Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон icon

Профільний Комітет Верховної Ради України з питань законНазваниеПрофільний Комітет Верховної Ради України з питань закон
Дата конвертации14.05.2013
Размер183.25 Kb.
ТипЗакон
скачать >>>

18 листопада 2010 о 10:53

http://grytsenko.com.ua/news/view-profil-nyy-komitet-vr-pidtrymav-zakonoproekt-hrytsenka-shchodo-protydiji-khabarnytstvu.html

Профільний Комітет ВР підтримав законопроект Гриценка щодо протидії хабарництвуПрофільний Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності під керівництвом Віктора Швеця на вчорашньому засіданні одноголосно підтримав і рекомендував до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії хабарництву №7072, внесеного головою партії «Громадянська позиція» Анатолієм Гриценком.

Даний законопроект народний депутат вносить на розгляд парламенту втретє. Першого разу проект Закону був зареєстрований за №3428 ще 2 грудня 2008 року. Тоді Рада прийняла цей законопроект, але його заветував президент Ющенко. Вдруге він був зареєстрований в парламенті за №6045 5 лютого 2010 року, проте, попри рекомендації профільного Комітету прийняти його за основу, у травні проект Закону зняли з розгляду, «не включили до порядку денного». Втім, 31 серпня 2010 року Гриценко наполегливо вніс цей законопроект втретє за №7072 і вже втретє він отримав підтримку профільного Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Голова «Громадянської позиції» впевнений, розгляд цього проекту Закону стане своєрідним тестом для парламентської більшості і президента.

«Він покаже, чи дійсно регіонали мають намір боротися з хабарництвом і корупцією, або ж їхні обіцянки робити це, створення Національного антикорупційного комітету, ніщо інше як пусті декларації», - заявив Гриценко.

Нагадуємо, проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії хабарництву №7072 передбачає посилення кримінальної відповідальності за хабарництво для чиновників (у тому числі – органів місцевого самоврядування) і  працівників правоохоронних органів. Особливо жорстку відповідальність за отримання хабара – довічне ув’язнення - Гриценко пропонує впровадити для суддів, прокурорів та слідчих.


21 листопада 2010 о 17:01

^ Ні – Податковому кодексу!

Завтра, у день Свободи, на шосту річницю Помаранчевої Революції, у Києві відбудуться масові акції протесту проти Податкового кодексу.

Мета акції – змусити президента України ветувати прийнятий Верховною Радою документ.

«Громадянська позиція», підтримуючи тих, хто готовий відстоювати свої права, закликає всіх однодумців також прийти завтра на Майдан і сказати рішуче «Ні!» спробам уряду приховати свою некомпетентність та вирішити проблеми за рахунок народу.

Ми вважаємо, що будь-який закон, який викликає масовий спротив народу, не має права набувати чинності. Якщо підприємці по всій країни виходять на акції протесту, самоорганізуються заради того, щоб не допустити прийняття Податкового кодексу – влада не має права їх не почути!

Цей документ має бути повернений на доопрацювання у Верховну Раду для того, щоб урахувати зауваження, висловлені населенням у такий спосіб.

Всіх, хто не боїться висловити свою громадянську позицію, чекаємо у понеділок, 22 листопада, о 9:00 на Майдані Незалежності(біля входу в «Глобус», позаду стели).

«Громадянська позиція»

http://grytsenko.com.ua/news/view-ni-podatkovomu-kodeksu.html


22 листопада 2010 о 20:30

^ Самоорганізація громадян сьогодні важливіша за партійні прапори - Гриценко

«Акції протесту підприємців, що проходять у Києві та інших регіонах країни, не повинні організовувати, очолювати або брати під свої прапори політичні партії. Найважливішим сьогодні є те, що включаються механізми самоорганізації суспільства для захисту своїх законних прав». Про це заявив Анатолій Гриценко, голова партії «Громадянська позиція», коментуючи акції протесту проти Податкового кодексу.

Гриценко додав, що це – не перший прояв здатності українців захищати свої права. Нещодавно студенти у 14 областях виступили проти спроб міністра Табачника комерціалізувати навчання в університетах. А зараз малий і середній бізнес доносить свої вимоги до Верховної Ради, уряду та президента.

«Люди мають на те право, тому що на кошти платників податків утримуються всі державні інститути», - додав Гриценко.

Він також зауважив, що «Громадянська позиція» жодним чином не намагалася стати на чолі цих акцій, або використати їх у якихось партійних цілях. Втім, коли організатори акції звернулися по допомогу – «Громадянська позиція» її надала.

«Ми не афішували цієї підтримки, бо для нас це не піар, а щире покликання, - пояснив Гриценко. – В нас немає мільярдів і мільйонів, але «Громадянська позиція» всебічно допомагала в організації та координації акцій протесту, у межах наявних і обмежених ресурсів».

Зокрема, представники «Громадянської позиції» внесли кошти на оренду обладнання сцени та її звукової системи на Майдані у Києві.

Серед членів «Громадянської позиції» є чимало підприємців, які взяли активну участь в акціях протесту, увійшли до організаційних комітетів як у Києві, так і в інших регіонах. І саме ці активісти, а не керівництво партії, виступали сьогодні з трибун.

Гриценко запевнив, що «Громадянська позиція» й надалі надаватиме підтримку громадянам, які організовано захищають свої законні права. А також звернувся до інших партій з закликом допомагати не словами, а практичними справами.

«Я переконаний, що всі політичні партії, які називають себе опозиційними, зобов’язані надати посильну підтримку громадянам під час проведення акцій протесту. А також – захищати мітінгувальників від незаконних дій з боку представників правоохоронних органів та інших державних структур», - заявив Гриценко.

Голова «Громадянської позиції» переконаний, що «на нинішньому етапі нам важливо підтримати активні дії самих громадян, не виставляючи на акції протесту партійні прапори. І не намагаючись взяти ці акції під партійний контроль. Ми маємо всебічно допомагати активним спробам самоорганізації громадянського суспільства. Тільки так Україна повернеться на нормальний, стійкий шлях розвитку». 

http://grytsenko.com.ua/news/view-samoorhanizatsija-hromadjan-s-ohodni-vazhlyvisha-za-partiyni-prapory-hrytsenko.html


27 листопада 2010

http://grytsenko.com.ua/blog/view-holodomornyy-strakh-maje-vmerty-v-nas.html

^ Голодоморний Страх має вмерти в нас!

Голодомор наніс страшенний удар по нашому народу.

Мільйони людей загинули.

Десятки мільйонів вижили. Але Голодомор прищепив їм Страх.

Страх за життя. Страх перед владою.

Той страх передається через покоління.

Моя бабуся в 1933-му поховала п’ятьох дітей і чоловіка. Бабусі тоді було 32 роки. До останнього свого дня, 9 листопада 1983 року, вона ховала у коморі два мішки пшениці. І часто пошепки говорила мені: «Синку, мовчи, ніколи не йди проти влади». Те саме казали мені батьки…

Страх паралізує нашу свідомість і небайдужість дотепер.

У нас кипить на душі, ми обурюємося діями влади, але потім замовкаємо і покірно відступаємо.

Не всі і не завжди, але в більшості випадків – замовкаємо і відступаємо.

Сьогодні ми разом із дітлахами запалили в домівках свічки. Згадуємо і вшановуємо невинних жертв Голодомору. Вічна їм пам'ять!

Але маємо робити більше – вичавлювати з себе той Голодоморний Страх. Щодня і щохвилини. Страх має вмерти в нас!

А нашим дітям має перейти лише пам'ять і скорбота за загиблими. Ми  виховуємо в них почуття справедливості, гідності і сили духу. 

Щоб більш ніколи не було Голодоморів!


1 грудня 2010

http://grytsenko.com.ua/blog/view-veto-prezydenta-shcho-dali.html

^ Вето Президента, що далі?

Про вето на Податковий кодекс Янукович заявив публічно. Мости спалені…

Можна очікувати, що в пакеті з вето Раді буде запропоновано внести до ПК, як мінімум, дві принципові зміни:

1) пом’якшити умови ведення малого бізнесу;

2) обмежити репресивні апетити податкової адміністрації і податкової міліції.

Немає сумніву в тому, що Чечетов підніме руку і більшість підтримає усе, що напише Янукович. А він напише чимало: зауваження будуть до півтора-двох десятків статей ПК.

Для команди Януковича, в Уряді і в Раді, вето Президента, який прийняв рішення і оголосив його несподівано швидко, не чекаючи обіцяного на Майдані четверга, стало шоком.

Більшість очікувала внесення Президентом змін до ПК, але – вже після підписання, хоч в той же день. В цьому вбачали готовність Януковича захищати свою команду, тримати удар… Вбачали. А побачили вето.

Лунали з вуст не останніх за впливом регіоналів і більш жорсткі оцінки: своїм вето Янукович показав, що ніяких системних, а тим більше болючих реформ він уже не проведе – не вистачить духу…

^ А от для підприємців, які вийшли на Майдан, вето – це перемога! Для інших сегментів громадянського суспільства – теж.

Скандальні норми в Кодекс хтось вписував, і цей хтось має відповісти.

Переконаний, Янукович прийме кадрові рішення. Але не під тиском Майдану, а під прикриттям адміністративної реформи, яку за тиждень-два планують оголосити.

В якій черговості залишать свої кабінети Азаров, Тігіпко, Ярошенко, Папаїка, чи Бродський – це питання сьогодні другорядне.

За цих умов, після вето, намагання організаторів (політиків?) продовжити Майдан на невизначений термін, висуваючи щоразу нові вимоги (відставка Уряду, перевибори Президента і Верховної Ради, проведення референдуму, зміни до Конституції, закриття офшору на Кіпрі), при всій їх справедливості – може бути деструктивним за своїми наслідками. Для самого Майдану і, відповідно, для суспільства в цілому.

Організаторам Майдану не завадило б провести свій власний «розбор польотів». Щоб таких непідготовлених, нескоординованих, внутрішньо конфліктних і скандальних Майданів більше не було.

Зафіксували перемогу Майдану, показали владі кулака – і до наступних акцій і наступних перемог.

Вирішити всі проблеми одним Майданом – це утопія. Плечей кількох десятків тисяч підприємців для того замало. Шлях буде довшим.

Але влада цей шлях сама скорочує – тупо, з впертістю осла, вона генерує конфлікти і збурює суспільство щомісяця, щотижня.

Податковий кодекс набере сили з січня 2011-го, навіть після вимушеного рихтування ми його ще наїмося…

На черзі – адміністративна реформа, яка викине на вулиці десятки, сотні тисяч бюджетників. Лише МВС пропонують скоротити на 100 тисяч, армію на 40 тисяч, не створюючи при цьому робочих місць і не надаючи житла…

Далі в планах – пенсійна реформа, на вимогу і за фіскальними кальками МВФ, законопроект має бути в Раді до 10 грудня. З того, що попередньо відомо, насправді це не системна реформа, тим більше вона далеко не справедлива, а відтак – лише збурить і боляче вдарить по мільйонам людей…

Вже відомо про плани суттєво підняти ціни на електроенергію – це ще один удар по мільйонам найбідніших.

А в квітні, як і обіцяв Тігіпко, ціна на газ для населення знову зросте удвічі. За нею – тарифи на ЖКГ, далі – зростання цін на все підряд…

Реформи потрібні. Але потрібен діалог влади із суспільством. Влада ж детально проговорює реформи із чиновниками МВФ, але не вважає за потрібне обговорювати їх із власним народом.

Так справжні реформи не робляться, бо головна умова їх успіху – це розуміння суті і підтримка з боку суспільства. Про це Януковича зарубіжні радники попереджали неодноразово, але…

І головне – аморально і безвідповідально впроваджувати болючі для десятків мільйонів реформи з боку влади, яка невиліковно хворіє клептоманією. Прибирає до своїх брудних чиновничих рук і бере під приватно-кримінальний контроль геть усе, що являє собою цінність у країні – заводи, порти, землі, ліси, озера, бази відпочинку, санаторії, свердловини, трубопроводи, енергоблоки, електромережі, кар’єри, шахти, рудники, ринки, мережі супермаркетів, банки, пам’ятки культури, цілі галузі,  міста і цілі області…

Тож число плечей на Майдані більшатиме. Підприємці, бюджетники, пенсіонери, соціально незахищені верстви, число яких зростатиме…

Громадянському суспільству, яке для захисту своїх законних прав піднімається на акції спротиву, потрібні успіхи і перемоги. Спочатку маленькі, потім більші…

^ Від щоразу сильніших ударів по руках влади – до повного відсторонення цієї агресивно-безпорадної команди від державного керма.


1 грудня 2010 о 16:36

http://grytsenko.com.ua/news/view-vlada-prodovzhuje-nyshchyty-pidpryjemtsiv-hrytsenko.html

^ Влада продовжує нищити підприємців - ГриценкоПозиція Партії регіонів не дозволила парламенту прийняти законопроекти про скасування податкової міліції та обмеження позапланових перевірок бізнесу. Автор законопроектів – лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, вважає, що влада в черговий раз довела – вона й надалі нищитиме підприємців. 

«Партія регіонів сьогодні ще раз продемонструвала, на чиєму вона боці. Попри декларації про підтримку підприємництва, влада свідомо не хоче йти на послаблення репресивного тиску держави, тримаючи бізнес «на гачку», - коментує Гриценко.

«Люди стоять на Майдані не лише через надмірні податки. Їх не менше збурює ганебна практика репресивних органів, свавілля податкової міліції та чиновників, які у будь-який момент можуть безпідставно зупинити бізнес».

Гриценко переконаний, що позапланові перевірки сьогодні фактично знищують бізнес по всій країні. Тому у своєму законопроекті №7075 запропонував: по-перше, встановити вичерпний перелік підстав для позапланових перевірок; по-друге, заборонити  рейдерські схеми нищення бізнесу, коли будь-хто з вулиці може поскаржитися на підприємця, і це вважається підставою для проведення позапланової перевірки; по-третє, запровадити адміністративну відповідальність для чиновників, які порушують закон при проведенні позапланових перевірок.

«Ці три прості й логічні пропозиції підтримують усі підприємці, особливо представники малого та середнього бізнесу, які є найменш захищеними від репресивного тиску з боку держави, - пояснив Гриценко. – З цим погодився профільний парламентський Комітет. Але, на жаль, для партії влади це не аргументи».

Так само Партія регіонів завалила законопроект Гриценка №7073, яким пропонувалося ліквідувати податкову міліцію.

«Я думаю, що ніхто з підприємців не має сумніву, що податкова міліція зараз є найбільшою репресивною машиною в Україні. Більшою, ніж МВС чи СБУ», - заявив Гриценко. 

Він навів конкретні цифри: податкова міліція сьогодні нараховує 10 тисяч осіб у військовій формі і зі зброєю.

«Тобто це ціла дивізія. В армії дивізію очолює генерал-майор, а тут – аж генерал-полковник! Крім нього, у податковій міліції є ще 22 генеральських посади. А посадові оклади вищі, ніж у будь-якій іншій силовій структурі. І ця дивізія має право будь-кого заарештувати, тримати під вартою місяцями, навіть не викликаючи на допити, робити з людиною що завгодно», - говорить Гриценко.

Крім того, автор законопроекту вказує на те, що така репресивна машина була створена абсолютно безпідставно і нелогічно.

«Не можна при цивільній структурі, якою є податкова адміністрація, утворювати свою власну міліцію. Інакше, за цією логікою, треба створювати у парламенті – парламентську міліцію, у Держкомземі – земельну міліцію, в Антимонопольному комітеті – антимонопольну міліцію. Десятки, сотні кишенькових міліцій? Це повний абсурд!», - переконаний Гриценко.

На його думку, ліквідація такої структури була б сильним кроком з боку влади, яка щодня декларує європейські цінності й підтримку підприємництва.

«Якщо Янукович і його команда не здатні провести жодної реформи, а ми з вами в цьому за дев’ять місяців переконалися, нехай хоча б не заважають тим, хто здатен сам себе працевлаштувати і створити робочі місця для 5, 10, чи 50 осіб. Але замість того, щоб підтримати підприємців, їх душать, - констатує Гриценко. – Чому? Або у влади критично бракує розуму, або це свідоме нищення ініціативних та вільних людей, які б з часом сформували в Україні основу громадянського суспільства  - середній клас».

 

Довідка: Законопроект №7075 про обмеження позапланових перевірок бізнесу підтримали 105 депутатів, з них: 67 БЮТ, 35 НУНС, 3 позафракційні. Фракції Партії регіонів, КПУ та Народної партії не підтримали законопроект.

Законопроект №7073 про скасування податкової міліції підтримали 114 депутатів, з них: 91 БЮТ, 22 НУНС, 1 позафракційний. Жоден з депутатів фракцій Партії регіонів, Народної партії та КПУ не віддав свого голосу за цей законопроект.


2 грудня 2010 о 18:06

http://grytsenko.com.ua/news/view-hrytsenko-ne-viryt-shcho-urjad-zaproponuje-jakisnyy-bjudzhet.html

^ Гриценко не вірить, що уряд запропонує якісний бюджет«Якісний бюджет не можливо розробити за кілька днів. Тому якісного бюджету не буде, а буде щось таке з вухами лобізму й намаганням просто звести статті, бубка до бубки», - вважає Анатолій Гриценко. Про це голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція» заявив сьогодні в ефірі парламентського телеканалу.

«Ніхто ніяких якісних змін і не очікує. Бо коли влада говорить про реформи, це тільки якісь плани. Жодної реформи команда Януковича ще не розпочала», - констатував Гриценко, додавши, що єдину реформу – податкову – краще б і не починали.

Крім того, голова Комітету заявив, що бюджет буде не тільки поганим за змістом, але й нелегітимним по своєї суті.

«Зараз діє Бюджетний кодекс, який підписав Янукович Віктор Федорович. Згідно цього кодексу, бюджет наступного року можна планувати лише на тій податковій базі, яка була зафіксована на 15 липня. Тому все, що приймуть зараз, на цій новій базі, незаконно».

Втім, Гриценко погодився, що незаконним такий бюджет може визнати лише Конституційний суд. Який, за його словами, повністю підконтрольний владі.

«Конституційний суд, якщо треба, може рахувати 1+1=1, так вже було. Або заявити, що ми повертаємося до Конституції 96 року, або – до Конституції 36 року», - іронізує він.

Тому, зауважив Гриценко, визнати незаконність бюджету, яка є очевидною для будь-якого юриста, нема кому. 


2 грудня 2010 о 17:42

http://grytsenko.com.ua/news/view-hrytsenko-zmist-pensiynoji-reformy-vzhe-pohodzheno-z-amerykantsjamy-ta-jevropeytsjamy-a-ukrajintsi.html

^ Гриценко: Зміст пенсійної реформи вже погоджено з американцями та європейцями, а українці про нього нічого не знаютьВлада погоджує зміст пенсійної реформи з МВФ, з чиновниками інших держав, а своїм людям, за кошти яких отримує зарплату, нічого пояснювати не хоче. Про це сьогодні в ефірі парламентського телеканалу заявив Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція», голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони.

Він пояснив, що самого проекту пенсійної реформи досі в парламенті немає. Але вже відома дата, до якої вона буде прийнята – 10 грудня.

«Це – вимога МВФ. І зміст реформи вже погоджено з американцями, європейцями. Це перша ознака, що Україна втрачає суверенність. Вона не сама приймає рішення, а їй хтось диктує», - вважає Гриценко.

Він повідомив, що бачив тексти меморандумів і не має сумніву – вони були написані англійською мовою, а вже потім перекладені українською.

«Це означає, що нами керують».

Гриценко підкреслив, що МВФ не дбає про українські реформи, вони їх взагалі не цікавлять. Адже МВФ є структурою, що надає кошти під певні відсотки, і єдине, що турбує цю організацію, – повернути гроші.

«Їх не цікавить, що буде з Україною. Інакше у кожному реченні було б «боротьба з корупцією», питання підняття життєвих стандартів, підйому економіки, збільшення доходів населення, тривалості життя людей. Цього немає і не буде», - констатує Гриценко.

Він повідомив, що МВФ турбує дефіцит Пенсійного фонду, саме через призму цього планується реформа.

На думку Гриценка, з пенсійною реформою українській уряд знов «наривається на неприємні речі».

«Спочатку оголосили, що буде плюс 5 років роботи для жінок. А хіба жінки винні за те, що влада така безпорадна? Потім з’їхали назад, сказали: ні-ні-ні, цього не буде. Тепер знову планують піднімати пенсійний вік для жінок», - прогнозує Гриценко.

Він також вважає, що пенсійна реформа дуже боляче вдарить по військовим та представникам інших силових структур.

«Раніше, відповідно до умов своєї служби, де доводилося ризикували життям, втрачати  здоров’я, вони виходили на пенсію в 45-50 років і отримували ту пенсію. Тепер, я хотів би помилитися, стукаю по дереву, - буде внесений законопроект, яким передбачено, що коли ти закінчив військову службу, ти лише отримуєш право на пенсію. А пенсію почнеш отримувати після 55 чи 60 років».

Це, переконаний Гриценко, одразу ж настроїть проти влади сотні тисяч людей, яким під час виборів ніхто таких «реформ» не обіцяв.

«І головне, - зауважив Гриценко, – це робиться на фоні небажання влади затягти свої паски. Ми бачимо, як влада розраховується за вибори, віддає десятки мільярдів гривень Фірташу, будує собі маєтки, купує собі літаки, вертольоти, дорогі машини. Так робити не можна». 


2 грудня 2010 о 17:06

http://grytsenko.com.ua/news/view-velyka-kil-kist-zvil-nenykh-militsioneriv-posylyt-kryminal-nyy-svit-hrytsenko.html

^ Велика кількість звільнених міліціонерів посилить кримінальний світ – ГриценкоСкорочення чисельності державного апарату є необхідністю, але робити це можна лише в межах продуманої соціальної політики. Анатолій Гриценко, голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція» в ефірі ТРК «Рада» дав свою оцінку адміністративній реформі.

«Апарат сам себе розмножує, його треба скорочувати», - вважає Гриценко.

«Керівний апарат, у порівнянні з радянськими часами, збільшився у 5-10 разів. І це при тому, що промисловість впала, агропромисловий комплекс – впав, збільшилися можливості для комунікації, з’явилися факси, електронна пошта тощо», - констатує Гриценко.  

Але він впевнений, що не можна механічно скорочувати бюджетників. Потрібно розробити цілий соціальний пакет, який би забезпечував соціальний захист, нові робочі місця для тих, кого держава скорочуватиме.

«Що таке скоротити 100 тис. міліціонерів? Велика частина з них, визнаємо щиро, це люди, які вміють стріляти, навчилися брати хабарі й заробляти не за рахунок служби державі, а за рахунок чогось іншого, аморального. Вони посилять кримінальний світ. Це на користь суспільству? Ні», - переконаний Гриценко.

Так само він назвав безвідповідальною позицію міністра оборони Єжеля, який заявив про намір скоротити 40 тис. військовослужбовців.

«Житло хтось дав цим людям? А з уряду пішли чутки, які, я думаю, стануть правдою, що вдарять ще й по пенсіях. Вони вб’ють армію, вб’ють обороноздатність», - обурився Гриценко.

На його думку, вкрай важливим при проведенні скорочення зберегти кадровий потенціал, утримати справжніх фахівців. Тому Гриценко пропонує провести атестацію, щоб люди, які чесно служили державі, залишилися на своїх посадах.

Голова Комітету прогнозує, що про проведення адміністративної реформи буде оголошено протягом найближчих одного-двох тижнів. І, оскільки вона передбачає суттєве скорочення міністерств і відомств, президент може скористатися цим приводом, щоб провести кадрові зміни в уряді. У тому числі за рахунок тих, хто розробляв Податковий кодекс.

«Кого він звільнить – Азарова, Тігіпка, Папаїку, Ярошенка чи Бродського – не має принципового значення. Головне, щоб люди розуміли свою відповідальність», - пояснив Гриценко.

Серед перших чиновників, які можуть втратити свої посади, Гриценко назвав голів  Податкової служби, Податкової міліції, Міністерства фінансів.


2 грудня 2010 о 16:11

http://grytsenko.com.ua/news/view-hrytsenko-treba-ne-kodeksy-na-700-storinok-pysaty-a-vdoskonaljuvaty-isnujuchi-zakony.html

^ Гриценко: Треба не кодекси на 700 сторінок писати, а вдосконалювати існуючі закониНезалежно від мотивації президента, накладання вето на Податковий кодекс було правильним рішенням, вважає Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція», голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони.

«Податковий кодекс мав бути усталеним документом, що регулює відносини між підприємцями, суспільством та державою. Але, попри всі заклинання прем’єра Азарова і профільного віце-прем’єра Тігіпка, що прийнятий документ є найкращим і такого навіть в Європі нема, - цей кодекс нічого доброго підприємцям не несе», - заявив Гриценко.

Тому люди вийшли на Майдан, і президент їх побачив.

На думку Гриценка, урядовий проект кодексу не створює жодних умов для ведення бізнесу і посилює репресивну машину тиску на бізнес. Наприклад, податковій службі надається право без рішення суду арештовувати майно, вриватися у приміщення тощо.

Якщо ці недоліки будуть посунуті, поправки до Податкового кодексу можуть бути швидко ухвалені парламентом, і Майдан завершиться перемогою людей і здорового глузду.

Гриценко прогнозує, що президент може внести поправки у Верховну Раду вже у п’ятницю, і після позитивного голосування підписати Податковий кодекс в той же день.

«З ухваленням змін до Податкового кодексу тягти вже не можна, бо тут є об’єктивні фактори. Перше – бюджет. Друге – наша влада сіла на «голку» МВФ, який вимагає прискорити процес», - пояснив Гриценко.

Він очікує, що зміни будуть внесені приблизно до двох десятків статей.  

Крім того, Гриценко підкреслив, що влада має зробити висновок з того, що відбулося навколо прийняття Податкового кодексу.

«Цей висновок повинен мати кадрові виміри. Хтось же має відповісти за той кодекс, який збурив мільйони людей. Тому що люди, які зараз на Майдані стоять, це ті, хто всупереч державі витримали тиск і навчилися створювати робочі місця - для себе, для сімї, ще для кількох людей. Вони вижили у найстрашніші часи. Якщо зараз по них бульдозером пройтися, то для чого тоді та влада?»

Якщо ж влада виявиться неспроможною зробити відповідні висновки й продовжить брутально поводитися з суспільством, - вона, переконаний Гриценко, нариватиметься на майдани постійно.

Коментуючи меморандум, який начебто узгодив позиції уряду та підприємців, Гриценко піддав сумніву чесність такого документу.

«Мені здається, уряд ще не усвідомив, в яку халепу він втяг країну і їхнього президента. Тому що ігри продовжуються. Підприємці, які стоять на Майдані, заперечують ті  домовленості, - заявив Гриценко. - З оргкомітету акції людей не запрошували на підписання того меморандуму. Натомість, прийшли якісь інші люди, які не були на Майдані, з іншими вимогами».

Гриценко порадив уряду припинити ці політичні ігри.

«Мабуть, Азаров, Тігіпко та інші, хто мав відношення до кодексу, викручуються з ситуації і зараз намагаються показати як погоджене з підприємцями те, що насправді не погоджено. Тоді це шлях в тупик. Це лише загострить ситуацію».

Крім того, Гриценко вкотре зазначив, що не бачить необхідності в Податковому кодексі, натомість, пропонує зосередитися на кількох законопроектах, які б стимулювали розвиток підприємництва.

Він повідомив, що сам півтора роки тому вніс законопроект, розроблений разом з представниками малого й середнього бізнесу, яким пропонувалося підняти податки, але – ввести чітку градацію для різних категорій.

«Одна справа – це няня, інша – таксист, третя справа – стоматолог, юрист, ріелтор. Там була прозорість, не було переведення економіки в тінь», - пояснив Гриценко, пропонуючи взяти такий підхід за основу.

Також він пропонує скасувати податок на додану вартість як такий, що повністю себе дискредитував та став джерелом корупції, і замінити його податком з обороту.

Крім того, на думку Гриценка, необхідно закрити офшори, зменшити податки на прибуток, скасувати податкову міліцію й взагалі позбавити бізнес репресивного тиску з боку держави.

«Все це – чіткі й логічні пропозиції, які можна зробити внесенням змін до деяких законів. І ніякого Податкового кодексу о 700 сторінках тут не треба», - сказав Гриценко. Похожие:

Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconВисновок На проект Закону України «Про громадські об’єднання»
Профільний комітет Верховної Ради України – Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування
Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconКабінету Міністрів України: 1 Розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект закон
Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму
Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconВерховної Ради України від жовтня 2003 року № IV висновки І пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту закон
України, Послання Президента України до Верховної Ради України “Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічної та соціальної...
Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconКомітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Текст закон
...
Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconМеморандум між Комітетом Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та представниками малого та середнього бізнесу України Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та представники малого та середнього бізнесу України (далі сторони),
Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та представники малого та середнього бізнесу України (далі...
Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconКомітету Верховної Ради України з питань економічної політики було доручено утворити робочу групу з опрацювання закон
Міністрів України, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, і за результатами її роботи підготувати пропозиції...
Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconВерховна Рада України Про проект закон
Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності розглянув на своєму засіданні 17 лютого 2011 року проект Закону про...
Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconІнститут політичної освіти комітет верховної ради україни з питань європейської інтеграції

Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconЗакон України "Про охорону праці", введений в дію Постановою Верховної Ради від 14. 10. 92; Закон України "Про пожежну безпеку", введений в дію Постановою Верховної Ради від 17. 12. 93
Методичні вказівки про організацію роботи технічного експерта Держнаглядохоронпраці з питань оцінки безпеки технічних засобів виробництва...
Профільний Комітет Верховної Ради України з питань закон iconКомітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин створено рішення
Діяльність Комітету спрямована на забезпечення законодавчої бази щодо правового врегулювання питань аграрної політики та земельних...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов