Поняття про методи виховання. Метод виховання icon

Поняття про методи виховання. Метод вихованняНазваниеПоняття про методи виховання. Метод виховання
Дата конвертации18.12.2012
Размер30.82 Kb.
ТипДокументы
скачать >>>

ПОНЯТТЯ ПРО МЕТОДИ ВИХОВАННЯ.

Метод виховання – спосіб впливу на свідомість, почуття, волю, поведінку і систему відносин учня з метою формування активних громадян незалежної України.

Метод – інструмент дотику до особистості” (Макаренко А. С. ). Оскільки вихованець повинен проявляти активність у виховному процесі, то під методами виховання в ліцеї розуміють способи взаємозв’язаної діяльності вихователів і вихованців, спрямованої на розв’язання завдань будівництва незалежної держави.

Метод виховання – розділяється на окремі елементи, які називають прийомами виховання. В одних умовах метод виступає як самостійний шлях розв’язання педагогічного завдання, в інших – як прийом ( бесіда – як метод формування поглядів і переконань, і бесіда – як прийом методу привчання ).

Виховання – двосторонній процес, що об’єднує в собі діяльність учителя і діяльність учня. Щоб викликати активну готовність до виховного впливу, необхідно поставити вихованця в певні умови, в тому числі в педагогічній технології розрізняють організаційні форми виховання як способи педагогічно доцільної організації колективної і індивідуальної діяльності учнів, класні збори, ранки, бесіди, роботу з дітьми за місцем проживання, клубну роботу.

Засобами виховання називають доцільно організовані методичні шляхи розв’язання виховних завдань. Це можуть бути предмети, що використовуються у вихованні ( наочні посібники, книги, радіо, телебачення ) і види діяльності ( засобами мистецтва, живе слово вчителя, ігри, громадська робота, фізкультурно-спортивна робота, самодіяльність ).

Існують різні підходи до класифікації методів виховання:

а) Н. І. Болдирев, Н. К. Гончаров, Ф. Ф. Корольов – переконання, вправляння, заохочення і покарання.

б) Т. А. Їльіна, І. Т. Огородніков – переконання, організація діяльності учнів; стимулювання поведінки.

в) І. С. Мар’єнко, М. Д. Ярмаченко – пояснювально-репродуктивний метод, проблемно-ситуаційні методи, привчання і вправляння, стимулювання, гальмування, керівництво самовихованням училищ.

г) Г. І. Щукіна – методи формування суспільної свідомості, методи формування суспільної поведінки, методи стимулювання, методи самовиховання.

^ До групи методів формування суспільної свідомості відносяться методи різностороннього впливу на свідомість, почуття і волю учнів з метою формування у них загальнолюдських якостей, поглядів і переконань. За допомогою цих методів до свідомості учнів доводяться ті вимоги, які висуваються будівництвом нинішнього суспільства. Не потрібно думати, що виховання починається саме тільки з цих методів, наприклад, формуються звички, а потім поняття культури.

Пояснення – найбільш поширений метод. Його мета – розкрити соціальний, моральний, естетичний зміст тих чи інших вимог до дитини, вчинків, подій, явищ, допомогти їй зробити правильні оцінки людських ВІДНОСИН.

Розповідь – вибір теми визначається її актуальністю для класу. Ефект досягається тоді, коли є впевненість в тому, що розповідь викличе в учнів моральне довір’я, готовність співпереживання, позитивну відповідну реакцію ( Розповідь про роботу фермерів )

Бесіда – Теми – різні

Етичні – про норми поведінки людини в суспільстві; естетичні – про красу навколишніх явищ, людських відносин і вчинків; політичні – про життя нашої держави та ін.; пізнавальні – про космос. В бесіді вчитель опирається на досвід учнів.

Тема повинна бути актуальною. Ефективність підвищиться, якщо використати діапозитивні, репродукції картин, фрагменти, кіно-телепередачі, комп’ютери.

Лекція – це розгорнутий і організований в доступну форму системний виклад тієї чи іншої проблеми соціально-політичного, морального, естетичного змісту. Логічним центром лекції є якесь теоретичне узагальнення, а конкретні факти служать ілюстрацією.

Лекція повинна характеризуватися:

а) переконливістю аргументів;

б) обґрунтуванням і композиційною стрункістю;

в) пафосом;

г) сам виклад повинен сприяти ідейному й емоційному впливу.

Диспут – це метод формування суджень, оцінок, переконань, що ґрунтуються на закономірності знання, одержані в ході зіткнення думок, різних точок зору, завжди відрізняються високою мірою узагальнення, стійкості і гнучкості.

Диспут не вимагає визначених і кінцевих рішень. Він дає можливість аналізувати поняття і аргументи, захищати свої погляди, переконувати в них інших людей.

Питання, що виносяться на диспут, готуються завчасно, бажано самими учнями.

Педагог не повинен поспішати в спростуванні помилкових суджень. В диспуті не повинно бути позицій замовчування і заборони. Призначення диспуту – створювати орієнтовну основу для творчих шукань і самостійних рішень.Похожие:

Поняття про методи виховання. Метод виховання iconЛекція виникнення освіти й виховання в світовій суспільній цивілізації план
Підходи світової науки до виникнення виховання. Виховання у первісному суспільстві
Поняття про методи виховання. Метод виховання iconСім’я як місце передавання віри
Діти та молодь потребують християнського виховання тому Церква разом з батьками має права І обовязок дбати про належне виховання...
Поняття про методи виховання. Метод виховання iconЗробимо оточуючий світ кращим
Виховання громадянина, виховання у дитини правильного відношення до оточуючого світу, суспільства, гуманних почуттів, працелюбності,...
Поняття про методи виховання. Метод виховання icon1. Математичні поняття 1 Математичні поняття 2 Математичні вислови 3 Означення поняття Вимоги до означення понять Математичні твердження
«Математика» для спеціальності початкове навчання, дошкільне виховання, 10, 11гр. I курс
Поняття про методи виховання. Метод виховання iconПрограма з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів
Т. Ю. Круцевич — зав кафедри теорії та методики фізичного виховання Національного університету фізичного виховання та спорту України,...
Поняття про методи виховання. Метод виховання iconВатикан Заборона «сексуального виховання»
Президентам держав-членів ООН. Ми реагували на абсурдну вимогу ООН про впровадження сексуального виховання дітей від п’яти років....
Поняття про методи виховання. Метод виховання iconМетодичні рекомендації щодо організації патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в умовах загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Ніна Яременко
Міністрів України "Про затвердження Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя,...
Поняття про методи виховання. Метод виховання iconТема Питання до семінару
Суть, мета і завдання превен­тивного виховання. Система превентивного виховання
Поняття про методи виховання. Метод виховання iconВиховання власної гідності підлітків
Рівненський державний гуманітарний університет, професор кафедри теорії І методики виховання
Поняття про методи виховання. Метод виховання iconНаказ №72 Про проведення мiського огляду-конкурсу на кращий стан фiзичного виховання в дошкiльних навчальних закладах
Про Всеукраїнський огляд-конкурс на кращий стан фiзичного виховання в навчальних закладах системи освіти України”, з метою пропаганди...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©gua.convdocs.org 2000-2015
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы

Разработка сайта — Веб студия Адаманов