Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах icon

Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладахНазваниеМетодичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах
Дата конвертации28.03.2013
Размер64.47 Kb.
ТипМетодичні вказівки
скачать >>>

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ З ПИТАНЬ ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ


Організація харчування учнів здійснюється на виконання Законів та інших нормативно-правових актів України (додаток 1), а також наказу ПТНЗ про організацію харчування учнів у поточному навчальному році.

Головне управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації контролює стан управлінської діяльності щодо організації харчування за протоколом (додаток 2). Спеціалісти Головного управління освіти і науки здійснюють контроль за організацією харчування в професійно-технічних навчальних закладах шляхом перевірок з питань:

 • наявності заявок на харчування;

 • наявності меню на день та двотижневого меню;

 • відповідності заявок про безкоштовне харчування з даними журналів про відвідування учнями занять у ПТНЗ;

 • наявності наказів про надання безкоштовного харчування (додаток 3);

 • наявності необхідних документів, які є підставою для надання безкоштовного харчування учням пільгового контингенту.

Додаток 1


Перелік нормативних документів щодо організації харчування учнів ПТНЗ.


 • Конституція України від 28.06.96

 • Закон України “Про професійно-технічну освіту”

 • Закон України “Про охорону дитинства”

 • Закон України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”

 • Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 226 “Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування”

 • Постанова Кабінету Міністрів України від 22.11.04 № 1591 “Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”

 • Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.97 № 1200 “Про затвердження Порядку надання послуг з харчування учнів у професійно-технічних училищах та середніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на добову вартість”

 • Наказ Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 25.01.05 № 37 і санітарно-епідеміологічної служби Харківської області від 24.01.11 № 6 “Про забезпечення дітей організованих колективів водою гарантованої якості”

 • Наказ Міністерства охорони здоров`я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.05 № 242/329 “Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах”

Додаток 2


Протокол організації харчування дітей у

професійно-технічних навчальних закладах


 1. Протокол організації харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах м. Харкова та області.

 2. Порядок організації харчування учнів у ПТНЗ складається з:

  • обладнання їдальні холодильно-технологічним обладнанням, посудом та необхідним інвентарем;

  • укомплектування їдальні необхідними працівниками відповідно до штатного розкладу;

  • відпрацювання режиму і графіку харчування учнів;

  • приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості;

  • введення відповідних записів у бракеражному журналі;

  • складання примірного двотижневого меню, яке затверджується районною установою державної санітарно-епідеміологічної служби;

  • складання меню розкладу на кожний день;

  • виготовлення страв;

  • проведення бракеражу готових страв (проводить медичний працівник ПТНЗ, черговий майстер виробничого навчання та шеф-кухар їдальні) та запису у бракеражному журналі готових страв з наданням дозволу щодо вживання учням готових страв;

  • ведення обліку учнів, які отримують безоплатне гаряче харчування;

  • контроль за якістю харчування;

 3. Відповідальними за організацію харчування учнів ПТНЗ, за матеріально-технічний стан їдальні, додержання вимог санітарного законодавства є керівники професійно-технічних навчальних закладів.

 4. Харчування учнів у ПТНЗ здійснюється відповідно до норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.04 № 1597 “Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах” у межах бюджетних асигнувань. Відповідальними за виконання норм харчування є керівники професійно-технічних навчальних закладів.

 5. Контроль за організацією повноцінного та якісного харчування здійснюють керівники та медичні працівники ПТНЗ.

 6. Безоплатним гарячим харчуванням забезпечуються, у першу чергу, наступні категорії учнів ПТНЗ:

  • учні з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;

  • учні, які мешкають у гуртожитках професійно-технічних навчальних закладів.

 7. Грошові норми харчування учнів ПТНЗ встановлюються Головним управлінням освіти і науки відповідно до бюджетних асигнувань на харчування.

 8. Штат їдалень професійно-технічних навчальних закладів належить до штатного розкладу ПТНЗ.

 9. Організація безкоштовного гарячого харчування учнів на підставі Ст. 30 Закону України “Про статут і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

 10. Продукти харчування та продовольча сировина повинні надходити від постачальника до їдалень ПТНЗ разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи тощо) та які повинні надаватися шеф-кухарем їдальні у будь-який час на вимогу керівника ПТНЗ.

 11. Керівництво ПТНЗ та відповідальні працівники їдалень забезпечує дотримання умов і строків зберігання та реалізації продуктів харчування, наявність сертифікатів якості на продукти харчування та сировину, суворе дотримання у їдальнях установлених правил приймання продуктів харчування від постачальника, а також умов і термінів збереження та реалізації продуктів, що швидко псуються.

 12. Відповідальність за безпеку і якість продуктів харчування та продовольчої сировини, готової продукції покладається на керівника професійно-технічного навчального закладу та шеф-кухаря їдальні відповідно до Закону України “Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини”.

 13. Бракераж сирої та готової продукції здійснюється завідуючим (шеф-кухарем) їдальні із залученням медичного працівника навчального закладу та черговим майстром виробничого навчання по їдальні з обов’язковою реєстрацією в спеціальних бракеражних журналів.

 14. У випадку виявлення продуктів харчування неналежної якості керівник ПТНЗ зобов’язаний повідомити про це постачальника, який повинен замінити неякісні продукти харчування.

 15. Наказом директора ПТНЗ призначається особа, відповідальна за організацію харчування учнів. До його обов’язків входить:

  • відпрацювання режиму та графіка харчування учнів;

  • відпрацювання режиму чергування майстрів виробничого навчання в їдальні;

  • здійснення обліку харчування учнів;

  • опрацювання інформації щодо кількості учнів, які отримують гаряче безоплатне харчування;

  • участь у бракеражі готової продукції, контроль за якістю і кількістю готової продукції (за відсутності медичного працівника);

  • контроль за додержанням учнями правил особистої гігієни та вживання готових страв;

  • контроль за санітарно-гігієнічним станом обідньої зали;

  • забезпечення неухильного виконання нормативно-правових документів з питань організації харчування у ПТНЗ.

 16. Працівники їдальні дотримуються вимог санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил, вживають заходів щодо попередження спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь.

 17. Медичний працівник ПТНЗ здійснює щоденний контроль за дотриманням особистої гігієни учнями та персоналом їдальні, за якістю продуктів харчування, наявністю супроводжуючих документів на них, якістю приготування страв, організацією питного режиму водою гарантованої якості, проводить штучну С-вітамінізацію третіх страв з реєстрацією в спеціальному журналі згідно з діючим нормативними вимогами.

 18. Складання щоденних меню розкладів здійснюється завідуючим їдальнею (шеф-кухарем) з медичним працівником (відповідальною особою за організацією харчування за відсутності медичного працівника) на підставі примірних двотижневих меню, затверджується директором ПТНЗ. Меню вивішується у їдальні щодня. Щоденний меню-розклад ураховує норми харчування, наявні продукти та продовольчу сировину.

 19. Працівники, пов’язані з організацією харчування учнів, повинні проходити обов’язкові медичні огляди відповідно до чинного законодавства.

 20. Облік дітей, охоплених безоплатним харчуванням, здійснюється завідуючою їдальні (шеф-кухарем за відсутності) згідно з заявками на харчування, наданими майстрами виробничого навчання та призначеною особою, які відповідальна за організацію харчування учнів (за формою, що додається).

 21. Працівники їдалень повинні додержуватись у приміщеннях їдальні вимог Закону України “Про охорону праці”, “Про пожежну безпеку”, Правил пожежної безпеки в Україні. Керівництво ПТНЗ забезпечує навчання працівників їдалень правилам експлуатації устаткування, здійснює ремонт і обслуговування кухонного, холодильно-технологічного устаткування, вживає заходи в його оновленні, створює нешкідливі та безпечні умови праці своїх працівників та додержання промислової санітарії у приміщеннях їдальні, забезпечує безпечну експлуатацію електрообладнання, призначає наказом по начальному закладу особу, відповідальну за електробезпеку та організацію роботи з охорони праці та належної безпеки.Похожие:

Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconМетодичні вказівки з питань харчування учнів в закладі освіти
«Про організацію харчування молоком учнів 1-х класів загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності Московського...
Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconМетодичні вказівки щодо порядку формування державного замовлення на навчальний рік в професійно-технічних навчальних закладах
Організація формування державного замовлення на навчальний рік професійно-технічних навчальних закладів області здійснюється на виконання...
Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconНаказ №535 Про проведення щорічного обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності у професійно-технічних навчальних закладах Харківської області На виконання наказу Головного управління освіти і науки від 17. 10. 2005
Батьківщини, створення умов для виховання гармонійно розвинутої особистості, формування естетичного смаку в учнів професійно-технічних...
Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconІнформації про хід вступної кампанії, виявлені факти порушень у вищих і професійно-технічних навчальних закладах та вжиті заходи
З метою забезпечення належної підготовки і проведення вступної кампанії у вищих і професійно-технічних навчальних закладах та протидії...
Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconРішення від 23 лютого 2012 року №15- /vі м. Чигирин Про стан харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах Чигиринського району
Україні», статетей 14, 25 Закону України «Про освіту», Постанови кму №1591 від 22. 11. 2004 року «Про затвердження норм харчування...
Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconРішення від 23 лютого 2012 року №15-22/vі м. Чигирин Про стан харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах Чигиринського району
Україні», статетей 14, 25 Закону України «Про освіту», Постанови кму №1591 від 22. 11. 2004 року «Про затвердження норм харчування...
Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconНаказ №536 Про проведення щорічного обласного огляду-конкурсу технічної та декоративно-прикладної творчості у професійно-технічних навчальних закладах Харківської області На виконання наказу Головного управління освіти і науки від 17. 10. 2005
Харківському обласному управлінні юстиції 21. 10. 2005 року за №46/861, та з метою підвищення рівня позаурочної зайнятості учнів,...
Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconНаказ №450 Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011-2012 навчальному році
Забезпечити неухильне виконання розпорядчих та нормативних документів з питань організації харчування в загальноосвітніх навчальних...
Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconНаказ №15 м. Маріуполь Про організацію гарячого харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів у ІІ семестрі 2011-2012 навчального року
В І семестрі 2011-2012 н р в загальноосвітніх навчальних закладах міста всіма видами харчування охоплено 100 учнів. Контингент учнів,...
Методичні вказівки з питань харчування учнів у професійно-технічних навчальних закладах iconПро затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість
Відповідно до підпункту 197 7 "г" пункту 197. 1 статті 197 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов