«Між нами завжди злагода» icon

«Між нами завжди злагода»Название«Між нами завжди злагода»
Дата конвертации04.01.2013
Размер83.05 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

«Між нами завжди злагода»

Історія успіху Куцурубської сільської асоціації «Злагода»

Кожна людина, прийшовши в цей світ в велике місто або маленьке село, має право на гідне життя Можливо село Куцуруб не легко знайти на карті світу, але люди тут не просто живуть, а творять, не втрачаючи оптимізму. Щоденно домогосподарством займаються 719 домогосподарств, 2182 жителя.

Куцуруб – це невелике село на берегу моря: чудна назва села пов’язана з легендою: сама цариця Катерина ІІ відвідувала Очаків в 1789 році, та особисто обходила понад Дніпробузьким лиманом військові пости. Солдат, який бездоганно ніс службу, не пропустив царицю в штаб, так як в неї не було пропуску. В нагороду за службу вона дала йому золотий руб, а прізвище солдата було Куц. Звістка ця облетіла далеко за межі і це сприяло назві села.

В осені 2008 року громада села Куцуруб вперше почула про проект ^ ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Для проведення першого діалогу мешканці села зібралися в приміщенні дитячого садку.


«…«…Насправді важко було спочатку під час презентації проекту все зрозуміти та повірити в перспективи: мешканці села переймалися питанням чому і кому все це потрібно. Розуміння того, що все це потрібно нам прийшло значно пізніше… проте всі добре зрозуміли, що можна вирішити щось важливе і за значно менші кошти» - розповідає Матієнко О.Д., член громади.

«…Насправді важко було спочатку під час презентації проекту все зрозуміти та повірити в перспективи: мешканці села переймалися питанням чому і кому все це потрібно. Розуміння того, що все це потрібно нам прийшло значно пізніше… проте всі добре зрозуміли, що можна вирішити щось важливе і за значно менші кошти» - розповідає Матієнко О.Д., член громади.Саме з цього етапу й почалася історія створення організації громади села Куцуруб, котра до речі вже мала досвід вирішення проблем, але все це відбувалося якось стихійно, випадково: відремонтували поріг садочку, наприклад, тай розійшлися по домах, поприбирали навколо пам’ятнику тай забули. Але на цей раз,на загальних зборах села, які проводилися саме за методологією проекту, жителі обговорювали більш розвинені питання – де вони будуть в наступному році, через п’ять, десять років, і як будуть жити їх діти і внуки, і як би вони хотіли, щоб все відбувалося. І що і як треба робити, щоб покращити умови життя. Проблемних питань виявилося більш ніж хотілося: вирішення одних замикалося на фінансування, брак коштів, другі залежали від активності жителів. Таким чином дійшли до думки, що варто врахувати всі питання і включити до Плану розвитку.

^ Ознайомлення з проектом

Опитування мешканців

^ Підписання Грантової Угоди

М
«…Я пам’ятаю, що ми дуже хвилювалися, що не впораємося с завданням. Багато речей були незнайомі, як, наприклад – ПКД, підготовка тендерної документації, кошторис витрат. Але проект передбачає кожний крок і заздалегідь надає інформаційно-консультаційну підтримку і це дійсно вражає», Поспелова О., голова ГО «Злагода»
айже одноголосно підтримали ідею створення громадської організації – «Злагода» і встановили слоган «Між нами завжди Злагола». Обрали пріоритет №1– ремонт в дитсадку «Зірочка», призначили актив – Функціональну групу для участі в навчальних тренінгах та підготовки мікропроектної пропозиції. Після схвалення пропозиції Районним Форумом місцевого розвитку документи відправили на розгляд до Головного Офісу проекту в м.Київ.


Під час очікування на схвалення мікропроектної пропо-

зиції громаду відвідала делегація Керівництва проекту.

Це був яркий епізод в житті ГО «Злагода». Вперше жителі

дійшли до розуміння. що все що відбувається, є лиш першим

кроком, початком в житті організації, жителів всього села. І дуже

важливо, щоб цей крок був вдалим, щоб довести насамперед собі

і всім іншим мешканцям те, на що здатні люди, коли об’єднаються. Жителі відчували такий емоційний підйом від зустрічі, яка тривала не довго, але достатньо для того, щоб розповісти про позитивні зміни в громаді. Увагу було приділено інституційному розвитку організації, використання громадою методології проекту. Продемонстрували об’єкт мікропроектної пропозиції – гордість села-чудовий садочок, розрахований на 86-100 дітей. Громаді дійсно є чим пишатися - в 2006 році батьківський комітет на чолі з працівниками дитячого садка посадили на території дошкільного закладу дерева, розбили гарний квітник. Двічі на рік батьки збираються на суботники по прибиранню території дитячого садка «Зірочка», фарбують літні ігрові майданчики. Зусиллями громади в 2007 році було відремонтовано поріг дитячого садка , покладено плитку, замінено вхідні двері на нові металопластикові. Спонсори теж не залишилися в стороні – за їх допомогою разом з батьками було побудовано газову топкову. Але занепокоєння викликали вікна, які вийшли з ладу і не зберігали тепло в приміщенні.^ 1-й мікропроект громади


Аби які роботи просто неможливо приховати в селі – люди все помічають і все знають. У випадку з мікропроектом ГО «Злагода» «Енергозберігаючі заходи в дитсадку с.Куцуруб» – були задіяні майже всі людські ресурси – батьки, депутати, спонсори, керівництво села, працівники дитсадка. Хто збирав кошти, хто допомагав розвантажувати вантажівку, тягати матеріали, хто знімав старі рами, вікна – все робилось для того, щоб прискорити процес ремонту в дитячому садку, встигти за календарним планом робіт.До і після впровадження
^ Загальний бюджет мікропроекту –

154 000,00 грн


Внесок Проекту – 76000,00

Внесок сільської ради – 70 200,00

Внесок ОГ – 7 800,00В результаті впровадження мікропроекту 143 домогосподарства і 425 жителів села отримали безпосередньо користь. Коли сьогодні, будинок дитячого садку «Зірочка» дивиться на жителів села через нові, білі, пластикові вікна, коли батьки в ранці приводять дітей до садочку, дивляться на вікна і радіють від власного досягнення - можна робити певні висновки про роботу, яку завдяки Проекту зробили громада спільно з місцевою владою.


^ 2-й мікропроект громади


П
«Коли люди розуміють, що комусь вони не байдужі, що хтось хоче допомогти, надати кошти, навчити вирішити свої особисті проблемні питання – все розглядається з іншого боку. І постають питання перспективи діяльності організації, формується спільне бачення, виникає інтерес до членства», Антикало Т., заступник голови ОГ.
ісля закінчення ремонтних робіт було проведено Громадський аудит, на якому громада звітувала перед жителями села про використання отриманих коштів. Кожний учасник змог ознайомитися

з розподілом внесків партнерів,

договорами та актами підрядних

робіт. На економію коштів, яка

з’явилася після проведення тендеру,

були встановлені додаткові вікна в

холі школи. Протягом місяця до ГО

«Злагода приєдналися нові жителі.

Кількість членів зросла від 120 до

350 чоловік.
Успішну діяльність ГО «Злагода» було відмічено і на рівні Миколаївської Обласної координаційної ради проекту – громада на конкурсній основі отримала можливість здійснити ще один мікропроект із Додаткової квоти. Більшістю голосів перевагу було надано Куцурубської ЗОШ I-III ступенів.


Загальний бюджет.– 150 489,00

Внесок Проекту – 79 000,00

Внесок сільської ради – 32 248,00

Внесок РДА – 30 000,00

Внесок ОГ – 9 241,00
І це не дивно – з нею пов’язане життєва . стежина не одного покоління Куцурубян.

Багато спільних заходів, святкових

Концертів відбувається саме в школі.

І не даром попередній ремонт із заміни

опалення громада провела самостійно, за

власні кошти і допомогу спонсорів.


Діяльність Громадської організації «Злагода»
Під час проведення спільного оцінювання діяльності громади жителі згадували все, що відбувалося в селі за останні 3 роки:

  • відремонтовано садок «Зірочка»

  • проведено ремонтні роботи в школі

  • побудовано дитячий майданчик в центрі села

  • покладено спортивне поле шкільного стадіону

  • проведено 6 загальних суботників

  • відновлено роботу шкільного музею

  • організовано свято села з ярмаркою і концертом

  • проведено конкурс дитячого малюнку «Майбутнє нашого села»

  • організовано прийом керівництва проекту ЄС/ПРООН до села Куцуруб

  • Розроблено Стратегічний план розвитку села Куцуруб


Заходи ГО «Злагода»

Будівництво дитячого майданчику (за фінансової підтримки Фонду розвитку м.Миколаїва)

Під час субботнику: прибирання берегу лиману

Будівництво спортивного поля


Під час субботника: насадження дерев, кущів в центрі села

Організація конкурсу дитячого малюнку

^ Мікропроект ОГ «Енергозбкрігаючі заходи в дитсадку»


Між тим керівництво села Куцуруб вже винесло свою оцінку діяльності громади і в березні 2011 року виділило окрему кімнату в приміщенні сільського Будинку культури для розміщення офісу Громадської організації «Злагода».

«В наших людях є і сила і бажання, проте ми не можемо змусити їх об’єднуватися, спільно вирішувати проблемні питання. Якщо вони самі прийшли до спільної думки і спільних дій – ми обов’язково підтримуємо всі добрі …», - каже Себрук Ю.В.,Куцурубський сільський голова.ГО «Злагода» вже відпрацьовує нові заходи, охоплює нові сфери. І продовжують працювати згідно методології проекту: з проведення спільного оцінювання громади, анкетування, вивчення думки жителів. Адже на власному прикладі переконалися, що якщо спільно визначити мету, дотримуватися чіткого плану, контролювати процес та вчасно звітувати – можна чекати на успішні результати.


«Жит «Життєвою мудрістю наповнені слова, що лише згуртувавшись, можна вирішити сільські проблеми: кожен із нас повинен відчути себе відповідальним та причетним до спільних справ та проблем», -житель с.Куцуруб


», - каже Себрук Ю.В.,Куцурубський сільський голова.

Проект фінансується

Європейським союзом


Проект спів фінансується та впроваджується

Програмою розвитку ООН

Похожие:

«Між нами завжди злагода» iconЧекірда Анастасія Якщо говорити між нами

«Між нами завжди злагода» iconДокументы
...
«Між нами завжди злагода» iconІнвестування. Заоща­дження є основою інвестицій I
Льних і виробничих товарів називають реальними інвестиціями, або Інвестиційним попитом. Який же зв'язок існує між заощадженнями та...
«Між нами завжди злагода» iconПрограма Соціалістичної партії України до виборів у Верховну Раду 2006 року "Збудуємо Європу в Україні"
Соціалістична партія України завжди була, є і буде послідовною, прогнозованою, стабільною, відповідальною політичною силою. Ми завжди...
«Між нами завжди злагода» iconОлександра глазова рідне слово посібник з розвитку зв’язного мовлення
Слово стало тілом, і оселилося між нами., і ми славу його бачили – славу Єдинородного від Отця, Благодаттю та істиною сповненого
«Між нами завжди злагода» iconНачальник Управління мвс львівської області
Також це напруження, яке виникло між нами і Л. Гузаром та його єпископами носить суто внутрішньо-церковний xаpактер, яке повинно...
«Між нами завжди злагода» iconП’ять шляхів до серця дитини
Це може бути їм лише зрозумілий сленг, але i нас дорослих також не завжди розуміють діти, тому що, розмовляючи з ними, ми не завжди...
«Між нами завжди злагода» iconЛист кардиналам і єпископам
Апостол Іван пише: “Тепер багато антихристів постало… з-поміж нас вийшли, але з-між нас не були!” Це є пересторога: “Щоб виявилося,...
«Між нами завжди злагода» iconЗвіт про те, хто черговий та хто відсутній, обовзки чергових перетворюємо на комунікативний ланцюжок. ІІ. Уся розмова, що тільки відбулась між нами, має безпосереднє відношення до теми нашого уроку
Процес обміну інформацією. Викривлення інформації. Міжособистісні зв'язки. Рольова гра «Зіпсований телефон»
«Між нами завжди злагода» iconЛист кардиналам і єпископам Католицької Церкви
Апостол Іван пише: “Тепер багато антихристів постало… з-поміж нас вийшли, але з-між нас не були!” Це є пересторога: “Щоб виявилося,...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов