробітної плати за період надання чергової відпустки на коефіцієнт збільшення мінімальної заробітної плати згідно з Постановою Кабінету Міністрів №100 від 08 лютого 1995р.; розмір заробітної плата робітника за період чергової відпустки є на 30% меншою від розміру поточної заробітної плати», - ідеться в заяві.

^ Конфедерація вільних профспілок Луганської області вважає неприпустимим щоденне використання роботодавцем і владою примусової праці шахтарів.

Саме до «примусової праці» профспілкарі віднесли той факт, що щодня шахтарі знаходяться в шахті під землею 7,5-8,5 годин, а роботодавець визнає і оплачує 6 годин праці під землею.

«Роботодавець не визнає 6-й робочий день календарного тижня надурочнимробочим часом і не здійснює подвійну оплату робітникам за 6-й відпрацьований день поточного тижня при встановленому 5-ти денному робочому тижні, як це передбачено в статті 72 КЗоТ України. 7-й день тижня «неділя» роботодавець не визнає загальним вихідним днем і не здійснює подвійну оплату найманим робітникам за роботу в загальний вихідний день «неділя», -ідеться у заяві Конфедерації вільних профспілок Луганської області.

Також у заяві звертається увага на щоденне існування загрози здоров’ю і життю шахтарям та на позбавлення законного права шахтарів на користування державною соціальною гарантією:

«Роботодавець не здійснює належне забезпечення шахтарів засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) відповідно встановлених нормативів (спеціальним одягом і спеціальним взуттям, мийними засобами (мило, рушники тощо), що створює загрозу здоров’ю і життю шахтарям . У2011 році зупинено надання санаторно-курортних путівок на оздоровлення шахтарів Фондом державного соціального страхування від втрати тимчасової працездатності; з початку року на шахту «Ніканор-Нова» не надано жодної санаторно-курортної путівки на оздоровлення робітників», - ідеться у заяві.

Також профспілкарі указують на факти, що роботодавцівідмовляють шахтарям у реалізації права щодо гарантованого державою забезпечення пільговим вугіллям на побутові потреби, а органи місцевої виконавчої влади не виплачують компенсацію за оплату спожитої електроенергії, газу та центрального опалення житла за рахунок субвенцій з державного бюджету, які йдуть у місцеві бюджетидля шахтарів, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральне опаленням.

Діяльність Конфедерації вільних профспілок Луганської області заважає роботодавцям та чиновникам проводити незаконні оборудки, через це влада переслідує членів незалежних профспілок:

«На шахті «Ніканор-Нова» роботодавець у спосіб перевищення влади у квітні-травні 2011 влаштував незаконне тестування молодих за віком робітників, які пройшли повний курс навчання електрослюсарів в навчальному пункті ДП «Луганськвугілля».

Після процедури незаконного тестування директором без погодження з профспілковим комітетом було надано розпорядження про звільнення трьох молодих за віком робітників з дільниці на підземній роботі з переводом на поверхню на умовах погіршення оплати праці.

Після виходу із складу незалежної профспілки окремі робітники отримали у директора шахти «залік» у тестування і залишились на своїх дільницях», - йдеться у заяві.

^ Профспілкарі звертають увагу високопосадовців насферу житлово-комунального обслуговування, чия діяльність створює загрози життю і здоров’ю мешканців Луганщини.

Так, компанія «Луганськвода» щоденно подає в мережі централізованого водопостачання питну воду, що за хімічним складом не відповідає санітарним вимогам якості питної води і фактично є технічною водою; споживання такої води людиною створює загрозу здоров’ю і життю.

«Компанія «Луганськвода» в мережах централізованого водопостачання щодня фактично подає технічну воду і щомісяця нараховує споживачам 100% оплати тарифу за комунальну послугу з водопостачання питної води.

На території Луганської області існуючий тариф оплати послуги централізованого водопостачання є у 3 рази необґрунтовано збільшеним і є самим високим вУкраїні», - ідеться у заяві.

Конфедерація вільних профспілок Луганської області вимагає у адресатів визнати, що сотням тисяч мешканців Луганської області завдана шкода і притягнути до відповідальності винних у цьому осіб.

Заяву підписали КозюбердаМ.І., голова Конфедерації вільних профспілок Луганщини,ІльченкоК.Г. (СОГ «Трудовийрух«СОЛІДАРНІСТЬ»), ДевіцькийМ.І. (Луганське обласнеоб’єднання профспілок таксистів), ЗапрудськийІ.С. (Профспілка підприємців Луганської області), БакуменкоВ.П.(Національний комітет по боротьбі зкорупцією), ТітаренкоА.М. (Незалежна профспілка ВАТ «Алчевськийметалургійний комбінат»),СальніковЮ.Б. (Незалежна профспілка гірників шахти «Ніканор-Нова», м.Зоринська і Перевальського району), Калітвєнцев Д.Д. (Незалежна профспілка гірників шахти ім. Баракова ВАТ «Краснодонвугілля»), Солов’янА.В. (Незалежна профспілка гірниківшахти «Ніканор-Нова» ДП «Луганськвугілля»),МікєрінМ.М. (Незалежна профспілка гірниківшахти ім. Баракова, міста Краснодона і Краснодонського району).


Прес-служба

Конфедерації вільних профспілок Луганської областіПохожие:

Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconВідкрите звернення учасників Форуму соціальних працівників до Президента України Януковича В. Ф. та Прем’єр-міністра України Азарова М. Я
Форуму соціальних працівників до Президента України Януковича В. Ф. та Прем’єр-міністра України Азарова М. Я
Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconРішення №198 Від 23 лютого 2012 року м. Городок Про заяву депутатів Городоцької районної ради Львівської області до Президента України В. Януковича та Прем’єр-міністра України М. Азарова щодо оцінки дій міністра освіти та науки України Д. Табачника
Про заяву депутатів Городоцької районної ради Львівської області до Президента України В. Януковича та Прем’єр-міністра України М....
Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconОгляд преси 16 липня – 23 липня 2010 року Випуск №23 07 Зміст поданих матеріалів відображає виключно позицію авторів або видань, вказаних у посиланнях. Уза не завжди поділяє думку
Віце-прем’єр-міністра України з питань апк слаути Віктора Андрійовича, Віце-прем’єр-міністра України Тігіпка Сергія Леонідовича та...
Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconЗвернення неурядових громадських організацій до Прем’єр-міністра України Шановний Миколо Яновичу!
Вас з проханням переглянути та призупинити дію Доручення Прем’єр-міністра України від 23 червня 2010 року „За результатами відвідання...
Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconМ. Я. Азарову Шановний Миколо Яновичу!
Уряду для забезпечення виконання домовленостей між Кабінетом Міністрів України та ЦК профспілки працівників освіти І науки України,...
Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconРішення №644 Від 18 березня 2010 року м. Городок Про Звернення депутатів Городоцької районної ради Львівської області до Президента України В. Януковича, Голови Верховної Ради В. Литвина та Прем’єр-міністра М. Азарова
Про Звернення депутатів Городоцької районної ради Львівської області до Президента України В. Януковича, Голови Верховної Ради В....
Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconВолинська обласна рада звернулася до Президента
Волинська облрада звернулася до Президента Віктора Януковича, прем'єр-міністра, спікера парламенту та до голів усіх обласних рад...
Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconСтепаненко андрій: лист до людей !
Тріади: Гаранта Конституції – Президента України, Голови Верховної Ради І прем’єр-міністра України, але ж вони, напевно самі таких...
Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconЗ виступів урядовців та інших учасників наради Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко 11/09/2009
Вперше з моменту створення галузі, за ініціативи Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, у столиці, місті-герої Києві вдалося зібрати...
Профспілки Луганщини звернулися до Президента та прем’єр-міністра з нагоди Дня Конституції iconЗвіт Президента про діяльність Профспілки з листопада 2009 р по січень 2011 р.; Прийняття рішення про реорганізацію Профспілки; Затвердження Статуту Профспілки; Обрання Президента та складу Центрального Профспілкового Комітету
Київ, просп. Академіка Глушкова, 42, Академія технологічних наук України, 4й поверх, Конференц-зал
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов