Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" icon

Виховна година на тему "Гроші в нашомі житті"НазваниеВиховна година на тему "Гроші в нашомі житті"
Дата конвертации19.01.2013
Размер57.23 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Виховна година на тему “Гроші в нашомі житті”


Мета: ознайомити учнів з історією виникнення грошей, української гривні зокрема, з прислів’ями та приказками українського народу, привчати до правильного ставлення та розумного використання грошей, осмислити роль та можливості грошей у повсякденному житті.


Попередня підготовка: загадати дітям знайти історію виникнення українських грошей та найвідоміших іноземних валют.


Цитати на дошці: “Гроші - поганий хазяїн, але гарний помічник”

“Розум за гроші не купиш”

“Гроші відкривають усі двері”


^ Хід заняття:

І. Давайте зараз з вами подумаємо, що нам потрібно для повноцінного життя, для того, щоб почувати себе нормальною людиною кожен день?

Малювання діаграми.


^
Будинок
Одяг

^
ТелефонКнижки, зошити


ЇжаЯк бачимо, за усім цим стоять гроші. Без них неможливе повноцінне існування нашого світу. Гроші визначають як добробут однієї родини, так і добробут всієї держави.

Ви всі знаєте з самого дитинства, що гроші нам потрібні завжди і, найчастіше їх не вистачає. Навіть є такий жарт: “Невідомо, звідки береться пилюка та куди діваються гроші”


ІІ. Що ж таке гроші? Чи завжди вони були, як виникли? Давайте розберемось.

Коли точно виникли гроші нікому невідомо. Хто їх винайшов також. Науковці припускають, що трапилось це близько семи тисяч років назад, в той час, коли виникла необхідність обміну надлишковими продуктами та предметами побуту. Але як обміняти глиняний горщик на курку? Чи просо на зброю? Давайте спробуємо це відчути на собі.

У вас на картах є товар, яким ви володієте, вам потрібно обміняти його на зазначну річ, а знизу вказаний порядок на що ви можете виміняти цей товар. На цю гру відводться 7 хв.


ІІІ. Отже, кому вдалося придбати потрібну річ? Це було легко?

Довго мучалися наши пращури, доки не зметикували: потрібно обрати певний товар та встановити його цінність стосовно інших, інакше кажучи – курс.

У багатьох народів роль грошей виконували домашні тварини. Худобу рахували по головах. Від кількості голів залежав добробут. Давні римляни вимовляли слово “голови”як “капітал”. Звідси і виник термін “капітал”, що означав “головне майно”.

Французький етнограф Клод Енер, вивчавший життя кочевників у республіці Чад, розповідав: “Головне богацтво – худоба, головний подвиг – угін його від сусідів”. Але не тільки худоба була единою грошовою одиницею в давні часи.

^ У різні часи у різних народів це було хутро, риба, скляні буси, пір’я папуг, зуби, особливо ікла тварин, мідь, залізо, боби.

До речі, у Новій Гвинеї досі наречену викупають не за гроші, а за папугаяче пір”я.

А ось іще одна надзвичайна грошова одиниця – фея. Виявляється, що це не лише казковий персонаж, що вміє творити дива. Фея – це найкрупніша та найдивовижніша форма кам’яних грошей, що використовуються на острові Яп у Тихому океані. Ці монети являють собою величезні кам’яні круги діаметром до трьох з половиною метрів та вагою близько п’яти тон. Монети-феї лежали перед будинком їхнього володаря та свідчили про його заможність.


ІV. З часом роль загальних грошей закріпилась за благородними металами. Якими? – Золотом та сріблом, а чому? – Тому що їх легко претворювати на злитки, їх легко розділити та вони не зношуються. Перші мталеві гроші з’явилися 27 сторічь тому в античній державі на березі Егейського моря – Лідії на рубежі ІV-VІІ століть до нашої ери. Ці монети чеканили з природнього сплаву золота та срібла.


^ V. А що ж до нашої рідної країни? Давайте заслухаємо що ви підготували.

Так дійсно, спочатку основною грошовою одиницею була гривня – срібний злиток певної ваги. Гривню можна було рубати на частини, звідси і назва – рубль – рубаю.

^ А ось виникнення слова “копійка” пов’язують із зображенням на срібній монеті Московського князівства Святого Георгія на коні та з коп’єм у руці.


VІ. Але металеві гроші не завжди були зручними. Одного разу імператриця Єлізавета виписала премію одному вченому у дві тисячі карбованців. Премію виплатили мідними монетами, загальна вага яких сягнула три тони. Аби перевезти таку премію знадобилося декілька підвод.

І коли венеціанський купець Марко Поло повернувся на батьківщину після довгих мандрів по Китаю і почав розповідати, що там розплачуються папірцями з печатями, то йому ніхто не вірив. Але згодом, як ви знаєте, бумажняні гроші поширилися по всьому світу.


^ VІІ. Цікаво, а як виникли назви іноземних валют. Давайте заслухаємо.

Цікаво, що американька валюта має нашу зовнішність. Малюнок однодоларової банкноти був виконаний російським художником Сергієм Макаронським.

Зараз гроші також переживають перетворення. Вони починають ставати електронними. Ми можемо здійснювати платежі, купувати товар, навіть не знімаючи з карток, або з віртуальних гаманців в інтернеті.


^ VІІІ. А зараз давайте проведемо маленьку вікторину за участю грошей. Отже, перше запитання.

  1. Герой якої казки наївно послухався поради: …на этом поле выкопай ямку, скажи три раза «Крекс, фекс, пекс», положи в ямку золотой, засыпь землей, сверху посыпь солью, полей хорошенько и иди спать. Наутро из ямки вырастет небольшое дерево, на нем вместо листьев будут висеть золотые монеты». (А.Н.Толстой. «Золотой ключик»).

  2. ^ Між ким і в якому творі відбулася така розмова: «Клад — это деньги такие и сокровища, которые люди в землю спрятали. Разбойники всякие.

А зачем?

^ А зачем ты косточки в саду закапываешь и под печку суешь?

Я? Про запас.

Вот и они про запас».

(Э.Успенский. «Про дядю Федора», между котом Матроскиным и Шариком).

^ 3. Які гроші були у царстві царя Гвідона (Золотые.

«Все скорлупки золотые.

Из скорлупок льют монету

Да пускают в ход по свету»).

  1. Хто і в якому творі часто повторював: «Пиастры! Пиастры!» (Попугай Флинт из «Острова сокровищ» Л.Стивенсона).

  2. Хто та за яких обставин, посміхнувшись, побачивши гроші, сказав: «Негодный мусор, и на что ты мне теперь? Всю кучу золота я охотно отдал бы за любой из этих грошовых ножей. Мне некуда тебя девать. Так отправляйся же на дно морское». (Робинзон Крузо, герой книги Д.Дефо).


ІХ. Звичайно, виникнення грошей для людства – це дуже важливо. Але інколи жага грошей призводить до біди, деякі стають жадібними та скупими, хтось не вміє правильно заощаджувати, а хтось нерозумно їх витрачає. Гроші – це прямо якийсь парадокс, стихія. Гроші – це те без чого неможливий прогрес та розвиток, а з іншого боку – це зло, від якого багато нещасть та поневірянь. Недарма у нашого народу така сила-силенна приказок та прислів’їв про гроші. Давайте зараз уявимо себе етнографами та спробуємо зібрати докупи деякий матеріал. Працюватимемо в групах. На картці написана частина прислів’я, вам потрібно знайти її початок, або кінець. Отже, як бачимо, не тільки негативне ставлення, а й позитивне ставлення до грошей. А давайте поглянмо на прислів’я на дошці.


Х. Гроші самі по собі не приносять нещастя або радість. Визначальним є відношення та поводження з ними. Зараз я хочу подарувати вам пам’ятки з порадами щодо правильного поводження з грошима.

  1. Не соромтесь вести грошові підрахунки. Це завжди робили багато відомих людей, навіть ті, які не знали нестатків.

  2. Але ваші підрахунки краще підбивати наодинці, а не робити це привселюдно.

  3. Плануйте свої витрати, коли збираєтесь за покупками, складіть список. Таким чином ви не витратете гроші на щось зайве.

  4. Але ніколи не заощаджуйте на власному здоров’ї та на близьких.

  5. Намагайтеся не залазити у борги. Пам’ятаєте: “Никогда и ничего не просите. Никогда и ничего, особенно у тех, кто сильнее вас” (М.Булгаков “Майстер та Маргарита”)

  6. Якщо у вас виникають грошові труднощі, ніколи не впадайте у відчай або у крайності. Намагайтесь знайти правильне рішння.


ХІ. А від себе я хочу додати. Зовсім скоро ви станете дорослими. Намагайтеся розумно, а головне чесно заробляти собі на життя. Не збіднюйте себе сліпою жагою до грошей. І завжди пам’ятайте: Ви можете купити собі костюм, але не купите розум та повагу, ви можете купити та накрити багатий стіл, але ви не купите друзів, ви можете купити секс, але ніколив житті ви не купите справжнє кохання! Дякую всім за увагу.Похожие:

Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" iconВиховна година на тему: „Без калини нема України, без народу Вкраїни нема”
У канадців, наприклад, клен, у росіян-берізка. У нас на Україні з любов’ю, оспівана мальва, тополя, верба. Але найбільше народ оспівував...
Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" icon= гроші. Основні форми вартості =
Я яскравим прикладом суто функціонального підходу в цьому питанні слугує визначення К. Р. Макконелла і С. Л. Брю: “Гроші – це те,...
Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" iconВ рамках Року дитячої творчості 14. 02. 2013р в групі п-11-44 проведена відкрита виховна година до Дня закоханих

Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" iconО. А. Ліженін розклад дзвінків куп'янського професійного аграрного ліцею на 2013/2014 навчальний рік Понеділок 15 35 виховна година 1 урок

Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" iconВиховна година психолога
Мета: вивчити та профілактувати агресивність учнів у використанні ідіоматичних слів та виразів, розуміння, прийняття чи неприйняття...
Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" iconКонкурс на кращу щедрівку Січень Актова зала Керівники гуртків 2 Бардовська пісня (виховна година)
Відкрите засідання гуртка «Художнє «слово» «Гімн любові» (до Дня Святого Валентина)
Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" iconВисновок 29 Список литератури 34 Додатки Вступ
Але де знайти гроші? Згідно з визначенням гроші є у інвесторів, але більшість їх знаходиться за кордоном, де фінансисти грають за...
Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" iconПрес-служба 43016, Волинська область, м. Луцьк, вул. Ковельська, 2 (4 поверх) тел/факс: 0332-78 82 86
З ініціативи Володимир-Волинської міської організації нс «Наша Україна» у місцевому сільськогосподарському технікумі відбулась виховна...
Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" iconМотиви та чинники, що визначають параметри попиту на гроші
Монетарна теорія розглядає багатство як один із визначальних чинників попиту на гроші. В працях Дж. Кейнса розроблена методологія...
Виховна година на тему \"Гроші в нашомі житті\" iconТема. Природа грошей. Гроші
Гроші  це специфічний товар, що має властивість обмінюватися на будь-який інший товар, тобто є загальним еквівалентом
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов