Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» icon

Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді»НазваниеЗміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді»
Дата конвертации22.05.2013
Размер52.83 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОДОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ НАУКИ І ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

ЗМІЇВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ЛІЦЕЙ


Тези

виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді»


Корх Л.В., заступник директора

з навчально-виховної роботи

Шевченківського професійного

аграрного ліцею


смт. Шевченкове

2013

Здоров'я і знання — нерозривні складові життя людини. Ми чудово розуміємо, що дитина з низьким рівнем фізичних можливостей, незадовільним станом здоров'я не зможе повноцінно засвоювати знання. А знання без здоров'я нікому не потрібні. З метою формування культури здоров’я у навчальному закладі застосовуємо різноманітні оздоровчі технології та сприяємо фізичному розвитку учнів.


Формування культури здоров’я учнів

Зміст фізичного виховання учнів визначається навчальною програмою та програмою секцій та гуртків. Роботою спортивних секцій за інтересами охоплені 2/3 учнів ліцею. Особлива увага звертається на залучення до участі в них дітей -сиріт, дітей схильних до правопорушень , оскільки саме вони поповнюють контингент учнів з девіантною формою поведінки.

На уроках фізкультури викладачі враховують вікові та анатомо-фізіологічні особливості розвитку підлітків. Для кожної професії розроблені комплекси фізкультурних хвилинок та фізкультурних пауз.

Протягом останніх років стало традицією проведення «Днів здоров'я», спортивних свят «Ігри патріотів». Під час спортивних змагань, спартакіад, спортивно масових заходів бере участь 95% учнів.

Кращі спортсмени ліцею беруть активну участь у районних змаганнях, обласних Спартакіадах ПТНЗ, де посідають призові місця.

Фізичному розвитку учнів сприяють туристичні екскурсії та туристичні походи горами Криму, Карпат, туристичні походи вихідного дня по рідному краю, які організовуються для ознайомлення підлітків з рідним краєм, історичними та культурними пам'ятками.


Просвітницька робота з учнями

Молоді необхідно усвідомити, що наше майбутнє - за здоровими людьми, бо лише фізично і морально здорова людина здатна творити і приносити користь людям.

Важлива роль у профілактичній роботі ліцею належить просвітницькій діяльності серед учнівської молоді. На жаль, телебачення дає нашим дітям часто зворотну інформацію, від якої йде руйнація як психічного, так і духовного здоров’я.

Для організації профілактичної роботи у навчальному закладі використовуються активні форми роботи з учнями щодо пропаганди здорового способу життя:

години спілкування, диспути, психологічні тренінги, усні журнали, виховні години, тематичні лекції, круглі столи, бесіди, індивідуальні та групові консультації.

На загальноліцейні тематичні заходи запрошуються лікарі Центральної районної лікарні (нарколог, венеролог, дерматолог, гінеколог), працівники Служби у справах дітей районної державної адміністрації та Районного центру служби у справах сім’ї, дітей та молоді, інспектор у справах неповнолітніх.

Такі форми організації дозвілля учнів як вечори відпочинку, святкові концерти, КВН, туристичні поїздки та походи, фізкультурно-масові заходи сприяють вихованню ставлення учнів до свого здоров'я як найважливішої особистої й суспільної цінності. У ліцеї працює Штаб профілактики правопорушень, який розглядає питання порушення внутрішньоліцейного розпорядку, факти пропуску занять без поважних причин.

Ефективний виховний вплив на здоровий світогляд учнів має творче впровадження програми, схваленої Міністерством освіти і науки України, «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» щодо пропаганди здорового способу життя серед молоді». Адже вона проводиться на основі інноваційних виховних технологій: тренінгів, рольових ігор, диспутів тощо. Вона змушує учнів стати активними учасниками подій, а відтак формується відповідна поведінка.


Просвітницька робота серед педагогів

Актуальним є питання підготовки педагогічних працівників до проведення здоров’язбережувальних заходів, що включає: озброєння їх необхідними знаннями з теорії і методики формування здорового способу життя; формування спрямованості на збереження і зміцнення власного здоров’я та здоров’я учнів, здатності формувати у підлітків умінь і навичок здорового способу життя.

Навчання педколективу здійснюється на педагогічних радах, інструктивно-методичних нарадах, методичних комісіях, семінарах через обговорення актуальних проблем.


Просвітницька робота з батьками

Поряд із діяльністю педколективу щодо збереження і зміцнення здоров’я учнів, формування у них позитивної мотивації щодо навичок здорового способу життя у ліцеї здійснюється просвітницька робота серед батьків.

При роботі з батьками використовуються наступні форми роботи:

  • лекції з метою оволодіння батьками культурою здорового способу життя;

  • батьківські збори ;

  • виступи практичного психолога, соціального педагога;

  • групові та індивідуальні консультації щодо проблеми сімейних стосунків.

Батьки отримують «пам’ятки», які допомагають зберігати і підтримувати здоров’я як дорослих, так і дітей. Такі заходи дають їм можливість на конкретних прикладах переконатися у позитивному впливі здорового способу життя на здоров’я дітей і визначити свою роль у цьому процесі.


Учнівське самоврядування

Найважливішою ланкою виховної системи ліцею є учнівське самоврядування, розвиток якого допомагає учням відчути себе організаторами свого життя у навчальному закладі, сприяє прищепленню навичок культури спілкування, уміння жити в колективі, що є важливим у самостійному житті людини поза стінами ліцею. Вони плідно працюють за власним планом, який охоплює майже всі сфери учнівського життя.

Учнівське самоврядування є активним учасником всіх виховних, загальноліцейних та районних заходів, змагань, акцій.

Члени учнівського самоврядування залучають учнів до прибирання, благоустрою та озеленення території району, висаджування дерев.

Одним із найважливіших завдань діяльності учнівського самоврядування є організація здорового дозвілля з метою профілактики запобігання негативних проявів серед учнів. За участі Комітетів фізичного розвитку та культури учнівської республіки у навчальному закладі проводяться вечори відпочинку, дискотеки, спортивні змагання, турніри, спартакіади. Вони надають допомогу в організації та проведенні різноманітних заходів. Помітних результатів у підвищенні соціальної активності учнів досягаємо шляхом залучення їх до благодійних акцій та волонтерського руху. Має місце позитивний досвід участі учнів ліцею у щорічній акції Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця», в ході якої збираються гроші на придбання медичного обладнання для діагностування та лікування хворих дітей.

Першочергове завдання волонтерів - це шефство над ветеранами Великої Вітчизняної війни. На жаль, з кожним роком їх стає все менше і менше. Учні ліцею оточують турботою та піклуванням ветеранів війни. Їм постійно надається допомога з побутових послуг. Вони завжди отримують поздоровлення зі святами.

Заслуговують на увагу програми «Культура особистості», «Вчимося життю», тематика яких включає пропаганду здорового способу життя.Похожие:

Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» iconШевченківський професійний аграрний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді»
А знання без здоров'я нікому не потрібні. З метою формування культури здоров’я у навчальному закладі застосовуємо різноманітні оздоровчі...
Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» iconХарківський професійний ліцей швейних технологій
Про виступ заступника директора з нвр корх Л. В. Шевченковського професійного аграрного ліцею на тему «Формування позитивної мотивації...
Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» icon19395&file=Корх Л. В. Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської м

Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» iconЗміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Правовий аспект виховної роботи в професійно-технічному навчальному закладі»
Проводяться уроки права, місячники правових знань; здійснюється індивідуальна робота з підлітками схильними до правопорушень, з підлітками,...
Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» iconС. Г. на доповідь «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» в доповіді указані усі напрямки вирішення
Відгук керівника фізичного виховання Красноградського професійного ліцею Набоки С. Г. на доповідь
Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» iconЗміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Виховна робота в системі підготовки сучасного випускника птнз»
Система професійно-технічної освіти, що склалась у державі за багато десятиріч, одна з найважливіших ланок національної системи освіти...
Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» iconЗаступника директора з навчально-виховної роботи дптнз «цпто№3 м. Харкова» Гаврашової Лідії Володимирівни
Доповідь Корх Л. В. «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» має актуальне значення. Здоров’я...
Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» iconДепартамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Зміївський професійний енергетичний ліцей
«Інформаційно-технологічна підтримка освітньої діяльності учасників навчально-виховного процесу в птнз: основні підходи та сучасні...
Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» iconПоложення проекту про здоровий спосіб життя
Бути здоровим – престижно та модно: здоровий спосіб життя – найсучасніший світовий тренд”
Зміївський професійний енергетичний ліцей тези виступу з теми «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учнівської молоді» iconКраснокутський професійний аграрний ліцей тези виступу з теми «Виховна робота в системі підготовки сучасного випускника птнз»
Система професійно-технічної освіти, що склалась у державі за багато десятиріч, одна з найважливіших ланок національної системи освіти...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов