Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади icon

Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громадиНазваниеУспішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади
Дата конвертации04.01.2013
Размер68.72 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

УСПІШНІ ІСТОРІЇ

Область: Черкаська

  1. Розвиток та становлення організації громади

В'язівську громадську організацію «Надія», (Городищенський район Черкаської області) яку очолює Гава Ольга, було створено за підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Організація пройшла складний шлях становлення - від недовіри людей до всебічного захоплення та підтримки. План розвитку громади, розроблений та затверджений за методикою СВА почав успішно реалізовуватись в громаді. Проект «Ремонт медичної амбулаторії», це був перший крок. Наступним об’єктом, яким почала опікуватись громадська організація стала школа. Фінанси на реалізації цих проектів були залучені не тільки з бюджету та ПРООН. Громада приклала багато зусиль для залучення коштів і від соціально - орієнтованого бізнесу. І самі члени, до речі, 100% домогосподарств села увійшли до складу громадської організації, не стояли осторонь. На рахунок громадської організації було зібрано кошти громади сума яких у двічі перевищила необхідну п’ятивідсоткову частку вартості проектів громади, які були розроблені та реалізовані за підтримки ЄС/ПРООН. Саме ці кошти і заклали основу Фонду експлуатації та технічного обслуговування відбудованих громадою об’єктів. Частина цих коштів витрачається на мілкі ремонти та естетичне оформлення приміщення медичного закладу. Батьки дітей – школярів продовжують активно опікуватись благоустроєм школи, яка засяла новими енергозберігаючими вікнами. Гордістю за зроблене сяють очі мешканців В’язівка коли вони розповідають про свою діяльність. Наступний крок - дитячий садок. Проект розроблено. Почався пошук фінансів. На ремонт приміщення кошти виділив сам голова ОДА Тулуб Сергій Борисович, під час зустрічі з громадою, коли почув розповідь про її досягнення та плани, а от на закупівлю обладнання та меблів громада отримала грант Міжнародного Фонду «Відродження». Сьогодні громада розробляє проект спрямований на ремонт та облаштування сільського будинку культури. Є надії, є плани, є результати. І є впевненість в тому , що разом дієвіше. Можливо саме тому , лідера громадської організації Ольгу Петрівну Гаву громада висунула та обрала депутатом сільської ради, як свого народного представника, якому вірять і підтримують.
  1. ^ Забезпечення сталості об’єктів, створення фондів утримання об’єкту

Мешканці села Соколівочка Тальнівського району довгий час потерпали від нестачі якісної питної води . Саме тому створена за підтримки проекту СВА Соколівоцька громадська організація «Джерело» в першу чергу взялася за відновлення сільського водогону. Прийняли від сільгоспгосподарства старий водогін на баланс сільської ради. Розробили проектно - кошторисну документацію. Тай закипіла не проста робота. І ось уже все позаду. Урочисто здали об’єкт в експлуатацію. Забезпечили водою дитячі установи села та людські будинки на центральних вулицях міста. І задавалося б , що результат досягнуто, але громада не просто прийняла участь у відбудові водогону, а вкладаючи власні кошти в ремонт цього важливого для села об’єкту замислилася про його подальшу долю. На зборах громади були різні погляди: передати на баланс районному водному господарству, найняти приватну кампанію для обслуговування, але більшість схилялися до того, що це наш, відбудований нами водогін, то ми і маємо ним опікуватися. «Буде власник хазяїном,буде порядок» – вважали сільські мешканці. На тому і порішили. Передали новостворену вартість проекту на баланс сільської ради. І став водогін вже власністю сільської громади. Запросили фахівців які зробили обґрунтований розрахунок вартості одного кубометра води з урахуванням і поточних ремонтів, обслуговування, витрат на електроенергію та інші витрати. Прийняли рішення про обов’язкове встановлення лічильників обліку води в кожному домогосподарстві і виконали це рішення усі, як один. Ось так , в залежності від кількості води, яку отримує кожне підключене до водогону домогосподарство, чи об’єкт комунальної власності і став залежати внесок, який формував фонд експлуатації та обслуговування водогону. Але громада на цьому не зупинилася. Розробили план розвитку сільського водогону, почили збирати кошти на розгалуження мережі водогону. Тай перед сільською владою поставила питання про її участь у забезпеченні питною водою мешканців села. Запропонували депутатам сільської ради ввести у сільській раді посаду фахівця з обслуговування сільського водогону та передбачити кошти на виплату йому заробітної плати з сільського бюджету. І призначити на цю посаду представника обраного громадою. Депутати з розумінням поставилися до цієї пропозиції і таку посаду було введено до штатного розпису сільської ради з січня 2011 року та передбачено видатки на виплату йому заробітної плати. Тай громада не забарилася з своїм рішенням, на посаду було висунуто голову громадської організації «Джерело» Володимира Кучмая. Бо саме він увесь цей час опікувався усіма будівельними питаннями . Є результат і є довіра людей і є надія, що кожен мешканець села Соколівочка тепер завжди матиме доступ до якісної питної води.  1. ^ Розвиток управлінського та лідерського потенціалу через участь в проекті та реалізацію мікро-проектів

Районні ресурсні центри громад було створено у кожному пілотному районі Черкаської області. Але що ж дозволило Звенигородському Центру стати кращим? Безумовно небайдужість та зацікавленість його керівника Страшної Л. М.. Увесь час вона шукала можливості навчатися сама та сприяти розвитку не тільки пілотних громад , що стали учасниками проекту, а й інших сільських громад, що бажали використовувати технологію соціальної мобілізації громади.

Що стимулювало до роботи? На думку Людмили Миколаївни, це вивчення досвіду Шполянщини та навчальні поїздки до Переяслав – Хмельницького та Сарнинського району , організовані проектом СВА. Участь у цих навчальних поїздках зароджували бажання рівнятися на кращих. А те, що Страшна Л.М. стала переможцем конкурсного відбору учасників програми професійного стажування у США за програмою «Відкритий світ», говорить про те, що її мотиви навчатися та зростати професійно були високо оцінені комісією з відбору учасників . Саме проект СВА рекомендував її до участі у цій програмі, шукаючи можливості сприяти особистому професійному розвитку фахівців місцевих органів самоврядування та державних органів влади , які активно залучилися до участі у реалізації проекту на місцях.

8 проектів у 6 громадах супроводжувала Людмила Миколаївна. Вона зібрала інформаційну базу про донорів , що працюють в Україні, об’єднала навколо себе фахівців , що надають підтримку громадам у реєстрації НДО, розробці та технічній оцінці проектів . Налагодила систематичне інформування районних депутатів, які одноголосно підтримали висунуту нею районну програму «Розвитку сільських територій, через впровадження конкурсних механізмів фінансування проектів громад» в основу якої ліг досвід Сарненського району Рівненської області. І ця її робота не залишилися не поміченою. 28 грудня 2011 року під час підведення підсумків реалізації проекту СВА на Черкащині Людмилу Миколаївну було нагороджено почесною грамотою обласної державної адміністрації за високі досягнення у роботі.
  1. ^ Районні/сільські ресурсні центри

Звенигородський районний ресурсний центр громад, створено розпорядженням голови районної державної адміністрації на виконання угоди про спільну реалізацію проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» укладеної між районною радою, РДА та ПР ООН в Україні . Саме цим розпорядженням затверджено Положення про ресурсний центр громад в Звенигородському районі, яке регламентує його роботу та посадову інструкцію його керівника. Це були перші кроки. Наступними стали формування складу Форуму місцевого розвитку, до якого увійшли фахівці різних галузей, що спрямовували свої зусилля на підтримку проектних ініціатив громад. У центрі створено базу донорів в Україні, до якої мають доступ усі зацікавлені. Саме в ресурсному центрі фахівці районної лікарні отримали усю необхідну допомогу при підготовці проекту реконструкції лікарні , який було підтримано Посольством Японії в Україні. Перемога у всеукраїнському конкурсі районних ресурсних центрів громад , який було оголошено проектом СВА, дозволила створити умови , за яких представники сільських громад мають можливість у районному ресурсному скористатися комп’ютером та Інтернет, копіювальною технікою, сканером, неабиякою бібліотекою та фотодокументувати важливі події життя своєї громади. В Центрі зібрана інформація про усі цікаві громадські ініціативи сільських громад. Зроблено соціальні паспорти громад. Тому центр став ресурсом не тільки для небайдужих селян , а і для інвесторів. Напевно, дуже символічним є і те, що перші двері на які натикається відвідувач Звенигородської районної адміністрації є двері саме районного ресурсного центру громад.  1. Успішна співпраця з органами влади, управління за участі громад (від спільного планування до запровадження планів громад до стратегічних планів розвитку району/області , унікальні досягнення ФМР тощо)

«Планування знизу до гори», «соціальна мобілізація громад», « разом дієвіше» - це основні принципи та підходи проекту СВА., успішність яких обласна влада могла спостерігати протягом реалізації проекту на Черкащині. Були сумніви та недовіра. Але за два роки досягненні результати довели, що підхід , запропонований СВА діє і не тільки діє, а й дає гарні результати. У мешканців пілотних сіл дійсно почала зароджуватися соціальна відповідальність за життя своєї громади. Члени обласної координаційної ради проекту 28 грудня 2010 року підводячи підсумки реалізації проекту в Черкаській області на своєму розширеному зазначили цей факт, як найбільше досягнення проекту. Саме тому , з метою розповсюдження підходу орієнтованого на громаду, прийнято рішення про прийняття обласної цільової програми підтримки інфраструктурних проектів громад, в основу якої закладено конкурсні основи фінансування проектів громад за принципами проекту СВА. 11 лютого 2011 року розроблена програма буде розглянута та затверджена сесією обласної ради. Подібну програму у січні 2011 року було прийнято депутатами Звенигородської районної ради. Члени Звенигородького ФМР разом координатором Районного ресурсного центру громад Страшною Л.М. в основу розробленої програми заклали саме відпрацьовані під час участі у проекті СВА конкурсні механізми фінансування проектів сільських громад району. Крім того за дорученням голови обласної ради Тулуба С.Б розпочався процес створення обласної комунальної установи «Ресурсний центр громад»Похожие:

Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади iconІнформації про діяльність органів влади у справах молоді Повна назва організації Область, місто Контакти організації (адреса, телефон, електронна скринька)
Основні напрямки роботи організації, успішні проекти, інша інформація, яку Ви про свою організацію вважаєте за доцільне вказати
Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади iconФорум громадських об’єднань 2012
Успішні проекти громади за останній рік, що були спрямовані на розвиток регіону та вирішення поточних проблем (4 виступи)
Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади iconОрганізації громади Київська область

Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади iconЕкономічний розвиток громади: український та зарубіжний досвід”
Ужгородський національний університет, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна,3
Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади iconСтановлення І розвиток
Робота виконана у відділі історичного пам’яткознавства Центру пам’яткознавства Національної академії наук України І українського...
Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади iconЧеркаська область

Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади icon1. Що таке економічний розвиток громади?
Економічний розвиток громади (ерг) – це процес співпраці людей, що складають громаду, заради створення багатосторонньої та сталої...
Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади iconУдк 904 (477): 340 становлення та розвиток нормативної бази охорони пам’яток археології в україні
Робота виконана у відділі культурної спадщини Центру пам’яткознавства нан україни І українського товариства охорони пам’яток історії...
Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади iconМоніторинг «джинси» в регіонах. Черкаська область. Кіровоградська область (1-30. 11. 2008 р.) «Вечірні Черкаси»
Про це свідчать результати моніторингу друкованих видань та інформаційних Інтернет-виданнях, який здійснювався Черкаською обласною...
Успішні історії область: Черкаська Розвиток та становлення організації громади iconДонецька область
Музей історії Приазовського Державного технічного університету – музей історії освіти
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов