Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» icon

Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва»НазваниеТези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва»
Дата конвертации22.05.2013
Размер37.24 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва»


Філонова В.І.,

викладач Красноградського

професійного ліцею  1. Вступ.

Якість професійної освіти – це перш за все якісне формування ключових професійних компетенцій майбутніх кваліфікованих робітників.

Учні ПТНЗ мають навчитись самостійно відтворювати здобуті знання, вміти самостійно вдосконалювати свої професійні вміння та навички, розвивати свою особистість. Все це в комплексі дає змогу сформувати особистість кваліфікованого робітника, який буде здатним адаптувати свої знання та вміння до умов та вимог конкретного виробництва чи сфер діяльності. Тобто стає можливим якісне формування ключових професійних компетенцій майбутніх кваліфікованих робітників.


2. Мета і завдання вивчення предмета «Охорона праці»

Охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності, створення безпечних та нешкідливих умов праці є одним з найважливіших державних завдань. Успішне вирішення цього завдання значною мірою залежить від належної підготовки фахівців усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів з питань охорони праці.

Предмет «Охорона праці» — це нормативна дисципліна, яка вивчається з метою формування у майбутніх фахівців необхідного в їх подальшій професійній діяльності рівня знань та умінь з правових і організаційних питань охорони праці, з питань гігієни праці, виробничої санітарії, виробничої безпеки та пожежної безпеки, визначеного відповідними державними стандартами освіти, а також активної позиції щодо практичної реалізації принципу пріоритетності охорони життя та здоров'я працівників по відношенню до результатів виробничої діяльності.

Процес оволодіння предметом «Охорона праці» передбачає єдність діяльності викладача і діяльності учня, спрямованих на успішне засвоєння учнями певної системи знань, вмінь і навичок у виконанні вимог безпеки праці, їх всебічний розвиток і виховання.

Рівень підготовки майбутнього робітника багато в чому залежить від організації навчального процесу, зокрема від характеру пізнавальної і практичної діяльності учнів.


3. Шляхи зацікавленості учнів у вивченні предмета «Охорона праці»

Процес формування пізнавальних інтересів є цілеспрямованим управлінням навчальною діяльністю учнів. Саме створення глибокого стійкого інтересу до предмета - одна з найважливіших професійних якостей викладача. Досягається вона через застосування системи методів, які активізують увагу й мислення учнів, прийомів, що викликають позитивні емоції. До таких прийомів відносять як традиційні, так і нетрадиційні форми навчання: проблемні ситуації, дидактичні ігри, евристичні бесіди, парадокси, задачі-жарти і т. д.


4. Напрями формування творчої діяльності учнів.

У сучасному науковому освітньому просторі здійснюється пошук дидактичної системи, яка забезпечить досягнення високої якості і гарантованих результатів професійного навчання і становлення особистості спеціаліста. В запропонованих системах в більшій або меншій мірі простежуються психологічні і дидактичні процедури взаємодії викладачів і учнів, а в структурі – цільовий, змістовний і технологічний компоненти.
Викладацька діяльність полягає у тому щоб:

  • дати учням максимально-міцні та обґрунтовані знання у відповідності до навчальної програми і вимог державних стандартів професійно-технічної освіти та кваліфікацийної характеристики спеціальності, обраної учнями;

  • зацікавити учнів, вселити в них впевненість у своїх силах та здібностях;

  • допомогти відчути власні здібності до творчої діяльності та особистої самореалізації.


5. Роль комплексно-методичного забезпечення предмета «Охорона праці» в удосконаленні процесу навчання.

Удосконалення процесу навчання й виховання учнів на уроках предмета «Охорона праці» значною мірою залежить від комплексного методичного забезпечення предмета. Весь комплекс інформаційно-методичного забезпечення необхідно розробляти з використанням інноваційних форм навчальної і методичної роботи. Це дає можливість стимулювати учнів до дій, спрямованих на процес засвоєння знань, активізації їх пізнавального інтересу, вміння користуватися нормативною та додатковою літературою, інформацією з мережі «Інтернет».


6. Шляхи удосконалення уроків.

У процесі навчання в учнів формується система знань, умінь і навичок. Одночасно формуються пізнавальні здібності та мислення, які можуть бути ефективними тільки за умови їх пізнавальної самостійності, яка керується і спрямовується викладачами. Тому одним із шляхів удосконалення уроків теоретичного навчання є формування в учнів пізнавальної активності.

Умовою високого рівня пізнавальної активності є глибоке розуміння навчального матеріалу, свідоме виконання дій, високий рівень самостійності, усвідомлення необхідності вивчення навчального матеріалу, виконання завдань високої складності.


Таким чином, всі методи, які приводять до позитивних результатів і спрямовані на формування професійних умінь і навичок мають право на їх використання в навчальному процесі.


Викладач Красноградського

професійного ліцею В. І. ФілоноваПохожие:

Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconВідгук педпрацівників Харківського професійного будівельного ліцею щодо матеріалів інтернет – конференції за темою : «Технологічний підхід до організації навчально – виробничого процесу в птнз – головний чинник забезпечення якості професійної освіти».
...
Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconТези до доповіді: «Використання нових, нетрадиційних методик, які сприяють розвитку інтелекту та пізнавальних здібностей учнів птнз»
Його роботи на підвищення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників, її фундаменталізацію та гнучкість, створення умов...
Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconМіністерство oсвіти І науки, молоді та спорту України днз «харківський поліграфічний центр пто» Доповідь на тему: «підвищення якості математичної освіти в умовах упровадження нових підручників з математики»
Рами підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року зазначено: Розвиток системи шкільної освіти...
Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconТези до Інтернет-конференції на тему: «Використання сучасних матеріально-технічних ресурсів – запорука високої якості професійної підготовки майбутніх аграріїв»
Тесленко Тетяна Миколаївна, старший майстер Шевченківського професійного аграрного ліцею
Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconВимоги до оформлення текстів тез
Бажаючим взяти участь у роботі конференції необхідно надіслати до 14 серпня ц р заявку про участь (поміт-ка Конференція) та тези...
Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconПлан масових організаційно-методичних заходів нмц пто у Харківській області на 2009 рік
Науково-практична конференція на тему: «Системний підхід до забезпечення якості освітніх послуг – невід’ємна складова модернізації...
Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconТези доповіді: «Напрями та пріоритети бюджетної політики на 2013 рік»
«Бюджетна політика в Україні в умовах ризиків сповільнення економічної динаміки». Хочу зазначити, що питання винесені на обговорення...
Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconПро затвердження Плану дій щодо забезпечення якості вищої освіти України та її інтеграції в європейське і світове освітнє співтовариство на період до 2010 року
З метою подальшого розвитку національної системи освіти, забезпечення якості вищої освіти та її інтеграції в європейське і світове...
Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconТези доповіді: «Напрями та пріоритети бюджетної політики на 2013 рік»
Від імені Асоціації міст України дозвольте привітати організаторів та учасників круглого столу. Хочу зазначити, що питання винесені...
Тези до доповіді: «Забезпечення якості професійної освіти з урахуванням технологічних змін виробництва» iconПравила оформлення тез доповіді тези доповіді мають бути подані у форматі ms word обсягом до 350 слів (не більше 3 тисяч знаків з пробілами)
Ніціали та прізвища авторів мають бути надруковані великими літерами курсивом по центру сторінки
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов